124
Milyen OP rendszert válasszak?
  • Vortodox
    #84
    Azt hiszem maradok az xp mellett. Szeretek régebbi játékokkal is játszani (pl Starcraft). Majd ha lesz újabb javítócsomag a vista mellé, akkor talán átváltok rá.
    Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!!
    Vorti
  • Balumann
    #83
    És például melyik az a játék, ami Vista-n tényleg annyival szebb? Hol működik DX10, olvastátok már el mi a dx10 igazi újítása?
    Amennyivel gyorsabbak a kártyák, annyival szebbek, csak xp-n letiltott effektek, hogy valami előnye is legyen a Vista-nak... Aki ezt nem látja azt csak sajnálni tudom.

    Én az XP-t ajánlom, de nem veszít vele olyan sokat, ha felrakja a Vista-t, kipróbálja, aztán eldönti, hogy elég jól futnak-e a játékok meg minden ami kell. Aztán max újra telepíti.

    Nekem 4 partició van (2 vinyó van), egyiken xp, másikon vista. De tényleg fölösleges, mert úgyis csak 1-et használok, az pedig nálam az XP maradt. A legjobb a saját tapasztalat (úgyis hardverenként és igényenként is változó).
  • Borg
    #82
    Videokártya driverből. Pl.
  • simonl #81
    Sziasztok,

    Abban tudnátok segíteni - főleg Vista hívők -, hogyan varázsoljak
    1280 x 720 as felbontást Vista alatt?
    ASUS laptop, XP alatt van ilyen felbontási lehetőség.

    majdnem minden driver -rel próbálkoztam már.....

    Köszönöm
  • Ari18
    #80
    "Az a baj,hogy én most is DX10-es játékokkal játszom és semmivel sem szebb."

    próbáld meg Vistán,lehet hogy működne is a DX10.
  • autoszimulator
    #79
    Mivel játékra kell, nem munka és társai, simán Vista.. Most már van támogatása, gondolom nem vagy több éve XP használó, szóval átállni sem lesz nehéz, simán rakható már a Vista...
    Játékra egy ilyen gépre, meg netezni tökéletes.

    Több OS felesleges neked, főleg ha ez a kettő windows akar lenni... Egy ideig csináltam azt, hogy alapból vista, munka, egyéb programok (akkor még alig volt támogatása a Vistának) az pedig XP-n. Két napig bírtam, és vissza XP-re, és én már maradni is fogok, szépen meg van mindenre a megfelelő programom.

    Ettől függetlenül amikor tudod, particionáld a vinyódat két három részre legalább, sokkal egyszerűbb lesz később újrarakni a csodavistát, ha "neadjisten" beadná a kulcsot...
  • Dave0092
    #78
    nézd már meg a far cry 2-t. dx9-be meg dx10-be vagy 10,1-be
  • karajjj
    #77
    xp-n? :D
  • Narxis
    #76
    Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP Windows XP
  • Narxis
    #75
    Az a baj,hogy én most is DX10-es játékokkal játszom és semmivel sem szebb.
  • Dave0092
    #74
    valóban nincs értelme... amikor vista-t feltettem a legelső magyar RTM verziot, akkor tényleg játékra nem volt jo, feltettem mellé az XP-t. és a végén már csak az XP-t használtam... mert lusta voltam mindig rebootolni ha játszani akarok vagy ha dolgozni a gépen
  • Ari18
    #73
    Hülyeség,csak foglalná a helyet a Vista mellett.
  • karajjj
    #72
    nagy hülyeség
  • Borg
    #71
    Hülyeség, mert az xp-nek semmi haszna nem lesz a vistával szemben, és úgyis mindig azt fogod indítani. Az XP csak feleslegesen fogja foglalni a helyet ott.
  • Landor
    #70
  • Vortodox
    #69
    És az hülyeség, hogy csinálok 3 partíciót, egyikre xp-t, másikra vistát telepítek, a harmadik nagyra pedig programokat? És onnan futtatom a játékokt, ahonnan jobban megy.
  • zomgzerg
    #68
    az ati az elmúlt fél évben nagyon összekapta magát driverek terén, végre semmi gond nincs vistán, bátran tessék felrakni. csak ne 1g rammal :P
  • Ari18
    #67
    Többen a játékot hozták fel előnyként az XP-nél,mára az miatt sincsen értelme xp-t választani,tehát egyértelmű a válasz.
    De,ahogy írtad...ízlések és pofonok.
    Én azt javasolnám próbálja ki a Vistát,és ha nem jönne be neki (kétlem)akkor mehet a jó öreg XP
  • toto2700
    #66
    ízlések és pofonok. attól függ mire akarja használni
  • Ari18
    #65
    Semmi bajom azon kívül,hogy nem értek veled egyet.Vett egy relatív jó gépet,Te meg egy régi oprendszert ajánlasz neki.Jobban jár a Vistával főképpen a 64-sel.
  • toto2700
    #64
    most nem értem mi a gondod. a másik tesztnek is pont ugyan ez volt a következtetése. ott is van ahol a Vista szerepelt jobban és a játékok nagy részénél is csak néhány százalék a különbség. én csak segíteni akartam, hogy könnyebben tudjon dönteni.
  • Ari18
    #63
    Huh azta esetenként -2fps ez ám a nagy veszteség.Valahol fordított volt a helyzet.

    Mint látható az elmúlt másfél évben a Vista-hoz készült meghajtók óriásit fejlődtek. Bár a legtöbb esetben jobb eredményeket értünk el XP alatt, ezek annyira parányiak voltak, hogy nem igazán érdemes velük foglalkozni.
  • karajjj
    #62
    aki xp-t mondja játékra, az még valszeg nem találkozott a dx10-zel...
  • Dave0092
    #61
    amikor kijött mo-n a vista, akkor feltettem... félévig birta... visszaváltottam XP-re. sokáig azon voltam, majd feltettem immáron a legfrissebb SP1-es vistát... azóta is az van, tökéletesen működik, sose fagyott le, rendesen frissit is, sokkal kényelmesebb használni...
    + pár hónap mulva érkezik az SP2, szóval azt mondom érdemesebb Vistát feltenned...
  • toto2700
    #60
    nesze:Vista vs. Xp v.2.0 (2008)
  • toto2700
    #59
    mintha az sokat változtatna
  • toto2700
    #58
    nem csak 400W-ot többet is
  • Ari18
    #57
    szerinted mi a mai dátum? megsúgom 2008.november 29. azóta kijött kb 1000 javitás + egy Service Pack hozzá,ezeken kívűl semmi.Ezekt után vond le magad mennyire hiteles a teszt.
  • toto2700
    #56
    ezzel az érvvel nehéz vitatkozni:)
  • toto2700
    #55
    és...?
  • davidka003
    #54
    "a lényeg, hogy egy alulméretezett táp sokkal jobban ki lesz hajtva és hamarabb eldobja a gitárt, mint egy nagyobb teljesítményű, ami csak félgőzzel megy és 3x tovább bírja élettartamban"

    Egy márkás 400W-os táp azért 400W-os, mert igény esetén le is tud annyit adni. Érdekes is lenne, ha meghalna egy ilyen géptől.
    Az a baj, hogy nem márkás a tápja és bármikor szétéghet a gépe. Ajánlott lenne egy FSP/Corsair/Seasonic/Chieftec vétele.
  • Ari18
    #53
    Akkor próbáld ki a SP1-est is,mondjuk nekem azelőtt sem volt bajom a Vistával. XP-t kb 2éve nem használom,és nem is hiányzik.Nálam gyorsabb a Vista bármennyire is hihetetlen, az a -2-3fps meg valahogy nem érdekel.
    Szerintem Vista 64bit vagy 32bit
  • davidka003
    #52
    250W-nál nem fogyaszt többet a gépe. Nem az a baj, hogy kevés a táp, hanem az, hogy Codegen és az egy rakás sz*r.
  • Ari18
    #51
    Az a gép amit vett kb 230W-ot eszik.Hova a kell 550W-os táp?
  • LordAdam911
    #50
    anyád
  • Ari18
    #49
    Készült:
    2007. január 29.
  • Benny04
    #48
    xp
  • Balumann
    #47
    Azt a valamilyen okot tapasztalatnak hívják többnyire, és nem azért mert nem akarnak váltani. Én nagyon szerettem volna váltani, fennt is van a gépemen, és tapasztalatból mondom. (64 bites Vista van most, de volt 32 bites, még nem sp1-el).
    Amiket próbáltam játékokat kb. 10 fps különbség is van (és átesik a játszhatatlan kategóriába), programok lassabban indulnak el - van ami el sem indul!
    Stabilabbnak tűnik amúgy, de mint itt is írták, előfordul hogy belassul. Ezzel szemben XP SP3 -at már több mint fél éve használom, és semmit sem lassult, ugyan olyan stabil (SP2 nagyon nem bírta ennyi ideig).
    Emellett tényleg az is közrejátszik, hogy nagyon szokatlan is, túl sok minden van benne.
  • toto2700
    #46
    a másik hogy itt nincs anyag fáradás. Egy tápegységek nem kell robbanásokat ki állnia, nincs nagy nyomás és nincsenek mozgóalkatrészek. (normális esetben :))
  • toto2700
    #45
    ez persze meg igaz. Ha túl van méretezve a tápegység a rendszer teljesítményéhez képest, a tápegység alacsonyabb hatásfokkal fog működni. Rossz a hasonlat.