1139
4432746426_3d76f06019_o.jpg
  • gunji
    #899
    OMG, az egyik id**ta csatorna kitett egy előzetest, melyből kiderül a valódi tettes kiléte, wáááááááá ezt kéne velük csinálni:
  • makinen
    #898
    Írtam egy hsz-t linkbeszúrással, de a linket nem engedte (új reges), oké, de a SZÖVEGET MIÉRT KELL KITÖRÖLNI??? Azt hiszik, időmilliomos az ember? Pont ilyen esetekre számítva el szoktam menteni a szöveget, de most megfeledkeztem róla.
    Na mindegy, szóval röviden: érdekes, mennyien szeretitek itt a sorozatot (én is), mert sajnos több negatív kritikát olvasok róla, mint dicsérőt. Bevallom, időhiány miatt én még nem igazán tudtam belemerülni a sorozatba, pedig az eddigi összes rész itt van HD minőségben. Én nem igazán látom a kritikákban sokat emlegetett hibákat, vagy ha látom is, nekem nem számít annak, sőt...
    Mindenesetre elgondolkodtató, mennyire különbözőek a vélemények, mennyire megosztja ez a sorozat a SW és/vagy sci-fi rajongókat.
  • gunji
    #897
    Ja-ja, szerintem sem lesz cliffhanger, főleg a várható csatornaváltás miatt.
  • Monoton
    #896
    Hu milyen osszeeskuves elmeleteket tudtok gyartani :D
    Szerintem az évadfináléban simán lelepzezik
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ashoka kis barátnőjét.
    Nem jellemző a sorozatra a nagy cliffhanger.
  • kissssss
    #895
    soha nem hittem volna hogy ezt ki fogom mondani de... SZEGÉNY ventresst durván helyben hagyta a merénylő azzal a hordóval + hogy még a személyazonosságát is át vette a merénylő még jobban sajnálom ventresst :-DDD
  • gunji
    #894
    S hogy mi várható az utolsó résztől, az előzetesek alapján spoileresen:
    Ahsokát elfogták, bírósági tárgyalás jön, Anakin Ventress után ered. De meddig megy el: élve akarja elfogni az igazság kiderítése céljából, vagy meg is öli, beáldozva őt a padawanja szabadon bocsáttatása érdekében? Palpi nyilván nem menti fel a lányt, de úgy érzem, az ítélet kihirdetésekor valami váratlan történik: 0:27-nél Ahsoka szeme elkerekedik, nem úgy, mintha bűnösnek találták volna, inkább úgy, mintha felmentenék, vagy valaki váratlanul megjelenne.
    A Finale Trailerben két fontos jelenet maradt ki az eddigiekből:
    - 1:31-nél Anakin két karddal indul valaki felé. Ez a háttér alapján a Templomban történhet. Mi történik: ki akarja szabadítani Ahsokát, vagy megtalálta az áruló jedit? A bal kezében levő kard kié lehet? Nem Ahsokáé (a markolata miatt), elvileg nem is Barrissé (markolat stimmel, csak a szín nem, s eddig nem volt jellemző, hogy valaki kicserélte a kristályt), vagy valaki másé? Így akár itt jöhet még egy fordulat, hogy mégsem Barriss az áruló. Vagy esetleg azért van Anakin kezében két kard, mert az árulók többen vannak?
    - 0:19-nél Ahsoka egyedül sétál a Templom folyosóján: ez a részt lezáró jelenet lehet, mivel eddig még nem láttuk (tehát nem hal meg). De vajon a happy end lezáró képsora-e (azaz, minden marad a régi kerékvágásban, legfeljebb már nem fog annyira hinni a jedikben), vagy épp elhagyja a Templomot (kizárták/kilépett)?
    Most inkább úgy vélem, hogy az előbbi fog megtörténni. A másik annyira nem állt még össze bennem. Meg kéne várni az előzeteseket. (Bár azért elképzelhető egy ilyesmi történés: Anakin megöli Ventresst és elrendezi, hogy úgy tűnjön, hogy ő az igazi tettes, Ashokát így felmentik. De a lány valahogy rájön, hogy Barriss volt az áruló, s hogy Anakin kente csak Ventressre. Itt jön a sötét döntése: szóljon-e a Tanácsnak erről vagy sem? Gondolom fog szólni, de emiatt inkább elhagyja majd a Rendet.)
  • gunji
    #893
    Szóval akkor a tegnapi részről.
    Tulajdonképpen nagyrészt ezt vártam, amit végül is kaptunk.
    Az epizód a Tanács vs Tarkin jelenettel kezdődik, a Templomon kívül meg dúl a vihar, mintha az is csak azt jelezné, hogy gyűlnek a viharfelhők a jedik felett és viharos időszaknak néznek elébe. Megtudjuk, hogy Tarkinnak bizonyítékai vannak Ahsoka bűnösségére: jedi elmetrükkel nyittatta ki egy klónnal a celláját, akit meg is ölt, így 6 klón és Letta megölésével gyanúsítják. (Mivel láttuk, hogy a cellánál nem volt klón, így biztosra vehető, hogy utólagos buherálás történt a helyszínen, ami felveti annak a lehetőségét, hogy a valódi tettes még a helyszínen volt a szökéskor és/vagy nem egyedül dolgozott. Abból, hogy Tarkin ennyire 'köti az ebet a karóhoz', számomra nem zárható ki, hogy ő is benne van.)
    A Tanács persze inkább Tarkinnak hisz, ami számomra a Jedi Rend belső válságát mutatja. Itt hangzik el Windutól, hogy Anakin érzelmileg kötődik a lányhoz, s pont Anakin előtt. (Erre nem számítottam, hogy Anakin is hallani fogja, inkább arra, hogy ezt annak kapcsán mondja Windu, hogy elveszik Anakintól a padawanját.)
    Az alvilági jelenetek is (mint a többi is) gyönyörűen voltak animálva, (engem inkább a Szárnyas Fejvadászra emlékeztetett a helyszín). A vonaton a szökés is jó volt, a lány tényleg ügyes, akrobatikus mozdulatokkal lépett meg. Nem öli meg a zsarukat, a liftben a twi'lek gyereket is megmenti, a köpenyért meg kaját ad, pedig arra nagyobb szüksége lenne. Ezzel a készítők kihangsúlyozzák a lány jóságát, azt, hogy a legnehezebb helyzetekben sem fordul a sötét oldal felé, növelve így a nézők iránta való rokonszenvét és fokozva a feszültséget a további sorsával kapcsolatban (meghal-e). (S kiderült, hogy rosszul hallottam: a zsaruk nem 'police'-t mondtak, hanem 'please'-t :)
    S végre feltűnt Ventress is, s ahogy szinopszisban olvasható volt össze is fogtak (kettejükben több a közös, mint gondolták volna, s lehet, hogy ez a továbbiakban még fontos lehet). Szórakoztató és kicsit vicces volt, ahogy ketten elintéztek vagy egy tucat klónt, de ez is a korábban írtakat támasztja alá a jelleméről.
    A Barrisszel folytatott két holobeszélgetés nagyon érdekes volt és két fontos momentum is az ő bűnössége mellett szól:
    - többször megkérdezte Ahsokától, hogy hol van -> ha a barátnőjének tartja magát és hisz az ártatlanságában, akkor ez nem fontos;
    - hirtelen sikerül megtalálnia Letta bombaraktárát -> hogyan? senki másnak nem sikerül korábban, csak neki? hogy lehet ilyen?
    Aztán amikor feltűnt a köpönyes ismeretlen, leütötte Ventresst és elvette a maszkját és a kardjait, ekkor egy hatalmas hub***ameg érzés fogott el. Sejtettem, tudtam, hogy a ruha a fontos, még írtam is korábban (átcopyzom ide, sajnos a spoiler-tag miatt nem biztos, hogy olvasható volt: Közben jeleneteket látunk, amiken Ahsoka küzd Ventress-szel (maszkban, de a kardjáról felismerhető). Érdekesnek találtam, hogy Ventress a videóban kétféle ruhában is megjelenik (pl. 0:58-tól csuklyás köpeny barna felső, 1:02-nél köpeny nélkül mellényszerű valamiben). Lehet, hogy semmit nem jelent, de kíváncsi lennék ennek okára. A szereplők nem szoktak csak úgy átöltözni (kivéve Padmé).) Szóval ez a csavar nagyon bejött.
    A titokzatos támadó aztán könnyedén legyőzi Ahsokát, a lényeg, hogy a raktárban találjanak rá. Hogy ki lehetett ő? A holotelefonok, a támadó alakja és testhez simuló ruhája alapján tényleg Barrissra gondolhatunk. De ahogyan legyőzte Ahsokát, az a sötét oldal mély ismeretére utal, ami furcsa lenne egy padawankorú fiataltól. Így még egy kis esélyt látok és újabb csavart várok itt, hogy mégsem ő az.
    Üde színfoltnak tartom a részben itt-ott megjelenő gegeket: pl. a füles kis tooka visítása, mikor Ventresst meglátja.
    Ahogy írtam, az animáció ismét nagyon látványos volt, a zene is nagyon passzolt a jelentekhez (pl amikor az ismeretlen meglepte Ventresst).
  • gunji
    #892
    Közben kaptam egy minőségben jobb változatot is: https://www.youtube.com/watch?v=EkCRW_S4loU
  • gunji
    #891
    Aki esetleg nem tévén látta a tegnapi epizódot :P, annak talán újdonság lehet a 20. rész promója:
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xE1sDsTwemI

    Can't wait
  • Kheled
    #890
    Érdekes, mondjuk ezt akkor tényleg elrontották, de lehet azért gondolják így, mert rájöttek, hogy volt rengeteg jedi akiről külön filmeket lehetett volna csinálni és Maul a sithek oldalán is +1 szereplő lehetett volna. Végülis most már azt is eltudom képzelni, hogy Maul-t is láthatjuk egy későbbi SW filmben, hisz pl Sidius is mondta, hogy nem öli meg, mert még lesz feladata. Lehet, hogy pont a filmekben visszatér és kiderül, hogy miért és akit érdekelnek az előzmények, azok megnézik a Clone Wars-t. Az, hogy Ahsoka filmben is szerepelni fog szerintem az is 100%. Hisz az egyik legkedveltebb "új" Jedi lett és a Disney amúgy is szereti a tini vagy épp kamaszokról szóló történeketek és Ahsoka is ugye fiatal. Persze Clone Warsban egyre jobban látn rajt, hogy fejlődik, okosabb, idősebb. Tényleg sok mindent lehetne csinálni, mert a Star Wars univerzum olyan mint az űr. Végtelen. Persze legyenek határai és legyen minden megmagyarázva. Az új film rendezőt ismerve, tudjuk, hogy ha ilyen visszatérésekre kerülne sor, akkor részletes magyarázotat fogunk kapni.
  • gunji
    #889
    Az utóbbira: amikor Obi megöli a TPM-ben, azaz most nem akarják gyorsan kiírni, hosszabb távra terveznek vele.

    Itt a cikk: http://www.ign.com/articles/2013/02/20/a-tale-of-two-mauls

  • WinStar
    #888
    nagyon durva rész volt....hihetetlen jó volt,és talán az eddigi leghosszabb epizód rész volt!!!
  • Kheled
    #887
    És ezt a mondatot melyik részére értették?("Egyszer hibát követtünk el") Arra, hogy visszahozták, vagy hogy az első részben Obi-van megölte.
  • gunji
    #886
    Igen, vele kapcsolatban ez a kérdés, hogy a Disney mit akar csinálni. Egy biztos, hogy egy Sam Witwer-cikkben megjelent egy Lucastól származó Maul korábbi halálára vonatkozó mondat: 'egyszer hibát követtünk el, többször nem fogunk'. Talán ez más népszerű karakter(ek)re is érvényes lehet.
  • gunji
    #885
    Amibe többször vegyül stílusosan az Ahsoka-féle zenei téma :D
    De azt hiszem, kicsit elszaladt az idő, holnapra marad, hogy írjak a részről. Van mit ;)
  • Kheled
    #884
    Bocs, hogy ennyi hozzászólást teszek, csak elmélkedek:) Még azt is eltudom képzelni, hogy ugye most a Disney-nél vannak a jogok és a Clone Wars is hozzájuk került, és még azzal a dumával, hogy "lesznek meglepetések"" ,mivan ha Ahsoka nem is hal meg, csak elszökik valahova, és a 7. filmbe vagy 3-4 közötti időszakba visszatér? Ezt is eltudom képzelni, persze ha ezek igazak.
  • Kheled
    #883
    Hmm wikipédiát néztem, a 66-os parancsot és ott szerepelt Ahsoka neve is a "túlélők" között:S. A 66-os parancs után, mikor megtámadják a Jedi Templomot, Ahsoka-nak sikerül megszöknie:S Ez nagyon érdekes, a mostani résznek a vége ugye az volt, hogy viszik a Jedi Templomba.
  • Kheled
    #882
    Hát igen.. én is sajnálom őt, és még hozzájön ez a drámai zenei aláfestés miközbe menekül.
  • gunji
    #881
    Az ötletedben az tetszik, hogy ha Ahsoka ilyen helyzetben magára vállalja a bűncselekményeket és mondjuk rátámadva a klónokra azok megölik, akkor megkapjuk az ígért sötét döntést, ő meghalna, Barris meg a Rendben maradhatna, így nem sérülne az EU. Így aztán Ahsoka már nem lenne a ROTS-ban, Anakin meg pipa lenne rá, hogy mennyire 'átverte' őt, a kiválasztottat a testvérként szeretett padawanja. Így a ROTS-ban már nem is lenne miért emlegetni őt.
    Jó ez így. (Csak nekem vérezne a szívem.)
  • Kheled
    #880
    Tényleg szuper volt. Valamilyen szinten bejött az az elméletem, hogy Barris és Ahsoka titkos találkát beszélnek meg, a végén a klónok rájuk találnak és Ahsoka Barris mellé áll és feladja magát. Nos majdnem ez történt,csak Ahsoka nemtudja, hogy Barris volt az, persze később rá is jött már. Várjuk a folytatást!
  • gunji
    #879
    Óriási volt! Ezt vártam, ezt kaptam. Most hirtelen nem tudok többet kinyögni.
  • Armisael
    #878
    Huha... nagyon érdekes rész volt!!! És tényleg úgy néz ki, hogy Bariss az áruló (mondjuk az arcát nem mutatták, de a testalkata nagyon árulkodó.

    Határozottan jó volt ez a rész kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle a végére.
  • WinStar
    #877
    vagy nem. Viszont a variálásról jut eszembe..... ha beleteszik az 5.-ik évad előzetesébe,legalább illene bele tenni az 5. évadba is...nem pedig kivenni később mert áááá jó lesz inkább a következő évadba..... de mind1...ők tudják,csak így nem sok jelentősége van az évad előzeteseknek...mert legalább kiderült hogy azok a részek/jelenetek se biztosak!
  • gunji
    #876
    Hát ha reményeink teljesülnek és nem kaszálják el, akkor talán előbb, mint gondolnánk.
  • WinStar
    #875
    pedig jobb lett volna a 22 rész....úgy is olyan későn fog jönni a 6. évad :(
  • gunji
    #874
    Azt olvastam, hogy az ifjonc szál egy külön mozifilm lett volna vagy egy spinoff sorozat kezdete. Az 5. évadban meg lett volna Clovis eredetileg ősszel, meg még valami 3-3 részben, így ki is jött volna a 22 rész. De aztán variáltak, s jöttek az ifjoncok, Clovisék meg mentek a 6. évadba.
  • WinStar
    #873
    elvileg úgy volt hogy az 5.-ikben benne lesz...hisz az 5.-ik évad előzetesében is benne van(lehet én emlékszem rosszul)... óóó teszem a buci orrukba a készítőknek
  • gunji
    #872
    Akkor bocsi. :)

    A hatodik évadra ígérték, elvileg a jelenlegi szál előtt játszódik.
  • WinStar
    #871
    volt má,100x minőségben :D
    Amúgy ez a rész mikor lesz?
  • gunji
    #870
    Nem tudom volt-e már ez az alábbi videó az elmaradt Clovis-szálból, ha igen, bocsi:
    http://www.youtube.com/watch?v=zN87w94h3i4

    Sikerült a korábbi két elgondolást egyesíteni, illetve finomítani kicsit rajta (nem spoileres, csak általános dolgok vannak benne):
    Nem az a lényeg, hogy Ahsoka meghal-e vagy sem, hanem, hogy különválik mesterétől. Mégpedig olyan módon válnak el, ami Anakinban egy dacos sértődöttséget/csalódottságot okoz, s ami az egója miatt elhatalmasodva rajta úgymond tagadásba megy át ('mégis hogy tehette ezt, a mesterével, pont velem, aki annyira jó voltam hozzá, annyit segítettem neki' stb. 'nem is akarok hallani róla'), így a későbbiekben már nem jelent neki semmit. Innen már egyszerű: ő emiatt nem hozza szóba, a többiek meg azért, mert nem akarnak vitázni vele, de még Palpi sem említené. S még a mesteri cím megtagadásakor sem tudnák felhozni se pro, se kontra.
    Ezen keretek között aztán szabadon lehetne történetet kitalálni.

    Amúgy van egy olyan érzésem, hogy végleges lezárást megint nem fogunk kapni, inkább csak maszatolást, és lehet, hogy cliffhangerel zárul az évad.
  • gunji
    #869
    Meg az elején mondja is az egyik, hogy 'valamilyen police' ;)
  • WinStar
    #868
    áá sas szemű vagy :)
  • gunji
    #867
    Nem, csak helyi zsaruk (biztonságiak). Felfedezni véltem 0:22-nél a fazon sisakján az aurebesh P és D betű 90 fokkal elforgatott képét (-> police department).
  • WinStar
    #866
    azok klónok? Csak mert olyan hangjuk van... ha igen elég érdekes a ruházatuk :D
  • gunji
    #865
    Még egészen frissen: mégiscsak lett új előzetes !
    http://www.youtube.com/watch?v=SzbKnC02--M

    És aki szereti a spoilereket: új epizódleírás érkezett a 20. befejező részhez: klikk ide.
  • gunji
    #864
    Úgy látom, fogalmazni sem tudok már rendesen , bocsi

    Cserébe egy megoldás a végső problémára Dallas módra: az egész TCW-sorozat egy 'mi lett volna, ha' elmélkedés a szellem Yoda és Anakin között. Konklúzió Yodától: "Látod, Skywalker, akkor is áttértél volna a sötét oldalra, ha van padawanod."
  • WinStar
    #863
    én is pont ezt akartam írni,hogy úgy tűnik csak 1 előzetes lesz most... biztos nem hogy a többi rész lelövi a legjobb részeket. Úgy vannak vele hogy majd vasárnap meglátják a nézők :D
  • Kheled
    #862
    Az nem is kérdés, hogy az ilyen animációs sorozatok közül a Clone Wars-nak van a legnagyobb nézettsége. Tényleg Disney-től függ, de én is azt mondom, hogy legalább még 1 évad lesz. Legyen már páros szám,m eghát a szerencse számom is a 6-os szóval ajánlom nekik! :)
  • gunji
    #861
    Úgy tűnik most meg kell elégednünk egy előzetessel a 'To Catch a Jedi'-ból, cserébe viszont van a starwars.comon leírás, meg szép képek: klikk ide.
  • gunji
    #860
    Én is azt mondanám rá bizonytalanul, hogy lesz. Legalábbis kész vannak a hatodik évad részei, de hogy adásba is kerül-e, ezt szerintem legkorábban csak ha lement ez a két rész, akkor tudhatjuk meg. Elvileg ígérték, hogy lesz. De bennem nagy a bizonytalanság, hogy csak nehogy elkaszálja a Disney.