1139
4432746426_3d76f06019_o.jpg
  • gunji
    #819
    Most röviden ennyi a véleményem, csak egy szóban:
  • WinStar
    #818
    megnéztem most angolul,fúúú....nagyon durva.....rövid de komoly!
  • Kheled
    #817
    Kívételesen már MA kijött a magyar felirat az új részhez, akit érdekel:
    18.rész hun felirat
    Jó epizód nézést!
  • gunji
    #816
    Upsz, nálam is látszik, de akkor feltöltöm valahova: http://i48.tinypic.com/33uradg.jpg

    Találtam egy régebbi cikket a TCW-vel kapcsolatban. Az oldal első ránézésre megbízhatóbbnak látszik, mint a supershadow-é, bár ennek ellenére fenntartásokkal kezelem, míg máshonnan meg nem erősítik a benne írtakat. Az viszont igaz, hogy az eddigi hivatalosnak számító nyilatkozatok nem mondanak ellent neki.
    Ha már valaki betette volna, akkor bocsi :)

    A cikk lényege röviden az, hogy a sorozat egy három-részes szállal fog befejeződni, ami nem egy vég lesz, hanem inkább egy átmenet lesz a Sithek bosszújába. A szál története a coruscanti csatához kapcsolódna. Lucast megkérdezték, hogy akkor ez legyen-e a hetedik évad vége, de ő azt válaszolta, hogy nem, folytassák csak a további részek írásával.
  • kissssss
    #815
    nekem se jó
  • Kheled
    #814
    Nálam jó pedig
  • WinStar
    #813
    nem hozza be a spoiler-t....nekem felugrik a képernyő az oldal tetejére.
  • gunji
    #812
    Másik fórumon találtam. Egy spoileres kép a holnapi részből:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Ahsoka, valamit el kell mondanom... Én vagyok az apád.
  • WinStar
    #811
    na az úgy szerintem baromság lesz...legalábbis részemről....a 7.-ik résznek Vader kalapjával kéne foglalkoznia... :D (bár a könyvet nem olvastam)
  • Kheled
    #810
    Elvileg az új filmek egy része a 3. és 4. rész közötti időszakot is feldolgozza majd.
  • WinStar
    #809
    hmmm,egy másik animációs Star Wars sorozatnak is tudnánk örülni az biztos,mert pl. 3.-ik rész után túl nagy űr marad...s utána elkezdeni az 1980-as "első" Star Wars-ot....érdekes :D Túl sok minden kimarad :D Pl. hogy építette fel a birodalmat,stb...stb....
  • gunji
    #808
    Én sem, de ez sajnos nem ezen múlik. Ugyanis valahogy meg kellene magyarázni, hogy miért nem szerepelt/említik a Sithek bosszújában (ha csak később nem illesztenek be plusz jelenetet vele), illetve a régebbi 2D-s Clone Wars mikrosorozat ebben az időszakban játszódó részeiben (ha csak nem akarják ezt felülbírálni). Ha jól emlékszem, Anakin és Obi-Wan az EP3 előtt hosszabb ideig távol volt Coruscanttól, hiszen csak a film elején tudja Padmé közölni Anakinnal, hogy babát vár. Ez pedig akár 7-8 hónap is lehet, s ennyi idő alatt Ahsokának valahol fel kellene tűnnie, ha Anakin padawanja marad.
    A legegyszerűbb megoldás persze, ha valami módon meghal, ekkor tényleg előfordulhat, hogy nem is kerül szóba a későbbiekben (pl. feláldozza magát, Anakin öli meg véletlenül). S így minden meg van oldva. De ez szvsz túl egyszerű és banális, s hol lenne a beígért nagy meglepi?
    Ha életben marad és túléli a klónháborúkat (akár így, akár úgy), akkor szerintem a későbbiekről is kellene szót ejteni (Vader levadássza-e, mert mindenképpen veszélyt jelenthet még a birodalomra).
    Lehetne belőle is sith, bár ezt nem látom benne a karakterben (hétvégén talán megint okosabbak leszünk).

    Ez szvsz attól függ, hogy a Di$ney esetleg mennyire akarná a karaktert hasznosítani a későbbiekben (későbbi sorozat, vagy film számára -> a bevételek növelése miatt elképzelhető). A saját verzióm is ehhez kapcsolódna: karbonfagyasztás (esetleg az, akinek Hondo el akarta adni az ifjonc-szálban, még mindig érdeklődne az üzlet iránt). Ennek meglehetne az az előnye, hogy Anakin is elhinné, hogy meghalt, mert már a mester-tanítvány közötti kapcsot nem érzi (mint ahogy az előző évadban Obi-Wan felé igen, mikor eljátszotta a halálát), a jedik nem is hallanak róla, Sidious számára sem jelent többé veszélyt. Anakin még a Tanácsot is okolhatná, hogy nem keresték eleget a háború miatt.
    S ez lehetőséget adhatna arra, hogy a későbbiekben visszatérhessen valamilyen filmes feldolgozásban, mondjuk az Új Jedi Rendről szóló animációs sorozatban :)
  • WinStar
    #807
    a Ziló sárkányról nem tudunk semmit,ami viszont tök poén,a filmbe sincs benne... szerintem nemtudták klónozni :D
    Előzeteseket én mindig ott néztem a következő részekről...aztán mostanában ti is beteszitek ide,és nem bírom ki hogy ne nézzem meg :P :)
  • gunji
    #806
    Uh, van már episode guide? Köszi
    Igen-igen, valóban nagyon király hátterek lesznek belőlük. Klassz a poncsó , kíváncsi vagyok, mikor fogja begyűjteni.

    Ez a kép meg olyan, mintha a klónok egy óriás Ahsokát üldöznének. Talán Palpi őt klónozta a Zillo-sárkány helyett
  • Kheled
    #805
    Nézzétek meg az sw.com-on a Clone Wars oldalán. Egész klassz kis háttérkép: SW Clone site
  • WinStar
    #804
    remélem hogy ahsoka nem hal meg!
    Érdekes az a kis kitalált rész amit írtál :D De majd meglátjuk...az a baj hogy túl sok fórumon vagyok,meg az fb csoportokban is túl sok a pedzegetés...és mindig beválik nekik....lassan nem lenne szabad követnem ezeket,mert akkor nem fogom élvezni a részt... :D
  • gunji
    #803
    Úgy tűnik, de a készítőktől származik egy olyan nyilatkozat is, hogy az utolsó részen nagyon meg fogunk lepődni. Így lehet, hogy hiába minden okoskodás, teljesen mást fogunk látni, mint amire gondolnánk.
    És itt visszautalnék az egy esztendővel ezelőtt írt [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1228917313&no=580]#580[/URL]-as hozzászólásomra. Talán pont úgy ér véget majd a sorozat, ahogy ott írtam...
  • gunji
    #802
    Nem tudom, megnézte-e valaki a [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1228917313&no=779]#779[/URL]-ben belinkelt Season Finale Trailer nevű videót. Igaz, hogy a részeket a legjobb előzetes infók nélkül nézni, én is így terveztem, de végül úgy döntöttem, hogy ki tudja meddig fut még a sorozat, addig meg csak egyszer élünk, néha jó a történeten előre agyalni, megmozgatni a kis szürke agysejteket. A amire jutottam, abból szeretnék itt pár gondolatot megosztani. Ha egy kicsit hosszúnak tűnik, elnézést érte.
    Ha tévednék (márpedig biztos tévedek sok dologban), akkor legfeljebb együtt nevetünk utólag a beírt dolgokon.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A videó rögtön nagyon erősen kezd, két Ahsoka-flashbackkel: az első, mikor megérkezik a Christophsisra a bevezető filmben, a másik, amikor a 3. évad végén visszaérkezik a Templomba a 'trandoshan-vadászat' után. Itt hangzik el Yoda mondata valahogy így: '(Anakin) alkalmas arra, hogy padawanja legyen, a neheze akkor jön, amikor el kell engednie'. S mindezt rögtön az elején, in medias res... Az ember rögtön valami rosszra gondol, valami nagy változás állhat be Anakin és padawanja kapcsolatában.
    Ahogy a köztársaság életében is, ezt mutatják a következő képsorok: a lenyugvó nap fényében tündöklő Jedi Templomról átváltunk 0:28-nál egy sötét hangulatú éjszakai képre egy nem tudom milyen épületről, aminek elég jelentősen birodalom-hangulata van egyrészt a jelentős katonai jelenléttől, másrészt a színek-fények jellegétől (borult ég, kékes-sötét alaptónus, piros fénypamacsokkal). Az SWTOR nevű játékban meghökkentően hasonló Dromund Kaas, a birodalmi főváros (kép pl. itt). Először arra gondoltam, hogy az is szerepel az egyik epizódban (nagy durranás is lenne), de később, mintha Ahsoka is látható lenne itt, az meg elég furcsa lenne szvsz. Így arra jutottam, hogy inkább egy coruscanti katonai épület lehet (talán pont a börtön).
    A későbbiekből kiemelném Barris Offee szavait 0:43-nál: 'Ha úgy alakul, te megteszed, amit kell. Jól tudom.' (Ezt a 2. évad 8. részében mondta Ahsokának, ekkor vették át a hatalmat egy kórházhajón a geonozisi férgek.) Vajon mit jelenthet ez itt? Talán a készítők által beígért sötét döntésről lehet szó? Lehet, hogy bosszút áll valakin, például egy jedin, akiben csalódott?
    Később 1:12-nél Ahsoka: 'most neked kell megbíznod bennem', Anakin: 'de én bízom benned'. A szavak hangsúlyából úgy tűnik, mintha Ahsoka valami olyat akarna tenni, amivel Anakin nem feltétlenül ért egyet. (Kontrasztként emlékezzünk a Mortis-trilógiában a sötét-Ashoka mondatára: 'sohasem tudtál bízni bennem, hinni bennem'.) Talán szökésre gondol? Miközben a képeken klónok, jedik és Ventress elől menekül és Anakin követi.
    1:20-nál Windu a Tanácsban Anakinról beszél: 'érzelmileg túlságosan kötődik hozzá', majd 'annyira, hogy ez ellen tenni kell valamit' (ha jól értem). Talán engedély nélkül ment a lány után? Segíteni akar neki? Megfosztanák a kiválasztottat a padawanjától? Ez a Tanács iránti bizalmatlanságát is növelné.
    Közben jeleneteket látunk, amiken Ahsoka küzd Ventress-szel (maszkban, de a kardjáról felismerhető). Érdekesnek találtam, hogy Ventress a videóban kétféle ruhában is megjelenik (pl. 0:58-tól csuklyás köpeny barna felső, 1:02-nél köpeny nélkül mellényszerű valamiben). Lehet, hogy semmit nem jelent, de kíváncsi lennék ennek okára. A szereplők nem szoktak csak úgy átöltözni (kivéve Padmé).
    1:28-nál úgy tűnik, kapunk egy Anakin vs Ventress összecsapást is: lehet, Anakin nem tűri, ha vadásznak a padawanjára. :o
    Az utolsó elhangzó mondat is tőle származik: 'lesznek még jedik, akikben nagyot csalódunk'. S ezt pont ő mondja...
    Vajon itt kiben kell csalódni?
    A jelenetek közül megemlíteném még Plo Koon hajóját is (1:04), a szárnyai ismerősek valahonnan :)
    1:31-nél Anakin két karddal közeledik. Kié a zöld kard? A markolat alapján biztosan nem Ahsokáé. Talán egy áruló jedié? A jelenet mintha a Templomban játszódna.


    Ide kívánkozik még a Celebration VI trailer, amiben
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    2:15-nél Ventress az Ahsokát üldöző klónokra támad, s nála van a lány egyik kardja. De a klónokat nem bántja, csak a fegyverüket vágja szét. Érdekes...


    Főleg ez alapján én úgy vélem, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    most fog megtörténni az, ami miatt Ahsoka nem szerepel az EP3-ban. Hogy pontosan mi történik vele, az az előzetes alapján egyértelműbb lett (kiesett pl. Lux).
    - Anakin hozzá való kötődésének többszöri említése arra utal, hogy új mesterhez helyezik át,
    - az üldöztetése miatt elképzelhető, hogy csalódik a jedikben és kilép a Rendből,
    - Barris Offee (megteszed amit kell) és Anakin (lesznek még jedik, akikben csalódunk) mondatai illetve az utolsó epizód címe ('A rossz Jedi') alapján talán tényleg áttér a sötét oldalra (de ebben én most sem hiszek),
    - a kezdő flashbackek és a készítők elejtett mondatai** alapján nagyobb valószínűséggel meghal itt az utolsó részben.
    Én ez utóbbit tartom a legvalószínűbbnek, sőt van olyan rossz érzésem is, hogy ez lesz egyben a sorozat vége is.

    (**=a készítőktől cikkben vagy nyilatkozatban elhangzott pár figyelemre méltó dolog:
    - az évad utolsó részének végén a hangfelvételekről kiküldték a többi színészt/munkatársat, csak Anakin meg Ahsoka hangja volt jelen (az nem világos, hogy egyszerre vagy külön-külön vették fel velük a jeleneteket),
    - Ahsoka hangja csak a saját szövegét ismerte, a jelenetekről más információja nem volt,
    - a belső vetítés után valamelyik munkatárs lánya és maga Ahsoka hangját kölcsönző színésznő is elsírta magát (s ez nem sok jót jelent).
    Tehát vagy az egy orbitális átverés az egész a felhajtás növelése érdekében, vagy itt tényleg a halál jön.)
  • WinStar
    #801
    majd kiderül minden. Viszont sajnálom hogy ilyen "hamar" vége ahsoka jedi "karrierének" :(
  • gunji
    #800
    (Azt hiszem, rosszul értettem Tarkin mondatát, amit az előző postban a második spoiler tagbe írtam :/ A feel igét használja, s inkább valami ilyesmi lesz:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A kancellár úgy érzi, lehetséges a jedik néhány katonai műveletből való kihagyása
    )

    "Nem értem azt a palpatine-ra terhelő jut Ahsoka tudomására.... ezt kifejtenéd nekem? :)"
    A Sabotage-ból megtudtuk, hogy
    - Letta elfogásakor beszólt Ahsokának, hogy 'olyan dolgokba ütik az orrukat, amiről fogalmuk sincs',
    - láttuk, hogy Letta és férje elég lepukkant helyen laktak, s Ahsoka utalt is erre ('azt hittem a Templomban dolgozók jobban keresnek'),
    - meg ahogy a szenátus el akarta venni az ügyet a jediktől,
    - valamint persze a robbanás indítékai még ismeretlenek, így folytatják a nyomozást.
    Már ebből is gyanút lehet fogni, hogy valami más is lehet a háttérben, talán egy titkos megrendelő (hiszen pl. honnan lehetett volna Lettának elég pénze a nanodroidokra?). S ehhez jön még az új előzetesekből pár infó
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    - a szenátus elvette a foglyot és az ügyet a jediktől (erre Ahsoka eléggé be is pipult),
    - Letta behívja Ahsokát magához a börtönbe, mert beszélni akar vele/segítséget kérne tőle
    - s amit akkor mond, annak egy része a korábbi celebration-ös videóban elhangzik 0.58-tól

    'Vannak olyan (köztársasági) polgárok, akik szerint a Jedi Rend nem az, aminek kellene lennie'


    Ahsokából meg kinézem, hogy akár saját szakállára (illetve lekkujára :) is nyomozni kezd. S akkor esetleg nyomra is bukkanhat: ami alapján összeállhat benne a kép (talán az EP3-ban el is hangzott, hogy a jedik már egy ideje gyanakodtak Palpatine-ra). Vagy ráakad esetleg magára a megbízóra, aki meg - ha közvetlen kapcsolatban áll Sidious-szal, akkor - akár véletlenül el is vezetheti az őt követő Ahsokát egy titkos találkozóra. Onnan meg már simán benne van a pakliban, hogy elfogják, vagy megpróbál rajtuk ütni, de balul sül el a dolog.
    Vagy épp Palpatine után kezd el szaglászni (kihallgatja, követi, stb), de lebukik. S ezt Palpi már nem tűrheti.
  • WinStar
    #799
    akkor lehet én értelmeztem rosszul a palpatine-os részt :D
    Nem értem azt a palpatine-ra terhelő jut Ahsoka tudomására.... ezt kifejtenéd nekem? :)
    Akkor nem voltam tisztába a mesteri címmel,de akkor is fura :D
  • gunji
    #798
    Én ezt ennyire konkrétan azért nem érzem ki a szavaiból, amikor ezt mondja:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Remélem Palpatine kancellár tudja, mit csinál

    Ennek itt inkább olyan pejoratív értelme lehet. De az tény, hogy egyáltalán nem ért egyet Palpi döntésével
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    azaz, hogy átviszik máshova a foglyot a Jedi Tanácstól, illetve amit Tarkin említ (s remélem nem értettem félre): a kancellár kifejezett óhaja, hogy lehetőségként álljon fenn a jedik néhány katonai műveletből való kivonása (ami azért elég furcsán/durván hangzik)

    Így aztán elég komoly a veszélye annak, hogy esetleg valami Palpira terhelő jut Ahsoka tudomására, esetleg rájön a valódi kilétére. Ez pedig a halálos ítéletével érne fel.

    A mesteri címhez. A jedik a 'mester' kifejezést két esetben használják:
    (1) amikor a jedi lovagot a tettei és egy (esetleg kettő) padawan sikeres kitanítása után Mesterré léptetik elő (ez egy rang itt), illetve
    (2) megszólításként (attól függetlenül, hogy rangban elérte-e a mesteri címet).
    Így megszólításként mondhatják Anakinnak, hogy Skywalker mester, de rangként nem kapta meg, mert nem érte el az ahhoz szükséges feltételeket. És itt jön be a képbe az, hogy Ahsoka a tanítványa, mert akkor joggal várhatná/várhatta volna el az EP3-ban, hogy megkapja a mester-címet. (De még sokat nyom a latban, hogy mi történik Ahsokával. Mert pl. ha őt előléptetik lovaggá, akkor Anakin joggal várhatná el a mester-címet. Ezért is érdekes, hogy mi fog történni vele.)
  • WinStar
    #797
    de ha jól is értelmeztem Ahsoka már megemliti hogy palpatine gonosz...legalábbis a következő előzetesbe. És igen,teljesen jól mondod,tiszta birodalmi stílusa van. Amúgy a másik észrevételem,a 17.-ik részben,a végén mondja Anakin hogy csak a jó jediben lehet bízni...de a jedi nem kérdezhet haraggal...(amikor haraggal szól a csajra hogy mondja el amit tud) az ott nekem már simán gyanús lenne :D Egy jedinek uralkodnia kell magán.

    Amit meg már iszonyat régen észrevettem,hogy ennek már semmi köze a filmhez.A filmben ugyan is Anakin nem mester....a könyvben sem. Ez engem kicsit zavar,de mondjuk tény és való hogy így izgalmas :)
  • gunji
    #796
    Igen, ezen kicsit meglepődtem, a klónok nem bíznak a jedikben?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem vihetik be a fénykardot? Csak erős kísérettel mehetnek a fogolyhoz?

    Mi történt itt? Palpatine kezeit érzem a háttérben.

    Maga a börtön engem a 3. évadbeli Even Piel-szálban látott 'intézményre' emlékeztet. S igen, nem az az 'üdülő', amit más részekben láthattunk. Az egésznek kezd olyan birodalmi-feelingje lenni.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A finale trailerben 0:28-nál látni kívülről talán épp ezt a börtönt, s egészen olyan, mintha Dromund Kaason lenne (legalábbis az SWTOR játék alapján :))

    Tényleg furcsa, miért kerül oda.

    Ami Tarkint illeti, azon én is gondolkodtam, hogy mennyire lehet beavatott: talán mindent tud (mint pl. Mass Ameda), vagy talán csak Palpi használja ki a jedi-ellenes nézeteit. Vagy talán e két lehetőség között valahol. Ki tudja, talán kiderül. De úgy tűnik, hogy jelentős szerepe lehet még itt a történetben.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Úgy érzem ezzel a börtönlátogatással elégggé behúzzák a csőbe Ahsokát és a háttérben Palpi áll. Talán eljött az idő az ő Anakin mellől való eltávolítására.
  • WinStar
    #795
    Tarkin szerintem közre játszik palpatinel.....tuti hogy át ált a szepikhez,csak jól játsza mint palpatine :)
  • WinStar
    #794
    Egyre jobban úgy érzem hogy Ahsoka nem bízik a köztársaságban...nekem ebből az előzetesből ez jött le,illetve itt a klón is érdekesen viselkedik a jedivel....mi az hogy a börtönben le kell adni a jedi fegyvert? A másik hogy egy civil lakost ilyen börtönbe? :D Az azért durva....míg pl. a szeparatistákat,vagy a kereskedelmiseket sokkal gagyibb börtönbe zárták.... :D
  • gunji
    #793
    És egy másik is, ebben a cikkben.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Valahogy számomra úgy tűnik, Ahsoka és Tarkin nem nagyon kedvelik egymást.
    S milyen mondat volt ez már megint: 'I hope chancellor Palpatine knows, what he is doing' Kezd nagyon durvulni a történet
  • gunji
    #792
    Új előzetes a következő részből (a spoiler tagben):



    Nagyon király ez a zenei aláfestés
  • gunji
    #791
    Igazad van! Ez nekem nem is jött át, amikor angolul néztem éjjel (sajna nem vagyok perfekt ). Magyar felirattal viszont igen, s
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    attól függetlenül, hogy úgy tűnik, hogy a robbantáshoz nincs köze jedinek, az eset a bizonytalanság magvait elhintette benne. Ahogy Anakin is mondta a végén, hogy 'lesznek olyan jedik, akikben csalódunk'.

    Ahogy ezt a rész szlogenje (most hirtelen jobb szó nem jut eszembe) is említi.
    Még két dologra lettem figyelmes:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    - A tanács megelégszik azzal a megoldással, hogy jedinek nincs köze a merénylethez, s inkább a közhangulaton jajonganak.
    - A nő elfogásakor azt mondta Ahsokának: 'olyan dolgokba üti az orrát, amiket nem is ért'. És ez még fontos lehet.


    Az meg milyen mondat Anakintól, hogy 'egy nap ezek a droidok is rájönnek, hogy rossz Jedivel próbálkoznak' :DDD
  • WinStar
    #790
    számomra az a fura hogy Ahsoka ennyire elbizonytalanodott a Jedikbe....
  • gunji
    #789
    Uhm, ez a rész megint nagyon bejött. Igaz, nem volt annyira akcióval teli, mint az előző, de a krimiszál és az, hogy az események elkezdtek konvergálni a ROTS felé, az nagyon odatett. Továbbiak spoiler tagben.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A csata nagyon rövid volt, de szerintem csak felvezetésnek szánták, célja kettős lehetett: egyrészt, hogy lássuk, közelegnek a ROTS eseményei (a helyszín Cato Namoida), másrészt megmutatták, hogy Ahsoka mennyire éretten viselkedik éles szituációban ahogyan megmenti mesterét és főleg önzetlenül. És szerintem ez egy fontos momentum a következő részek, s talán a végkifejlet szempontjából.
    Anakin itt egész normális volt, a 'no problem' -> 'slight problem' -> 'nothing serious, just a small malfunction' :D jelenet kiváló volt.
    Végre láthattuk, hogy Sidious aknamunkája kezd beérni: háborúellenes tüntetés, ami valójában már a Jedik ellen szól. A nyomozás közben is - ha jól értettem -, amikor a szenátus bele akart avatkozni a vizsgálatba, az jól mutatja az események irányát. A Jedi tanácsot meg értem, hogy lehetett ennyire vak, csak sodródtak az eseményekkel. Valaki egyszer azt írta, hogy megérdemelték, ami történt (illetve történni fog), s lehet, hogy igaza volt.
    A nyomozás rész tetszett, a Caruso-droid szintén ült (utalás a Helyszínelők c. sorozatra). Mekkora jelenet volt az is, amikor a droid hívja a Jediket, hogy megvan a gyanúsított, s amikor azok belépnek a szobába, nyújtogatják a nyakukat, hogy hol is van a fickó.
    Igazi thrilleres jelenet volt, amikor a lakásban kutatnak bizonyítékok után, a zenei aláfestéssel izgalmas, feszült képsorok voltak, mikor 16:18 körül Ahsoka - mintha lassított felvételen mutatnák - belépked a másik a szobába. A néző azt várja, hogy valaki hirtelen előugrik a sarokból, találnak egy holttestet, vagy épp felrobban a lakás. Mesteri volt.
    Amikor elfogják a feleséget, akkor jól látszik a két jedi jellembeli különbsége: amíg Anakin leüvölti a fejét, addig Ahsoka csak normál hangnemben vonja kérdőre. Ez fontosnak tűnik a későbbi események szempontjából. Nem hiszem, hogy átállna majd a sötét oldalra, így egyre jobban fogynak a lehetőségek (talán 2-3 maradt).

    És persze - mint lassan már mindig - 1080p-ben csodálatos képe volt az epizódnak, ebben mondhatni már nem is lehet csalódni. Csak ismét ámuldozni.
  • gunji
    #788
    Obi-Wan angol hangja (James Arnold Taylor) twittelt párat arról, hogy épp egy új epizód hangját veszik fel. Ez azt jelenti, hogy lesz folytatás, s ez a rész a produkciós folyamat miatt talán már a hetedik évadba is tartozhat. Ami mindenesetre jó hírnek tűnik.
  • gunji
    #787
    Egyetértek, hogy a hang nem jó Maulhoz, de ettől elvonatkoztatva a barlangbeli résznél szinkron nagyon jól sikerült szvsz. A felélesztéses részre most hirtelen nem emlékszek 'szinkronilag'.
  • WinStar
    #786
    hát nem tudom,nekem szinkronos nem tetszett,amikor a nővér felélesztette,azok a hang...ahogy bele élte magát az eredeti szinkronnal a csávó...úhhhhh...az semmit se űberel :)
    Én bevallom őszintén hogy Maul visszatérésnek örülök,de csak azért mert jó az eredeti szinkron...másért amúgy nem :D
  • Kheled
    #785
    Oh, ő mondjuk tényleg furcsa nemtudom elképzelni, de majd akkor megkukkantom online valahol:)
  • gunji
    #784
    Rajkai Zoltán. Én valószínűleg nem őt választottam volna, valahogy alkatilag nem illik Maulhoz, de szvsz egészen zseniálisan hozta az őrült figurát (ahogyan egy másik scifi sorozatban is).
  • Kheled
    #783
    Tényleg Maul-nak kivolt a magyar hangja?:) ugye 4.évad végén is volt már
  • WinStar
    #782
    én sose töltöm le a nagy pakkosat :D
    Minek? Felíratosan,úgy a jó...eredeti szinkron hangal :)
  • toysoldier
    #781
    tessék
  • JethroHUN
    #780
    Most akkor a 16. rész volt az utolsó az évadban, vagy meg lesz a 20? Mert már arra várok, h egy nagy pakkba feltöltsék.