792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • Fbn Lx
    #631
    a szex gumiban szar :( najó, éppen nem szar, de ahhoz tudnám hasonlítani, hogy egy finom ebéd előtt körbetekered a nyelved zsebkendővel mondjuk, hogy ne érezd csak a szagát.
    Még az is erősebb ingereket ad ennél ha kivered.
  • bigapó
    #630
    tudtommal a HIV-virus akár 10 évet is lappanghat, mindenféle tünet nélkül...

    de erre jó az amit Aquir mondott, egy vérteszt, amin mindketten átestek.
  • Aquir
    #629
    aki csupán röpke 20 évet nem töltött veled :)
  • Balumann
    #628
    Vagy kell találni egy állandó társat ^^
  • bigapó
    #627
    ez igaz és egyáltalán nem ciki vagy ilyesmi szerintem. nem tudhatod mikor kitől mit kaptál el, akár nyilvános wc-ben...edzőteremben zuhanyzóknál..stb..
  • Aquir
    #626
    amíg nincs gyerek addig óvszer! :]
    előtte meg lehet vizsgálatot csináltatni
  • bigapó
    #625
    igen, ezt mondom Én is, de ha belegondolsz, akkor egy olyan lány akivel mondjuk ezután fél évig jársz (tehát 1 év eltelt, de még a virust -bármilyent - hordozza tünetek nélkül) , ott azért előbb-utóbb megjelenik az óvszer nélküli szex is, hiszen úgy mégiscsak jobb valóban.
    ez már paranoia? :)

    valamiben meg kjell halni, az már tuti, de akkor inkább infarktus legyen szex közben :D
    ne egy vakarós, viszketős malária szúnyog...csak képletesen mondom :)
  • Aquir
    #624
    mindig kell óvszer, és kész
  • bigapó
    #623
    speciel azt se tudom mi az a HPV, persze gugli nélkül :)

    de gondold már el, hogy van olyan csaj aki 1 hét alatt 4 különböző faszival fekszik össze, persze mindenféle védekezés nélkül, aztán elkapja ezt a virust, kb nem megy el semmilyen dokihoz fél éven belül és akkor jön össze Veled....

    ennyit a szexuális szabadságról és felvilágositásról...
  • sz4bolcs
    #622
    Annál igen, de akkor már inkább alternatívák...
  • Balumann
    #621
    A semminél jobb, nem? :D
  • sz4bolcs
    #620
    Azzal nemolyanjó. :/
  • Balumann
    #619
    Ezért egy tippet erre is tudok mondani. Óvszer? :P
  • bigapó
    #618
    ha egy orvossal beszéltél erről, akkor miért itt kérdezősködsz? ne haragudj, de nem értem az okát? tudom, hogy nem mindenhatók, de azt hiszem járatosabbak ebben a témában. egyébként van netdoktor is, nekik is irhatsz levelet és válaszolnak, mert ugye jobb több forrásból is érdeklődni, de ezt ne itt tedd meg a sok gurunál...
  • Megtörhetetlen
    #617
    Nem kampó, csak rossz helyen keresed a választ nem hiszem, hogy itt bárki is képben lenne ez ügyben.
    A koroddal meg a nemeddel meg semmi bajom, csak meglepődtem ,hogy korod és nemed béliek is nézegetik a fórumot, ennyi.
  • Tankaranka453
    #616
    Akkor nekem kampó? Nincs megoldás?
    Amúgy miért ne látogathatnánk, öreg vagyok, vagy a nemem nem tetszik?
    Ha van ilyen topik, miért ne írhatnám be ezt a problémámat?
  • Megtörhetetlen
    #615
    Ehhhh nem is tudtam, hogy ilyen korosztályú "hölgyek" is látogatják az SG-t :D:D
    Hát itt nagyon választ nem fogsz kapni én is annyit tudok amit hallottam illetve amit a google mondana ha rákeresnék, de nem fogok:P És igen a mi osztályunkban is anno elmesélték a csajoknak, hogy ezt még fiatalon el kell intézni, és igen drágán ajánlottak fel egy védőoltást ellene...
  • Tankaranka453
    #614
    Nincs állandó partnerem... De 30 éves múltam és azt hallottam az oltást csak fiatalon lehet elintézni. Meg az orvosom sem ajánlotta ma, én meg rá sem kérdeztem
  • Iriszen
    #613
    Szeritem az lenne a legjobb, ha minél hamarabb megkapnád az oltást, mert akkor nem tud visszafertőzni a partnered.
  • Tankaranka453
    #612
    Sziasztok!
    A nőgyógyászom megállapította ma, hogy HPV-vel vagyok fertőzve. Ez mennyiben fogja befolyásolni a szexuális életemet? Hogyan gyorsíthatnám fel a gyógyulás folyamatát?
    Imádom a szexet és nem szívesen mondanék le róla...
    Aranka
  • sz4bolcs
    #611
    Már meghaltál. Pá.
  • CCD
    #610
    Köszönöm szépen!
    Kicsit jobban érzem magam.
    Sziasztok!
  • Balumann
    #609
    1. Igazán megkönnyítenéd a dolgunkat, ha kicsit tagolnád a mondataidat, és nem nekünk kellene visszafejteni. Ha már ennyire sürgős...
    2. A vizipipának is vannak a dohányzáshoz hasonló hatásai (a kátrány az ami kevesebb ha jól tudom), de ugyanúgy akadályozza a vér és oxigénellátást, ami egyenértékü azzal, hogy csökken a teljesítőképesség, a gondolkodás, és minden. Egyik oldalon olyat is olvastam, hogy valaki 5 percre a pipázás után émelygett, összeesett, pihent 10 percet, jólérezte magát, 5 perc után megint összeesett, aztán kocsival kellett hazavinni. Nem olvastam túl sokat a vizipipáról, de az pont elég is volt, hogy besoroljam az önpusztító baromságok közé.

    Javaslom olvass végig néhány forumot ezzel kapcsolatban, tapasztalatokról. Igyál amennyit tudsz (szénsavas ásványvizet főképp), nyújtó és légzőgyakorlatok (teljes belégzés, benntartás 5-10 mp-ig, lassú és folyamatos kifújás), és ha nem múlik egyáltalán akkor irány az orvos.
    Vírusos és bakteriális fertőzésre (pl. megfázásokra) a test szinte mindig hőemelkedéssel (rosszabb esetben lázzal) reagál, és tartósabb nátha is kíséri (tudtommal mindig?). Így általában fel elhet ismerni, ha ilyesmi okozza... :D
  • sz4bolcs
    #608
    Menj orvoshoz, bármitől lehet. Ha viszont nem mész, akkor szard le, és ne parázz miatta.
  • CCD
    #607
    sziasztok
    vizipia füstöt sok kicsi slukkal tüdöztem le elalvás elött majd reggel köptem egy nap slejmesetg és most kicsi mozgástól is könyen ki fuladok mondjuk 5m sétátol egy nagyobb sohaj máshogy esik mielött abba hagytam a pipáást kicsit megolvadft a müanyag cső és abból isw szivtam 1-2 slukkot
    ez elmulik? a pipa miatt van? és ha elmulik akkor mikor?
    (vagy valyon elkaptam a betegséghet a beteg családtagoktól? megfázástól lehetséges?)
    sürgős légyszives válaszoljatok
    elöre is köszönöm
  • sz4bolcs
    #606
    He? :D Itt arról van szó, hogy nem meri azt mondani, hogy hatékony, mert semmi nem támasztja alá. Placebo...
  • bigapó
    #605
    pontosan, elsődleges jele annak, hogy valami nem frankó dolgot művelünk a világunkkal.
    egyébként, ha a lelkednek baja van, az előbb-utóbb testi tünetekben fog jelentkezni. ezen is érdemes elgondolkozni...
  • bigapó
    #604
    Ha egy gyógyszerész konferencián egy gyógyszerész-doktor azt mondja neked, hgoy ha lehet ne szedjél gyógyszert, akkor mit kell, hogy gondoljak erről a témáról?

    van pár szóismétlésem, de másként nem tudtam leírni. Egyértelmű, hogy nem fogja a saját cuccát lenegatívozni, de most mit mondjon? ez diplomatikus válasz, gondolj amit akarsz róla:) aki akar szed gyógyszert, aki akar szed homeopátiát, aki meg akar nem szed semmit sem. tökmindegy, mert a kajában már benne van egy csomó minden gány dolog. sőt, már a vízben és a levegőben is. ennyi.
  • sz4bolcs
    #603
    Asszem meggyőztél. :D
  • Balumann
    #602
    Wikipedia hasznos leírása az allergia mechanizmusáról XD :
    "Az allergia az első típusa a túlérzékenységi reakcióknak, mely úgy jön létre, hogy az allergén kapcsolódik az IgE molekulához, mely előidézi a masztociták és bazofilek degranulációját. Az így felszabadult anyagok (citokinek, interleukinek, hisztamin, prosztaglandinok) gyulladást váltanak ki a szövetekben."
  • Balumann
    #601
    Itt van egy nagyon jó rövid érthető leírás, hogy mi okozza, érdemes végigolvasni (én is csak most találtam xD)

    "A méhen belül kifejlődött Th2 irányba elkötelezett immunválasz a születés utáni antigénhatások következtében (baktériumok, vírusok, dohányfüst, csecsemő tápláléka, beltéri szennyező anyagok, pollen):

    - vagy Th1 túlsúlyúvá alakul át és az egyén nem lesz atópiás (azaz allergiára hajlamos),
    - vagy megmarad a Th2 dominancia és allergiás kórképek jelentkezése várható.
    [...]
    Valójában a lassabban érő, csak 12-18 hónapos korra kifejlődő Th1-immunválasz az, aminek függvényében eldől, hogy az egyén hajlamos lesz-e a későbbi allergiás kórképek és az asztma kialakulására.
    [...]
    Sajnos az a környezet, ami a kisbabát a születése után körülveszi, nem ideális az allergiás hajlam kialakulásának elkerülése szempontjából:
    - Egyfelől túlságosan steril, a csecsemő élete korai szakaszában kevés "kosszal" (pl. kerti földdel) találkozik. A talaj tele van ártalmatlan baktériumokkal (is), melyek betegséget nem okoznak, viszont az immunrendszert a Th1 sejtek serkentésére és a Th2 sejtek számának csökkentésére késztetik.
    - Másfelől a kültéri és a beltéri levegő is túlságosan szennyezett (vegyszerek, gázok, füst), emellett ételeink is vegyszerrel és adalékanyagokkal vannak tele.

    A csecsemőkori antibiotikum használat növeli az allergiahajlam kialakulásának kockázatát. Az antibiotikum hatására ugyanis visszaszorul a belek baktériumflórája, ami addig a Th2-választ gátolta, és e gátló hatás csökkenése miatt fokozódik a Th2 citokinek termelése. A feltételezés alapján, ha az antibiotikumos kezelés a Th2-Th1 átkapcsolás időszakában történik, akkor a a Th1-re való átállás nem történik meg és a Th2 dominancia továbbra is megmarad.
    [...]
    A kisgyermekben kialakult atópiás (allergiás) hajlam még nem jelent azonnal betegséget és nem okoz tüneteket. A tünetek csak bizonyos külső tényezők jelenlétében alakulnak ki.
    Ha ismerjük ezeket a kiváltó külső tényezőket, és lehetőség szerint kerüljük őket
    (pl. csecsemők megfelelő táplálása, dohányzás kerülése, hobbiállatok tartásának kerülése, poratkák redukálása a lakásban, túlfűtés és párologtatás kerülése, légtisztító használata),
    akkor csökkenthetjük a veszélyét annak, hogy gyermekünknél később allergiás betegség alakuljon ki, illetve késleltethetjük a betegség megjelenését, illetve lecsökkenthetjük az allergiát kiváltó tényezők számát (vagyis valószínűleg kevesebb dologra lesz allergiás, ha az első életévekben megfelelően tápláljuk és nem dohányzunk körülötte).[...]"

    Nos ez még nekem is új, ezt korábban nem találtam, de részben igazat ad nekem is, van még valamilyen külső tényező.
    És amikor az egészségügyet szidom erre gondolok, hogy ez mintha nem lenne lényeges, hogy foglalkozzanak vele. Készülnek felmérések, kutatások, amikből lehet sejteni, hogy mikkel függ össze, mivel nem, ezeket előbb tudod meg netről mint az orvosodtól.

    Mivel az allergia teljesen szükségtelen immunreakció, valószínűleg teljesen mind1, hogy mire alakul ki, érintkezett fémmel, aztán a t-sejtek vagy mik úgy döntöttek, hogy azt onnantól kezdve ellenségnek tekintik és reakciót indítanak (agy valami ilyesmi) :-) A tej-allergiáról tudom, hogy az nagyban összefügg a 4-5 éves kor alatti táplálkozással (pl. anyatej helyett másmilyen tejet ad, vagy sok állati eredetü tejet ad, rokonom fia - kb. 3 éves korától kecsketejet kapott rendszeresen, és elő is jött a tejérzékenység).
  • sz4bolcs
    #600
    Persze, én is azt gondolom, hogy több oka van (amiket itt fölsoroltál), de szerintem amit írtam, az az egyik fő oka sok esetben. Ez csak egy sejtés. :)

    Amúgy mit csinál a szervezet amikor allergiás, ha nem épp kifele lökdösi azt a sok szart, ami bemegy?

    Meg még azt sem írtam, hogy el kéne fogadni, felesleges lenne valaki olyannak ezt mondani, akinek nyár elejétől végéig taknya-nyála egybefolyik.
    Aztán sokféle allergia van, úgysem érdemes nagyon általánosítani.
    Anyum kis korától fémallergiás. Érdekelne, az mitől alakul ki. :)
    (Nem lett volna jó páncélos lovag.:)
  • Balumann
    #599
    Biztos, hogy olyan ok is közrejátszik, de nemhiszem hogy ez a fő oka. Több okból, egyrészt nem mindenkit érint (és főleg a városban élők szenvednek ettől leginkább!), másrészt ezek nem ártanak a szervezetnek (ha bekerül akkor nyilván igen, de ki tudja lökni normálisan a szervezet, pl. tüsszentéssel) és normális esetben nem reagál úgy az immunrendszer. Harmadrészt, egyértelműen összefügg a jelenlegi életmódunkal, mennyit vagyunk a természetben, és mennyit bennt a (tiszta, higiénikus) lakásban vagy a városban. És emellett tuti az is, hogy a táplálkozással, testmozgással, és gondolkodásmóddal is összefüggésben van. Úgyhogy az a magyarázat szerintem egy tipikus "teljesen természetes ez a betegség, el kell fogadni". Nem, nem az, ahogy a vírusokon kívüli betegségek JELENTŐS része. Oka van, ami nagyobb arányában megelőzhető, vagy akár kezelhető is (bár ez valószínűleg kicsi korban alakul leginkább, mégha csak felnőttkorban jelentkezik is).
  • sz4bolcs
    #598
    Kicsit kusza lett az első mondat, de bízom benne, hogy érthető. :)
  • sz4bolcs
    #597
    Én múltkor azt hallottam, hogy az ellergia 'terjedéséről' elsősorban nem az immunrendszer rendellenes működése tehet, hanem az, hogy a környezetünk átformálása miatt egyre több allergén kerül a levegőbe.
    Ez álláspont szerint az allergia egy teljesen természetes reakció, csak a környezetünk változott 'rendellenessé'.
  • Balumann
    #596
    A homeopátiával kapcsolatban egyet értek, de pont azért nem akadtak fennt még a időpalack nyakán (tökre tetszik ez a kifejezés :D), mert az egészségügy sem teljesen megbízható manapság sajnos. És nem a vírusok elleni védekezésre gondolok (bár az antibiotikumot gyakran nyomják szükségtelenül, szintén immunrendszert gyengítve), hanem arra hogy XXI. században vagyunk, és még mindig nem vagyunk képesek MEGELŐZNI hatékonyan betegségeket, mint pl. akár a rák, infarktus, és lehetne sorolni. Persze mindennel összefügg, nem csak az egészségügy hibája, rosszul kifejlődő immunrendszer (túl sok benntlét, túlzott higénia, ez okozza az allergiát is, főleg a városban élők szenvednek ettől, párszáz éve még teljesen ismeretlen volt), rossz táplálkozás, túl kevés testmozgás, stb., de ezzel nem foglalkozik az egészségügy.
    És falrakmászok, amikor Lenkeit támadják (aki egyértelműen túloz, illetve kicsit többet ajánl a szükségesnél, bár valakinél tényleg lehet annyi kell) főként azért mert szcientológiát is végzett és az ő vitaminjaikat árulja, dehát vitaminokra szüksége van a szervezetnek, és jelenleg nem túl sokan esznek meg naponta több kiló gyümölcsöt-zöldséget, főleg városban élők, húsból meg többszörösét esszük a kelleténél. Más országokban több vitaminkereskedő is van, többnyire többszörösét ajánlják és adják Lenkei vitaminjainál. Bár 1-2 idióta ha jól tudom nem önszántából bebizonyította már, hogy azoktól is meg lehet halni túladagolásban...
  • Aquir
    #595
    egyértelmű :)
  • dronkZero
    #594
    Na ez meg überdurva!

    Elnök: Jobban hatnak-e [a homeopátiás szerek], mint a placébó? Rövid választ kérek.
    Bennett: Egyértelműen nagy igény van a termékeink iránt.
    Elnök: Nem ezt kérdeztem. Azt kérdeztem, hogy hatékonyabbak-e, mint a placébó?
    Bennett: Nem áll rendelkezésemre olyan bizonyíték, ami azt igazolja, hogy hatékonyak e szerek, és mi nagyon várjuk ezeket a bizonyítékokat, így nem tudok egyszerű igen vagy nem választ adni önnek.
    Elnök: Önök árusítják ezeket a szereket, és nem hiszik, hogy hatékonyak?
    Bennett: Ez vásárlói választási kérdés számunkra. Sok vásárlónk úgy gondolja, hogy hatékonyak, és ezek regisztrált orvosi termékek, így úgy gondoljuk, hogy helyes, hogy elérhetővé tesszük ezeket a vásárlók számára.
    Elnök: De önök, mint cég, nem hiszik, hogy hatékonyak?
    Bennett: De azt se gondoljuk, hogy nem hatékonyak. Ez bizonyíték kérdése.

    Neszeneked gyógyszermaffia, meg összeesküvés. Kurva annyukat.
  • dronkZero
    #593
    Érintőlegesen kapcsolódik...
  • Balumann
    #592
    Csak másoktól lehet beszerezni, akik "szaporítják" :D Hivatalosan nehéz lesz, mivel - ha jól olvasom, nem bírja a napfényt, meleget, vízben kell tárolni, táplálni (2 literhez 2-3 szem mazsola kell ha jól értem), stb.

    Itt érdemes megnézni, ahogy látom többen kínálnak, illetve lehet kérni :)
    Azthiszem anyum is rá fog kényszerülni hamarosan, mert 3 nap alatt duplázódott majdnem...