1268
Solid State Disk memória merevlemez
  • vicktory
    #868
    Sziasztok SSD vásárlás előtt állok.A kiszemeltem Kingston 60GB SV300S37A
    mi a véleményetek róla?Segítségeteket meg köszönöm.
  • nyerek01
    #867
    Samsung ativ book 2 tulaj vagyok, szeretnék ssd venni bele. Kérdésem ha valakinek van tapasztalata vele vagy tudomása esetleges problémák fellépéséről akár a beszereléssel akár a működéssel kapcsolatban, örömmel venném ha megosztaná.
    Egyébként samsung vagy kingston max. 120-as ssdben gondolkodom.
  • fery02
    #866
    Teljesen nyugodtan használhatod az SSD-t úgy, mint a HDD-ket. Ne dédelgesd!
    Simán mehet a torrent is.
  • simonl #865
    Sziasztok, most tervezem egy új laptop vásárlását.
    2 db vinyó elhelyezése is megoldható a gépben ezért az egyiket 250 GB -os SSD -re szeretném cserélni.
    Nyilván ez lenne a C meghajtó, a rendszeré.
    Kérdésem az, hogyha rendszeresen torrentezek (ha kérdezik letagadom) akkor a hagyományos HDD -re töltsem az adatokat és arról is mozgassam, töltsem vissza? Ettől még magát a utorrent.exe -t telepíthetem a C -re?

    Köszönöm a türelmes válaszokat.
  • Krisztiam #864
    sziasztok
    le szeretném cserélni a Corsair force gt-m 90Gb-ot egy nagyobb 256 gigás SSD-re, az lenne a kérdésem ha kicserélem a gépembe, akkor kell valamit állítanom, mert azt akarom, hogy az legyen a C:
    köszi a választ
  • Tir Na Nog
    #863
    Egy átlagos vinyó tud kb. 90 MB/s-t, egy SATA2-es SSD mondjuk 270 MB/s-t. Elvileg a SATA3-asokat 450-500 MB/s-el reklámozzák, én konkrétan semmilyen szemmel látható különbséget nem tapasztaltam (Samsung 830 vs Intel X25-M). Vinyó és SSD közt van lényegi különbség. A lényeg hogy jófélét vegyél, pl. Samsung (lehetőleg ne a leggagyibb TLC-seket) vagy Marvel vezérlőst.
  • Laza
    #862
    Uff, így legyen :)

    http://ipon.hu/hir/mar_jon_is_a_samsung_elso_3d_v_nand_alapu_ssd_csaladja/26462

    "Az átlagfelhasználók is hamarosan kapnak 3D V-NAND alapú SSD meghajtókat

    A végére azért egy igazán jó hírt is tartogatunk: a Samsung hamarosan átlagfelhasználóknak szánt V-NAND alapú SSD meghajtókat is piacra dob, amelyeknél fontos szempont lesz a költséghatékonyság és a nagy adattároló kapacitás biztosítása. Reméljük, ezekre az új SSD meghajtókra már nem kell sokat várni. A vállalat tempóját elnézve idén jó eséllyel megérkezhetnek a V-NAND alapú, átlagfelhasználóknak szánt SSD meghajtók is."
  • krisztian005
    #861
    Kösz a segitséget.
  • Laza
    #860
    Még úgy is gyorsabb lesz mint a vinyó, és SSD-vel SATA2 és SATA3 között meg átlag felhasználó úgysem érzi a különbséget átlag felhasználás alkalmával, úgyhogy hajrá :)
  • Sir Quno Jedi
    #859
    Én sata 2-vel használtam eleddig, nemrég vettem satat3-as alaplapot, kb. semmi különbség, úgyhogy nyugodtan vehetsz.
  • krisztian005
    #858
    Sziasztok, az alaplapomon csak SATA 2-es van és arra lennék kiváncsi hogy ehez megéri SSD-t venni? Igy is jelentős sebességnövekedés várható a hagyományos HDD-khez képest vagy csak SATA 3-as esetén éri meg.
  • fery02
    #857
    Igen, én is ezt akartam válaszolni, hogy öcsém laptopjában is pl csak egy SSD van, szóval akkor már csak azzal torrentezik. :)
  • Laza
    #856
    Hát ha nincs benne más az más. Nálam az asztalin megy a torrent, ott tárolom a sok szrt :)

    A 12"-os kis notimban nekem is csak egy 120GB-os SSD van, a HDD meg egy USB-s tokban, elfér a kis táskában ... a 120GB-os SSD így is elég a munkaállományoknak meg pár játéknak, gyerekfilmnek (szükség esetére) és még így is min 30% szabad hely van rajta, a többi ritkán használt dolog meg a vinyón :)
  • franc0
    #855
    "bár nem tudom minek a torrenthez SSD"
    Ha a laptopban csak 1 drive van.

    Mondjuk engem nem érint, 2013 van, a Note2-mön torrentezem.
  • Laza
    #854
    Köszönjük, hogy megosztottad velünk az értékrendedet, sokszor hallottuk már, bye-bye and let's go http://backtothecave.com/
  • grebber
    #853
    "Csak tudnám miért osztod meg az elborult 'véleményedet' a jónéppel, mikor kb senkit sem érdekel"

    Csak azért mert van aki rákérdez ,én meg ilyen téren nem szoktam hazudni.

    Persze ,hogy az vagyok mivel soha az életbe nem fogok olyan cuccot venni amit úgy érzek nem éri.
    Nem hiába szenvedek már a több mint 3 éves gépemmel. Azt se fogok újat venni ha törik a nextgen konzolokat!
    Maxmum akkor ha oltári ütős húzónevek jönnek only pc-re, erre meg annyi az esély minthogy én legyek amerika elnöke!
  • Laza
    #852
    Nem kell óvni, csak van egy adott ciklusszám/napi adatmennyiség, ami alapján meghatározható kb az élettartama. Ha ez 10 évre számítva napi 10GB és bőven ezen belül vagy, akkor azzal terheled amivel csak akarod ... akár torrenttel is ... bár nem tudom minek a torrenthez SSD.

    Pl egy olcsó 120GB-os Samsung 840-es TLC SSD is napi 10GB írással kb 10 év alatt használódik el ... hát, HDD kapacitás ide vagy oda, nem volt még olyan HDD a kezemben, ami 10 évig bírta ... legalábbis ami még működik az erősen fejproblémás.

    Egyébként HDD-n torrentezem, ugyanis a 40/20-as netemmel 4-5MB-al hasít le a cucc, amihez bőven elég a HDD is, minek oda SSD??

    És ez nem neked, csak úgy általánosan ... az SSD még mindig nem adattárolásra van, 'célhardver', tárolásra ott van a HDD.
    Egyébként pedig HDD-t is lehet gyorsítani SSD cachevel ... nálam 500+GB játék van telepítve egy 1TB-os vinyóra, amihez egy 32GB-os SSD cache van társítva, és az aktuálisan játszott játékaim hasítanak mint a villám. Az adatot meg egy másik sima 1TB-os vinyón tárolom.
  • Sir Quno Jedi
    #851
  • Laza
    #850
    Végülis Neked autó sem kell, mert úgysem takarítod meg tartod karban, megy ameddig megy ... meg ilyen alapon semmi sem. Meg egyébként is kiba smucig vagy.

    Csak tudnám miért osztod meg az elborult 'véleményedet' a jónéppel, mikor kb senkit sem érdekel ... nemhogy valaki még egyet is értsen vele :D
  • franc0
    #849
    A maiakat?
    Én már 3 éve is torrenteztem rajta.

    Bizony, ilyen vakmerő csávó vagyok.
  • fery02
    #848
    Amúgy az csak eleinte volt úgy, hogy óvni kellett őket.
    Állítólag maiakat ugyanúgy lehet használni, mint a HDD-ket, akár torrentezni is nyugodtan lehet velük.
  • kidboy
    #847
    üdv. Corsair Force GT vagy Samsung 840 SSD ajánlotok? Oprendszer és játék futna róla !
  • modellmaker
    #846
    Én sem óvom a sajátomat, csak értelmesen használom, értsd: nincs tele szeméttel. De pl. fut róla játék is.
  • grebber
    #845
    Ha emberi áron lesz veszek.3 év alatt ha meghal cserélik ennyi.
    Legalább lesz egy db olyan teszt is ahol átlagos hétköznapi használat alatti gyors amortizációját mutatja be, nem pedig a hogyan óvjuk mindentől nehogy valami adat írás történjen rá juj mer baj lesz.

  • modellmaker
    #844
    Akkor az SSD nem neked való.
  • grebber
    #843
    Minek takarítsak? Leszarom, amíg minden megy nem érdekel.

    Egyébként így néz ki a helyfoglalás a C-n:



    (Ebből az USERS-be 12GB az 2 Capsula által leszedett game csak máshol nem volt helyem)
  • Sir Quno Jedi
    #842
    Mi a szar foglal 95GB-ot? A doksik, vagy az adatbázisok??? Ezeket külön adatdrájvra szokás telepíteni épeszűeknél. Virtuálgépeket meg pláne nem is szabad SSD-re tenni (meg adatbázist sem term.). Szóval? Nézd át alaposan és rájössz, hogy csak nem takarítasz időben, mert lusta vagy.
  • grebber
    #841
    Nálam garantáltan nem bírná ki a gari időt mert én nem babusgatnám úgy használnám mintha HDD lenne!

    A mostani több mint 3 éves rendszerem foglal 95GB-ot (játék nincs rajta)
  • Sir Quno Jedi
    #840
    60-120 bőnyállal elég oprendszernek ilyesmi. Én még 60-ast használok, mivel nem volt vele gondom sem akkor, sem azóta.
  • grebber
    #839
    Kb 1.5 évig követtem egy db SSD árát hátha lemegy arra a szintre ahol azt mondom megveszem!
    Hát nem ment le megállt és elkezdett felmenni majd eltűnt a süllyesztőbe jött új ami kb ugyanazt csak 10k val drágább.
    Ha jól emlékszem 42-43k alá nem ment a 256gb-os ára.
  • Inquisitor
    #838
    Easy Cowboy! :D
    Amikor nem annyira rég bejöttek az első 32GB-os SLC SSD-k, igen csak 120.000 fölött kezdődtek. Azért most közelebb vagyunk ahhoz, hogy 50K alá menjen.

    Pl. ki emlékszik már az első 800.000 forintos CD írókra, amikkel formázni kellett a lemezt? :D
    Az első asztali DVD lejátszók 200-250.000-ről indultak.
    Az első Voodoo kártya 72.000+áfa volt. Ebből akkor 2db jó konfigot kaptál.
  • grebber
    #837
    30K alatt visszatérünk rá!Ja nem mert ilyen soha nem lesz!
    Ezek köcsög kartelező gennyarcuak.

  • Inquisitor
    #836
    Mi bajod neked a "jogvédőkkel"? Idült nácik szokták szitokszóként kezelni, meg köpködni őket ... kivéve persze amikor őket vakarják éppen a sittről. :D
  • Inquisitor
    #835
    Hümm. Lehet még ebben az életben lesz emberi áron SSD?

    "Samsung SSD 1TB EVO Basic, MZ-7TE1T0BW 158.300.-Ft"
    Persze ez netto, de akkor is.
    LINK
  • Laza
    #834
    És 3 hónap kellett, hogy mindezt egy ilyen minősíthetetlen álreg alatt megoszd velünk? Gratula, bagoly mondja verébnek .....
  • Solt
    #833
    Ezzel a névvel szerintem jobb, ha csendben maradsz... ráadásul igaza van.
  • Communist
    #832
    franco :a lekezelő stílusoddal, és a beképzelt, és jogvédők által preferált mondanivalóddal te még annyira sem
  • fajtalan01
    #831
    én a corsair force gt vagy force gs -ét merem ajánlani, nekem kis szervergépemben is meg asztalimban is azok vannak, egyik másik már több mint másfél éve szolgál baj nélkül, egyszer próbáltam egy kingston -t de az 2 hónap alatt megadta magát, persze lehet csak nem volt szerencsém, de azóta ahelyett is corsair megy hibátlanul a gépemben. de ez szerintem leginkább ízlés kérdése...
  • Malex181
    #830
    Sziasztok!
    40-50 ezer (pár ezer plusz ft nem gond) forintért melyik ssd-t ajánljátok? Laptopba menne( Packard Bell T4244HR-467HG ), most hdd van benne, amire az Aida64 sata2 csatolást ír. Alapból sata3-as ssd-re gondoltam, ha később olyan gépbe raknám, ami jobban kihasználná. Választ előre köszönöm!
  • Susarc
    #829
    SZIASZTOK! AHCI-re átlett állitva a gép e szerint:http://logout.hu/bejegyzes/gaabbaa/ssd_beutemezese_a_gyakorlatban/friss.html

    mégis mikor bejön a windows felirat bootolásnál itt elidőzik legalább 1-2 percig! utánna gyors a rendszer mikor betölt a windows ,de a módositéások előtt kb 10-15 másodperc volt az egész bebootolás....

    tudja esetleg vki mi lehet a hiba? előre is hálás köszönet!