15
  • hunterspirit
    #15
    könyörgöm, senki sem kapja fel a helyesírási hibákra? basszus, ha újságíró vagy, legalább írj helyesen. aztán a fogalmazásmódra sem ártana odafigyelni, meg a felesleges szavakat kitörölni. mert ez így gáz.
  • toto66
    #14
    "Gyarmatosítani nem államok, hanem cégek fognak. "
    Ez igaz, csak nem majd, és nem a Marson, hanem most és a Földön...
  • trogi
    #13
    Igaz, egyetlen állam és állampolgár se... De mi van a cégekkel? Hát igen, őket nem sorolták fel az egyezményben.
    Ez az eset is mutatja, hogy a szkifi írók nem mindig a vaksötétben tapogatóznak. Gyarmatosítani nem államok, hanem cégek fognak.
  • toto66
    #12
    Oké! Én is így gondoltam, csak a látványra, mert ha nem lassan történik, akkor az érdekes látvány lehet.
  • Slim Rick
    #11
    de valamiféle vásárlási lehetőség van szerintem, / csillag esetleg ? /
    a te adsz nevet a csillagnak , valami ilyesmi volt (nem?)
  • L3zl13
    #10
    "forrni kezd a jég" - Ezt szublimációnak hívják.
    "űrben nagyon közel van a víz forráspontja a fagyásponthoz" - A hármas pont alatt (akár hőmérsékletben, akár nyomásban) nem létezik folyadék halmazállapot. Az anyag szilárd állapotból rögtön a gázneműbe lép át.

    Mindezt nem kötekedésképp mondom, csak egy kicsit pontosítottam a megfogalmazáson. :D
  • NEXUS6
    #9
    Ha jól tudom a jelenlegi nemzetközi jogi egyezmények szerint az égitestekre egyetlen állam, vagy azok állampolgáraik sem terjeszthetik ki területi igényeiket.
    Szal ha látsz olyan hirdetést, hogy vegyél a Marson fölterületetdet occsóért, az nagyvalószínűleg átbaxás.
    De nekem izé, lenne eladó telkem sutyiban a Titánon, csak neked csak most 5 millióért megszámítom, de ha adsz egy 5000-est azonnal viheted. Unokáid kőgazdagok lesznek!
  • toto66
    #8
    Az űrben nagyon közel van a víz forráspontja a fagyásponthoz, ezért az is érdekes lehet, mikor egy üstökös közelít a naphoz és megfigyelni, ahogy a felszinén forrni kezd a jég.
  • toto66
    #7
    No és kitől vennéd meg?
    Sokkal jobb üzlet: potom pénzért területet eladni a lehetséges gyarmatokon...
  • Slim Rick
    #6
    most kéne potom pénzért földeket venni a lehetséges Földi gyarmatokon, megtartani a jogokat és átörököltetni az utódoknak ; )
  • pasi29uk
    #5
    Vulkán közelében telek eladó!
  • Pares
    #4
    Intergalaktikus birodalmunk harmadik bástyája a Föld és Mars után...:P
  • Motoroj
    #3
    Érdekes látvány lehet egy jégvulkánkitörés.
  • blessyou
    #2
    nahát, én is ezt akartam kérdezni :S
  • xizor
    #1
    Na vajon mikortól indul be a vita arról, hogy ez kuruzslás és inkább ingyen kenyérre kéne költeni a pénzt.