850
Gépész-, vegyész, építő-, építész-, informatikai, stb. mérnöki munkák itthon a nagyvilágban.
  • tomcat1
    #490
    a zöld út vizsga műszaki hallgatóknak kitalált középfokú nyelvvizsga, Gödöllőn találták ki ha jól emlékszem tavaly. A BME -s se rossz.
  • Molnibalage
    #489
    Ez mit is jelent? Én BME-set tervezek.
  • tomcat1
    #488
    Pl Zöld út nyelvvizsga, állítólag nem nehéz...
  • Molnibalage
    #487
    Meg mit? Az, hogy kibaszott nagy ökörség (nem csak én gondolom így), hogy nyelvvizsga kell diplomához? Azt mi a túróért? Ha kell a nyelv akkor az ember megtanulja. Ismerőseim nagy részének nincs rá szüksége. A középfokújuk megvan, a tudás meg rég elerodálódott.

    Nekem lehet, hogy nincs meg a szint, de amit kell most perpillanat, az megvan.

    Akkor meg minek egy rongyos papír?
  • Molnibalage
    #486
    Igen? Azt is elfogadják? És a szakami középfok az mit jelent? Mert azért a szakmai nyelv szókincse még egy területes is nagyon durva. Meg kell jelölni szakterületet?

    Konkrétan vannak olyan dolgok amit a 30 éve dolgozó munkatársam sem tud lefordítani és szótárban sincs benne...

    Egyébként szerintem az sem menne mostani állapotban. Használom a nyelvet, de többnyire írásban.
  • I.C.ram
    #485
    ... nem tudom mit problemazol.

    Tedd le a szakmai kozepfokut rogton. Egy mernoknek, aki jaratos a temaban, sokkalegyszerubb is mint a sima kozepfok, szerintem.
  • tomcat1
    #484
    Mindig van valami;
  • Molnibalage
    #483
    Nem azt a részét vágom ami nyelvvizság kell. Ma pl. emberi tulajdonságok kinézetéről volt szó angol órán. Magyarul sem tudok 8-9 féle szóval többel jellemezni egy orrot. Angolul 2-3 szó, ha eszembe jutott. a mérnök életben szükséges angol nagyon messze esik attól ami nyelvvizsgán kell.

    A techológián van bőven aki aláírhat. Hogy miért kellek én ilyen sürgősen... A másik srácot akkor miért nem baszogatják 2 éve?
  • dronkZero
    #482
    Oh, hát ez nagyon egyszerű: Kell neki az aláírásod. Az meg csak x év szakmai gyakorlattal kapod meg...az_oklevél_kiállításától_számolva_. Az meg ugye a nyelvvizsgádtól függ.
    Vannak pályázatok, ahol fel kell tudni mutatni x darab jogosultsággal rendelkező mérnököt.
    Na, szerintem ezért baszogat, és ez csak...hm...ösztönzés, hogy csináld már meg.

    Ha meg még vágod is a nyelvet, és úgy nem akarsz elmenni nyelvvizsgázni, akkor meg messzemenőkig egyetértek vele, hogy rugdossa a segged, én is azt csinálnám... :D
  • Molnibalage
    #481
    Nem annyira jó hírek. A "kisfőnökmmel" közölte a nagy, hogy ha szeptemberig nincs nyelvvizsgám akkor kirúgnak. Ez több akpektusból érdekes.

    1. Egy volt évfolyamtársam is ott melózik, de 2.5 éve még a diplomáját sem csinálta meg. Márpedig szerintem az erősebb mérce egy mérnök számára, mint egy nyelvvizsga papír.

    2. Engem akartak San Diegp-ba küldeni, hogy egyeztessek kikcoff meeting-en.

    3. A kisfőnök ezzel nem ért egyet igazán, de nincsenek érvei. Végülis igaza van, meg kell csinálni. Csak azért mondjuk, ha decemberben jönne csak össze, mert béna vagyok, akkor megválik tőlem annak ellenére, hogy messzemenőkig elégedettek velem?

    Akkor ezek után, hogy miért fontos ennyire nem tudom. Amúgy is megcsináltam volna most, de az logikátlanság mellett nem tudok elmenni... A nyelvet meg már használtam a cégnél, mert írtam angolul műszaki tartalmat és fordítottam is.
  • tomcat1
    #480
    Mi újság kollégák?
  • Nuki
    #479
    #450: ez alapján már nagyjából érthető, amit mondani szeretne :P

    Igaz, azt én sem értem, miben segítsünk.
  • ivjoe
    #478
    Három is lenne így hirtelen:
    1. Mennyiben különbözik az LT a simától? :) Jajó, ezt visszavontam.
    2. Ha nekem van egy angol, egyetemen a gépeken meg magyar, van-e halvány esélyem rá, hogy file-ok felülírásával magyarrá tudom tenni a sajátom. :)
    3. Ha nincs fel tudnád-e tölteni nekem az LT-t? (ftp-n pl)

    Egyetemen van CAD óránk és ott 2009 magyar verziót használunk, és nem nagyon van kedvem majd zh-n azon filózni, hogy-ez meg ez a parancs a különböző nyelvi változatokban hogy van. :(
  • dronkZero
    #477
    Én AutoCAD 2009LT-t használok. Mi a kérdés?
  • I.C.ram
    #476
    Teljesen menthetetlen vagy.

    Neked mi a bajod? Miert vagy keptelen rendesen hasznalni az irasjeleket?

    Lattal te mar valaha kapcsos zarojelet szovegben? Vagy irasjel elott, utana "-" jelet?
  • ivjoe
    #475
    Dolgozik valaki az AutoCAD 2009 magyar verziójával? Sima AutoCAD 2009, nem Civil 3D, vagy a többi ága. Fontos a magyar nyelvű, én az angolt használnám, ha tehetném, de sajnos ezt most nem én döntöm el.

    Másik, hogy lesz egy projektem, ahol Intel 8051-el kellene dolgoznom, na ehhez szeretnék alkatrészeket szerezni: magát a mikrovezérlőt, hozzá programbeégetőt, meg valami próbapanelt. Ilyet hol tudok venni?
  • ba32107
    #474
    Amíg nem tanulsz meg rendesen írni, sajnos nem értjük a kérdéseidet...
  • lally
    #473
    Segíthetnétek egy pöttyet, még Ti is! (-?) - mer', eddig úgy véltem, hogy a;
    -Bányász,
    -Kohász,
    -Űrhajós;
    ... életében, csak egyszer, {Csakis Egyszer(!)} "tévedhet" ! -közben, még jónéhány társa életfonalát is elbazseválja (?!).

    (...nehány-)orvosra; Jogászra, s főképpen a közgazdáinkra, ez persze; Nem is lehet igaz! -
    -ugye, így is van ez: Járai Zsigmond bá' ?! -->hisz', hallhattuk Mi is, még annó: "Kossuth"-os nyilatkozatát.


  • tomcat1
    #472
    24-én szidjatok!
  • 72123298430
    #471
    Geoinformatikusok vannak itt? :)
    Nézegettem ezt a dolgot...lehet ilyet szakirányon természettudományi kar földrajz szakán tanulni...meg földmérő tájrendező mérnöki szakon is van ilyen szakirány...gondolom van különbség közte (?!)
  • Molnibalage
    #470
    Volt évfolyamtársam ott dolgozik a cégnél. 2 éve nem csinálja meg a diplomáját. Tavaly októberben érkezett egy másik, szintén volt évfolyamtárs. Asszem ő sem csinálta meg most ebben a félévben... Veszélyes. Én inkább megcsináltam. Nekem csak nyelvvizsga hiányzik, de azt sokkal könnyebb meló mellett. Meg használom is a nyelvet napi szinten.
  • dronkZero
    #469
    Ki mondta, hogy _JÓL_ keres? :))
    Nekem sincs fogalmam róla, hogy keres. Szimplán hülyének tartom ebben a kérdéskörben, hogy évek óta be van iratkozva költségtérítéses nappali tagozatra, és közben nem csinálja... Mondjuk mindegy, nekem is vannak drága hobbijaim... :)
  • I.C.ram
    #468
    Ki mondta, hogy jol keres? :)
  • I.C.ram
    #467
    de akkor miert kell "buntetojogi feleloseggemnel fogva" beirni minden egyes neptun beiratkozaskor, hogy hany allami felevet hasznaltam el eddig?

    Szerintem ok csak a letszamot jelentik be, nem hiszem, hogy nev szerint mindenkit.
  • Molnibalage
    #466
    Na itt jön be egy érdekes kérdés. Ha így is jól keres akkor minek diploma? Persze egy szint felett tudtommal nincs továbblépés anélkül...
  • dronkZero
    #465
    Melózik, már vagy 8-10 éve, szakmában. Többek közt azért is nem halad az egyetemmel.
  • Molnibalage
    #464
    Ők gondolom lejelentenek téged a fejpénzért.
  • I.C.ram
    #463
    azt valaki tudja, hogy hogyan ellenorzik ezeket az allami feleveket? Egyaltalan tudjak ellenorizni pl, ha ket intezmenyben vagyok?
  • Molnibalage
    #462
    És miből él?
  • dronkZero
    #461
    Van egy ismerősöm, aki kissé sajátosan értelmezi ezt a dolgot... 15 éve egyetemista... (Na jó, az túlzás, beiratkozik rendszeresen. Természetesen 10 évnél újra felvételizett, meg ilyenek)
  • 72123298430
    #460
    Életen át tartó tanulás..:)
  • PrasCo
    #459
    Nálunk például van egy szemeszteren keresztül egy kötelező CAD alapjai, majd utána fakultatíve CAD tervezés és társai.
  • Steel
    #458
    igen pont erre gondoltam, jó helyen jársz mert 1-2 kattintás után már maga a képzés tárgyait is megtalálhatod, félévekre lebontva

    a cad mint olyan nem tudom, hogy van e külön tárgyban, de valamely tárgy részeként biztos hogy lesz, kandón műszaki dokumentáció-ban pl. volt

    viszont olyanra ne nagyon számíts, hogy téged full kiképeznek majd és ha felvesznek az első munkahelyedre akkor az addig tanúltakkal azonnal ontod majd a tervezeteket mint egy futószallag

    a suliban inkább egy erős alapot kapsz majd amivel megadatik a lehetőség, hogy a szakmán belűl minél több ágazatban tudj elhelyezkedni, és ha ez megtőrténik, akkor kezdheted majd megtanulni a suli után magát a szakmát
  • 72123298430
    #457
    ebben igazad van, ahogy hallottam.de ha "mentőövnek" csinálom akkor talán elég lesz ez is.
  • dronkZero
    #456
    Ha valami miatt félbemarad az egyetem, akkor már nagyjából fogsz annyit tudni, mint egy mérnökasszisztens, csak papírod nem lesz róla... Szerintem.
  • 72123298430
    #455
    jéé van az SZTE-n is
    hozzáértők elmondják nekem, hogy ezzel a végzettséggel (gépipari mérnökasszisztens) miféle munkákat lehet elvégezni. Megomondom őszintén én ezt azért, csinálnám, hogyha később egyetem félbemarad akkor legyen valami a kezemben és nem haljak éhen:)
  • 72123298430
    #454
    mostnézem hogy van a gamfon is
  • 72123298430
    #453
    http://www.bgk.bmf.hu/index.php?sid=kepzeseink&pid=szak_mernokasszisztens
    erre gondolsz?
    nem lehet ezt mashol is tanulni, mondjuk Szeged környékén :(
    ebbe beletartozik a CAD is ?
  • rooney8
    #452
    Hali!

    Én most a Schulek Frigyes Építőipari suliba járok. Lenne egy olyan kérdésem, hogy mennyek tovább egyetemre, vagy maradjak ott és csináljam meg a magasépítő technikumot?
  • Steel
    #451
    Ha gépészeti vonal érdekel, akkor én pl. a cnc-programozást javaslom, szépen meg lehet belőle élni, aki szereti és !ért is hozzá!. :)

    Még a szakközépben volt olyan 2 éves képzés, hogy Automatizálási technikus ami hasonló témával foglalkozott.
    De ha szakma kell akkor én erősen a Bánkit javaslom, a Gépészmérnök-asszisztens szakot. 2 éves képzés, én az elektrós tesóját végeztem el, Villamosmérnök-asszisztens szakot és aztán mentem át a mérnökire.

    Továbbá ami nagy előnye, ha elvégzed és utána mész a gépészmérnökire akkor az egész első évet elfogadják és rögtön a másod éven kezdenéd a mérnökit. De ha netán a bme-n fogsz kikötni, ott is elfogadnak majd bizonyos tárgyakat.