792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • Narusco
    #671
    hmhm :) eléggé orrdugulós típus vagyok, ki is fogom ezt próbálni, vagy csak elkezdek egy darab ahgymát vagdosni legközelebb :) köszi a tanácsot.
  • bigapó
    #670
    a vöröshagyma illóolaja például megfázásra is jó. egyszer próbáld ki mikor Anyukád apritja a pörkölthöz a hagymát, Te pedig éppen meg vagy fázva vagy legalábbis az orrod bedugult:). becsukott szemmel, hogy azt nem marja,a hagyma fölé hajolsz és mélyeket szippantol orron keresztül. garantáltan kitisztul, órákra :) ezenkivül ahogy lejut a tüdőbe ott is dolgozik, antibakteriális hatású.
  • Narusco
    #669
    értem, akkor lehet rászokok a pritósra, és közben elrágok egy fokhagymát.
  • bigapó
    #668
    a fokhagyma egészséges, ez köztudott. hogy ki milyen formában eszi az már más kérdés. én a morzsolásos, apritásos módszerre szavazok, úgy könnyebben emészthető a szervezetnek, már ha azt a darabkát tényleg tablettaszerűen esszük meg, egészben lenyelve. nem véletlen, hogy azt mondják rágjuk meg jól az ételt, az emésztés már a szájban elkezdődik. saját véleményem szerint önmagában a fokhagyma baromi erős, a mi gyenge gyomrunk nem birja - az enyém nem nagyon - igy muszáj valamilyen kiegészitővel enni. kipróbáltam a mézes verziót, meglepően finom, de még úgy is baromi erős volt.
    szóval valamit érdemes hozzá enni, pl jó a kétszersült vagy piritós, arra rákenve már egész könnyen fogyasztható. főzni, piritani nem érdemes, a hőtől kicsapódik a hatóanyag jó része.
  • Narusco
    #667
    Lucus üzenete:
    *megettem egy fokhagymáát:-O
    *mert az van
    *h igy ki kell vágn i egy kis darabot
    *és ugy megenni egy fokhagyma darabot mintha tabletta lenne:D vizzell
    *állitolagf kibaszott egészséges

    erről mi a véleményetek ?:D igaz ez?
  • Fülüke
    #666
    Üdv!

    Már vagy másfél hete, hogyha mélylevegőt veszek akkor a jobb mellkasomon fájdalmat érzek. HA viszont összegörnyedek és akkor csinálom ugyanezt, akkor meg nemérzek semmi fájdalmat. Mielőtt jelentkezett ez a probléma, edzettem és lehetséges, hogy meghúztam valahogy a mellizmom, és amikor mélylevegőt veszek akkor a tűdőm nyomja?
  • sz4bolcs
    #665
    Hát ne szedjél! :D Ha lehet. Lehetőleg hosszú-hosszú életed végéig ne szedj. Én sem szedek. :)
  • bigapó
    #664
    amikor gyógyszerészeti konferencián voltam (nem előadó, hanem őrző-védő szerepkörben ;) ), akkor pont egy gyógyszerész mondta, hogy ha lehet ne szedjünk gyógyszert!!

    na akkor erre varjak gombot vagy sem? ....
  • sz4bolcs
    #663
    Én fogadni mernék arra, hogy egy paradicsomban több szar van, mint egy levél C-vitaminban. :D
  • Fbn Lx
    #662
    apám vegyész, higgyétek el neki: soha nem 100 százalékosan tiszta az a tartály, amiben most épp gyógyszeralapanyagot gyártanak, előtte meg egyéb mérgező vegyszer volt benne, mondjuk észter
    Nem is követelmény a legtöbb vegyi anyagnál a 100%-os tisztaság, csak mondjuk 98-99
  • bigapó
    #661
    ja, ezt elírtam?

    ...mert frissebb és nincs olyan sok vegyszer sem benne :)

    mivel mindent műtrágyáznak, meg kitudja mivel kezelnek, ezért tartalmaznak bizonyos mennyiségű vegyi anyagot is. persze azt nem tudni, hogy ez mennyire káros, de nem hiszem, hgoy túl sok haszna lenne.

    a vitaminos pótszerek meg ugye eleve vegyileg készülnek, azt szintén nem tudni mennyi természetes anyagból. igen, rá van írva, meg le van mérve, be van vizsgálva..jaja...
  • sz4bolcs
    #660
    "Jobb, mint a kapszulás dolog, mert frissebb és nincs olyan sok vegyszer van benne." - Mitet beszélel? xD
  • bigapó
    #659
    mint extra mennyiségű szénhidrát biztos segít, egyébként szerintem nem tesz jót, mivel még jobban megterheled a májad a méregtelenítéssel.
    neten rengeteg népi gyógymód van, azaz gyógynövények, zöldségek, gyümölcsök, amik fogyasztása megnöveli az immunrendszered védelmét és segíti a kórokozók, baktériumok elpusztítását.
    Ezeket egyébként is érdemes rendszeresen fogyasztani :) Jobb, mint a kapszulás dolog, mert frissebb és nincs olyan sok vegyszer van benne.
  • sz4bolcs
    #658
    Raktam a teába egy kis rumot, hátha jobban hat. xD
  • Balumann
    #657
    Azt soha nem fogod tudni megállapítani, hogy mi a "hatásos", mert nem tudod mihez viszonyítani. Maximum ahhoz, hogyha tudod kitől kaptad el, és ő mennyi idő alatt heverte ki (de ez is nagyon sok mindentől függ). Az biztos, hogyha nincs elegendő vitamin a szervezetedbe, nem iszol sokat (hogy tudj méregteleníteni), akkor lassabban fogsz meggyógyulni. Ha vírus akkor csak a szervezetedben bízhatsz, ha bakteriális akkor talán lehet ilyesmikkel gyorsítani, mint a fokhagyma, vagy nemtudom. :|
  • sz4bolcs
    #656
    Egyéb ötlet vki?
  • sz4bolcs
    #655
    Oh bakker. Elkaptam vmi szart, fáj a torkom, 38.38 a lázam. Na most kiderül, mennyire hatásos a tea+szcientológus mennyiségű c-vitamin. :D
  • Fbn Lx
    #654
    teljesen jogos
  • sz4bolcs
    #653
    Mi van, ha hazudik, és mégsem szűz???
  • Balumann
    #652
    Jólvan ez innentől a te problémád, de jobb ha elhiszed, az az 1% jóval több, és pont ez ami miatt még ma is rengetegen elkapják, mert ezt nem értik meg. Az elővigyázatosság, veszélyes normális felmérése még nem hipokondria.
  • Aquir
    #651
    az előtte volt egy esetlegesen fertőző barátja esetet kihagytad. - ezzel is marad egyfajta esély, ez tény, nem érdemes rajta vitatkozni. De én csak a biztos módszert mondtam, és kész:)
  • Fbn Lx
    #650
    Igazán sajnálom, hogy megbántottalak a hangnememmel. :( Sértődj már meg és akadj ki, ha nem vagyok rendkívül jópofa.
    Továbbra sem értek egyet - egy 8 éves gyerekről még talán feltételezhetnénk, hogy szüleitől megkapta örökletes úton, csak még nem bukott ki, de egy 18 évesnél ez már igencsak túlzás. Az meg, hogy átbasz és teljesen félreismertem, meg hiv fertőzött lett a wc-től, stb. olyan szélsőséges, értelmetlen parák, amikkel együtt az élet folyamatos hipochondria. Úgyhogy most gyakorlatilag megpróbálsz rámutatni arra a véletlenszerű 1%-ra, amit az élet változatossága produkálhat, de azzal egyébként is mindenki tisztában van.
  • Balumann
    #649
    Mind1 lépjünk túl a témán.
  • Balumann
    #648
    Attól hogy bunkóbb hangnemre váltasz nem leszel meggyőzőbb, erről jobb lenne leszokni (másik topikban is tapasztaltam). Eddig is tiszta volt, én meg írtam lehetőségeket, hogy mi az amikor szart sem ér amit te mondasz és talán az 30-40% -a pontosan így kapja el.
    Mint írtam;
    -lehet, hogy szüleitől vette át, lehet hogy felszedte - nem nemi érintkezés útján (utóbbira elég kevés a lehetőség mondjuk,ha nem drogozik, de wc-kben, meg ilyen helyeken is ellehet tudtommal némelyiket)
    -lehet, hogy az a lány akit olyan tisztességesnek gondolsz, mégse annyira tisztességes, és mégis lefeküdt 1-2 emberrel, óvszer nélkül, csak nem meri esetleg elmondani, vagy ilyesmi.
    Még ezeken kívül is vannak lehetőségek, amiknél a te "módszered" megbukhat.
    Másrészt szerintem te sem ellenzed az óvszert partnerváltogatásnál, illetve nem "biztos" helyzeteknél, úgyhogy pláne nem értem ezt a hangnemet.

  • Fbn Lx
    #647
    Hát baszki nem akarok vitatkozni ezen, de még mindig nem érted...
    A tisztességes lány természetesen rendelkezik akkora IQ-val, hogy valamilyen módon védekezik. Eddig oké? Aztán nem olyan nehéz rákérdezni arra, hogy szedett e már fogamzásgátlót. Ha igen, akkor te nem erőlteted, mert nem lehetsz benne biztos. Ha nem, akkor te leszel az első akivel igen, és mivel tisztességes lány, ezért eddig is védekezett, csak gumival. Így már tiszta?
  • Balumann
    #646
    De ez hol függ azzal össze, hogy tisztességes-e a lány. Ha veled lefekszik óvszer nélkül akkor már igencsak nagy az esélye, hogy mással is lefeküdt már az nélkül (kivéve ha nem feküdt le még senkivel, vagy csak 1 valakivel, korábbi megbízható párjával), és komolyabb kapcsolatot szeretne veled is.
    Nagyon más, te azért nem használsz gumit mert szerinted kevés az esélye hogy a lány akivel összejössz valami ilyen úton terjedő betegséget hordoz. Azok meg többségben úgy gondolják, hogy szarok bele, úgyse kapom el :|

    Ha váltogatod a partnered, akkor óvszert kell használni, vagy lehet kockáztatni. A lány akivel összejössz lehet, hogy fogalma sincs, hogy hordozza, lehet hogy örökölte, összeszedte valamilyen vérfertőzés útján, stb.
  • Fbn Lx
    #645
    semmi sem 100%
    ennyire nem lehetsz bizalmatlan egy általad jól megismert, és tisztességesnek ismert lánnyal szemben.
  • Aquir
    #644
    a nagy valószínűség nem hangzik 100%-nak
  • Fbn Lx
    #643
    neem, a legtöbben nem így gondolják, hanem egyszerűen csak úgy, hogy szarok bele, nem használok gumit. Amit én mondtam, az azért más helyzet.
    Meg mint mondtam, a normális lányok sem hülyék, óvszert használnak. Olyannal kell összejönni, akiről tudod, hogy nem szedett még előtted senkivel gyógyszert, ergo nagy valószínűséggel mindenkivel használt gumit. Mivel ő így tett ezért nem veszélyeztet téged, és mivel te is csak ilyen lánnyal voltál, te sem veszélyezteted őt. Remélem így érthető. :DD
  • Aquir
    #642
    női óvszer
  • Balumann
    #641
    Mármint, hogy a partnerének javasolja az óvszert, ha jól értettem - nő létére nehezen tudná felvenni :|
  • Balumann
    #640
    Csak tudod az a gond ezzel, hogy akik elkaptak valamit, pontosan ugyan így gondolták. És annak ellenére, hogy tudjuk a megelőzés fortélyát, ma is növekszik az ilyen betegek száma. Lehet örökölni (pl. az AIDS ugye dns-be kerül), lehet vérfertőzés útján elkapni, olyan is lehet hordozó, aki még nem is feküdt le senkivel.
    Esély az meg van, minél gyakrabban váltogatod a partnered, minél idősebb vagy (több az esélye hogy belefutsz).
    Persze ha megtaláltad az igazit, akkor talán tényleg nem érdemes foglalkozni vele (feltéve ha ez az első igazi és nem a 10. :D), de az óvszer javaslatom Tankaranka453 -nak szólt.
  • Aquir
    #639
    persze hogy nem! csak ha meghalsz
  • Fbn Lx
    #638
    akkor ő nem az igazi, hanem a gyilkosom :D
    lehet egyébként mindig olyan elméleteket gyártani, amit nem lehet kivédeni, de ezere kevés az esély, főleg hogy kell egy alapvető szintű gyanakvás-igényesség-válogatósság, és akkor minden oké. Régen sokat paráztam ilyen hülyeségeken, hogy mi van ha, de manapság már nem foglalkozom vele, semmi értelme.
  • sz4bolcs
    #637
    Akkor mégsem ő volt az 'igazi'. xD
  • Aquir
    #636
    és ha megtaláltad az igazit, és nem feküdt le sok férfival csak nem te voltál az első, ő meg nem tud róla hogy hordozó, akkor... miért kell mindig ilyen egyszerű falakba ütközni és fölöslegesen használni a drága helyet a fórumból? :) én szimplán egy biztos, mindenhol alkalmazható módszert írtam
  • sz4bolcs
    #635
    Jaja. Ott kezdődik, hogy nem fekszem le olyan nővel, akiről gyanítom, hogy lefekszik olyan férfival, aki mindenféle nővel lefekszik.
  • sz4bolcs
    #634
    Csak a partnernek kell.
  • Fbn Lx
    #633
    Nem ribancokkal kell öszejönni, és tartós kapcsolatban kell gondolkodni és akkor nincs para.
  • Aquir
    #632
    vizsgálatot is csináltathattok minden szex előtt, nekem mindegy:)