56
  • Frosty01
    #16
    kurvára ugyanilyen lesz mint most. csak mondjuk picit gyorsabb, meg designosabb. ennyi -_-"
  • USAMEN POWER
    #15
    Mindenki az új technológiákkal foglalkozik...

    "A szakértők 56 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a magánélet és a munka közötti határ elmosódik"

    Ez a mondat konkrétan mit jelent, mert szerintem több értelme van...

    "Ez a felhasználók számára a jelenleginél rugalmasabb és szabadabb életet jelent majd" Ez meg tul. képpen mit takar ?
  • Doktor Kotász
    #14
    Szerintem ez a mobil és érintőképernyős dominancia egy humbuk, mint jóslat.

    Az érintőképernyőnek ott van létjogosultsága, ahol az egér és a billentyűzet használhatatlan. Mondjuk egy mobiltelefonnál, vagy egy PDA-nál.

    A billentyűzet és az egér azért dominál jelenleg, mert kényelmesebb, mint hadonászni. Technikailag semmi akadálya nem volt annak, hogy az érintőképernyő mára elterjedjen. Azért nem használjuk, mert nem akarjuk.

    Valamiért a hülyéknek mindig az a szokása, ha megkérdezik, hogy mit fogunk csinálni 20 év múlva, mindegyik repül az autókkal meg egér és billentyűzet nélkül használja a számítógépét a marsi vakációján.

    Mert az emberek azt hiszik, hogy akkor vannak róluk jó véleménnyel, ha a jövőbe mindig valami irreális technológiát képzelnek.

    Érdekes módon pedig, ha a környezetről kérdezzük őket, akkor húsz év múlva olyan füst lesz, hogy nem lát el az ember 10 méterre az 50 fokos hőségben, ahol kihalt a teljes élővilág, és az embereken kívűl csak gonosz és mutáns szörnyek élnek, akiknek a vezetője egy világuralomra törő őrült tudós...

    Mert úgy gondolják, hogy a környezetről meg ezt a trendi gondolni...

    Ha a jövőre vagy kíváncsi, akkor a parasztbácsit kell megkérdezni.
    Ugyanilyen lesz, mint most, csak mégtöbb hülye gépünk lesz, amihez majd nem értünk. :-)
  • MrBlowfish
    #13
    Beszédfelismerésnek maximum akkor lesz értelem, ha a gép intelligensen értelmezni tudja majd amit mondani akarok, és komplex műveletsorokat is végre tud hajtani, mint mundjuk:

    Lássuk van-e új filmkritika az SG-n (sg.hu bookmark film részleg, és ott ha van új kritika akkor megynitja). ->nincs. filmbuzin? (nincs bookmark, rákeres, és a legsanszosabb találatot megjeleníti).

    Csak sajna ilyet nem tud. És minden egyes rohadt művelethez pofázni kell valami kulcsszót (ha van rá) amit vagy felismer, vagy nem. De még ha okos is lenne a rendszer, akkor is valószinű, hogy egyszerűbben, és gyorsabban meglennék vmivel, ha a jó öreg hotkey+mouse párost használnám.

    Gondolatvezérlés meg jó dolog, csak az se 20 év múlva lesz.
  • xAlterego
    #12
    Ez a beszédfelismerés is olyan mint a képtelefon, hogy filmekben marha jól mutat, meg mindenki mondogatja hogy á, igen, ez a jövő, közben amikor már lehetne, senki nem használja mert nincs értelme bajlódni vele.
  • Magiszter
    #11
    A beszédfelismerésnek és az érintőképernyőnek is van értelme szerintem. Csak nem mindegy hogy milyen formában oldják meg, és hol akarják alkalmazni. Egy boxokra osztott irodában (multinacik.) a hangfelismerés kicsit káoszos lehet, ha mindenki egyszerre kezd magyarázni a gépnek hogy mit csinálj. Akárcsak egy gyorsétteremben az érintőképernyő öt percenkénti letörlése a zsíros foltoktól. Otthoni felhasználásban már látom értelmét, de nem a mai formában. Hiszen ha valamit akarok a gépemtől akkor klikkelek 3-at és megteszi. De pl jól veheti ki magát, ha sietek és mondjuk öltözés közben megmondom mit töltsön át a laptopra, vagy akármilyen vezeték nélküli eszközre. Ha már mobil eszközök: Szerintem sokaknak kényelmesebb lenne egy érintős laptop... illetve az már TáblaPC... mint hogy kinyit, és ügyetlenkedni a pöcökegérrel, vagy a tapipaddal a vonaton. Egyszerűen ráböksz arra amit akarsz. Bár mindkét funkciónak igazából egy e-házban (vagy mi a neve a totális gép vezérelte házaknak.) lenne értelme. Belépsz és szólsz hogy kapcsolja be a géped, vagy indítsa el neked a mikróban lévő kaját amíg vetkőzöl... de ez már nagyon futurisztikus dolog. Én el tudnám képzelni az életemben mindkét megoldást a megfelelő helyen. Persze az egér és billentyűzet párosa sokáig életképes lesz... de ez csak megszokás kérdése.
  • bakagaijin
    #10
    12 évre előre... Hmm nézzük mi volt 12 évvel ezelőtt, 96'-ban. Mo-n egy-két internet szolgáltató volt, 28-33kbps-es modemek voltak az elterjedtek. Nem olyan régen előtte meg BBS-ek volt az "internet".

    Kezelőfelületben valami változott? Az egér görgőt és extra gombokat kapott, madzag helyett rádiókapcsolat (voltak infrás próbálkozások is), illetve átment mechnikusból optikaiba. Egér maradt? Az. Billentyűzet dettó, már nem mikrokapcsolós, és van madzag nélküli is. Gombok vannak rajta amit két kézzel az ujjaival csapkod az ember? Azok. Valóban: kényelmesebb, pontosabb, könnyebb lett, de a lényeg nem változott.
  • strogg
    #9
    Mára virradólag 1,5 órát aludtam, szóval elnézést a sok elgépelt szóért. :((((
  • strogg
    #8
    Az érintő képernyő is jó dolog, alat feladatokra. De pl: hosszú szöveget gépelni azzal sem lehet kényelmesen. A multitács meg szeritem egy állati nagy parasztvakítás. Lehet jópofa dolog, és pár területen jól használéható (mertz azért vannak előnyei is) de napi szinten felesleges, és ehhez mérten egyelöre pofátlanul drága is. (nem cska a képernyő, hanem az apple licesnz, merthogy nekik kell perkálni, ha multitács eszközt akarsz gyártani)
  • strogg
    #7
    Az eeepc+ubuntu páros gépemet, kicsit "hacker like" design-ra tuningoltam. (mind a desktop, mint a burkolatát. Gondoltam mennyire vagány már, ha a gép megérti a mondókámat. Beszédfelsimerő fel, funkciók kioszt. Majd nagy vagányan felültem az egri vonatra, és közben jött a teló, hogy meló van, sürgős. Elővettem a gépet. Felnzétem, és a kocsiban, avgy 20 ember nyomta laptopon, néma csendben. Az első dolgom volt kikapcsolni a beszédfelsimerést, mert nagyon égő lett volna nekiállni egyedüliként pofázni a gépnek. Bármennyire is vagány, meg jópofa dolog, teljesen életszerűtlen az alkalmazási területe. Szvsz ennek nincsen jövője. A gondolat verézlésnek sem. Lehet gyors, de kell a fenének 30 perc youtube után a fejgörcs. (kb: ilyen prózai okok miatt halt ki majdnem tlejlesen a 3D szemüveg, meg ilyen marhaságok.)
    Nem. kivetíthető bill. ok. Az egér újragondolása, kényelmesebbé tétele ok. Ha ezeket ki is váltja valami, az tuti nem a beszédfelsimerés, vagy gondolat vezérlés lesz.
  • Nonix
    #6
    Bullshit az egész. Egér helyet nem fogom a monitort nyomkodni, soha.
  • Cocogány
    #5
    "Az új megoldások az érintőképernyőkön és a beszédirányításon alapulnak majd,..."

    A beszédirányítás elterjedése, ha rajtam múlik sosem fog bekövetkezni. Valahogy életszerűtlennek érzem, hogy beszéljek egy géphez. Sőt ha elképzelem azt a jelenetet, hogy az irodában üldögélve egyszer csak valamelyik kolléga utasítja a böngészőjét szóban, hogy az hozza be neki a pina.hu weboldalt, még elképzelhetetlenebb számomra, hogy ez a technológia valaha is labdába rúg.
    Nagyon sok mobiltelefonban van hanghívás funkció, de egy embert sem ismerek aki használná (ami persze nem jelent semmit). Esetleg kíváncsi lennék, hogy itt közületek valaki használja e ezt a funkciót aktívan.
  • Anomaly
    #4
    Az érintőképernyő nagyon nagyon jó dolog ha fekszel és az öledben van, a beszéddel irányítás ha megy rendesen az is jó de egy idő után megunod a beszédet elfáradsz, az egér billentyűvel jó sokáig ki lehet bírni viszont nézd meg 20-30 év után a kezedet :)
  • Gerygrey
    #3
    A több mint ezernek szinte a 77 százaléka. Vagyis mondjuk 1020 embernek a 76,4 százaléka. Szövegértésből elégtelen, és még kötekszik, ülj le fiam, elégtelen :)
  • Gerygrey
    #2
    Az a baj, hogy a bill-egér páros annyira jól el lett találva, hogy szerintem én 30 év múlva sem akarok mást használni. Legfeljebb beépített holografikus projektor lesz az egéren, és a billentyűn a gombok is szabadon változtatható kijelzőt kapnak, de ugyanúgy egér és billentyűzet marad.

    Olyan ez, mint az autók fejlődése: a kétütemű motortól eljutottunk a turbón és a közvetlen befecskendezésen át a hibridig, az autók formavilága is rengeteget változott és megjelent számos új technológia az ABS-től a GPS-ig, de a vezérlés a 100 éve tökéletesen megalkotott kormánykerékkel történik (ami azóta már kapott szervómechanikát és CD-vezérlő gombokat, de az alapelv maradt)
  • quiller
    #1
    "Abban szinte a több mint ezer megkérdezett 77 százaléka egyetértett"

    Most akkor szinte több mint ezer (tehát 999), vagy szinte 77 százaléka (tehát 76)? Vagy esetleg szinte egyetértett? :)