1139
4432746426_3d76f06019_o.jpg
  • Hoz_Hun
    #579
    Hát én totál így emlékeztem.
    Elnézegetném még én is, de inkább a III. és IV. közötti időkben. A II. és III. közöttit meg lezárni. Akkor legalább kiderülne mi van Ahsokával is.
  • Kheled
    #578
    én is:) legalább star wars univerzum. és majdnem minden héten van:) legalábbis egy időszakba:)
  • gunji
    #577
    Itt még 2008-ban Lucas ezt nyilatkozta: 'We expect this to go on for at least five or six years.'

    Itt azt írják, hogy 'It's rumored that Lucas Arts is expecting up to ten seasons and maybe even more'. Hogy ez mennyire igaz, jelenleg nem tudni, de egy-egy f*ceb**k oldalon (pl itt) is lehet olvasni hasonlókat.
    Én mindenesetre elnézegetném még jó pár évig :)
  • Hoz_Hun
    #576
    De én úgy tudtam, hogy Lucas 100 részesre tervezi a Clone Wars-t. Azt meg nemsokára elérjük.
  • Kheled
    #575
    nagyon jól hangzik, még korábban amikor csak a címet ismertem hogy Crysis on Naboo, már azt hittem hogy akkor fogják kiirtani a Gunganeket:D persze Jar Jar megszökik:D
  • gunji
    #574
    :D

    Mutatóban biztos lesz pár, márcsak a diplomácia érdekében is, hiszen a főkancellár érkezik hozzájuk. Viszont az előzetesben nem volt egy sem, s az epizódleírásban sem láttam senkit közülük. Azaz lehet reménykedni, hogy a 22 percben inkább az akción lesz a hangsúly, nem az őslakosokon :)
  • Kheled
    #573
    tényleg a holnapiba(maiba) ugye nemlesznek Gunganek?:) csak mert láttam Naboo-ról volt szó
  • gunji
    #572
    Jah, értem. Ez akkor nekem megint egy új infó :)
    Én még lemaradtam ott, amikor még nem tervezték, hogy a mozifilmen vagy a Tartakovszkij-sorozatban látott eseményeket újrafeldolgozzák; de ha mégis lesz ilyen (mint pl 66-os parancs), akkor azt egy másfajta szemszögből fogják láttatni. Pedig az a coruscanti támadás jó téma, látványos és akciódús részeket lehetne belőle összehozni. (S pl. azt is rendezni lehetne, hogy Windu tényleg tud-e kilométereket force jumpolni egyhelyből felugorva :)).
    Tegnap megpróbáltam keresgélni írnak-e valahol arról, hány évad lehet még. Egyelőre Filoni egyik január végi f*c*b**kos bejegyzéséig jutottam, ahol pár kérdésre válaszolt. Onnan számomra úgy tűnt, hogy sok történet-ötletük van, még nem akarják lezárni a sorozatot. Ha megszámoljuk, akkor a mostani 4. évadban tulajdonképpen csak 7 történetszálat meséltek/mesélnek el (az utolsó négy rész is egybe fog tartozni). Gondolom sok múlik a nézettségen is, de amíg hozza a jelentős bevételt, addig nem látom értelmét befejezni. (A tervezett comedy-jellegű sorozatot meg egyszerűen viccnek tartom.)
  • Kheled
    #571
    hát én azért hoztam fel a grivi összeroppantóst.mert valóba irták hogy az összes részt megcsinálják ami Tartakovszkij is megcsinált. és ezért még tutira lesz 1-2 évad még hisz Palpatine elrablása még elég messze van, főleg hogy most lassan kis kitérő lesz darth maul felé
  • gunji
    #570
    Honnan az infó? Én még leragadtam ott, hogy bejelentették az 5. évadot és hogy már készülnek a részek, meg mintha a fejvadászok lettek volna központban. Az, hogy ez lenne az uccsó évad, valahol kimaradt.
    Grivi közvetlenül az EP3:ROTS előtt rabolja el Palpit (Tartakovszkij-féle Clone Wars vége), ott történik ez az összeroppantás. Rögtön utána meg már az EP3 van, így picit nem értem ezt.

    A holnapi részhez: megint úgy érzem, hogy ez a rész nagy lehetőséget kínál Rex/Ahsoka kiiktatásához. Remélem ismét tévedek, nagyon morcos lennék, ha nem.
  • Kheled
    #569
    áá dehogy,lesz még , sztem lesz még 1 évad ami Griveous üldözéséről szól mikor elrabolják Palpatin-t, meg ahol Windu összeroppantja a testét,amitől köhögni fog.
  • Hoz_Hun
    #568
    Elméletileg ez az utolsó évad, ugye?
  • gunji
    #567
    Hm, igazad lehet, rájöhetett Dooku. Ki is mondja: 'I sense something different about that one' (Hardeenra utalva). Így még érdekesebb lesz a következő rész. :)
  • Kheled
    #566
    ebben az utobbi részben, sztem Dooku rájött hogy Obi-wan rejtőzik az "álarc" mögött, eléggé vigyorgott mikor meghallotta hogy "megölték a mestert". nemnagyon hitte el. biztos megleckézteti majd
  • gunji
    #565
    Jaja, kíváló volt: nagyon tetszettek a bunyók, főleg a hajó tetején, meg a finom utalások (Indy-kalap). S főleg Palpatine érezhette 'nyeregben' magát, ekézhette rendesen a Rendet, amire persze Anakin megint vevő volt. Kérdés, hogy vajon Palpit beavatták-e a tervbe a Jedik (szerintem nem), s ha igen, akkor megpróbálta volna-e eltetetni láb alól Obit. Abban viszont Yodáék nagyot hibáztak, hogy Anakint nem avatták be előbb (harmadik részes spoiler:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    amikor meg igen, akkor azt kevésnek tartottam, Anakin továbbra is elég ideg volt
    ).
    Ahsoka reakciójáról nem tudtunk meg sokat, pedig a további sorsa miatt érdekelt volna, most még igazi fekete ló, ...izé togruta :)
    A harmadik rész
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    meg csak egy felvezető volt a nagy 'előadásra', bár két dolog itt is szöget ütött a fejembe: 1) Dooku miért nem érezte Obit, mikor megérkezett a Serranora? ill. 2) mijeza a hologramos álcázó vagy mi, amit az egyik figura feltalált? Ha ilyen is van itt, akkor miért nem használták később?

    Az első résszel kapcsolatban még egy kérdés eszembe jutott: az arc 'átoperálása/átalakítása', ez mennyire lehetett elterjedt akkoriban? Mert ez egy lehetőséget adhatna a Jediknek a Birodalombeli rejtőzésre. Egy új arccal a fejvadászok elől elég nagy eséllyel el lehetne bújni.
    Na mindegy.
  • gunji
    #564
    Elhunyt Palpatine TCW-beli eredeti hangját kölcsönző színész, cikk itt. :(
  • haywire
    #563
    Az első évadhoz tudna valaki adni egy linket ahonnan le tudom tölteni?
  • Kheled
    #562
    ez a rész nekem nagyon bejött,hihetetlen hangulatos volt, és ezzel a résszel sokkal de sokkal többet foglalkoztak mint az előzővel, ezt az animáción is meglátni,néhol baromi élethű volt, verekedések főleg, sok ilyet még.. Cad Bane meg menő:))
  • gunji
    #561
    Óó, az uccsó mondat kicsit furcsa lett így: szóval, ha jól értettem a végefőcímen, akkor ez a történet is négy részes lesz.
  • gunji
    #560
    Jaja, egyetértek.
    A beharangozott élőszereplős SWU-val viszont egyelőre szkeptikus vagyok: se jedik, se Vader, se Palpi, se rohamosztagosok, csak alvilág. Nem tudom... De majd kiderül, mi lesz belőle, ha egyszer elkezdik forgatni. :D

    Ami meg a múlt heti TCW epizódot illeti, kíváncsian várom a folytatást, mit hoznak ki belőle. A történet szerintem egy jó ötletből indul ki és érdekes kérdéseket vet fel bennem:
    Vajon mikor játszódhat ez, mennyivel az EP3 előtt? Palpi ezen elrablási kísérletét már ő maga szervezte, vagy még valaki más, esetleg tőle úgymond független fejvadászok? Ha igen, akkor ez már élesben ment volna (ha sikerül), vagy még csak egy próba volt, pl a Tanács reakcióját tesztelendő és utána ezek ismeretében bízta Grivire az ügyet? Ha nem és tőle független, akkor esetleg kaphatta-e innen az ötletet?
    A Jedi Tanács tervével nem feltétlenül értek egyet, nagy rizikót vállaltak azzal, hogy Anakin nincs beavatva (igaz így hitelesebb a reakciója miatt a merénylet), de ez növelheti a 'szakadékot' közte és a Rend között. Nagyon kíváncsi leszek, mennyire lesz pipa, amikor rájön az igazságra. Ezt jól ki is lehetne használni és kihangsúlyozni, hogy kissé/ideiglenesen megromlik a viszony közte és Obi-Wan/Tanács között, esetleg még Palpi is utalhatna arra, hogy a Tanács nem bízik benne. Úgyhogy ez még jó irány is lehet az EP3-beli 'átálllása' felé. Ennél jobban csak Ahsoka reakciójára leszek kíváncsi, mert az elvileg irányt szabhatna a későbbi végzetének: vajon ő is haragudni fog a Tanácsra (ennek mértékétől függően kilépne a Rendből vagy sötét jedivé válhatna), vagy ő azért józanabb gondolkodású és csak kicsit neheztelne rájuk, hamar túlteszi magát rajta. Én ez utóbbit várom és remélem.


    Ha jól értettem ez is négy részes történet lesz.
  • Kheled
    #559
    igen, a trilógiát tényleg ugykéne hagyni ahogy van,és a klónokról és azokról a jedikről szólna a sorozat akiket alig ismerünk, noh meg ott van a Régi Köztársaság időszak, abból is lehet még filmeket is csinálni akár:) de sorozatra is ideális lenne. Végülis én örülök, hogy van egy sorozat ami Star Wars.
  • gunji
    #558
    (folyt.)
    Szóval komolyabb kérdéseket felvető problémák most hirtelen nem jutnak az eszembe, amennyiben abból indulok ki, amit GL-től olvastam valahol, azaz, hogy ő csak azt fogadja el Star Wars-nak, ami a hat filmben van.
    Nekem viszont jobban tetszene egy szabadabb 'EU' jellegű megközelítés*. Ebbe viszont még nem nagyon tudom, mi mennyire illik bele, pl. a boszorkák vagy a Mortisos történetből az Erő urai. De ha másnak nem mond annyira ellent, akkor én azt csak az SW-univerzum bővítésének veszem.

    * = Zárójelben rákontrázok. Szerintem hagyni kellett volna a régi trilógiát eredeti állapotában, úgy ahogy volt, s inkább az utánra tenni az új filmeket, sorozatokat. (Vagy esetleg egy régebbi korba, ami túl távol van, s már kevés hatást tudna gyakorolni rá egy-egy új történet.)
    Sőt szubkontrázok: de ha már elkövették azt a hibát, hogy ebbe a korba került az új trilógia, akkor szvsz rebootolni kellett volna inkább az egészet (esetleg alap dolgokat meghagyni), s akkor el lehetett volna kerülni az ellentmondásokat (és pl. nem kellene azzal szenvedni, hogy 16 év alatt hogyan írtsanak ki tízezer Jedit).
  • gunji
    #557
    Elfogadva és megértve a véleményed, én azért ennyire sarkosan nem fogalmaznék. Szerintem a TCW két legnagyobb baja az, hogy egy olyan időszakot ölel fel, aminek ismerjük az elejét (EP2) és a végét (EP3), s ebben olyan karaktereket hoztak létre, amik azelőtt (a mozifilmekben) nem léteztek (Ahsoka, Rex). Ebből adódóan nehéz úgy történetet mesélni, hogy az az EP3-beli eseményekhez vezessen. A problémák ebből adódhatnak, de komolyabb kérdéseket felvető problémákra most hirtelen nem nagyon emlékszek (talán csak mert késő van :)
    Mennyivel egyszerűbb lett volna, ha más korszakba helyezik a történetet, úgy pl. nem kellene Ahsoka kiírásán agyalniuk. (folyt. köv.)
  • Kheled
    #556
    én is csak ugy tudnám elképzelni mint szellem, de az a baj a sorozat már régen meggyalázta az sw sorozatot sajnos,nem minden esetbe,de van pár elég hülyeség és valószinűtlen dolgok, ugyan ez most a nemrég kijött SWTOR játék esetébe, viszont én úgyvagyok ezzel, hogyha LUCAS xy-ra igent mond és a nevét adja a dolgokhoz.akkor ez úgyvan, elvégre nagyrészben ő találta ki, elkell fogadni, bár ez a Darth Maul visszatérésre kiváncsi leszek az évad utolsó részeinek címe is : Brothers, Revenge.. szóval kiderül mi lesz
  • gunji
    #555
    Darth Maulhoz annyit (és egyelőre erről inkább feltételes módban szólok attól függetlenül, hogy sok helyen miket lehet olvasni róla, merthogy még nem láttuk), az ő esetleges visszatérése csak akkor lenne számomra elfogadható, ha egy klón vagy valamiféle szellemalak formájában tűnne fel. Minden egyéb lehetőséget elfogadhatatlannak tartok az EP1-ben történtek fényében*: Obi1 kettévágta -> meghalt. Ha visszatérne, akkor mégcsak nem is azt mondanám, hogy meggyalázták/megerőszakolták az SW-t, ilyen erősen én nem fogalmaznék, hiszen bizonyos értelemben nem vagyok annyira hardcore fan. A problémám az lenne, hogy ezzel veszélyes precedenst teremtenének: nem lenne senki biztonságban még holtában sem. Hasonló elveken bárkit bárhonnan vissza lehetne hozni. S már enélkül is elég kontinuitási probléma feszül a két trilógia között, nem kéne még jobban tetézni.

    (* = ehhez zárójelben még annyit, hogy ha esetleg belenyúlnak ebbe a jelenetbe: azaz, hogy Obi nem vágja ketté, csak súlyosan megvágja a hasát és úgy zuhan le, akkor talán-talán, de így)
  • xblades
    #554
    Kösz erre gondoltam.
  • Kheled
    #553
    4.évadot még nem.valószinüleg tavasszal majd
  • xblades
    #552
    Szinkronosan még nem adták le?
  • Kheled
    #551
    igen,de a tavalyi évadba ugye bejött Savage "dart maul tesója" és elküldték hogy keresse fel Mault, hogy tanuljon tőle, és ezt a szálat akkor le is zárták, és ebben az évadban térnek vissza mind2-en.
    Amugy igen, nekem se tetszik pont ezért mert Ő számomra meghalt és mindenki más szemében is hisz a filmben ugy láttuk
  • Hoz_Hun
    #550
    Miért? Lesz Dart Maul valamelyik episodeban? Már rég meghalt, nem?
  • Kheled
    #549
    a "Brothers" feliratú tuti a Darth Maulos lesz:) báár még mindig kiráz a hideg ettől hogy visszatér
  • niikii6
    #548
    Fent van az évad összes részének címe wikipédián :D
  • mcgrape
    #547
    Ahsoka most olyan dögös volt a kis rabszolga princess jelmezében :) ugy sajálom hogy az Old Republic MMO-ban nem lehet Togrutát kreálni :(.
  • MerlinW
    #546
    Holnap jön az idei utolsó rész.
  • niikii6
    #545
    Nem tudjátok h mikor lesz téli szünet a TCW-ben?
  • davidka003
    #544
    Krell tábornok egy köcsög.
  • Kheled
    #543
    mit gondoltok az Umbara részekről? fura hogy még mindig ugyanarról szól.mármint eddig max 3 rész volt a korábbi évadokba olyan ami 1 témába vágott és ebben az évadba ez már a 4.rész ami kijött és folytatása az előzőnek.én mondjuk örülök mert igy tuti sokáig húzzák a sorozatot:)
  • Kheled
    #542
    S04e07 bocs az előző link nemlett jó
  • Kheled
    #541
    S04e07 HD itt az új rész HD-ba , ebbe az évadba sztem ez a rész volt eddig a legjobb!
  • Kheled
    #540
    én is kerestem de semmi:S van 1-2 verzió.de azok multhetiek. és vírusosak gondolom,szóval várni kell.talán este fele