40
Arrested Development / Ítélet: Család (TV)
  • theone91
    #1
    [apro]Először is, nem igazán találtam topikot a sorozattal kapcsolatban, vagyis nyugodtan csukható ha már van.[/apro]

    A történet egy családról szól aki elvesztette vagyonát, és a saját vállalatukba próbálnak egy kis életet lehelni, vagyis inkább Michael, a család mindenese, tehercipelője. Az alaptörténetet a FOX nem hagyta teljesen kibontakozni, ám a sorozat a nagyon gyér nézetség (a kritikusok legtöbbje viszont imádta) mellet is megélt három évadot. Szomorú, hogy a FOX a törlés mellet döntött, és hogy a sorozat átvételével kapcsolatos pletykákból nem lett semmi (én pedig szégyellem magam amiért csak a magyar Comedy Central-launch óta követem figyelemmel a műsort... :]).

    Megjegyezném továbbá, hogy a sorozat egy kicsit, egy dokumentumfilm hatását kelti, a folyamatos narrálásnak, és a képivilágnak köszönthetően...

    Szinte 100%, hogy jön a mozifilm, hiszen a szereplőgárda és a készítők már aláírták a szerződést, már csak a stúdió (20th Century Fox) kell a forgatás elkezdéséhez.

    És a komment végére egy remek fan-videó.
  • theone91
    #2
    És egy mégjobb fanvideó... :D
  • rush21
    #3
    Ettől a fan-videótól kedvet kaptam a sorozat nézéséhez ez alapján nagyon bejövős.
    köszi az ajánlót!#worship]
  • theone91
    #4
    Noprob!
  • theone91
    #5
    Nyáron kezdődnek meg a film fogratásainak munkálatai, reméljük jól teljesít a mozikban, és visszajön a TV-képernyőre. Ha nem is a FOX-ra, lagalább az ABC-re, vagy a Showtime-ra.
  • Lateralus
    #6
    Zseniális sorozat!
    Az egyik kedvencem.
  • hitch
    #7


    Bannernak?
  • theone91
    #8
    Nem tudom berakni...

    Amúgy ITT az összes részt meg lehet nézni, de nálam a Firefox-al nem megy, csak IE-vel.
  • Pio
    #9
    Túl sokat hozzátenni nem tudok, kedvenc sorozataim egyike. Nagyon remélem, hogy fogják folytatni...
  • theone91
    #10
    Igen, de ha folytatják, akkor biztos, hogy a sorozatban (a filmmel kapcsolatban már aláírta a szerződést) már nem lesz benne Mitchell Hurwitz, (az író és producer) így kérdéses, hogy olyan lenne-e mint ez a három évad.
  • theone91
    #11
    5 pont, hogy miért legyen AD-film. :D

    Az ötös lol! :D
  • theone91
    #12
    Tobias gyilkol! :D
  • theone91
    #13
    Friss, hír a mozival kapcsolatban.

    Hurwitz addig nem kezdi el a forgatókönyv írást amíg mindenki alá nem írja a szerződést, de egy megnemnevezett szereplő még nem bökte alá, vagyis hátráltatja a filmet. Damn...
  • ffxi
    #14
    Hű ez jó sorozat! Remélem lesz sok sok évad ebből és le is szinkronizálják.
  • theone91
    #15
  • Victor1103
    #16
    Hali!
    Nekem ez a sorozat most lett nagyon-nagy kedvencem és jelenleg a 3. évad elején járok. Az lenne a kérdésem attól aki esetleg látta hogy most minden rész végén a következő részből amit mutogatnak az miért nincs benne abban a részben? tehát pl 3x01 végén mutatják hogy mi lesz a kövi részben és nem elég hogy a 3x02-ben totál más van de még a 3x02 elején is van olyan hogy az "előző rész tartalámból" és ott meg olyanokat mutatnak ami meg aztán pláne nem volt benne az előző részekben.:/ Most akkor hogy van ez mert én már végképp nem értem...
  • theone91
    #17
    Ezek egyfajta hamis bejátszások, amelyek nemigen kapcsolódnak a további fejleményekhez. Ezeket nem szabad komolyan venni. :D

    Mondjuk furcsa, hogy túl vagy három évadon (lassan befejezed a sorozatot) és csak most jutott el hozzád a dolog... :D:D:D
  • Victor1103
    #18
    Eljutott az már hamarabb is csak emiatt a 3x02 eleje miatt már totál nem voltam benne biztos hogy ugyanazt nézem-e:D
  • theone91
    #19
    A C:c szerint hivatalos már: Megkezdték a munkálatokat a mozifilm körül...!
  • zvaragabor
    #20
    Jeee!
  • zvaragabor
    #21
    Bár mikor lesz még az kész...
  • ffxi
    #22
    Hajrá!
  • theone91
    #23
    Szerintem 2010 vége, 2011 elejére tájolható, habár nem hinném, hogy a produkciós idő olyan nagy lenne (száz százalék, hogy a Fox Searchlight (ld. Juno ) fogja gyártani)...

    ... Máskülönben én már annak örülök, hogy valami "hivatalos" van a film háza táján.
  • Victor1103
    #24
    http://www.sorozatjunkie.hu/2011/10/03/fejlemeny-az-arrested-development-ugyeben/

    http://twitter.com/#!/batemanjason/status/120629729819766785

    Hivatalosan is jön 10 új rész + a film!!!

    Jaj de jó!:)))
  • ffxi
    #25
  • theone91
    #26
    Erre a hírre keltem múlt hét szerdán, és bizony egész nap remek hangulatban voltam... ;D
  • theone91
    #27
    Az on demand csatorna, a Netflix folytatja a sorozatot 2013-tól... Hurray! :)
  • theone91
    #28
    Ja, nem összekeverendő a mozifilmet felvezető karaktercentikus sorozattal. Folytatás lesz, ha minden igaz, de nincs infó arról hány új epizód lesz, milyen runtime-mal stb.
  • ffxi
    #29
    Remélem leszinkronizálják itthon.
  • ffxi
    #30
    És elindult tegnap a 4.évad gyerekek :)
  • Victor1103
    #31
    Igen már nagyon vártam épp tegnap néztem végig már sokadszorra az előző 3 évadot, de a negyedik évadnak idáig csak az első részét sikerült leszedni de az is olyan lassan jött le.. netflix híján maradt a torrent, de a kikötőn kívül még sehol máshol nem láttam. Valami link esetleg?
    Amúgy vannak szereplők akiken annyira látni hogy eltelt 7 év sokkal öregebbnek látszanak pl Jason Bateman meg Liza Minnelli főleg, de pl Jessica Walter, Will Arnet meg Jeffrey Tambor ugyan úgy néznek ki.
  • theone91
    #32
    Irtó nagyokat röhögtem eddig (az első 8 részt néztem meg eddig). :)

    Viszont meglátszik, hogy nem tudták összehozni rendesen a szereplőgárdát. Rengetegszer kiszúrja az ember szemét a greenbox egy párbeszédben, de nem is ez a legnagyobb baj, mert így egyértelműen redukálódott családi párbeszédek száma is (amelyek a legjobbak voltak a első három évadban, kimeríthetetlenen poén-forrásként szolgáltak). Szimplán ezért is kellett az epizódokat egyes szereplők köré építeni. Egyes visszatérő poénokat túlerőltettek, egyesek pl. teljesen kimaradtak.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ron Howard-ot (a narrátort és producert) és az Imagine-t (aRon és a sorozat produkciós cégét) annyira nem kellett volna belerángatni az egészbe. Izzadtság szaga van ennek a szálnak, pedig csak a negyedik falat akarták megbontani egy picit. De elég lett volna úgy, mint a harmadik évad legvégén.


    De: Ennek ellenére, szerencsére nem torzult az autentikus Arrested Development atmoszféra, hangulat, ami majdnem minden negatívumot felül ír. Sőt Jason Bateman mintha edződött volna és mintha viccesebb volna, mint hét éve. Így azt mondom, ha lesz 5. évad akkor annak mindenképp örülni fogok. Még mindig vicces, még mindig érdekelnek a karakterek, és még mindig a kedvenc szitkomom. :)
  • ffxi
    #33
    Szerintem nem tudom kivárni a szinkront. Meg fogom nézni feliratosan. Arra viszont kényes vagyok. Ho lehet találni minőségi fordítótól feliratot?
  • stargatelost
    #34
    Az AD-nek rettentő minőségi feliratai vannak, én nyáron daráltam le, és külön élvezet volt az ízes és bonyolult angol szóvicceknek és szavak kitekerésének zseniális magyarra átültetését olvasni. Szinkron:
    Most új fordító van vimarky személyében, hát majd meglátjuk, milyen lesz. Feliratok.info-t érdemes majd csekkolni.
  • Victor1103
    #35
    Hát nem tudom. Szerintem a szinkron eléggé rendben volt, legalábbis én találkoztam mérföldekkel szarabb szinkronnal is
  • stargatelost
    #36
    Nyilván, meg asszem a feliratokba a szinkronból is beépítettek dolgokat. De hát ugye színészi játék alapvetője a saját hangjuk, meg egyebek miatt is fújok általában a szinkronra.
  • theone91
    #37
    Én nem számolnék szinkronnal. Nálunk a kezdetektől fogva a késő esti műsorblokkba volt száműzve a sorozat, harmatos nézettséggel, szinte bizonyos, hogy a CC nem fogja berendelni a Netflixes epizódokat.
  • theone91
    #38
    Valóban nem volt vészesen rossz a szinkron, az átlagban jó volt. De ha választanom kéne minden esetben az eredeti nyelvet választanám. Szerencsére, ha angol nyelvű a műsor, akkor nem kell feliratokkal bíbelődnöm, így várnom sem kell. :)
  • stargatelost
    #39
    Na, úgy néz ki Szigony fogja fordítani. Ő jó fordító, úgyhogy szerintem jó kezekben lesz :)
  • theone91
    #40
    A sorozat saját szememmel:

    Első évad: 9/10
    Második évad: 9/10
    Harmadik évad: 8/10

    Negyedik évad: 8/10.

    Tippre azt mondhatom, hogy sok fan csalódik majd az új évadban, de nekem tetszett. Még így is messze lehagyja a network televíziók kínálatát. 7,5-öt adtam volna rá de fél pontot muszáj voltam hozzácsapni, mert rég röhögtem ennyit szitkomon (talán az AD óta nem is). Imádnivaló, tipikus Mitch Hurwitz-es gag-ek, az új évad (mint az előzők is) minden másodpercében humoros akar lenni és ebbe ritkán törik bele a bicskája. :)

    Az évad nincs lezárva, nincs a végén finálészaga, emiatt is sokan moroghatnak majd, de muszáj észben tartani, hogy ez az évad csak az első fejezete a folytatásnak (a háromból). Csak még nem tudni, hogy a másik két fejezet filmként, vagy szintén a Netflix-en folytatódik-e majd. Utóbbinak drukkolok, mert én valahogy úgy gondolom, ha ennek az évadnak a struktúráját filmbe öntenék, az nem működne rendesen (aki megnézi, az majd érteni fogja miért). Valahogy a korábbi évadoknál is így gondoltam már. Egy erősen szerializált formulája van az egésznek.