1139
4432746426_3d76f06019_o.jpg
  • WinStar
    #859
    lesz 6.-ik évad :)
    Legalábbis én úgy tudom hogy lesz!
  • makinen
    #858
    Sziasztok!
    Tudtok valamit arról, hogy lesz-e 6. évad?
    Nagyon szeretem a sorozatot, de most konkrétan csak a DVD-tok(ok) mérete, száma miatt kérdem, mivel kalkuláljak. Merthogy 720p-ben töltöm és DVD-re konvertálom a sorozatot, az eddigi 5 évad egy 10 lemezes tokban kapna helyet. De ha folytatják, akkor átszervezés szükségeltetik.
  • gunji
    #857
    Lehet, hogy igazatok lesz, s Ahsokát Anakin öli meg. Innentől az új előzetes alapján gondolkodok, így spoilerveszély!

    Az előzetesben látjuk, hogy Tarkin nagyon köti az ebet a karóhoz, hogy a bizonyítékok alapján Ahsoka a tettes, s a Tanács többsége nem is nagyon hisz a lány ártatlanságában (mondjuk Obi-Wan véleményére kíváncsi lennék, mert eléggé elgondolkodva ült, talán sejt valami kavarást a háttérben). Csak Anakin hisz a lánynak, s ez némi ellentéthez vezethetne Tarkinnal. De mivel láttuk, hogy az EP4-ben barátok, így valaminek történnie kell. Például egy hamisított holofelvétellel elhitetik vele, hogy tényleg a padawanja a gyilkos. Így csalódik benne, s bosszúra szomjazva utána ered, majd talán némi vita után meg is öli.
    Ez magyarázatot adna arra, hogy miért nincs benne a lány az EP3-ban, s miért nem említi sem Anakin, sem a Tanács (mert úgy gondolják, hogy ő volt a tettes, s bukott jediről nem beszélünk). Így Anakin mesteri címének elutasításakor nem is merülhet fel a neve. S Padmé sem hozza szóba, nehogy fájdalmat okozzon Anakinnak.
    Most egyetlen dolog jutott eszembe, ami ez ellen szólhat: Palpatine szóba tudná hozni, mint bukott padawanját, így hangolva Anakint a jedik ellen.
  • WinStar
    #856
    addigra jön még a part2 :D Szóval még több infó morzsát kapunk :)
  • gunji
    #855
    Valóban, a can't wait érzés a tetőre hágott bennem is. De messze még a szombat...
  • WinStar
    #854
    úúú ez nagyon durva lesz....ahhh de várom már a szombat estét istenem :)
  • gunji
    #853
    A tegnapi munkaszüneti nap miatt csak ma jött ki az első előzetes a 'To Catch a Jedi' c. következő részből. De szvsz annál nagyobbat durran:

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-gNS8TMY3wY
  • gunji
    #852
    Ez meg lemaradt:



    Balra a háttérben álló klón: Remélem nem veszi észre senki a tetriszt...
  • gunji
    #851
    Nehéz dönteni, melyik a jobb: egyben nézni az egész történetszálat, vagy hetente egyet. Mindkettőnek vannak előnyei, mindkettőt kipróbáltam. Most a heti egyet vállaltam be, így lehet beszélgetni róla, dicsérni, szidni, elméleteket gyártani, stb. Ki tudja, nem lövi-e le a Disney, erre is mondhatja, hogy inkább a filmekre koncentrálnának (ami szvsz nettó hülyeség). Egyben meg lehet nézni utána is, de a hétközi következő részre való várakozás és 'cant wait' érzés semmihez sem fogható.
    Ha meg vége lesz az évadnak, akkor legfeljebb újranézzük magyarul.
  • ml85ml
    #850
    ne fájdítsátok a szívem. már gondolkoztam azon, hogy nem nézek új részeket és majd ledarálom őket, de annyira szuper ez a sorozat, hogy nem bírom ki heti adag nélkül, nem is tudom mi lesz velem ha a évad véget ér...
    hd 1080-p be nézni 5.1-es hanggal egyszerűen isteni, ahogy serceg a fénykard, és az utolsó részben a klónok egyenruhája- őrök pirossal- egyszerűen páratlan volt!
    Az előző részekben Jabba-t is öröm volt látni" fiatalon" és yoda beszédstílusa is haláli jóóóó
  • Kheled
    #849
    Mindenki szívéből:). Csak a Coruscanti alvilágról külön sorozatokat lehetne csinálni és ez csak 1 bolygó. Reméljük még lesz sok sok rész, csak tényleg elég rossz, hogy 20perc hetente. Éppen, hoyg elkezdődne és már vége is a résznek. Sokszor észrevenni, hogy elég lassan indulnak be az események, de mivel 20perces 1 rész, gyorsan felpörgetik a végét. Sajnos.
  • gunji
    #848
    Szívemből szóltál
  • ml85ml
    #847
    az a baj evvel a clone wars-al, hogy olyan gazdag ez a sw világ, hogy naponta tudnék új részeket nézni, éveken keresztül ami számomra érdekes/izgalmas lenne. erre hetente van 20 perc...
    már 6x néztem meg a legutolsó részt,
  • WinStar
    #846
    nagyon jó amit leírtál,és én is eltudom így képzelni,fantasztikus lenne ha az EP3 és az EP4 között még lenne Rex és Ahsoka :)
  • WinStar
    #845
    jah, ahhoz képest Even Piell jedi mester meghalt már :D XD
  • gunji
    #844
    "nehéz lesz a meglévő cannonba bevinni"
    Lucas számára az, ami a filmekben nincs benne, az nem létezik (illetve alacsonyabb szinten áll). Az EP3-ban Barriss halála nincs benne, csak képregényben jelent meg, így csak EU-s. Ahogy eredetileg Even Piell is a Coruscanton halt meg a 66-os parancs alatt (a Coruscant Nights: Jedi Twilight c. könyvben), de azt megváltoztatták a Lola Sayu-s szöktetésre. Így aztán bármi elképzelhető (még az ellenkezője is :( ebben az esetben is, sajnos.
  • gunji
    #843
    De a tied annyiban jobb, hogy a 19. részben nem foghatják el, ha a 20.-ban továbbra is menekül (hacsak közben megint meg nem szökött).

    A finale trailerben két különböző tárgyalás-ra utaló helyszín jelenik meg:
    - 1:13-nál a Jedi Tanács, a Templomra hasonlító környezetben,
    - 1:19-nél Palpatine előtt, a börtönre hasonlító környezetben.
    S mivel nem hiszem, hogy Palpi kiadná a Jedi Tanácsnak, és viszont, így elképzelhető volt, hogy kétszer fogják el. De akkor ez az elmélet ugrik.
  • gunji
    #842
    A 19-20. rész epizódleírása viszont stimmel, más helyen magam is ezt olvastam (most nem találom az oldalt), de volt benne egy kis eltérés:
    Spoilerveszély!

    A 19. részhez: Ahsoka mikor már Ventress segítségével eljutna a kitervelőhöz, akkor elfogják.
  • Kheled
    #841
    Ah köszönöm!:)
  • gunji
    #840
    Az 5x21-5x22 epizódokra vonatkozó infók egy supershadow nevű egyén oldaláról származnak: a saját kitalálmánya, fake. Belső informátornak mondja magát, akivel Lucas 'állítólag' bizalmas információkat szokott közölni, de ez nem igaz. Itt a róla szóló wiki: http://starwars.wikia.com/wiki/SuperShadow

    Világossal meg úgy kell írni, hogy a szöveg elején szögletes zárójelbe beírod a "szin=silver" szöveget idézőjel nélkül, a végére meg szintén szögletes zárójelbe azt, hogy "/szin". Itt a szövegdoboz alatt a 'makró' gombra kattintva egy egész kis lista jelenik meg ilyen html-tagekből.
  • gunji
    #839
    Én Ahsoka halálára amiatt számítok/számítottam, mert ugye ez a legegyszerűbb módszer arra, hogy ne legyen jelen a Sithek bosszújában (a zuhanyzós verziót most hagyjuk :D), s a megoldástól függően Anakint is továbblökné a sötét oldal felé. Valamint Lucas is valami olyasmit mondott korábban, hogy minden TCW karakternek a sorozat végéig meg kell halnia.
    S erre egy ilyen történet ideálisnak látszódik (ahogyan az Umbara-szálban is simán meghalhatott volna Rex, amit amúgy vártam is). Valamint van bennem egy kis bizonytalanság: egyrészt, hogy a beérkező hírek ellenére nem kaszálják-e el a sorozatot, illetve, hogy amikor már a Disney felügyel, akkor hagyja-e a karaktert meghalni. Mert ugye üzletpolitikailag Ahsoka (és Rex) jobb élve, mint holtan: pl. több cumót lehet a neve alatt eladni. Ellenben Ahsoka halála egy 'gyerekbarát'-nak kinézni szándékozó Disney számára presztízsvesztéssel járhatna a fiatal rajongók körében. Így arra gondoltam, hogy emiatt Lucasék gyorsan elteszik láb alól, mielőtt még a Disney bele tudna avatkozni.

    Ellenberger: még pénteken Kheled [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1228917313&no=810]#810[/URL]-es hozzászólása szöget ütött e fejembe: "Elvileg az új filmek egy része a 3. és 4. rész közötti időszakot is feldolgozza majd."
    Így ha a Disney szeretné a karaktert életben tartani (lásd bevételek) akár az EP3 utánig is, pl. egy mozifilm számára anélkül, hogy az EP3-t meg kellene változtatni, akkor írható-e egy olyan történet, ami ezt lehetővé teszi? És ez a szál egy ilyen: ha Ahsoka csalódik a Jedi Rendben és a köztársaságban (mert olyannal gyanúsítják meg, amit nem követett el, de nem hisz neki senki), akkor vagy kizárják, vagy a nevének tisztára mosása után emiatt kilép a Rendből és új életet kezd (pl. összeáll egy hasonszőrű üldözött sorstársával (nevet direkt nem írok :P) Anakin, aki végig hitt benne, ezt megfutamodásnak tartaná és csalódna benne, így eleinte nem is akarná keresni, utána az EP3-ig meg már minek is keresné. Aztán így nem is kapná meg a Mester címet, s cserébe még jobban utálhatná a Rendet. Szóba meg nem kerül a jediknél, mert ez ők érezhetnék az ő hibájuknak is. Palpi sem hozná szóba, mert Anakint már hidegen hagyja egykori padawanja (a csalódás miatt). Az EP3-ban így nem szerepelne, utána meg Sidious úgy vélné, hogy nem jelent közvetlen veszélyt a Birodalomra, így nem tekintené elsődleges dolgának, hogy levadászná (mint ahogy Ventresst sem nagyon igyekszik eltenni láb alól, mióta Dooku kitette). Így Ahsoka túlélhetné a 66-os parancsot és a nagy tisztogatást (de akár csatlakozhatna hozzá a háborúban megcsömörlött Rex is). Mivel jelenleg 15-17 éves körüli, így egy EP3-EP4 közötti filmben ideális 20-30 közötti életkorban lenne.
    Feltéve, ha a Disney így gondolja.

    Viszont az EP3-beli hiányára egy ilyen megoldás esetleg passzolna.
  • WinStar
    #838
    Egyébként oké hogy Barris-t mondjuk ugye "gyilkosnak" de azt se feledjük el hogy jobban belegondolva jogos is...ugye mit mondott a jedi rend Skywalkernek és Ahsoka-nak?Hogy senkiben sem bízhatnak meg,így a nyomozás csak rájuk tartozik....amikro anakin bement a "börtőnbe" akkor télleg elsétált ott barris,de ha emlékeim nem csalnak(már 3x láttam azt a részt,nem akarom újra megnézni) akkor nem 1x tűnt fel ő ott....kérdés hogy Barris is a jedi templomban tartózkodott-e vagy pedig ő is kint volt háborúban éppenséggel....érdekes lesz az biztos. Már csak 6 napot kell aludni és megtudjuk mi lesz a következő részben :)
  • Kheled
    #837
    Hmm. Egyik oldalon találtam pár érdekességet, miszerint 22 rész lesz nem 20. Írnám fehérként is, de szerintem nemtartalmaz nagyobb spoilert, hisz ezt eddig is tudtuk viszonylag. Másik oka,mert nemtudom, hogy kell:) A spoileres gomb ugye meg nemjó sokembernek. Vagy ezek voltak azok a részek, amiket átraktak a következő évadba?

    Clone Wars Season 5 Episode 21 -- Desperation of Grentarik

    Clone Wars Season 5 Episode 22 -- Final Sacrifice --- Last episode of Star Wars The Clone Wars season 5

    És 1-2 leírás a következő 2 részről:

    19: As a means to prove her innocence, Ahsoka Tano escapes from being imprisoned and seeks safety in the underworld. While on the run, Ahsoka Tano ends up making a deal with the exotic and dangerous Asajj Ventress as Ahsoka Tano desperately tries to prove she is not a killer
    20: While Ahsoka Tano remains hidden, Anakin Skywalker is certain that Ahsoka Tano didn't kill anyone and Anakin tries to find the evidence to save Ahsoka Tano from punishment
  • Kheled
    #836
    "The Wrong Jedi", ez lesz az utolsó rész címe. Én tényleg azt is eltudom képzelni, hogy tényleg Bariss az, elég sok jel utalt rá, meg nem véletlen mutatták őt. Lehet úgy lesz, hoyg Ahsoka megtudja, hogy Barris volt akivel titkos találkát beszélnek meg. Bariss elmondja miért csinálta, közbe megjelennek a klónok, Ahsoka ránéz Bariss-ra majd mondja hogy "Megadom magam" és ezzel megvédte Bariss-t. ÉS a cím utalhat pont erre a jelenetre, hogy amikor mind2-en ott vannak, akkor rossz Jedit visznek el magukkal.
  • Armisael
    #835
    Igazad van. Felucian halt meg. És már elérte a Jedi rangot mert volt saját Padawanja is. De nem tartom valószínünek, hogy ő lenne az áruló mert az egy nagy retcon lenne.... Bár az alapokat itt lefektették, hogy meghalt valaki aki közel állt hozzá és ezzel megkérdőjelezte a Jedi lét és a kötelékeke közti kapcsolatot amit Ashokának is felvetett.

    Már írtam de megismétlem nekem tetszik az ötlet, hogy áruló csak nehéz lesz a meglévő cannonba bevinni :)
  • Kheled
    #834
    Yoda tekintetét szoktam még lesni, nála is látszik pár grafikai újítás, nem véletlen. Olyan mintha már most sejtene valamit, hogy valami nagyon nagyon rossz fog történni, néha még könnyes szemeket is látok mikor 1-1 mondatot mond vagy amikor csak szimplán néz előre.
    Én még arra is gondolok hirtelen, hogy előjött ez a Bariss ügy. Ugye úgy lenne értelme, hogy ezekbe az epizódokba már mutatnák azt az illetőt aki az áruló szerepét tölti be, hisz elég furcsa lenne, hogyha egy olyan karakter lenne a bűnös akit utoljára az 1. évadba láttunk. Szóval én szerintem is Bariss lesz az áruló és lehet hogy Ahsoka segít neki és magára vállalja,majd ez miatt hal meg, de az is lehet hogy egyik jedi se volt,hanem Palpatine csak nem mindig tudják a mellék karakterek, hogy konkrétan ki a jedi, ki a sith, mester vagy padawan és látták hogy fénykardja volt akkor biztos jedi lehetett.
  • WinStar
    #833
    hát nem tudom,mondjuk Yoda-t se mutatták,ő biztos megérezte a dolgokat akkor....de lehet még yoda is bízna ahsoka-ban.
  • WinStar
    #832
    biztos hogy luminara mellett hal meg? Hiszen Bariss még oké hogy padavan a klónok háborújában...de azért mire elérne a sorozat a rendes EP3-hoz azért addigra mrá nem kéne padavannak lennie....
  • Armisael
    #831
    Én valahogy nagyon úgy érzem, hogy Ashokával az évad végén semmi ördögi nem fog történni (max bebörtönözik) A "Season 5 Finale Trailer" 1:13-nál látható jelenet szerintem ennek az Arcnak a vége lesz, hogy Ashoka egy Jedi bíróság elöt áll. Ventress a kövi részben jelenik meg valahol azt olvastam, hogy a Huttok bízták meg egy fejpénz begyűjtésévél ezért kerül oda.

    Amúgy amikor a klónok fegyvereit szétvágja és az övére csatolva látszik Ashoka egyik kardja valszeg felvette a mai részben elhagyottat, mivel Ashoka csak az egyiket húzta vissza.... Anakin meg meglátja nála és azt hiszi ö ölte meg ezért kezdenek el vívni egymással. (Remélem Ventress nem hal meg)

    Bariss Offee mint áruló érdekes elgondolás nekem tetszik. De kicsi a valószínűsége mivel az EP3-ban Luminara mellett hall meg a 66 parancs keretében. Ha áruló volna annak biztos lenne valami retorziója és nem lenne jelen Luminara oldalán az EP3-ban.
  • Kheled
    #830
    Én is régóta gondolom hogy Anakin fogja megtenni, viszont szerintem azért számára igen nagy veszteség lenne, talán Padmé után őt kedveli a legjobban, ha valóban ő teszi majd meg,akkor rengeteg időnek elkell tellnie, hogy ugymond kiverje a fejéből a tettét. Én még azt is eltudom képzelni, hogy majd elszökik valahova és csak Anakin fogja tudni, hogy hova. De majd kiderül, izgalmas lesz az biztos és szerintem a tegnapi rész volt az egyik legjobb rész, szintén az animáció, a látvány és a zene miatt. Végig borsoztam mig ment a rész, féltem hogy biztos történik valami drámai. Csak így tovább!
  • WinStar
    #829
    csak azért gondoltam hogy anakin öli majd meg,mert ugye a filmben anakin mindent elvesztett ami fontos volt számára...és a sorozatból az is kiderül hogy ahsoka is fontos számára.
    Szerintem ahsoka önállóan akarja megoldani ezt az ügyet,és kíváncsi hogy ki lehet a gyilkosság hátterében,bár szerintem már a következő részben megfog jelenni ventress :D
  • gunji
    #828
    Anakinban megbízott volna, csak másban nem. Ezt talán a Jedi Tanácsra is értette, s nemcsak a köztársaságra (főleg Tarkinra). Tudjuk mivel vádolják (4 gyilkosság), látta a bizonyítékot, látta, hogy nem hisz neki Tarkin. Még ha Tanácsban megbízna, akkor is ez már egy civil ügy, emlékezhet Tarkin mondatára: 'aki a jediket támadja, az a szenátust támadja', s itt egy civil az áldozat. Ha megadná magát, akkor katonai börtönbe kerülne vissza, Anakin nem tudná elvinni, s utána már nem engednék a jediket a közelébe.

    Én sem hiszem, hogy Ventressnek köze lenne a gyilkossághoz, a negyedik évad végén láthattuk, hogy megjavult (Bobával szembeszállva elengedte a fogvatartott lányt, az évad végén meg megmentette Obit), de szerintem a merénylethez sem. Ő úgy jöhet a képbe, hogy jelenleg fejvadászként dolgozik, s pl. a szenátus (persze Palpival a háttérben) vérdíjat tűz ki Ahsoka fejére. Ez jó indok lenne a megjelenésére.

    Hogy Anakin ölné meg Ahsokát? Ez egy érdekes lehetőség és megmagyarázná, miért nem említik az EP3-ban a lányt. Igazi tragikus oldalt adhatna ez a történetnek. De én úgy gondolom, hogy jelenleg még nem lenne képes rá. Persze, a következő két részben sok minden változhat.
  • gunji
    #827
    Ez csak egy ötlet volt, eredetileg nem is tőlem származik, csak felvetettem, mint egy lehetőséget.
    Még 'A szökevény' c. film is ellene szólhat, ott is a főszereplő barátja volt a gyilkos. Filoni említette korábban, hogy a történetben lesz csavar, meg hogy Ahsoka egy sötét döntés elé néz. Hát ez az lenne...
    Az is igaz viszont, hogy minden apró dologból ki lehetne találni egy összeesküvés-elméletet. Remélem itt is ez lesz és Barriss csak azért volt jelen, mert Ahsoka barátja, beszéd közben meg a szemét azért sütötte le, mert a mestere Luminara Unduli (tényleg, őt miért nem láttuk?) elég szigorúan nevelte. Visszahúzódó, félénk lány, már a 2. évadban is az volt az érzésem, hogy már azért is bocsánatot kér, ha levegőt vesz. És akkor két felnőtt előtt most ellentmond a barátnőjének, akit csodál. Persze, hogy lesüti a szemét.
    De vajon hogy éli meg, hogy míg ő még csak padawan, addig a vele nagyjából egykorú Skywalker már jedi lovag és tanítványt is kapott, aki meg nála is fiatalabb, de mintha többre tartanák a templomban nála.

    De azért nagyon remélem, hogy tévedek. Ha nem így lesz, annak nagyon fogok örülni.
  • WinStar
    #826
    na baris felvetése érdekes volt,viszont részben igazat adok neked,csak nehogy nagyot koppanj :)
  • gunji
    #825
    Szerintem ez egy zseniális rész volt, nem hittem volna, hogy a két héttel ezelőtti 'Lawless'-t überelni lehet. De, lehetett! Számomra a teljes sorozat eddigi legjobb része volt ez.

    A következőkben a részből hozok példákat, így aki még nem látta, annak spoilerveszély, így inkább szürke színnel írom.
    Maga a történet is nagyon ott volt, ahogy haladunk a vég(zet) felé, a környezet egyre jobban hasonlít a Birodalomra, s Anakin is Vaderre. Ahogy mindig, a lényeg itt is a részletekben rejlik: a rész tele volt rengeteg pici utalással más klasszikus filmekre. S ezen kis részletek nagyon feldobták az epizódot. Magával a "The Jedi Who Knew Too Much' címmel is 'Az ember, aki túl sokat tudott' c. Hitchcock film előtt tisztelegnek, a történet alapja pedig 'A szökevény' című film (főszerepben Harrison Ford :P). A Hitchcok-filmhez hasonlóan a főszereplő (itt: Ahsoka) olyat tud meg, amit nem kéne (a merénylet felbujtója egy Jedi), 'A szökevény'-hez hasonlóan Ahsokát gyilkossággal vádolják meg, de megszökik.
    A katonai bázis, ahol a börtön helyett kapott a Birodalomra emlékeztet (kiköpött olyan, mint Dromund Kaas képe). Itt tartják már fogva a CIS vezetőit, ahogy egy pillanatra láthattuk a cellákat.
    A börtönt belülről meg mintha a Halálcsillagról mintázták volna: a falak, ajtók, börtöncellák, nomeg a zenei aláfestés. Amikor Ahsoka menekül a folyosókon és a csukódó ajtókon át, az olyan, mint amikor Hanék futottak a Halálcsillag folyosóin az EP4-ben (Ahsoka a Halálcsillagon, hm ), de sok más apróság (szürke egyenruhás klónok, droidok a folyosón, stb) is mind-mind az eredeti trilógiából köszönnek vissza. Mint ahogy 20:25-nél Anakin mondata 'akkor bizonyítanunk kell az ártatlanságodat, az egyetlen út ehhez az, ha visszatérünk' is nagyon hasonlít az EP5-ben 1:52:07-nél Vader mondatára Luke-nak 'gyere velem, ez az egyetlen út'. Milyen párhuzam ez :D
    S ahogy Ahsoka leugrik olyan, mint Luke ugrása pár évtizeddel később, még a mélyedés falai is nagyon hasonlítanak.
    Még az ugrás előtt, ahogyan a lány futva elér a cső végére, az is remek utalás 'A szökevény'-ben található hasonló jelenetre.
    Korábban ahogy Ahsoka menekül a klónok elől a városon át, mintha Jedi Purge alatt lennénk. Talán egy próba lehetett a 66-os parancs elé?
    Még korábban amikor Anakint kitessékelik a börtönből a klónok, s feldühödik, már-már sith-nek tűnik, még kis híján a szeme is sárgán izzik. Egyenesen azt vártam, mikor kaszabolja le a klónokat.

    Talán most hirtelen ennyit, tudom hosszú volt, bocsika, de kikívánkozott belőlem. :)

    Még két gondolat a mai részhez. Az egyik, amit már a korábbi részeknél is nem győztem dicsérni: az animáció. Hihetetlen minőségű a kép, az emberek futása kivételével már-már teljesen életszerűnek tűnik: a főszereplők textúrozottsága, bőrüknek, ruhájuknak kidolgozottsága, a mimika, az arcjáték is szuper (pl. ahogy Anakin arcán az érzelmek megjelennek, megkockáztatom jobb, mint az élőszereplős új trilógiában).

    A másik dolog, amit még szeretnék megemlíteni, az egy elmélet arról, hogy ki lehet a gyilkos:
    A gyilkos, aki megölte Lettát, egy Jedi. S ha tippelnem kéne a személyére, én azt mondanám, hogy Bariss Offee. Mégpedig azért, mert
    (1) egy régen látott szereplő tért vissza ismét (és amúgy kapott új modellt), de látszólag nincs indok a szerepeltetésére,
    (2) az előző részben is feltűnt a háttérben, mikor Anakin meglátogatja a cellában ülő Lettát,
    (3) ahogy a szertartás után beszélgetnek négyesben a folyosón, elég furcsán viselkedik, a 'bizonyíték egyértelműnek tűnik' mondat közben lesüti a szemét, csak félve mer Ahsoka szemébe nézni, mintha valamit titkolna,
    (4) a finale trailerben ő mondja azt, hogy 'ha szükség lesz rá, megteszed, amit kell',
    (5) a robbantásban elvesztette az egyik közeli barátját (aki az angol szöveg szerint egy fiú volt).
    És mikor megkérdezi Barriss Ahsokától, hogy helyes-e elzárkózni az érzelmek elől, eszembe jut, hogy ha Barris és a meghalt közeli barátja között több volt, mint szabadott lett volna, akkor ő is jogosan lenne dühös Lettára, s lenne indoka megölni. Dehogy miért kenné Ahsokára, nem tudom, talán csak a véletlen műve, vagy az is egy terv része.
    A legmeredekebb verzió az lenne, ha egyben ő lenne a megrendelő is, akit Letta említ a cellában. Ebben az esetben még kérdéses az indok a robbantásra.
  • Kheled
    #824
    Jah vagy csak kiirod nagy betűkkel, hogy SPOILER és az is elég:) Nah nemsokára én is megnézem:)
  • WinStar
    #823
    szerintem felesleges a spoilerezés... aki kíváncsi a válaszodra,a véleményedre elolvassa,aki meg nem...az úgy se olvassa el....vagy ha nem kulturált választ ad akkor le kell ****ni :)
    Én azért amúgy ennyire nem vagyok elragadtatva ettől a résztől,nagyon rövid volt,de lényegre törő...és érdekes ez az ahsoka-s megvádolás....brutális Sith oldalt éreztem az egészbe
  • gunji
    #822
    Így fehér hátteren szürkével/ezüsttel mehet a spoileres szöveg? Kijelölve olvasható :)
  • gunji
    #821
    Azt írtam, hogy 'zseniális'.
    (A spoiler-tagek használatáért utólag is elnézést, sajnálom, ha nem működik. Azért használtam, hogy nehogy elrontsam valakinek a szórakozását azzal, hogy esetleg olyat olvas tőlem, amit nem szeretett volna megtudni pl. az adott rész előtt. A színezés működik?)
  • WinStar
    #820
    pls ne spoilerezz mert nem nyitja meg semmilyen böngészővel. Köszi!

    Amúgy az én véleményem így magyar szöveg után: Nem értem miért nem bízott Ahsoka Anakinban meg úgy hogy visszamennek és lerendezik a dolgot...én úgy érzem hogy Tarkin nagyon is a sith-ek oldalán van,csak jól játsza. A következő részben felfog ugyebár tűnni Ventress....de vajon ő ölte meg a lányt? Én nem hiszem,a klónok is alapból úgy viselkedtek mintha már ki lenne adva a 66-os parancs.....nagyon fura volt,és úgy tűnik hogy télleg Anakin fogja megölni Ahsokat.... :(