1139
4432746426_3d76f06019_o.jpg
  • rbajanlat
    #619
    Remélem a következő szezonban még felbukkannak a testvérek.
    Opress sorsa érdekel meg ventressé is.
  • gunji
    #618
    Húsvét hétfőtől elvben minden hétköznap este 18.35-kor.
  • JethroHUN
    #617
    Április elején kezdődik a magyar 4. évad? Vagy inkább töltsem le a feliratosat?
  • niikii6
    #616
    Kár.:( Pedig reméltem h már láthatunk egy kis betekintőt az 5. évadba
  • gunji
    #615
    A Facebookon olyat olvastam, hogy csak júliusban várható trailer. :(
  • xblades
    #614
    Ez már a sorozat mélypontja hogy ilyen olcsó ötlettel állnak elő.
    Szomorú.
  • niikii6
    #613
    Nem tudjátok, h az 5. évad előzetese mikor várható?
  • gunji
    #612
    Valahogy nekem nem jött be annyira ez a rész (talán majd ha újranézem).
    Kifejtés spoilertagben, mert most már közeleg az itthoni bemutató is

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Pedig a látvány megint ütős volt, a bolygó is nagyon szép, a növényzete engem kicsit Feluciára emlékeztetett. A harc is kellően látványos, Obi haja is végre megmozdult egy kicsit :)
    A beszólások is nagyon ott voltak, Ventress kicsit megint meg tudott lepni: Obi oldalára állt, nem a testvérek oldalára. Talán tényleg megjavul(t). Érdekes lehet a folytatás: visszatér-e a Jedikhez, vagy megint 'megbolondítja' Dooku, amivel visszatérnénk az EU-s verzióhoz.
    Látványos volt az is, ahogy Talzin megtisztította Maul elméjét, meg ahogy 'felszerelte' az új lábakat.
    Ennek ellenére nekem mégsem tetszett annyira a rész, talán mert megint nagyon rövid volt, vagy talán mert nyitva hagyott egy csomó kérdést. Hiányoltam a magyarázatot: Maul hogyan élte túl Naboot, hogyan tett szert a pók lábakra, stb. Hiányzott Sidious reakciója, pedig szvsz érdekes lett volna, hiszen - mint megtudtuk - Maul már a kezdetektől fogva be volt avatva a nagy tervbe. Jó lett volna megtudni erről valamit.
    Nem értem a Jedi Tanács reakcióját sem: csak egy Jedit küldtek Maul után. Ennyire önteltek lennének? Pedig anno Darth Mault sem Qui-Gon, sem Obi nem tudta legyőzni normál harcban, túl erős volt mindkettejüknek. Több Jedit és klónokat kellett volna küldeni, szvsz.
    Yoda is túlságosan megbízott a jövőbeli látomásán (hogy jön Ventress), pedig ő szokta mondani, hogy a 'jövő mozgásban van'. Szóval szvsz ez túl veszélyes volt egyetlen egy Jedi lovagnak.
    De lehet, hogy hiányzott számomra a feszültség a részből. Tudhattuk előre, hogy senkinek nem eshet komolyabb baja: Obi még sokáig él, Ventressnek láthatóan még lesz szerepe a későbbiekben, a két testvérről meg képregények várhatók, így nem tehették el őket ilyen hamar láb alól. Ha Obi nem egyedül meg, s pár 'noname' jedit legyőz Maul, az adhatott volna némi drámai ízt a résznek.

    A szökésük meg, hát nem tudom. Valószínűleg én is ezt tettem volna Obi helyében, ha látom, hogy kevés az esélyem. Maulék még így is erősebbek voltak, szvsz. Meg így talán nyert egy szövetségest is Ventress személyében.


    Hát, sok-sok részt én is még el tudnék nézni, s főleg hosszabban, 40-42 perc talán jobb lenne. Viszont ez a költségeket és a gyártási időt megnövelné: egy-egy epizód így is tíz hét alatt készül el. Ami az egész évadra vetítve kb. egy-másfél év.
    Kár, hogy most fél évig szünet lesz. Kedden megismerhetjük ezen epizód nézettségét, abból lehet majd következtetni, hogy lesz-e hetedik évad. :)
  • Suffering
    #611
    Mi alapján álltak vesztésre? :D egyiknek se tört el semmilye vagy veszett el a lézer kardja. Egyszerüen látták, hogy Darth Maulék erősebbek és inkább gyáván elszaladtak...
  • ml85ml
    #610
    csupán az, indokolta, a menekülést, hogy vesztésre álltak...
    a lehető legizgisebb részekkor lett vége az évadnak...
    de attól függetlenül nekem tetszett simán eltudnék nézni akár 50részt is még.
  • Suffering
    #609
    Ebből az epizodból az jött le, hogy Obi-Wan egy gyáva nyúl... 2 vs 2 volt egyenlő esélyekkel, semmi se indokolta a menekülést.
  • Kheled
    #608
    nah ennek is vége.. jöjjön az 5.évad:) fura volt,de mégis élveztem
  • gunji
    #607
    Lehet, hogy baki, lehet, hogy csak egy utalás arra a későbbi Windus jelenetre, de az is lehet, hogy tényleg meghűlt kicsit. Mert ha jól tudom a mellkasában levő belső szervek nagyrészt valódiak voltak (szív, tüdő). :)
  • Kheled
    #606
    nah tényleg azt én is észrevettem, nemlehet, hogy afféle baki ként került be a köhögése? ha jóltudom még nemvolt ez a Windu általi összeroppantás
  • gunji
    #605
    Hogy klasszikust idézzek: a megérzésed nem csal
    Ez az epizód egy perccel volt rövidebb a szokásos 22 percnél.

    De hogy magáról a történetről is írjak valamit:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Félretéve Darth Maullal kapcsolatos véleményem, ez a rész engem leginkább a Boxra emlékeztetett: csak egy bevezetőnek tűnt a (remélhetőleg) elkövetkezendő nagyobb dolgok előtt. Tesztett, hogy Jedik is szerepeltek benne: megérezték, hogy egy régi ellenfél visszatér. Az kevésbé, hogy Sidious kimaradt, neki is éreznie kellett volna Mault, kíváncsi lettem volna a reakciójára.
    S megtudhattuk, hogy Grivi már itt is köhög .
    De a lényeg úgy is az utolsó részben fog történni, bár nagy meglepetésre nem számítok.
  • Kheled
    #604
    basszus ennek a résznek nagyon hamar vége lett, amikor yoda meg obi beszélgettek,aztán hirtelen vége.felkiáltottam hogy MIVAN???:D nagyon gyorsan elrepült, mindenesetre örülök hogy az a kígyó meghalt.
  • gunji
    #603
    Állítólag április 9-én indul magyarul a 4. évad
  • gunji
    #602
    Darth Mault meg nem értem. Illetve dehogyisnem értem: a lényeg a 3D film körüli fejhajtás, több néző a moziban -> több pénz. Nem véletlenül nézett ki a moziplakát úgy, ahogy. Közben GL meghazudtolja saját magát: anno az EP1 dvd-n azt mondta, hogy Maul tényleg halott, épp ezért szeletelték fel, mert véglegesen halott. Obi derékban félbevágta, majd beesett egy mély csőbe/verembe (vagy hogyhívjákba). Hogy maradhatott életben félbevágott gyomorral és gerinccel?
    Sidiousnak érezni kellett volna, hogy Maul nem halt meg, s így veszélybe kerülhet a terve, mert arról a volt tanítványa is tud, vagy legalábbis arról, hogy ki is ő valójában. S esetleg bosszúból feladja Palpit. Nagy kockázatot vállalt azzal, hogy életben hagyta. A 'kettő szabálya' is sérült, amikor Dooku tanítvány lett. Obi is talán a Sith legyőzése miatt lett lovag, ezzel az ő érdemei is kétségbe vonódnak.
    Ha Darth Maul él, akkor senki nincs biztonságban halottként, mindenkit vissza lehet hozni: pl. Jango Fett hóna alá kapta fejét és elsétált, hasonlóan majd Dooku is. Hogy lehet hinni ezután bárminek a történetben? Ezek után pl. nem mondhatja GL, hogy EP6-idejében Luke az utolsó Jedi, bárki életben maradhatott.

    De mi lehet a történetbeli szerepe?
    - rögtön megölik -> akkor minek hozták vissza
    - gyilkolászik pár Jedit -> ezt más is meg tudja tenni, pl. Grivi
    - megöli Ventresst -> nem jó, pont most nem kéne kiírni őt
    - őt öli meg Ventress, amazt meg visszafogadja Dooku -> ua, mint az elsőnél, s nem passzolna az előző részhez
    - megöli Ahsokát, majd Anakin őt öli meg bosszúból és még jobban haragudni fog a Tanácsra -> szvsz korai, de miért pont ő, van erre esélyebb tag is: Dooku, Ventress, Grivi, Bane, Palpi, stb.
    - Ahsoka megöli, ezért őt lovaggá ütik, Anakin mégsem lesz mester és ezért pipa lesz a Tanácsra és féltékeny tanítványára -> ez jócskán túlzás lenne, de talán megmagyarázná, hogy a lányt miért nem említik az EP3-ban (s hogy a rajongók később miért égették porrá a Skywalker Ranchet :D)

    Hirtelen más ötletem nincs, majd meglátjuk jövő héten, mit hoznak ki belőle. Talán kapunk egy normális magyarázatot is rá.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mondjuk Darth Maul tényleg meghalt, de Darth Plagueis visszahozta őt az élők sorába. Talán bosszúból, mert tudomást szerezhetett Sidious galaxisuralmi terveire. Mikor erre Sidious rájött, megölte Plagueist. Még YE 32-ben.
  • gunji
    #601
    Grivit lehetne szerepeltetni, jelenleg szvsz eléggé lúzernek tűnik a sorozat alapján (még a gunganek is legyőzték), nem tudom hogy lesz belőle az EP3-ra az a 'gonosz droidvezér'. Talán pár Jedi élete árán, erre kellene egy-két részt rááldozni.

    Egy valakit kihagytam a legutóbbi részből:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Boba. Eléggé megemberesedett ott a börtönben, szépen írtotta az ellent. Bár egy kicsit túlságosan is egy 12 éves gyerekhez képest, dehát lesz még ő nagy fejvadász :)


    Egy külföldi fórumról idéznék pár sort, hogyan is zajlik egy kreatív megbeszélés a TCW írói között. (A mostani részre vonatkozóan spoileres)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Filoni: So how are we ending Season 4?
    George (takes out binder): Well, we're going to make Asajj a bounty hunter. She won't be a Sith anymore.
    Filoni: Well technically, George, she was never a Sith...
    George: ...and she's going to work for Boba Fett.
    Filoni: You mean with Boba Fett?
    George: No. For. Like she worked for Dooku.
    Filoni: ...um. Alright. And they're going to...
    George: And Dengar's going to fight ninjas.
    Filoni: Dengar's going to -- wait, Dengar?
    George: Ninjas.
    Filoni: Ninjas?
    George: Dengar. Ninjas.
    Filoni: ...
    George: Oh, and we're going to bring back Darth Maul too.
    *Several hours later*
    Filoni: C'mon George... really? You really had this planned in that notebook all these years? Nobody's gonna buy this... not even the kids at Toys"R"Us.
    George (frazzled): Fine. We'll add a scene with Embo and he'll have like, a wolf. Happy?

    :D (forrás: ez)
  • Kheled
    #600
    az biztos hogy az összes ugymond "gonosz" karakterből Ventress érdekel leginkább, Dooku pl már unalmas számomra, Griveous meg olyan ritkán van hogy már nemhiányzik, ha fel is bukkan mindig ugyanazt mutatja magából, Ventress mindig ad újat
  • gunji
    #599
    Az eheti 4x20 részről:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hm, jó kis westernes hangulatú rész volt két meglepő történetbeli csavarral. Az animátorok megint kitettek magukért, csodálatos volt ez a világ is, ezúttal a lila árnyalataiban tündökölt minden, nem beszélve a világító szemű új fajról. A grafika néha már-már a valóság határait súrolja. Vajon lehet-e ezt tovább javítani? :)
    Érdekes és számomra nagyon meglepő Ventress átalakulása/változása: megkönyörül a lányon és a többi fejvadásznak odaadja a váltságdíjból a részüket. WTF? Hahó, kislány, Te Sith vagy... Érdekes lenne látni, hova/mivé fejlődik. Csak nem tér vissza a világos oldalra? Remélem nem írják ki még.
  • rbajanlat
    #598
  • Kheled
    #597
    ah,,tényleg visszatér Maul.. félig robotként
  • gunji
    #596
    A műsor szerint úgy néz ki, hogy március végéig nem lesz.
    Jövő héttől elvileg a második évadot adják reggelente.
  • JethroHUN
    #595
    Szinkronos 4. évad az gondolom nem valószínű hogy lesz mostanában? Szóval maradt a feliratos.
  • gunji
    #594
    Ahsoka még mindig padawan, csak (ahogy Lucas írta valahol) ahogy telik-múlik az idő, ő is idősödik, nő fel, felnőttebb lesz, végülis közben eltelt már kb. másfél-két év, s ilyenkor 14-17 éves korban egy gyerek gyorsan nő. Ennek külső jeleit láthatjuk: nagyobbak a m... a montráljai, meg a lekkui, s kapott új ruhát meg egy részletesebb/élethűbb modellt :). S most már tud két karddal is vívni, e tekintetben is fejlődik.

    Zárójelben hozzáteszem, még egy picivel idősebb modell jó lenne majd az ötödik/hatodik évadra :)
  • gunji
    #593
    Nem hagytál ki egy részt sem. Az első két évad és a harmadik első fele nem időrendben mutatja az eseményeket, hanem össze-vissza ugrálva. Például az említett szöktetés: 3x08-1x22-3x09
    Vagy a 3. évad elején játszódó két kaminoi rész közé ékelődik be az 1x05 Rookies, s ez a szál meg még a mozifilm előtt történik (Ahsoka még nem padawan).
    A készítők azt hiszem még tavalyra ígértek egy sorrendet. Azt mondták, elvileg a 3x10-től (tehát Ahsoka 'új ruhájától') már tényleg idő szerinti sorrendben láthatjuk a történeteket. (Ez utóbbiban én nem hiszek :)
  • JethroHUN
    #592
    Elkezdtem nézni a sorozatot, nagyon bejön. Nekem teszik. Torrentről töltöttem le. Az első 3 évadot. Már a 3x11. résznél vagyok, és már megint olyan mintha időben ugrott volna a történet. IMDB-t is megnéztem azt amit a részről írtak, azért is érdekes. 3x09. részben, Zéro nyomában, mit keres a 3. évadban, amikor az elsőben szöktették meg?
    Ahsoka, hirtelen 3x10 rész új ruhában van és kapott egy rövid fénykardot is, és mintha magasabb is lenne. Előléptették jedi lovaggá? Lemaradtam volna 1 részről? Pedig sorban néztem, és még emlékszem nagyjából. Más, 3x11. részben mit keres ott "Ono" az rodiai, a 2. évadban meghalt.

    Amúgy király a sorozat.
  • gunji
    #591
    Az EU szerint nem, valamelyik képregényben volt erről szó, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Boz Pityn 'ölte' meg Anakin, de ténylegesen nem halt meg, hanem valamilyen Sith meditációs technikával lecsökkentette az életfolyamatait, vagy valami ilyesmi, majd az orvosi fregattal lelépett. Jó messzire a Jediktől és a háborútól.

    De - gondolom - ez nem jelenti azt, hogy a TCW ezt nem fogja felülírni (ugye itt nincs Alpha csak Rex, meg főleg Ahsoka), e sorozat magasabb szinten áll a canon-sorrendben, mint a képregények, így csak Lucason múlik a sorsa. De szerintem ebben az esetben nem kellene eltérni a képregénytől.
    (A spoiler tagban nincs TCW-s spoiler, csak az említett képregénybeli eseményekről írok.)
  • Kheled
    #590
    igen rá gondolok,csak nemakartam a nevét kimondani:) spoiler miatt
  • gunji
    #589
    (Csak a 4x19-ről)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ventressre gondolsz?


    Jó kis rész volt, másmilyen, mint az előző, de jó.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kellett egy látványos harc már , Grivi megint patkány volt, de végre győzött. Kár, hogy az Éjnővérek-szál lezárásra került, talán lett volna benne még egy két résznyi Talzin vs Dooku attak. Ki tudja meddig tart a sorozat. Kíváncsi lettem volna, mit csinálnak a Birodalom idejében.
  • Kheled
    #588
    noh meg is történt...szegény:( ha jól emlékszem Anakin fogja megölni végül?
  • Kheled
    #587
    ohh nemsokára nézem én is:) most töltöm:). meg mondom őszintén valahogy amikor gonosz karakterről szól egy adott rész,valahogy sokkal izgalmasabb,
  • Hoz_Hun
    #586
    Ez most egy tök jó rész volt. :)
    Bár szerintem a gyerekeknek rémálma lesz tőle.
  • Kheled
    #585
    sztem nyugodtan irhatsz, külön feltünteted, ha spoilert tartalmaz és kész:)
  • gunji
    #584
    Hm, igen, tulajdonképpen nekem is a Dallas adta az alapötletet, csak zuhanyozás eddig nem szerepelt a filmekben :)

    Van valami időkorlát arra, hogy mennyivel lehet egy rész külföldi leadása után ide írni spoiler-tag nélkül? Szívesen írnék pár sort a korábbiakról.
  • gibson9
    #583
    Dallas powaa :D
  • gunji
    #582
    Hát, nekem már a kórház önmagában egy rémálom lenne. Szerencsére betegként még nem voltam egyben sem (persze a születésem nem számítva :)
  • Kheled
    #581
    bah,, a sztori végefele már teljesen beleéltem magam:D kicsit furcsa volt, de igen.. komoly lett volna:D
    Ez olyan mint az egyik fóbiám,amitől félek:

    Hirtelen felébredek egy korházba és kiderül, hogy az elmúlt 10-20év megse történt:D
  • gunji
    #580
    A nézettségen sok múlik. Majd meglátjuk, én azért reménykedek. :)

    Ami Ahsoka sorsát illeti, nem kell várni a sorozat befejezéséig. A forgatókönyvírók egyik levele véletlenül az én postafiókomba csusszant bele, ebben többek között az alábbi scriptrészlet is szerepelt:

    Helyszín: Coruscant, a Jedi Templom. Idő: valamikor a klónháborúk végefelé, késő éjjel.

    Anakin Skywalker és Ahsoka Tano lép be sietve a félhomályos Templomba.
    Ahsoka: - Mester, nem tudod miért rendelt minket ide Yoda mester ilyenkor?
    Anakin: - Nem, Szájas, nem tudom. De igyekezz, mert elkésünk.

    A Tanácsterembe lépnek, a sötétben nem látni semmit. Hirtelen fény gyúl a terem közepén, s tizenkét csuklyás alak képe bontakozik ki előttük, mindegyikük kezében fénykard. Egyikük, egy kis zöld alak hirtelen ünnepélyesen megszólal:
    - Lépj közelebb, padawan!
    Ahsoka kicsit megszeppenve mesterére pillant, majd engedelmeskedik.
    Yoda: - Ahsoka Tano, a Jedi Tanács jogával élve..., az Erő akaratából..., téged ezennel...
    Anakin hirtelen kedvese hangját véli meghallani a távolból:
    - Ani, Ani...
    Yoda: - ...Jedi lovaggá ütlek.
    Ebben a pillanatban erős földrengés rázza meg a Templomot. Anakin bukdácsolva próbál kijutni a folyosóra, de hirtelen elsötétül körülötte minden.
    Padmé: - Anakin, Ani...

    Anakin a földön fekszik, erősen zúg a feje. Padmé térdel mellette.
    Anakin: - Ahsoka... Mi tö-történt?
    Padmé: - Ki...? Anakin, én vagyok, Padmé. Jól vagy...? Tényleg jól fejbe vágott az a rusnya bogár. Egész éjjel nem voltál magadnál, össze-vissza beszéltél mindenfélét.
    Anakin: - Mi? Hogy? Hol..., hol vagyok?
    Padmé: - Egy cellában, a Geonosison. Nem emlékszel? Obi-Wannak jöttünk segíteni, de Dooku elfogott...



    Persze, ez csak egy kitalált történet. Bármiféle egyezés a valóságos eseményekkel vagy személyekkel csak a képzelet műve.
    De azért a jogdíjat majd szívesen elfogadom...