792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • Fbn Lx
    #591
    ez a japánkristály tetszik :D
    lehet valahol ilyet kapni nálunk egyáltalán?
  • Balumann
    #590
    Most pont beidéztem azt a részt, amiről most más forrásból, fórumból úgynézki, hogy egy kicsi kavarodás van. :D

    Tehát tibeti és kaukázusi kefírgomba (tej alapú) és van a japán kristálygomba (víz alapú). Ez éppenséggel a japán kristálygombát írja, úgyhogy érdekes :D (egyébként lényegen nem változtat, mindegyik nagyon jó hatású).

    kefír forum
  • Balumann
    #589
    Kristálygomba

    "A Kaukázus lakói ismerik a kristálygomba gyógyító hatását, a gyerekek is isszák mint a vizet és sokan a 110 éves kort is elérik. Ez a világ egyetlen helye, ahol az emberek egészségesen ilyen magas kort érnek el.

    Professzor Menkiw szerint (aki egész életében a kristálygomba hatását vizsgálta) a Kaukázusban ismeretlen a tuberkolózis, a rák, a gyomorbántalmak, stb. Németországban Dr. Drasek már a II. világháború előtt megállapította ezt a különös hatást. Kristálygombával gyógyította a légzőszervek hurutos megbetegedéseit, gyomorgörcsöket, krónikus bélgyulladásokat, májgyulladást, epebetegségeket, hólyagproblémákat és segített a nehéz betegségek utáni lábadozások idején is. A beteg-gyógyításban a kristálygomba mint anyatejpótlék, terhességi ekcéma ellen is szolgált, valamint krónikus altesti női betegségeknél."

    Én mostanában kezdtem el inni, jó íze van, jól is esik, stb. :-) Ráadásul szaporodik, így lehet sokszor csinálni :D
  • bigapó
    #588
    Milyen az új orrsövényed? :) remélem jobban vagy már és egészségesen várod a karácsonyt és az új évet.
  • fery02
    #587
    Jövőhét hétfő orrsövényműtét. :D
  • Sickness
    #586
    Az a pontos helyzet hogy túl hamar lett kész. Az egészségesebb embereken csak átszalad akinek meg van valami gondja mellette az szopik.
  • Narusco
    #585
    ott lett elbaszva (már bocs) az egész hogy ennyire belekeveredett a politika... a jobboldaliak ellenkeznek, a baloldaliak beoltatják magukat, nem sok a kivétel. szerintem senki nem tudna semmi meggyőzőt mondani a másik oldalnak.
  • Fbn Lx
    #584
    majd én eldöntöm mi a pontos helyzet:

    le kell szarni :D
  • Balumann
    #583
    Igen ez most olyan dolog, hogyha csak ennyi furcsaság lenne a H1N1 -el kapcsolatban, akkor eszembe sem jutna kérdőre vonni a dolgokat. A védőoltások általában hatékony védelmet biztosítanak egy jóideig a támadók ellen (általánosságban), és ha tüdőgyulladással életveszélyes állapotban volt kórházban az nem mondható enyhe lefolyásúnak. Kíváncsi lennék, hogy mit jelent az enyhébb lefolyás, mert ahogy így olvastam, jópáran azért kiheverik ugyan úgy, mint a többi influenzát (persze ehhez szükséges lenne a megfelelő vitaminellátás, rendszeres testmozgás, hogy az immunrendszer jó állapotban legyen).
    Na de szóval ez a minden 5. ember elkaphatja de enyhébb lefolyású, csak életveszélyes tüdőgyulladással megúszta ez nem igazán meggyőző, mégha mellette valami bakteriális fertőzése is volt (azok pláne nem súlyosak)

    Aztán volt már példa, hogy nemigazán volt jó valamilyen védőoltás, ezek után ilyen cikkek is megjelennek erről, nem túl bíztató.

    Nem igazán lehet a jelenlegi információk alapján eldönteni szerintem, hogy most akkor mi is a pontos helyzet ezzel.
  • Sickness
    #582
    ja és:
    A virológus szerint minden ötödik beoltott embernél előfordulhat, hogy az oltás ellenére megbetegszik, de tüneteik legtöbbször csak enyhék. A debreceni kórházban fekvő férfinál a bakteriális fertőzés miatt volt nagyobb a baj.
  • Sickness
    #581
    Az RTL Híradónak nyilatkozó virológus szerint akár bele is halhatott volna a fertőzésbe, ha nincs beoltva.
  • Balumann
    #580
    Nah, ennyit a h1n1 védőoltásról... :-/
  • Balumann
    #579
    Oh tényleg, sry. Félreértelmeztem :o
  • Fbn Lx
    #578
    én is azt írtam
    mármint úgy értettem, hogy a homeopátia egy faszság, de a növények mindenre jók, na.
  • Balumann
    #577
    fordítva az első volt hülyeség :D
  • Balumann
    #576
    Sajnos a honlapot nem tudtam megcsinálni, bár alapja megvan, a feladat "lényege" miatt sajnos nem volt időm hasznos tartalmakat rárakni (egész hétvégém ráment arra így, hogy validra kellett megcsinálni :( ), talán a téli szünetben megcsinálom.

    Úgy tervezem, hogy többen is tudjunk hozzáadni majd forrásokat, témákhoz lehessen majd gyűjteni minél több forrást (olyat is, ami esetleg cáfolja a másik leírtat). Most sajnos nincs időm rá, ha valakinek lenne nem haragudnék meg, ha összeszedné így csoportosítva nagyjából amik a topikban összegyűltek :S
  • Balumann
    #575
    Nem teljesen. A betegségeket a szervezet fogja legyőzni. A természetgyógyászok a növények "természetes" felhasználásával próbálják a betegségek tüneteit enyhíteni, megakadályozni, hogy valamelyik tünet/folyamat túl erőssé váljon (pl. a hőemelkedés, ami szükséges több szempontból, de ha túl magas, akkor a fehérjék kicsapódását eredményezi, ezért egy bizonyos szint fölé nem szabad, hogy menjen). Végülis a tea is ilyen. A hagyományos gyógyszerek bizonyos halmaza ugyan ezt teszi (és növényi alapanyagai (is) vannak), lásd pl. lázcsillapító.

    A homeopátia azonban teljesen más. A homeopaták felhigítják a betegség tüneteihez hasonló tüneteket okozó dolgokat (növényi, állati és ásványi eredetü is lehet), megpersze figyelembe véve az egyéniséget, stb. - olyannyira, hogy bármennyit bevehetsz nem lesz "mellék"hatása, és ha jól követed a szedési útmutatót és esetleg jól választották ki a golyókat, akkor hamarabb meggyógyulsz.

    Néhány magyarázat, hogyan is működik:
    "A hígítással végzett potenciálás (dinamizálás) során szabadul fel az alapanyag gyógyító energiája. Az emberi test finom energiák erõs és sûrû szövevénye, az energiamezõkben keletkezõ zavar a betegség.
    [...]
    A minimális dózis elve: a potenciálás (dinamizáció) a végsõ hatóanyag elõállításának döntõ lépése. Minél hígabb az oldat, annál nagyobb a szer hatása, s megszûnnek a mellékhatások. A hígítást és a rázást (succusio) váltogató módszer a potenciálás. A folyékony anyagok hígítója általában az alkohol, a szilárd anyagoké a tejcukor (a rituális rázást szabályos keverés–dörzsölés pótolja).
    [...]
    A H holisztikus gyógymód, vallják, nem a beteg szervet, nem egy-egy panaszt vagy tünetet orvosol, hanem az egész embert gyógyítja – szándéka szerint. A múlt század elején, a „kíméletlen” orvoslás (hánytatás, hashajtás, izzasztás, érvágás, testváladékokkal gyógyítás mint koproterápia) korában a H szelíd, humánus gyógymódnak számított. Érthetõ, hogy a kor nagyjai is melegen üdvözölték. Aránylag gyorsan elterjedtek Hahnemann tanai hazájában, majd Európában, s elég színes története van a H-nak Magyarországon is"

    "Regulációs - szabályozó - jellegét az adja, hogy a homeopatikumok által a szervezettel közölt információ hatására a szervezetben meglévő - csak valamilyen okból gátolt - öngyógyító mechanizmusok működésbe lépnek."

    "Első pillanatban a homeopátiás terápia természettudományos szempontból talán képtelennek látszik. Aki azonban jól ismeri a gyógymód alapfogalmait, elsajátította jellegzetes gondolatmenetét, megérti, hogy ily módon célzottan aktiválhatók a szervezet saját védekező erői a betegségekkel szemben.[...]
    A gyógymód képviselői természetesen soha nem akarják módszerükkel a klasszikus orvostudományt feleslegessé tenni és támadni, hiszen vannak olyan betegségek és állapotok, amelyekben a szervezet saját védekező erőire nem lehet számítani, tehát homeopátiás szereket nem lehet sikerrel alkalmazni. Ezért az úgynevezett hagyományos orvoslás és a homeopátia nem egymás riválisai, hanem a beteg ember javát szolgáló, a betegségekben enyhülést és gyógyulást hozó, egymást kiegészítő gyógymódok."

    "Hahnemann azonban tovább ment és azt állította, hogy minél kisebb adagot alkalmazunk, annál hatásosabb lesz a szer. A hígítást a homeopátiában potenciálásnak nevezik, hiszen ezáltal éri el a szer egyre nagyobb és nagyobb hatásfokát. Fontos, miként történik a hígítás, egyes szereket többszöri lépésben tízszeresére (D potenciálás), másokat százszorosára (C potenciálás) hígítanak.[...]
    A homeopátia hamar nagy népszerűségre tett szert, ami nem is csoda, ismerve a kor orvosi eljárásait. Abban az időszakban, amikor érvágással, hánytatással és köpölyözéssel próbáltak mindent gyógyítani, az a doktor, aki ártalmatlan folyadékokat és apró tablettákat javasolt, gyakran több eredménnyel járt, hiszen biztosan nem ártott a betegeinek."

    források: 1 , 2 , 3

    Összegezve a dolgokat rá lehet jönni, hogy miért lett ennyire elterjedt, és mennyi csalás van az egészben. Bizonyítva soha nem volt a hatása, a tapasztalatokra építés olyan esetekben, amikor gyógyszeres külső beavatkozás amúgysem létszükséges és meggyógyul az ember, alapból csak téves lehet (számos tényező befolyásolhatja, hőmérséklettől kezdve táplálkozásig, test állapota, kor, felismeri-e a szervezet a vírust, és még sok minden). Korábban én is voltam úgy vele, hogy nem láttam szükségét, de biztos valamire jó. Mostmár határozottan azt mondom, NINCS ÉRTELME. Ha lenne, azt már jópárszáz felméréssel, kutatással egyértelműen igazolhatták volna az a kb. 200 év alatt. Legtöbb helyen csak orvosok alkalmazhatják (akik egyből tudják, hogy ha valóban hatással rendelkező gyógyszer vagy kezelés kell).
  • Fbn Lx
    #574
    a második mondatod igaz, az első hülyeség :D
  • Aquir
    #573
    A homeopátiában alkalmazott szerekben elméletileg nincs olyan növényi hatóanyag amit orvosságokba tennének.
  • derzsikovi
    #572
    hogy lehet ilyeneket kitalálni:D
    olvastam h a homeopátiáról volt már szó lentebb..ezt akkor képzeljem el úgy, mintha ez ilyen természetes gyógymód lenne?és a környezetünkben élő növények adnak megoldást a betegségekre?
  • rorock
    #571
    Nem tudom ezt ki találta ki de azért egy kissé betegesnek tűnik. :D
  • csipa44
    #570
    Plüss mikróbák???????????? Et azért már több a soknál! :D
  • krittana
    #569
    Mik ezek a cuki plüssállatok? Olyan kis édibédik :)
  • Balumann
    #568
    Gondolkodtam rajta, hogy az oldalra berakjam-e majd ezt a fórumot, de azthiszem jobb ha inkább nem :DD
  • Aquir
    #567
    ez meg a h1n1 swine flu

  • Aquir
    #566
    Ha az okozójára vagy kiváncsi, az meg a Rhinovirus.

    Ezek a plüss mikróbák meg jól néznek ki :)

  • Aquir
    #565
    Rhinitis :P
  • Fbn Lx
    #564
    ez egy tripper?
  • Aquir
    #563
    valószínűleg ez a galád nem hagy engem

  • Aquir
    #562
    akkor ezt meg is beszéltük
  • Balumann
    #561
    Én csak olyat csinálok :P
  • Aquir
    #560
    legyen igényes
  • Balumann
    #559
    Azthiszem hamarosan összedobok egy honlapot (ami egyben egy webfejlesztés "beadandó házimunka" lesz a sulimba). Várok esetleg ötleteket hozzá.
  • Balumann
    #558
    Az immunrendszerre külön nem kell figyelni. A táltozatos táplálkozásra kell odafigyelni - főleg gyümölcsök, zöldségek (naponta több kiló lenen a normális), ha nincs meg akkor vitaminkiegészítők időnként. Rendszeres testmozgásra, ha hétköznap nincs idő, akkor legalább hétvégenként (pl. reggel) futni, tornázni, időnként úszni (ott szauna is nagyon jó), vagy sok más. És pozitív gondolkodás :P
    Ezek segítenek az immunrendszer és szervezet normális működéséhez. Betegségekből még kigyógyítanak általában, de amikben 50-60 éves korban már rengetegen meghalnak, nem vírus által okozott problémákban (infarktus, és jópárezer más) azok ellen soha nem fog megvédeni semmi. Az orvostudomány maximum életben tud tartani egy ideig...
  • Balumann
    #557
    Engem nem zavar. Ez egy forum, ahol lehet vitatkozni ilyeneken. :) Azért vitatkozok, mert az is pénzbe kerül, és nincsen szükség rá. Leírtam mik a jó megoldások, azok segítségével hamar ki lehet heverni minden nyavaját. Kérjétek inkább Istent, hogy segítsen a gyógyulásban, azért nem kell fizetni :D
  • Balumann
    #556
    A vírus ritkán mutálódik úgy, hogy azt a szervezetnek másféle képpen kelljen védekeznie. Ha a H1N1 -nek utána olvasol például, láthatod hogy bizonyos korosztálynak van már valamilyen védettsége ellene (ha jól emlékszem akik 1930 -as években születtek, de nememlékszem biztosan, majd megkeresem). Van 100-nál több vírus ill. baktérium amit a szervezet ilyen tünetek mellett véd ki, némelyik hamarabb, némelyik hoszabb ideig ellenáll, más minőségű tünetekkel. De nagyon sokat felismer a szervezet, hiába másabb kicsivel, ki tudja hamar üríteni.

    A történetemet már leírtam, osztálytársam beteg lett, mellettem ült (mivel azon az órán csak 2-en voltunk), óráról el kellett menjen mert nagyon szarul volt, utána 2 héttel később jött először, még akkor is láza volt és folyt mindene. Én 2 napra rá lettem szarul, 3-4 nap alatt teljesen kihevertem, csak köhögés maradt még 1 hétig (az neki is), utána anyukám volt beteg 3 hétig... Most ha szedtem volna coryzalia-t és én is elhinném hogy tényleg van bármi hatása, akkor én is lehet, hogy "csak jókat" mondanék róla :D

    Nem lehet kiszámítani, hogy ki mennyi ideig lenne beteg valamitől, még ahhoz mérten se, hogy más mennyi ideig szenvedett vele. A coryzalia sem garantál semmit. Az immunrendszert sem erősíti, mivel erősítené?

    Coryzalia -nál használati utasítás:
    "Amennyiben a tünetek három napon túl is fennállnak és javulás nem következik be, forduljon orvosához.

    Mellékhatás: Esetleg nyálfolyás léphet fel. Ebben az esetben, Coryzalia szedését átmenetileg abba kell hagyni. "

    Ebben szerintem minden benne van.
  • csillafilla
    #555
    persze, az embernek ebben a mai pörgős világban, amikor 8-10-12 órákat dolgozik elég nehéz odafigyelnie, hogy renden legyen az immunrendszere, én ezért is szedem egyébként, ha valami van az immunerősítő szereket, mrt azok nem tünetileg kezelik a betegséget, hanem az immunrendszerre gyakorolnak pozitív hatást.
  • trabiubi
    #554
    Igen-igen, így értem én is. Csak ugye a gyenge-erős pár miatt megszoktuk ezt a logikai kapcsolatot. Viszont az immunerősítés akkor is fontos, mert általában azért jól le van gyengülve az átlagembernek...
  • Aquir
    #553
    Egyébként az "erős" immunrendszer kicsit pontatlan kifejezés, csak megszoktuk. Mert ha gyenge, akkor nem képes védekezni, ha meg kicsit jobban működik, mint kéne, akkor a testet támadja meg. Vagyis egy középértékre kell beállnia, ami az arany középút.
  • alexandra232
    #552
    Balumann
    használtam ezeket coryzalia nélkül is, éreztem hogy jobban vagyok tőlük,de azért nem gyógyítanak meg 1-2 nap alatt...
    eddig is olyat kaptam el, amit a környezetem kipihent 4 nap alatt,de nekem csak 3 volt a gyógyulásra,és azalatt nem sikerült, utána meg nem pihentem, és nem tudtam regenerálódni.
    nemtom, hogy ez a gyors lefolyásban, vagy az immunerősítésben segített
    nem értem, miért zavar az téged, ha én elhiszem hogy meggyógyulok és ezért meggyógyulok...