97
  • Bucsek
    #97
    Nah, utánanéztem kicsit és nem is olyan nehéz megoldani hogy jó legyen :)

    a beállitásoknál a vsyncet ki kell kapcsolni és akkor jo lesz, nekem müködött.
  • Firebat
    #96
    én is hasonló problémával küzdök...
  • Bucsek
    #95
    mit lehet tenni azellen hogy ne lassuljon az eger? ijen félórás késésekkel mozog :(
    minden tök jól megy atommaximum, de az egér... igy totál élvezhetetlen.

    valami ötlet?
  • jaszkari
    #94
    az nem jó mert akkor nem tudok figyelni...
  • CsőKujts
    #93
    AHA! De ha a csajod veri közbe a farkadat akkor még jobb nem? Meg kapcsold be közbe a kosuth rádiót nehogy lemaradj valamiről.
  • jaszkari
    #92
    szerintem a pc azért jobb mint a konzol, mert ha pc-n játszol, melette meg tudod nézni a barátok köztöt tv-n, úgy, hogy közben játszol. Szóval sokkal jobb.
  • Prince23
    #91
    "...ugyanis a rendelkezésünkre álló fegyverekkel nem mindig az a fő cél, hogy a fejre célozzunk. Néha célszerű a végtagokat ripityára lőni..."

    Nincs is ilyen főcél. Pont az a lényege a játéknak, hogy a végtagokat lőjjük állandóan, és nem néha :)
    am jó tesztet írtál, egyetértek.
  • Zoliz
    #90
    ezt a játékot tényleg csak beszivva érdemes játszani, szavazz az SZDSZ-re akkor szabad is
  • koschwarz
    #89
  • arty
    #88
    % arányban nem tul nagy, de ha a cimeket átnézed, sajnos (túl)sok 'ismert' cimet találsz :(
  • Kindred Blades
    #87
    Most miért is van az, bassza meg a kedves közönséget a kisördög egy üvegszilánkokkal kirakott vibrátorral, hogy egy játékról szóló cikk kommenteiben is az örökös, felesleges, unalomig csépelt pc vs konzol vita megy? Beszállok én is az offba, és várom a kisördögöt boldogan. Ennek a vitának sosem lesz vége. Ott vannak a vadbarmok, akik valahol hallottak valamit egy másik vadbaromtól, és azt zászlóra verve, véres szájjal hangoztatják, amíg csak áll a világ. Na, erre jön egy másik faszkalap, az ellentáborból, és elbeszélnek egymás füle mellett órákon keresztül. És mivel a vadbarom és a faszkalap olyannyira szűk látókörű, hogy véletlenül se veszik észre, hogy mindkét oldalnak vannak előnyei és hátrányai is a másikhoz képest, addig beszélnek, amíg le nem szárad a szájuk. Ez idáig rendben is van, mindenki azt csinál, amit akar, csak halkan megkérdezem ismét: Miért is egy játék bemutató cikkének kommentei között? Tisztelet Fade2blacknek, és Feketebáránynak, akik legalább a játékhoz (is) szóltak hozzá.
  • Tiboy
    #86
    Mint külső, teljesen hozzá nem értő szemlélő, megkérdezhetem, hogy ez kb. a konzolos játékok hány százaléka?
  • arty
    #85
    Fre576: ez szted kevés ezekszerint? Beszéljünk még a hozzánemértésről vagy elnézést kérsz? ;) :P

    Alone in the Dark 1120x630 (no AA)
    Beijing 2008 1024x768 (no AA)
    Call of Duty 3 1088x624 (2xAA)
    Call of Duty 4 1024x600 (2x AA)
    Call of Duty: World at War 1024x600 (2x AA)
    Conan 1024x576 (no AA)
    Dark Sector 1152x640 (no AA)
    Def Jam Icon 1152x648 (no AA)
    Def Jam Icon 1152x648 (no AA)
    Don King Prizefighter 1024x630 (2xAA)
    Elder Scrolls IV: Oblivion 1024x600 (2xAA)
    Fifa 2006 1024x576 (2xAA)
    Fifa 2007 1200x675 (no AA)
    Fracture 1152x648 (no AA)
    Fracture 1152x648 (no AA)
    Grand Theft Auto IV 1152x640 (no AA)
    Guitar Hero 3 1040x585 (no AA)
    Guitar Hero Aerosmith 1040x585 (no AA)
    Halo 3 1152x640 (no AA)
    Haze 1024x576 (2xAA)
    Metal Gear Online 1024x768 (2xAA, temporal)
    Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriot 1024x768 (2xAA, temporal)
    MX vs ATV 1024x576 (no AA)
    NCAA Football 08 1024x600 (2xAA)
    Ninja Gaiden 2 1120x585 (2xAA)
    Perfect Dark Zero 1152x640 (no AA)
    Pro Evolution Soccer 6 1024x576 (2xAA)
    Project Gotham Racing 3 1024x600 (2xAA)
    Ratchet & Clank: Tools of Destruction 1280x704 (2xAA, centered on 720p output)
    The Darkness 1024x576 (no AA)
    Tomb Raider Legend 1024x600 (2xAA)
    Tomb Raider Underworld 1024x576 (2xAA)
    Tony Hawk's Project 8 1040x585 (2xAA)
    Tony Hawk's Proving Ground 1024x576 (no AA)
    Virtua Fighter 5 1024x1024 (no AA)
  • Fre576
    #84
    ja és a játék szerintem hibátlan , nem úgy mint a fenti teszt vagy mi lenne ez. Még,hogy össze van lopkodva...
  • Fre576
    #83
    Ha nem értesz hozzá ne írkálj ilyen hülyeségeket! 720P-n minimum futnak a ps3 ,X360 játékok. Az igaz hogy kevés szalad 1080p-n de ez a mondat, hogy: "Nem kevés még 1280x720-nál is kisebb felbontásban fut." elég nagy hülyeség és hozzánemértést mutat!
  • arty
    #82
    Konzolon a játékok minimális része képes fullhd-re (1%). Nem kevés még 1280x720-nál is kisebb felbontásban fut.

    Viszont, ha nem ott ülsz a képernyő előtt, akkor ez nem olyan nagy hátrány, mint amekkorának egy átlag pécés gondolja (hiszen az átlag pécés fél méterre ül a monitorjától).
  • arty
    #81
    3mag*2thread - azért nem ez az általános pc processzor manapság. olcsó 4 magost meg hagyjad már ... annak az 'olcsó' proc árán veszek egy 360at

    "48gb unified shader? a mai kártyákban 800-van... 40k alatti áron."

    a 2 nem összehasonlithato 'shader egység'. ráadásul egy 4850 árábol vehetsz egy x360at.

    "512 MB G-DDR3 RAM # 700 MHz DDR sebesség kevés, és még lassabb is mint egy ddr2 800-as, nem is kicsit."

    ez szimplán nem igaz

    ---

    az x360 3 éves konzol, természetes h minden kicsit gyengébben néz ki, mint egy jó pécén! ha más nem is, a felbontás és az AA tekintetében lemarad. viszont nem kell rá költeni: nem kell bele 4850-est venni, se +2 giga memoriát :P

    egyébként A1274815-nek igaza van, ha 1G lenne a mai konzolokban, sokkal szebbek lehetnének a játékok! viszont 2005-ben nyilván olyan ára volt a gyors ddr3-nak, ami miatt nem lehetett bevállalni többet a VESZTESÉGES konzol-vason!
  • A1274815
    #80
    Hálózatos játék maradjunk anyíban.
  • Bith
    #79
    És milyen féle játék lesz, ha nem titok? :)
  • A1274815
    #78
    Nekem, mint szakma belinek az 512MB megosztott memóriával van a bajom, mint ahogyan azt már kifejtettem. Folyton swappelni kell kézileg a cuccokat, jelenleg a játék amin dolgozunk kb. 256MB Videómemóriát igényel (PCI-E/AGP által megosztottat beleérteni) + KB. 1,2GB rendes memóriát. Majd foglakozni fogunk XBox360/PS3 porttal csak elég necces lesz bezsúfolni az egészet 512-be. (Nyílván a részletességet fogjuk jócskán csökkenteni)
  • Sanyix
    #77
    -gb +db
  • Sanyix
    #76
    droid

    3 meg? húha, 4 magos procikat kapni ócsóért
    2szál/mag? Szart sem ér, olyan mint a ht egy nagy nulla, földművelővakítás. Tudom, ht-s gépem van melóban, olyan mint egy sima ht nélküli 1magos...
    1 mb l2? höhö. A 10k-s procimban van ennyi.

    48gb unified shader? a mai kártyákban 800-van... 40k alatti áron.

    # 512 MB G-DDR3 RAM # 700 MHz DDR sebesség kevés, és még lassabb is mint egy ddr2 800-as, nem is kicsit.

    # 1 TerraFLOP hááát kevéske, már a hd3800-as sorozat is többet tud mint 1 teraflop, és az csak a gpu, és a hd4800 sorozat kb 2x olyan gyors. És hát nem is drágák.
  • szasz85
    #75
    Szuper játék!
    Alig várom a folytatást.
  • feamatar
    #74
    jajjj emberek, kit érdekel ki min játszik milyen felbontásban... a játék a lényeg, nem a vas. A játék művészi és élvezeti részét nem a poligon szám és a recétlen játékmenet teszi ki. Lehet én vagyok olyan gyökér hogy mondjuk képes vagyok leülni NESes játék elé is, mert még nem toltam ki, vagy végetnem érő listámon ott van a Maniac Mansion PCs verziója is. Mit érdekel PCn boxon vagy ps3mon tenyerelek rá a gamere, a lényeg hogy a játékmenet elvarázsoljon. Én egy 6600GTn láttam futni a Dead Spacet és jól nézett ki. Lehet nem annyira mint boxon, de őszintén szólva mióta kijött a Dreamcast igazából nem nagyon keresgetem az államat, mert azóta olyan nagy ugrás nem történta grafikai színvonalban, mint mondjuk 94-98 közt
  • Narxis
    #73
    Én meg miattad utálom az abortuszt ellenzőket.

    Ennél egy csúcskategóriás PC-ben 1000-szer nagyobb teljesítményű alkatrészek vannak, ne okoskodj már itt a szar konzoloddal.
  • solikka
    #72
    jujj itt aztán megy a szakértői társalgás:D Amugy ha a ddr3 már elavult akkor hogyhogy szinte minden kártyán az van kivétel 1-2?
  • hitman090
    #71
    A kedvenc részem:

    cekkk:"elárulom azért mert a pc-t teljesítménye sokkal kisebb és ezért lekell butitani meg Xmillió fajta konfigvan és optimalizálni kell!"


    Szerinted ezeket a játékokat amiket te otthon tolsz min fejlesztik ki? Megsúgom:) :számítógépen!!.Pontosan az Xbox360-od az amire sajnos le kell butítani a játékokat mert a szar hardverei nem viszik.És mielöt megtámadnál nekem is van Xbox360-om és hozzá egy középkategóriás de Full HD TV-m és elhiheted hogy többet játszom számítógépen mert amig Xbox360-on laggol egy-két játék addig PC semmi ráadásul szebb grafikával élvezhetem a játékot.
    Full HD-röl beszélsz?(Én már vagy egy éve 1920x1200-ban játszom)
    Elárulom hogy amig te maximum 1600x1200 játszol addig mi PC-ek:)2048x1536-is játszhatunk akár!!
    A DDR3-ról meg annyit hogy az már elavult rég van DDR5 is néha talán egyszerűbb és ésszerűbb lenne utánanézni dolgoknak mielőtt kinyitod a szád



  • A1274815
    #70
    "egyáltalán nem gyengébb!:)
    mert ezek mondjuk ott van h ddr3:)"

    Attól még, hogy DDR3 nem lesz 3x annyí a kapacitása. Tudod a textúrákat, pályákat modelleket valahol tárolni is kell, meg persze a futtaható kódot a proxy objektumokat a fizikához.
  • methodman
    #69
    J3YY-G5KX-MJU8-CRT6-5P46
  • MEdievil
    #68
    DELL 2408WFP = 180e vagy DELL E248WFP = 78e ft mind a két monitor tudja a full hd-t. Ati 4850 is elég 30 fps-hez ilyen felbontásban sőt a játékok többségénél még bőven több is és közel sem kerül százezer forintba
    Szóval ha már oltogatsz legalább az alap dolgokkal lennél tisztában
  • Rincewind
    #67
    Benne van a jatek dobozaban, amikor megvetel utan kinyitod... :P
  • pgimpg
    #66
    Sziasztok valaki megtudna nekem adni egy regisztrációs kódot?
  • cekkk
    #65
    hát végülis amit te mondasz felbontást mondjuk hozzá egy monitor 250ezer nél kezdődik egy olyan videó kártyam meg legalább 100ezer. meg plusz a többi dolog ha neked ez a jó akkor legyen és élvezz el tőle. ha meg több konzolod van mint pc akkor ezt a kijelentésed nem hiszem el!

    aki meg ennek él h 80 vagy 100FPS felett emg alatt meg ezt kergeti az számomra már zombi kategóriáju ember nem meg sérteni akarok senkit de nem ezeket kell kergetni hanem élvezni kell a játékot!
    részemről ennnyi!
  • Tinman #64
    Itt retardált max te vagy és még neked áll feljebb vérkonzolos, olvasni nem tudó... pffff.

    Előre leszögezem, hogy több konzolom van, mint PC-m, amit lehet mégis PC-n játszom, mert hol látsz te a konzolodon 2048x1536 felbontást, 8xAF és 16xAA mellett? Mert egy 100k-s VGA-val PC-n ez nevetve nem gond és nem ám limitált max. 60 FPS mellett, hanem 80 vagy 100 felett. Persze ez játékfüggő.
    A nevetséges optikai meghajtós szenvedésről már nem is beszélve... van HDD install, de Boxon a popup gondon alig segített, PS3-on meg lassú az install folyamata.

    A PC-sek azon része mely játszogat a gépén és komolyan is veszi, már rég elfelejtette a FULL HD-t, ugyanis alapból 1920x1200-ban tolják, ami már NEM full hd.

    Nehogy belemenj abba, hogy melyik olcsóbb, meg melyik drágább, mert nem erről volt szó, mindenki tudja, hogy a PC-s hardverre kiadott pénz, gyakorlatilag ablakon kiszórt pénz, de ha a legjobb grafikai minőség és a legmagasabb felbontás kell és bírod pénzzel, akkor a konzol köszönhet messziről, mert már elavult.

    DDR3-at emlegetsz ember? Viccelsz? A mai normális VGA-kon DDR 5 pörög, fillérekért van már DDR 3 ram bele az alaplapba.
    Sajnos nekem csak 4 db 3.4 GHz-en kegyegő CPU mag jutott, de biztos találsz itt olyat aki erre is rátesz pár lapáttal. Az 1 MB L2-t emlegeted 2008-ba? Vicc.
    HDD esetében PC-n már fillérekből RAID 0 kötetet lehet kialakítani.

    "mig te ülsz a 17"os crt monitorod előtt és megy szét a szemed más meg élve a 42"os tvje előtt 3-4 méterről a kanapében ülve a játékot."

    Te átaludtál 5 évet? Teljesen általános már a MINIMUM 19" TFT, de kb. 40k körül vannak a 22"-os monitorok, no meg ha már LCD tv-t veszel azon ott a VGA csati és máris megint értelmetlen a flamed.

    Olvasgassál mielőtt okítasz itt újrekkk.
  • cekkk
    #63
    csak a kérdés az h az a csúcs teljesítmény mit takar? egy közel egy milliós gépet?
    érdekes dolog ez a vita.
    jah csak azt a 4 éves hardvert még mindig nem tudják a játékok 100%kosan kihasználni, akkor miért is ne lenne csúcs teljesítményű a gép?
    ha annyival jobb lenne a pc mint a konzol akkor nem vennék meg millióan. és ne felejtsük el sok játék már csak konzolon jelenik meg pcre nem is adják ki.
  • Rincewind
    #62
    Es akkor tegyuk hozza, hogy ez igy ebben a formaban egy nagy hulyeseg. ;)

    Teny es valo, hogy az Xbox igen szep jatekokat tud kirakni a TV-re (aki nem hiszi vessen egy pillantast eloben! a nemreg kijott Gears of War 2-re es amuljon a latvanyon!). De akkor is egy kozel 4 eves hardware-rol beszelunk, ami nyilvanvaloan nem fog olyan grafikai minoseget kiizzadni magabol, mint egy mai high-end PC--bar az is teny, hogy meg van hely a fejlodesre, mert nem hinnem, hogy barmi is kihasznalja a gep tudasat maximalisan.

    A konzoloknak baromi sok pozitivuma van a PC-vel szemben, de technikailag egy csucskategorias PC-vel soha nem fogja felvenni a versenyt. Max a megjelenestol szamitott egy evig.
  • cekkk
    #61
    egyáltalán nem gyengébb!:)
    mert ezek mondjuk ott van h ddr3:)
    meg a másik h ezek erre lettek kifejleszve h ezeket a számításokat végezzék mig a pc-knél másfajta műveletet is kell végezni....
    akkor te sem láttál még full hdben konzolt mert akkor nem ez lenne a véleményed.
  • A1274815
    #60
    Tudod-e miért gyengébb a PS3/XBox360 grafikája általában?

    Nem? Pedig leírtad 512MB ram, amin a GPU és CPU osztozik, meg persze az OS is levesz a CPU-éból kb. 32-64MB-ot. Ezt nem szertem a konzolgyártókban a RAM mennyíségén sporolnak folyton, kb. 2GB kéne és nem lenne gond.
  • cekkk
    #59

    fade2black

    Te egy retardált vagy:)


    tudod h milyen teljesítménye van egy xboxnak vagy mi van egyáltalán benne?:)
    IBM PowerPC alapú CPU
    # 3 db 3.2 GHz-en működő mag
    # 2 szál/mag, 6 szálas feladat-végrehajtó
    # 1 VMX-128 vector egység magonként, összesen 3 db
    # 128 VMX-128 register szálanként
    # 1 MB L2 gyorsítótár
    CPU Matematikai sebesség:
    # 9 billió pont kiszámítása másodpercenként
    ATI grafikus processzor:
    # FSB 500 MHz
    # 10 MB beágyazott DRAM
    # 48 utas párhuzamos lebegőpontos dinamikusan ütemezett shader pipeline
    # Egységes (univerzális) shader architectura
    Polygon teljesítmény:
    # 500 millió háromszög másodpercenként
    Képpont kitöltési teljesítmény (Pixel fill rate):
    # 16 gigasamples/sec fillrate 4X MSAA-val
    Shader teljesítmény:
    # 48 billió shader művelet másodpercenként
    Memória:
    # 512 MB G-DDR3 RAM
    # 700 MHz DDR sebesség
    # Egységes memória architektúra
    Memória sávszélesség:
    # 22.4 GB/s sávszélesség a buszon
    # 256 GB/s sávszélesség az EDRAM-ban
    # 21.6 GB/s az FSB-n
    A rendszer teljes lebegőpontos számítási teljesítménye:
    # 1 TerraFLOP
    # 12X Dual layer DVD-ROM

    egy ilyennek a teljesítménye 4-5xör jobb mint a te asztali gépednek és a mai játékok kb 80%KÁT HASZNÁLJÁK KI a teljesítményének.
    amig te ülsz a 17"os crt monitorod előtt és megy szét a szemed más meg élve a 42"os tvje előtt 3-4 méterről a kanapében ülve a játékot.
    ugy h nem kell leszolni itt a konzolokat amikor azok játékra vannak kitalálva. és nem hiába jelenne kmeg rá hamarabb a játékok mint a PCre!

    na szerinted miért?:D

    elárulom azért mert a pc-t teljesítménye sokkal kisebb és ezért lekell butitani meg Xmillió fajta konfigvan és optimalizálni kell!

    ÁÁÁÁ olvas guglizz és ne légy már hülye pöcs, az ilyen emberek miatt utálom a fórumokat!
  • A1274815
    #58

    Sokan itt azzal jönnek, hogy a DOOM3 sehol sincs a Far Cry-hoz képest, ami anyíból jogos, hogy kint nagy terepeken nem mászkálhatsz, bár ez sem igaz már (ET:Quake Wars), de tudott olyat a DOOM3, amit azóta csak kb. CrySis színtű játékok tudnak, minden fényforráshatására minden vetít árnyékot mindenre és ezt dinamikusan. A DOOM3ban nagyon sok skript lehetőség van, különböző dolgokra, amikre pl. Sourceban esélyed sincs (pl. fegyver skriptek). A fizika vissza csatol a hangrendszerbe.


    A játékkal sajnos még nem játszottam, de néhány hozzászóló kedvet csinált hozzá, úgy hogy megveszem és végig viszem.