41
  • matumbo
    #41
    Jól hangzanak . Közben utánanéztem én is, még golfos játék is van rajta. Milyen lehet már?!
  • faubul
    #40
    Nekem a golyós a kedvencem, amiben a telefon döntögetésével kell eljuttatni a golyót a célba. Vicces.
  • Newborn
    #39
    Ha minden igaz, akkor van rajta horgászós játék meg darts ami a giroszkóp segítségével tudsz irányítani! Érdekes az elején nagyon nehéz de legalább unalmas órákon leköti az embert, de a villamoson ne nagyon nyomjad mert hülyének fognak nézni!
  • matumbo
    #38
    Hogy sikerélményt nyújtson . Apropó, milyen alapbeállított játékok vannak az LG KF 750-en?
  • Coldplayer
    #37
    Hát egyszerűen csak szórakoztató, hogy tényleg olyan mintha te hajingálnád be a botot. Egyébként meg egy csomó horgász csak kifogja a halat majd visszaengedi és nem süti meg és eszi meg. Nagyon sokan csak a nyugi és a csend miatt ülnek ki a vízpartra.
  • analfa
    #36
    ööö, mi értelme van egy horgászós játéknak? Élőben még oké, kifogod a halat, megsütöd, megeszed, de játékban mi értelme van?
  • Coldplayer
    #35
    Ez a horgászós játék nagyon komoly. Bár élőben jobb de de én majdnem egy órát szórakoztam el vele.
  • mirakon
    #34
    Nem létezik, csak egy elvetemült ötlet volt...
  • RozmarGyik
    #33
    Már van ilyen funkció a telefonokon, nem mindegyiken de egy kettőn igen. Már láttam videót a youtubeon ilyen dolgokról.
  • Coldplayer
    #32
    Nem értelek. Ilyen most tényleg létezik vagy ez poén akart lenni?
  • mirakon
    #31
    Pl emelgeted a gépházat, ami mondjuk a monitoron egy rekeszként jelenik meg, egy teherautó platóján. De utólag is elnézést, úgy látszik gyenge volt
  • penbutter
    #30
    Jól van, de nem hallottál még joystickről? Mobilnál azért vicces lenne, ha rá kéne dugni még egy nagy gamepadet:D Az lenne még poén, ha a mobilt lehetne használni pc gamepadként a giroszkóp tulajdonságával együtt.
  • Coldplayer
    #29
    Ezt nem igazán értem. Árufeltöltő szimulátor ??? Ez hogy jön ide?
  • mirakon
    #28
    Árufeltöltő-szimulátor
  • Coldplayer
    #27
    Hát nem igazán elterjedt :D Vicces lenne ha a gépházat kéne hajigálni
  • penbutter
    #26
    Azért ez poén lehet?) Kiváncsi vagyok miket fognak még kitalálni... Mondjuk ha jól tudom ilyesmi számítógépen nem nagyon volt elterjedt, fura hogy pont mobilba építik bele:P
  • fogantyu
    #25
    Na azért annyira nem komoly, már csak abból adódóan sem, hogy itt a kijelző is a "kontrollerbe" van építve. Próbálj meg így teniszezni:).
    Mindenesetre jókat lehet vele szórakozni
  • Coldplayer
    #24
    Azt nem tudom, hogy a wii-nél hogy van de ezt úgy képzeld pl egy dartsnal, hogy kezedben a telefon rajta a kép a tábláról meg előtted a nyíl és ahogy mozgatod jobbra meg balra akkor a nyilat irányítod, hogy jobbra vagy balra majd ha ez megvan akkor egy erőteljes előre lökést végzel a telefonon mintha a dartsot dobnád és bamm ki is lövi.
  • RozmarGyik
    #23
    Nagyon jó ez a giroszkópos dolog, meg azok a játékok amik benne vannak:)
  • penbutter
    #22
    Ezeket a giroszkópos játékokat úgy kell elképzelni, mint a wii-t?
  • tudomhollaksz
    #21
    A jövőben a telefonok teleportálni fognak tudni.. Meg virtuális háromdimenziós szeretőket kölcsönöznek neked.. És ha leejted őket, visszaadják :D..
  • rozver
    #20
    jaja tényleg elég látványosan fejlődik a mobilpiac. Az ilyen giroscope-ok, gyorsulásérzékelők után majd jön az, hogy mindenki bámulhatja majd a tv-t a mobilján. Mondjuk ez is létezik már, de azért nem túl elterjedt ez a dolog.
  • johngoku
    #19
    Ez azért már komoly dolog egy telefonban, kíváncsi leszek hogy még "mi vár ránk" a jövőben telefonok terén, el sem tudom képzelni hogy milyen dolgokat lehet majd telefonnal csinálni!
  • tudomhollaksz
    #18
    Gondolom szintén a giroszkópot használja a szoft, lejátszó.. Ha hátradöltöd, lassan játsza, ha előre, akkor meg gyorsan.. ha normál fogásban, akkor normál sebességgel..
    Természetesen a giroszkópot, mint minden telóban ki lehet kapcsolni, mert nagyon zavaró is tud lenni, ha automatán forgatja a kijelzőt, mikor épp ágyban fekszel a telóddal, és írod a szerelmes smseket ...
  • johngoku
    #17
    Ó, egy igazi szakemberre akadtam, úgy látom! :) Ha megkérlek, mesélsz nekem a lasított és gyorsított videofelvételről is? Mert állítólag az is van bent!
  • tudomhollaksz
    #16
    Nem gyorsulás érzékelő :D.. A giroszkóp az helyzetmeghatározó chip.. Pontosabban egy érzékelő, ami észleli, hogy milyen helyzetben van a telefon.. álló fekvő, jobbra, balra, stb.. Tulajdonképpen egy elektromosságot áteresztő golyóról van szó, ami egy kis trapézszerőségben gurul.. A trapéz végein érzékelő van, ami jelet küld az Operációs rendszernek, illetve a szoftvernek, hogy hogy reagáljon a telefon pozíciójára mondjuk egy játék, vagy a kijelző.. A gyorsulás is bele lehet építve, ilyenkor a golyó gurulási sebességét érzékeli egy plusz elektronika..

    Ez ebben az LG KF750-ben nagyon kifinomult, elég szépen végzi a dolgát..

    Üdv!
  • johngoku
    #15
    Aha, köszi! Akkor lehet hogy meglepem magam egy ilyennel, de azért előtte még érdeklődök ismerősöknél, tudnak-e róla valamit!
  • mojito10
    #14
    A vodánál most ingyér megkapod, no persze nyilván valamennyi hűségidőért cserébe.
  • johngoku
    #13
    Az nagyon jól hangzik, ilyenről még nem is hallottam! Tesztelném a telót szívesen! És van még benn ilyen extra dolog? Nem ismerem a készüléket!
  • mojito10
    #12
    Egy ilyen gyorsulásérzékelő. Pontosan nem tudom hogy hogy működik, a lényege hogy a játékokban a teló mozgatásával lehet irányítani. Valahol olvastam hogy horgászós, baseballos meg ilyesféle játékok vannak hozzá.
  • johngoku
    #11
    Mi is pontosan ez a giroszkóp?
  • mojito10
    #10
    Én most az LG secret KF 750-esre lennék kiváncsi. Van benne valami giroszkópos érzékelő, szerintem olyan lesz mint a nintendo wii.
  • smv
    #9
    Még annyit hozzátennék mielőtt valaki beszól, hogy a cikk az okostelefonokról szólt és nem a pda-król, de a winmo az winmo:)
  • smv
    #8
    A Transport Tycoon szerintem kifejezetten szenvedős pda-n:( Nehézkes irányítás miatt rengeteget kell lapozgatni az ikonok között mire egy nyamvadt olajtornyot összekötök egy erőművel. :( A WarFace meg azért nem egy StarCraft :) Éppen ezért nekem marad a passziánsz, mahjong, bubble breaker, aknakereső, sakk és társai. Ezek jól mennek, kényelmes is őket kezelni, de nem hiszem, hogy ez lenne az a hatalmas játékélmény amire vágynak az emberek. Egyszerűen nem játékra valók.

    Mondjuk én menet közben sorozatozok, rss-ezek (sima pda, tehát se 3g se semmi nincs benne), meg mp3.
  • Gerygrey
    #7
    Szerintem a Transport Tycoon deluxe, a Warfare Incorporated, Obilus, Nanobotz elég normálisak :) No meg igen, KVP, én a régi jó SNES játékokat szoktam tolni PDA-n.

    Persze otthon nem fogok a 107-es plazmán WoW helyett a kis 3,5-ös kijelzőn Super Mario World-özni, de amikor egy órát kell mászkálnom a városban akkor jól jön ha kéznél vannak színvonalas játékok. Arra amire kitalálták őket, bőven jók.
  • plu604
    #6
    Naná hogy játékra/zenehallgatásra használják az okostelefonokat, amikor ezzel reklámozzák őket...
    Sehol nem hallasz egy telefonról olyan reklámot hogy "Symbian oprendszer, emailezés akárhonnan, futtatja a pps fájlokat is, számítógép közbeiktatása nélkül is lehet vele nyomtatni..."
  • kvp
    #5
    Tudom, hogy kockanak fogok tunni, de windows mobile-on en a regi konzolos jatekokra szavazok, c64-rol, nes-rol, meg amigarol. Meg a kiskepernyos 320x240-es telefonokon is nativ felbontasban lehet veluk jatszani. So meg a regi dos-os mcga (320x200x8bpp) jatekok is elmennek rajuk minden gond nelkul, raadasul max. 4 MB ram kell nekik. (azert nem art ha van billentyuzet es/vagy joystick a telefonon) Mindezek mellett munkara igazabol csak egy full opera es egy ssh kliens kell. (meg neha jol jon egy remote desktop)

    Kereskedelmi kezikonzolkent pedig jelenleg a nintendo ds tarol, a tobbiek nem tudnak labdaba rugni. (vagy tul nagyok es nehezek vagy tul keves rajuk a jatek)

    ps: Kiadtak a popolous-t ds-re is? Az amigas verzio meg mindig fentvan valahol. Ha valakinek tetszik, akkor erdmes a powermonger-t is eloasni, image-ben fent van a neten. (ha kell megy telefonon is, de az uae pc-n kenyelmesebb)
  • zola2000
    #4
    Ngage2re vannak jók, de...
  • Rocko
    #3
    9es symbianra milyen jó játékokat írtak???
    a legtöbb fos jáva...
    ngagere még voltak jó játékok...
  • zola2000
    #2
    Szerintem meg a DS delhozatalt nem veri semmi, naponta kb rengeteg cucc jelenik meg rá, most is luminus arc 2, rune factory 2, star wars clone wars: jedy alliance, tomb raider underword, Flower sun and rain, Castlevania, Metal Slug 7, Popolous DS, Dragon Ball origins, Call of duty 5, Tom Clancy endwar és ezek csak az utóbbi 2-3 hétben jöttek ki, csak azok, amikre azt mondom hogy talán érdemes lenne végignyomni, de épp csak ránézek, hogy majd valamikor, egyenlőre dsen a Dragon Quest: chapters of the chosennel vagyok elfoglalva, és ez pár hétig így is marad (addig se az x360, se a wii nem megy nálam). Szóval ennyit a telefonos játékokról.