120
  • seraph89
    #40
    Talán normálisan kellett volna portolni basszájba. Hiába tettem fel eredetiben, 17-22 fpsem van akár 800x600 low lowon, akár 1680x1050 high highon, ráadásul gecironda élsimítás nélkül, pedig a gépem crysist visítva viszi 45 fpsel high highon 1680x1050ben szóval kiszophat a rockstar izmosan. Gépigény minden leírás szerint magasan a Recommeneden felül fut, és SZAR bazdmeg.
  • koschwarz
    #39
    a "warez miatt bukta a pc-verzió" szöveg lassan már több mint szánalmas.
  • Reggaester
    #38
    Ez igaz, külföldön tényleg szégyen, igaz ott a fizetés is több. DE! Nem is vesznek meg minden szart, nem játszanak egyszerre 20 játékkal. 1-2t kiválasztanak, azt megveszik és azzal szórakoznak. Mi meg ismerjük az összes codot, gtat, hlt anyámkínját... Ezért nincs értéke sok játéknak, mert el vagyunk halmozva!
  • A1274815
    #37
    "Kerdes, hogy a crysisnak elso negyedevben mekkora eladasa volt."

    Ha jól emlékszem alamivel több, mint 1 millió.
  • A1274815
    #36
    Igen ráadásul ha minden igaz a Crysis WARHEAD pedig túlteljersítette az elvárásokat valamenyível.
  • Balumann
    #35
    Igen, a gépigény ott is lehetett volna kisebb, vagy kiadhattak volna egy kevésbé gépigényes verziót is, akkor jóval többet adtak volna el belőle.
  • marcee
    #34
    Én mondjuk megvettem PC-re, ami megfelelően erős a futtatásához, mert a munkaeszközöm és a hobbim is egyben. Színtisztán szórakoztatásra alkalmas eszközre (konzolra) eddig nem költöttem és nem is tervezem, ezért nekem nagy megkönnyebbülés volt, hogy kiadták PC-re.
    Szerintem az is benne lehet a gyatra eladásokban, hogy nagyon sokan megvették már konzolra, akiket érdekelt, végülis egy alap box már tényleg nem olyan drága. Nem hinném, hogy a warezolás lenne a fő ok, hiszen ez a többi PC-s játék esetében is ugyanolyan tényező.
  • n0k0m
    #33
    Kerdes, hogy az eladasok idore leosztva hogy alakultak. Most, hogy kijott a kieg 1 ev elteltevel, mar jobban futtatjak a gepek. Notebookon is elmegy turheto grafikaval. Kerdes, hogy a crysisnak elso negyedevben mekkora eladasa volt. Nem emlekszem, hogy nagyon fent lett volna top 10-ben. GTA 4 is valoszinuleg behozza az eladasokat jovo ev kozepere.
  • Reg5
    #32
    A Crysis szép eladásokat produkált(3 milla kieggel együtt elment), csak túl sok pénzt vártak tőle, ezért bukásnak állítják be.
  • n0k0m
    #31
    + Ne Magyarorszagol induljatok ki. Nyugatabbra szegyen a warez, de szerintem a magyarok ugyanolyan aranyban vesznek eredeti jatekot a fizetesekhez kepest, aki pedig aztmondja, hogy akinek nem telik ra az ne jatszon az kosse fel magat.

    Olyan orszagokban se produkalt eladast, ahol egyebkent eredetiben veszik a jatekokat. Teoriam, hogy lassan az a normalis (nyugaton), hogy vesznek egy jodraga laptopot es egy konzolt. Most a laptop is elbir pc-s jatekokat, ami kell nekik (wow meg mittudomen), a tobbi megy konzolra. GTA 4 viszont tenyleg hardcore pc-t igenyel, ami nekik nincs, csak egy vekony retegnek, aki szarik a notebookra es konzolra. Foleg mivel iskolakban, munkahelyeken elvarjak a laptop hasznalatat. Most ez pont egy olyan idoszak amikor az asztali PC 2 tuz koze kerult, konzolok es notebookok.

    De peldanak ottvan a spore pl. Kortol, nemtol fuggetlen. Tokeletesen fut laptopon, konzolon nem elerheto (egyebkent is gond lehet iranyitas megoldasa). Egybol az eladasok az egekbe. Ugyanez lesz a Sims 3, gepigeny direkt laptopokra irodott. Vagy left for dead produkalt meg szep eladasokat, ami HL 2 motorjara irodott es gepigeny a beka segge alatt.

    Es ott a kedves crysis ami ugyancsak megdoglott... De ez lehet csak veletlen egybeesesek, pontos adatokat nemtudok, csak amit tapasztaltam.
  • Balumann
    #30
    Jaj mennyetek már el ezzel a hülyeséggel valahova máshova. Van elég "vevő" játékos PC-n is annyira, hogy megérje normális minőségben átportolni a játékokat. Sokakat áttérítettek a konzolra, mert ott nem áll fennt a veszélye a szarul átportolásnak, és így bátrabban meg is vehetik meg a játékokat, nem lesz gond vele. PC drágább, több a hiba lehetőség mind fejlesztői, mind a programot futtató számítógép körül (de az előnyei miatt sokan az mellett maradnak).
    De, azért veszik meg kevesebben meg PC-re a játékokat, és azért váltanak egyre többen konzolra, mert igénytelenül, szarul portolják át PC-re, ráadásul nem használja ki a PC lehetőségeit (pl. azért akadnak újabb játékok, mert nem optimalizálják rendesen 2 magra, nem lehet módolni, pályákat készíteni szabadon azokhoz, nem lehet rendesen beállítani az irányítást hogy gamepaddal meg egér-billlel is, meg ilyenek). Ráadásul itt még rátettek a másolás védelemmel is, hogy az eredetivel is lehet, hogy szenvedni kell.

    Rendesen kéne optimalizálni, kevés hibával kiadni, és hosszabb ideig tartó játékokat kiadni (lehetőleg lehessen kiegészítőket belerakni, módokat, pályákat, stb.), és akkor megéri megvenni azoknak is. Mindenkinek máshol van a határ, függ igénytől, hogy mennyi pénze van vkinek és éppen mit tart fontosnak. Ez nem attól függ, hogy valaki PC-s-e vagy konzolos. Konzolon is warezolnak rengetegen. Egy jó ár/érték ajánlattal bárkit rá lehet venni, hogy megvegyen valamit. Ezt kellene megérteni és nem terjeszteni a hülyeségeket, hogy elvből nem vesznek meg valamit...
  • Reg5
    #29
    Ezekután csodálkozol? Kiadnak egy nagy darab szart, aztán csodálkoznak, hogy nem fogy. Először emészthetővé kéne tenni(egyszerű install+átlagos gépigény), aztán várni a befolyó pénzt.
    Az meg a másik, hogy a PC-re évente megjelenő játékok legalább 90%-a rakás ótvar.
    Az meg nem baj, hogy a R* leszar minket csak ne látványosan tegye.
  • wednes
    #28
    Magyarán majd akkor fog jó portot csinálni(ne adj isten egyből PC-re fejleszteni), ha mindenki rohan és megveszi a játszhatatlan játékot, amit aztán kitehet a polcra és ennyi??
    Ugyan már! Akkor az lenne mint EA-nál: "minek fejlesszek, mikor így is viszik mint a cukrot"

    A másik, hogy ekkorát már ne változzon a világ, hogy azért vegyünk meg egyes termékeket, hogy a vállalatok kedvébe járjunk.
  • M1kka Makka
    #27
    mondhattok akármit de az az igazság h a pc-sek 90% elvből nem költ pénzt játékra lehet az bármilyen jó.Hogy a R* leszarja a PC-s piacot? min csodálkoztok?
  • NEOreg3
    #26
    ha nem ennyire szartrehány port lenne ennyire idegesítő védelemmel, akkor megvettem volna

    így majd max ha lemegy az ára kb a felére, mert amennyibe jelenleg kerül, annyit nem ér
  • arty
    #25
    San Andreas többet késett, mégis jobban fogyott. Ez tuti nem ok.

    ldavid: sokakat ismersz, akik a gta4 pécé verzio megvétele után rohantak boxot és boxos gta4-et venni? ugyanmár!
  • narumon
    #24
    Hát ez megint csak azt hozza közelebb, hogy legközelebb még ennyi energiát sem forditanak a portolásba.
  • ldavid
    #23
    egyébként az egész mögött a Microsoft áll
    az első 25 millás DLC miatt portolta másik csapat a játékot
    talán nem véletlen, hogy ilyen lett, így több box fogy...
  • mustang93
    #22
    szép gagyi weblap,én jobbat tudok csinálni pedig nem vagyok egy profi webmester.
  • mustang93
    #21
    Üzenem a nagy Rockstar főnőknek Dan Houser-nek hogy:ezt elcseszted fiam,a játék játékélményével nincs semmi gond,de a gépigényt túlzásba vitték,főleg hogy 16 GB szabadhely kell hozzá,annyiból a COD 4 és COD 5-öt felteszem a gépre 6 x
    ,komolyan fiuk ezt a játékot kár megvenni PC-re és a gépet költeni rá a pénzt hogy elfuthasson aki meg annyira szeretné az vegyen Xbox 360-t.Elcsesztéttek Rockstar Games.
  • Rage47
    #20
    Kellett volna még fél év a Toronto-i R*-nak. Egyébként a portoló Toronto-i R* is honlapja sokat elárul a minőségről... :D
  • aneurysm
    #19
    Aki megvette fél éve konzolra, az minek vegye meg utána PC-re is?
  • Daffit
    #18
    Haverom az a fajta, aki "minek vegyem meg, ha le is tölthetem", de azt mondta, annyi élményt adott neki eddig a GTA sorozat, hogy megvette. Nincs nagyon erős gépe, de azért gyengének sem mondhatnám, persze játszhatatlanul megy csak. Miután megnéztem a gépén, úgy döntöttem még letölteni sem érdemes (főleg, hogy 16 giga).

    Üzenem: R* elcsesztétek!
  • schrank
    #17
    "Nekem a konzolos sem tetszik, olyan grafikaja van ..."
  • zedow
    #16
    Nekem a konzolos sem tetszik, olyan grafikaja van mint egy elhasznalt alsogatyanak :) szintelen es lehangolo. A Cobra 11-es jatek jobban nez ki es meg eromu sem kell hozza, igaz hogy ott nem lehet gyalog maszkalni de az engem nem is erdekel. A GTA mar nem ugyanaz mint regebben volt.
  • RedRiot
    #15
    Olyan gépigénye van, hogy annyi pénzért már vehetek egy viperát, egy berettát, egy ladát és GTAzhatok élőben. Még maradna pénz a bírságokra is. :)

    Hihetetlenül trehány portolás, körülményes install (regisztrálni kell még a kelet-szingaléz gyeplabda-válogatott honlapjára is), nagy gépigény.
    (akik szerint ez a gépigény indokolt, azért vegyék hozzá, hogy mindez AntiAliasing nélküli grafikához kell!!! 2008 végén no-AA: epic fail)

    Maga a játék zseniális, de a körítést ettől rosszabbul nem lehetett volna elkészíteni.
  • Tinman #14
    Nálad a pont.
  • savior
    #13
    pedig igazuk van a warezzal kapcsolatban. az emberek letoltik ingyen, kiprobaljak es dontenek. tehat a wareznak koszonheto, hogy az emberek idejekoran rajottek arra hogy szar es nem vettek meg
  • CybeRick
    #12
    Hát persze hogy a Warezra fogják... Aki eddig megvette a PC-s részeket, kétszer is meggondolja bevállalja-e a IV. részt. Nem a játék kerül sokba, hanem a futtatásához szükséges gép. Nem mindenkinek van otthon erőműve, de akinek az van az is átértékeli a gépe teljesítményét ha ez a game kerül szóba. Ezt a R* elcseszte.
  • BladeW
    #11
    Az a vicces milyen lett volna ha fel evvel ezelott jon ki? A gepigeny meg nagyobb problema lett volna.
  • edios
    #10
    A két ok: késés, és rossz portolásnak köszönhető magas gépigény
  • pepe792
    #9
    gépigény... nem kell magyarázni a bizonyítványt.
  • HM
    #8
    A késés annyira nem probléma.
    Az optimalizálás annál inkább. Szerintem ilynn grafika nem indokolna ekkora gépigényt.
  • Liverpoolos
    #7
    Nem félévvel később kellett volna kiadniuk...Lehet hogy erős gép kell hozzá, ezt már a játék megjelenése előtt is gondolhatta mindenki. Megvettük eredetiben mert érdemesnek tartottuk rá.Én nem vettem benne észre semilyen hibát(nem dobott ki, stb.)Egy játék amit sztem megérte megvenni.
  • HM
    #6
    R* hülyének nézte az embereket.
    Meglett az eredménye.
  • marcias
    #5
    Erre csak annyit reagálnék, hogy a R* magának köszönheti a siralmas eredményeit. De a legszebb az lesz, hogy ezek után majd kijelentik, hogy ilyen eladások mellett nem fognak több részt PC-re kihozni. Máris körbeért az ördögi terv...
  • npityusk
    #4
    hehe lehet :D
  • Narxis
    #3
    Csak reggelig kell várni.
  • n0k0m
    #2
    Folosleges, mindenki tudja, hogy miert nem kel.
  • FragStaR
    #1
    Miért nincs még szétflameelve ?