47
  • Kaadi
    #7
    Szerintem ha "no limit" texas hold'em-et jatszana egy szamitogep tobb jatekos ellen, sok asztalnal, es az eredmenyeket osszesitene, akkor statisztikai modszerrel meg "tanulhatna" is bloffolni, vagyis meg tudna figyelni, hogy az emberek hogy reagalnak a kulonbozo bloff-probalkozasokra. igy "inteligensen" tenne tetet amikor ki akar utni egy jatekost, vagy eppen jatekban akarja tartani, anelkul, hogy elijesztene.
  • Szefmester
    #6
    játszon egy rendes 7-8 fős asztalnál ahol ezek a dörzsöltek vannak.. mellesleg egy kezdőbb játékos jobban bekavarhat neki.. kb mint fater a sakkproginak.. :) haverok versenyszinten sakkoznak és nem bírnak nagyon vele, erre jön fater és egy olyan lépéskombinációval kezd ami nem volt beprogramozva neki..profi=kiszámítható, kezdő=veszélyesen kiszámíthatatlan..

    mint az én Quakezésem.. magam sem tudom mi lesz a következő lépésem, nemhogy az ellenfelem :D
  • Kaadi
    #5
    ugyan mar! ez nem szamitasi kapacitas kerdese, hanem algoritmikus kihivas. mar a 486-osok idejeben is temerdek kombinatorikus algoritmust lehetett feldolgozni.

    a poker, ha kiveszed a human faktort, csak valoszinusegszamitas es nyereseg-optimalizalas kerdese. a gep minden osztas utan ki kell szamitsa, hogy melyik jatekosnak mi lehet a kezeben (ezekhez hozzarendel egy valoszinusegi egyutthatot) es osszeveti az eselyeket a sajatjaval. persze be lehet programozni egy kiszamitott bloffolesre is, amikor is tetet fog emelni akkor is, ha relativ kicsik az eselyei.

    ha eleg jo a program, akkor az embernek itt sem lesz eselye egy ido utan, mert nem kepes lepest tartani, mint ahogy a sakknal sem.
  • Justil
    #4
    több terrabyte memória? nem erős ez 1 picit? :)
  • Cat #3
    Ha elolvastad, láthatod hogy nem képes még több játékost kezelni, csak egy-egy elleni párbajt. Abban is biztos vagyok, hogy egy átlagos PC-n meg se mozdulna, több terabyte memória kellhet a rengeteg állás tárolásához, és jópár processzor ezek végigszámolásához.
  • Ahoy
    #2
    kíváncsi vagyok mennyiért, és kinek adták el a szoftvert.

    Ha iszonyat pici téten mondjuk napi 10 dolláral zár 6 asztalon játszva,
    Mindezt 10 teremben...

    napi 100 dollár úgy hogy mi közben iszogatunk a haverokkal, meg napozunk a napágyban... ennyi
  • Maco13
    #1
    grat