56
  • leipsig
    #1
    viszlát
  • Nonix
    #2
    "attakot"

    Ez már magyar szó lett? :D
    Amugy jó kis proci volt (ár/teljesítmény)
  • Cefet
    #3
    Jó az még most is! Én egy G0 steppinges példányt hajtok 3,2GHz 1,3V-os magfesz mellett minden probléma nélkül. Semmi ok nincs rá, hogy lecseréljem.
  • Frosty01
    #4
    nekem is pont ilyen van, nincs 1 hónapja hogy megvettük. alapjáraton is kiba.ott jól tolja az ipart minden téren
  • Desiderata #5
    lol, négymagosokat már kivonnak én meg 1magossal nyomom még mindig :)
  • Dark Angel 666
    #6
    új magyar szó például mint a celeb
  • chronos75
    #7
    Ősi magyar szó, lásd "rendőrattak" á'la hir tv :)
  • dez
    #8
    "A testület ugyanis továbbra sem tudta felmutatni a perdöntő bizonyítékokat"

    Na ja, mert az Intel "véletlenül" törölte a partnerekkel folytatott levelezés archivumát... (Bizonyíték megsemmisítése.)
  • Szefmester
    #9
    én még nem kezdtem húzni, nem jött rá olyan cucc ami miatt megérné, és a garit sem akarom bukni, majd ha már fejlesztés kellene tuning nélkül :D
  • mcganyol
    #10
    már miért buknád a garit? max. durva feszemelésnél bukhatod, de szvsz azt is elég lehetetlen bebizonyítani, hogy amiatt égett szét (esetleg) a cucc.
  • KasztnerTokman
    #11
    attakot-attack
  • KasztnerTokman
    #12
    Na ja, mert az Intel "véletlenül" törölte a partnerekkel folytatott levelezés archivumát... (Bizonyíték megsemmisítése.)

    És a partnerek is véletlenül törölték az emaileket?
  • lee56
    #13
    Miért ne, miután kaptak egy vastag borítékot, szintén "véletlenül" :D
  • Kaadi
    #14
    Intel procival nem lehet elvesziteni a garanciat, mert nem egnek ki ha tulhuzod.

    1. ha nem birja a huzast az alaplap bios-a visszaallitja az alapertelmezett ertekeket
    2. ha tulmelegszik, kekhalal a windows alatt vagy reset es visitas
    3. ha csak hatarerteken melegszik (pl. 85 fok), lelassul (thermal throttling) es eszreveszed (velem ez tortent meg, amikor nem tettem fel jol a hutot)

    remelem en meg kifogom az arleszallitast.
  • Optimus Prime
    #15
    A Titánok harc. :D Amilyen rég létezik eme két cég azóta harcolnak és perelnek.
    Akkor most az Intel "dobja" a 4 magos architektúrát? Vagy az i7 is az lesz?
  • Kaadi
    #16
    nem dobja, sot: a Q6xxx csaladot vonja ki, hogy jobban menjen a Q8xxx es Q9xxx csalad es persze a csucson ott lesz a 4 magos i7, amiben mar memoriakontroller van 3 csatornaval
  • Szefmester
    #17
    hümm hümm, de rég is volt amikor tuningoltam.. akkor azt hiszem egy rendesebb hűtőborda után neki is esek. :) köszi srácok
  • Alaktomos
    #18
    Kar erte, biztos ez is a valsag miatt van! Tekintettel a valsagra ajanlom nektek hogy regisztraljatok a kovetkezo oldalon:itt Ezen az oldalon konnyen es gyorsan penzt lehet keresni, a durva pedig hogy egy spamot sem fognak kuldeni az email cimedre!!!
  • tomcsa4
    #19
    Nem dobja. De 5 Ftért nem adhatják, akkor az újakból is sorakoznak, ergo a gyártásával már leálltak. Még majd lehet kapni itt-ott, de nem lesz jellemző.
  • k0zi
    #20
    A #18-as komment tulajdonosának rendelnék egy ban-t a moderátoroktól spamelésért
  • dez
    #21
    A partnerek nem vádlottak, nem lehet náluk csak úgy házkutatást tartani, csak amit önként beszolgáltatnak, de nyilván nem sietnek ezzel.

    Egyébként muris, ahogy hőbörögnek. Főleg hogy most az arabok bevásárolják magukat az AMD-be, miközben az Intel újabb procijait Izraelben tervezik... :) (Amivel nekem személy szerint semmi problémám, de poénos.)
  • dez
    #22
    AMD procit sem lehet már szétégetni.
    1. pontod itt is áll.
    2. veszélyes túlmelegedés esetén azonnali reset, hw-esen kezelve, tehát akkor is működik, ha a proci már előtte lefagyott. (Már az Athlon XP-s időkben megoldották, hogy hűtőleesés esetén sem megy tönkre.)
    3. Thermal Throttling nincs AMD-n (legalábbis a korábbi procikban, de szerintem az újakban sem), viszont ezt Intelnél is érdemes kikapcsolni, mert alacsonyabb hőfokon aktiválódik, mint amit a proci még bőven elvisel.

    Ezen kívül van riasztási lehetőség a BIOS-ban beállítható hőfok fölött, illetve ha pl. leáll a hűtőventi. Ezek lényegében pótolják a Thermal Throttlingot.
  • dez
    #23
    Egyébként LGA775-ös prociknál hivatalosan már nem Thermal Throttling a neve, hanem [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Tm2]"Thermal Monitoring 2"[/url], és nem is idle ciklusokat teszeget be, hanem a szorzót veszi vissza. Valószínűleg azért változtatták meg, mert a P4-nál alkalmazott Thermal Throttling nem működött tökéletesen.

    És egy kis kiigazítás a 2. pontomhoz: alaplaptól függően nem reset a túlmelegedés következménye AMD-n sem, hanem HALT, és folytatódik a végrehajtás, ha lemegy a hőmérséklet. Azt hiszem, az alaplapok többségén (főleg az utóbbi években) már csak ezt az utóbbi módszert alkalmazzák.

    Szóval a hűtőleesés miatti elfüstölés réges régen a múlté AMD-nél is. Sőt, volt régebben egy teszt, amiben Athlon XP-kről v. 64-ekről és P4-ekről kapkodták le a hűtőt. Az AMD mindig szépen megált, majd amikor visszatették, ment tovább a műsor. A P4 a leszedés után 1-2 mp után állt le teljesen, és néhány próbálkozás után nem is ment tovább: elromlott! Hát ennyit erről a témáról... Remélhetőleg a Core2-esek nem mennének tönkre hasonló esetben.
  • Zsoltika 007
    #24
    Fantasztikus processzor mind a mai napig. 3ghz-en járatom fesz emelés nélkül. Teljesen stabil mivel 2.4-re veszi magát vissza terhelés nélküli állapotban (gyári órajelre). Aki tervezi az upgradet 4 magra, jó alternatíva lehet ha még ennél is olcsóbban adják pár héten belül.
  • coolbboy83
    #25
    #18 ALAKTOMOS, Ment privát üzi tőlem!!!!!!!!!
  • Alaktomos
    #26
    En csak jot akartam, es pont hogy spam nincs benne.
  • coolbboy83
    #27
    Jó, de hogy mködik ez.....
  • Sanyix
    #28
    Az a hűtőleeséses teszt is direkt volt, akarva csinálták. A valóságban nem valószínű hogy volt valaki annyira hülye, hogy kikapcsolta, az alaplapokon egyébként a kezdetekkor jelenlévő védelmet (elér egy hőfokot, az meg rögtön leállítja a gépet).
    És az akkori időkben nem is volt gyakori a hűtőleesés, mert masszívabb volt a socketre akasztós hűtő... amióta kitalálták ezt a hűtőlefogó keret faszságot (persze műanyagból, és azt is pont a kritikus helyeken elvékonyítva, azóta lehetséges ilyen, dehát 3 védelemmel, már nem tud elégni. Nekem már tört szét ilyen keret, amd procival, köszöni jól van, sőt a gyári feszültségnél 30%-al kisebb feszültségen megy a gyári órajelen, valószínűleg jóval 45w max fogyasztás alatt :)
  • GG
    #29
    A Q6600 relatíve két magos csak a virtuálisan van 4 nem, vagy rosszul tudom? valaki kérem világítson fel.
  • GG
    #30
    nekem a maxwell render és az új AE CS4 kihasználja teljesen. De a photoshop nem képes pedig jó lenne mert ha már van 4 folyamat szálam és csak 1-et használ ki az pazarlás.
  • dez
    #31
    Nyilván ritkán fordult elő ilyen leégés, mert eleve ritkán fordult elő, hogy leessen az egész hűtő, de hozzátartozik az igazsághoz, hogy volt egy rövid időszak (első Atlonok idejében), amikor pusztán szoftveres volt a hővédelem, így ha lefagyott a proci, mielőtt kikapcsolta volna a gépet... Aztán, mint írtam, bombabiztosra csinálták, így jobb lett, mint az Intel megoldása.
  • dez
    #32
    (Egészen pontosan egy esetről sem tudok, ami nem szándékosan történt. )
  • Mister
    #33
    világosítok
    fizikailag 4 magos
  • dez
    #34
    2x2: gyakorlatilag 2db Core 2 Duo (lapka) egy tokban.
  • Mister
    #35
    jaja 2x2, nekem is ilyen van
  • who am I 7
    #36
    és?
  • dez
    #37
    1. A külön lapkán lévő magok között lassú a komminikáció. Igaz, ez a desktop alkalmazások többségénél nem nagyon számít. (Szerveres alkalmazások jó részénél annál inkább.)
    2. A két lapka osztozik 1db FSB-n, így az amúgy sem túl nagy memória-sávszélen is, és a latency is növekszik, ha egymásra kell várniuk. (Ezek valamelyes ellensúlyozására kellett a sok cache.)
  • digital
    #38
    Ja, érvként meddig ment az, hogy csak két mag össze van drótozva intel suxx, amd meg külön 4 mag húha, szal AMD phenom rulzik, oszt jöttek a teszteredmények és ámd-re meg arcmosoly fagyás
  • Sanyix
    #39
    Aztán jött az árcédula, és a szerveres eredmények, és az inteleseknél megvolt az arcmosoly fagyás :D
  • A1274815
    #40
    Arról nem uis beszélve, hogy az Intelnél néhány alkalmazásban a 2 magos processzouk gyorsabb volt, mint a 4 magos.

    P.S.: Ha jól emlékszem, volt egy Vista x86/x64 multi-tasking teszt abban meg az AMD nyert.