68
  • Balumann
    #28
    Akárhogyis nézem, a játék végülis nagyon jó lett, mondhatom zseniális. Nagyon tetszik a fizika, az emberek reakciói, és a történet is jó ahogy olvastam.
    De nem érdemli meg a top 10-et sem a hihetetlen szar portolás, optimalizálatlanság miatt. Ami erre még rá tesz egy lapáttal, hogy késve adták ki, szarul írták át, de még jól ki is szúrnak azzal aki eredetiben meg is veszi (social club, aktiválás, aztán securom vagy elfogadja - nem detektál emuláló szoftvert, vagy nem), és akkor még live is kell ha multiban szeretne vki játszani...
    És még van bőr a képükön azt mondani, hogy a vásárlók kevés részénél fordulnak elő bugok.

    Kiadnak egy patchet, ami még inkább ront a játékon. Elkezdte támogatni a gamepadot, ami annyit tesz, hogyha be van dugva gamepad vagy joystick akkor folyamatosan forog a kamera - legalábbis nálam), még kevesebb fps, a grafika ugyanúgy katasztrófa, 1024-ben mediumon olyan mintha 320x240 -es felbontáson játszanék kb., árnyékok változnak, stb..
  • savior
    #27
    baromi szar jatek lett. bugos, szarul nez ki, es amit a windows live-val osszekell tokolni, na az idegtepo.
  • narumon
    #26
    Szerintem nem volt rossz a GTA4 bár én csak a konzolverzióról tudok nyilatkozni. Én élveztem szerintem jó játék. De pl hiányzik Mirrors Edge a listáról, az is nagyon jó volt.
  • balage187
    #25
    A GTAIV-et tenyleg raertek volna meg kiadni PC-re. Nagyon szarul portoltak, nagy a gepigenye es vannak textura hibak (pl. ATI kartyaknal feketedes), ezeknek azert nem kellett volna lenniuk... Arrol ne is beszeljunk, hogy nincs antialiasing a jatekba. WTF?!

    Ezeken kivul azert tetszik jatek, bar nagy csalodas a fenti dolgok miatt, remelem azokat majd idovel kijavitjak. A grafika jo lenne, ha a fenti hibak nem lennenek.

    A kuldetesek, a jatekmenet nem rossz, olyan, mint amit eddig megszokhattunk, meg ugyan csak 20% kornyeken tartok, de amit eddig lattam az elmegy, nem rossz. Bar remelem lesznek kicsit erdekesebb kuldetesek, nekem pl. a San Andreasbol nagyon bejott az, amikor Mad Dogg hazabol kellett ellopni a szovegkonyvet, meg amikor ki kellett rabolni a Caligula's kaszinot. Egyelore itt meg ilyen valtozatos kuldetesek nem voltak, de gondolom lesznek majd. Habar tobb konzolostol azt hallottam, hogy unalmasak lesznek a kuldetesek egy ido utan. En meg egy GTA-t sem untam meg, szoval majd meglatjuk...

    Az iranyitasban meg mindig idegesit, hogy a kamera nem koveti az autot. Igazan megoldhatnak mar, hogy egy gombnyomassal ki- es bekapcsolni lehessen a kamera autokoveteset, mert az egerrel baszakodni szar.

    A varos nem rossz, bar eddig meg nem voltam csak Brokerben, Bohanben es Dukesban, de eddig elfogadhato. Az mindenesetre nagyon nem tetszik, hogy nincs videk, az az egyik legjobb resze volt a San Andreasnak (mind a sivatag, mind a "sima" videk).

    Hat, osszessegeben megfelel a GTAIV az elvarasaimnak, kiveve azok a hibak, amit a komment elejen irtam. De nagyon remelem, hogy azokat idovel orvosoljak.
  • DarkEvilPiccolo
    #24
    A GTA nálam a mai napig azt jelenti, hogy: GTA és GTA 2. Nah jó, a GTA 3 is tetszett mert hát végre teljesült mindenkinek a vágya, szóval hogy GTA 3D-ben. Az még egész jó volt. De a többi valahogy nem hatott meg.
  • Banderas1990
    #23
    Hát az eddig ismertekből itélve a GTA 4 egész jó játék lett. Sajnos még nem játszottam vele, de majd valamikor. A PC-s portolást sajnos elhúzták, de legalább nem annyira, mint azt a Halo 2-vel csinálták(és még akkor is csak Vistára jött ki, még jó, hogy van olyan progi, amivel meglehet oldani az XP-s indítást).
    Az viszont már másik dolog, hogy tényleg tele van bugokkal(csakis az olvasottak alapján). Ahogy olvastam egyeseknek a Patch semmit sem javított ki a játékban.

    Majd ha kipróbálom többet is tudok talán mondani.

    Azon viszont csodálkozom, hogy a Fallout 3 nem került fel a listára. Mondjuk ezek a listák egyébként is az eladások alapján készülnek(nem mintha a Fallout 3-ból nem fogyott volna) és nem a játékélmény és elemzések alapján.
  • zola2000
    #22
    Egyébként meg 2004 legjobbja a legtöbb helyen a gamecubes Rasident Evil 4 lett, 2006ban a Legend Of Zelda Twilight Princess, 2007ben a Super Mario Galaxy, 2008ban, asszem jogos a gta4 sikere. Remélem 2009ben összekapja magát a nintendo, habár jön a final fantasy 13, amellett megint nem lesz esélye semminek.

    De majd 2010ben a monster hunter 3!!!
  • zola2000
    #21
    Szerintem azért a Super Mario Sunshine/Galaxy szintjét meg sem közelíti a braid, de azért nem lett rossz játék...
  • shane81
    #20
    X3no:
    "az egesz GTA egy nagy szaaaaaaaar es nem cska a 4es hanem mind1ik....:P semmi ertelme szar a sztori......nemtom mit istenitik....occsojatek hulyegyerekeknek....:P"

    Imádom az ilyen értelmes hozzászólásokat. Ha kijárnád a 8 általánost, lehet hogy megértenéd a sztorit, ami szerintem zseniális lett.
    Kevés játékról tudom elmondani idén, hogy lekötött, de a GTA4 közöttük van. Nálam még a pc-s Mass Effect és a Fallout 3 volt dobogós.
  • gyuri12
    #19
    Azért a Braid "kicsit" több mint egy Mario klón.
    A lista meg röhej,amikor először láttam(2 hete?) akkor is a fejemet fogtam.
  • BB7
    #18
    Nálam a GTA IV ebben az évben a befutó! :)
    GTA IV Madness [FULL]
  • HöfEE
    #17
    Hát te miről beszélsz ember?? :D:D
    ". A fizika tönkre teszi a játékélményt, kidurran a kerék kiszednek a kocsi szélvédője mögül"
    Mert a való életben betonból van a gumi és nem durran szét ugye? Ja és a valóságban az üveg is átlőhetetlen nem?? Ne beszélj már baromságokat.

    "a játékban lévő járgányok 90% valami 50 es évekbeli szarság"
    Kb. 2 vagy 3 50-es évekbeli autó típus van a játékban, úgyhogy ezt buktad, az autók nagyrésze 90-es vagy 2000-es években gyártott típusok.

    "az utak hirtelen kanyarodnak, unrealisztikusak"
    Nézz meg egy New york térképet, hogyan néz ki...

    Ennek ellenére szerintem is eléggé elszúrták a gta4 pc verzióját de nem ezen dolgok miatt, hanem a rossz portolás miatt.
  • bitbandita
    #16
    Egyetértek. Ráadásul addigra optimalizálták volna...
  • STREEX
    #15
    Azért a fallout 3 is igazán bekerülhetett volna a top 10-be.Ehhez képest a Force unleashed a hetedik...
  • Solten
    #14
    "A GTA IV 2008 legjobbja?"

  • xido
    #13
    De szépen elfelejtkezik mindenki,hogy az összes gta előbb konzolra jött,aztán 1 év!!! múlva csak pc-re...megy a hőbörgés,hogy késve jelent meg...pff..korábban inkább..azért lett összecsapva...elég lett volna húsvétra,ahogy az 1 év letelik
  • Narxis
    #12
    A LittleBigPlanet nem is játék...

    A GTA4 meg konzolra való.
  • X3no
    #11
    az egesz GTA egy nagy szaaaaaaaar es nem cska a 4es hanem mind1ik....:P semmi ertelme szar a sztori......nemtom mit istenitik....occsojatek hulyegyerekeknek....:P
  • wolruf
    #10
    Nekem is jól fut, nincs vele bajom, a gépem pedig nem atomerőmű, hasonlót most már elég olcsón (persze nem vadonat új alkatrészekből) össze lehet rakni. Aki pedig nem rendelkezik a minimális gépigénnyel, az ne vegye meg és ne játszon vele. Sajna nekem sincs Lotusom, pedig én is szeretnék és tudom hogy léteznek olyanok, akiknek van. Na bumm.
  • bertino
    #9
    megjegyezném az imbolygó kamera a warez eredménye.
    a többit nem feszegetem, mert ugyis csak a vita lenne belőle.
  • Ravkin
    #8
    A rockstar megint abba a hibába esett, amibe szerintem a legtöbb játékgyártó eshet vagy esett már a közelmúlban (pl valve half life 2). A játékok lényege ugyanis a szórakoztatás a kikapcsolódás lenne, nem pedig az, hogy megfelejenek olyan követelményeknek amelyeket gyakran maga a fejlesztőgárda tűz ki maga elé célnak. Ilyenek pl a csillogó grafika, az élethű fizika, a relasztikus fizikai események, ezekkel azonban viszont vigyázni kellene mert nem ritkán visszafelé sülnek el. Az ilyen erőltettet dolgoknak pedig egyvalami áll a hátterében, mégpedig a pénz. A pc-s játékkultúra és az üzletcsinálás határai összemosodnak. Adjunk ki egy újabb részt újabb epizódot kaszáljuk be a pénzt oszt jólvan. Ezzel magyarázható a konzolos megjelenés, és ezért szartak egyébként minden másra a készitők. Ott volt pl a crysis is baromi jó grafika baromi jó fizika baromi jó trailer vedd meg mert hűűű de állat, aztán ott áltunk hogy maga a játék egy kalap szart sem ért. A half life 2 vel sem lenne semmi bajom, maga a világ nagyon megfogott, de mint az már a bétákból kierült sokkal jobbra is megcsinálhatták volna, és nem akarok újabb éveket várni azért hogy kiderüljön végre majd 2009 karácsonyán, majdnem 10 év mulva az eredeti játék megjelenése (half life1) után hogy miért is robbant fel a laboratorium, és hogy ki is valójában az a g-man. Hát bocs de nem fogok kidobni 10 epizódon keresztül 10.000 forintokat hogy majd egyszer megtudjam, de úgysem fogom megtudni, mert akkor ugyebár valvéjéknak nem lenne mit lehúzni a játékosokról. De azért élvezzem közben hogy fejlesztik a grafikát, és hogy egyre jobban akadozik a játék a gépemen.
  • Ravkin
    #7
    Gta 4 trailerek alapján először nekem jó játéknak tűnt de aztán jött a valóság. Először is a pcs megjelenést baromra elhúzták, aminek szerintem semmi értelme nem volt. Pcs debütálás szarra sikeredett, a játék full bugokkal érkezett, szar grafika, imbolygó kamera stb. Nah a játékról : maga jaták new yorkban játszódna, vagyis liberty city, te a terepet nagyon elbaszták szerintem, egyrészt elég gagyinak tűnik, olyan mint new york babajáték változata, másrészt pedig egyáltalán nem változatos a terep. Grafika még hibák nélkül is elég lószarnak hat, a játékmenet pedig egyáltalán nem adja vissza a régi gta játékok feelingjét. A fizika tönkre teszi a játékélményt, kidurran a kerék kiszednek a kocsi szélvédője mögül, a játékban lévő járgányok 90% valami 50 es évekbeli szarság, élvezhetetlen a vezetése, az utak hirtelen kanyarodnak, unrealisztikusak, az emberek pedig úgy kenődnek szét a kerekek alatt mint a carmageddon 2 ben, amit valljuk be nem volt könnyű alúl múlni.

    Hát gratulálok a rockstarnak szerintem a GTA 4 az év bukása.

    "A tizes lista természetesen az újság véleményét tükrözi."

    Az újság véleménye ki a f**** érdekel ?
  • Reg5
    #6
    Attól, hogy eladtak belőle több szakajtónyit, még nem az év játéka.
  • TothLaci
    #5
    Gondolom, hogy a pcd sem "1-2 forint" volt, és nem rég vetted.
  • Drawain
    #4
    Nálam semmi gond vele PC-n :) Szerintem meg marha jól sikerült.
  • Vardar
    #3
    Hát elég érdekes lista...
  • bertino
    #2
    lehet nem a legjobb, viszont kurvasok fogyott belőle konzolra, rögtön megjelenés után.
    a PCs gta4 meg egy no comment, az biztos.
  • Tinman #1
    GTA4 még konzolon sem a legjobb játék, PC-n meg a rossz PC-s játékok sorozatba simán befutó.