792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • bigapó
    #711
    tudatmódosító szer, szóval lehet drognak nevezni.
  • Balumann
    #710
    De azért felmerül az a kérdés, hogy az az ártalmasság nem lehet-e hasznos is, regenerálódás után nem lesz-e ellenállóbb, erősebb például, ráadásul az alkoholnak is van talán valamennyi pozitív hatása (fertőtlenítés :D) - torokgyulladáskor pl. nagyon jól esik.
    A májnak persze biztos nem tesz jót, meg az agynak se (már csak azért se, mert hatását is azáltal éri el hogy meghülyít gyakorlatilag).
  • röfinaator
    #709
    Az alkohol drognak minősül? Ez nekem új...
    Akkor ezek szerint minden ember drogos aki fogyaszt alkoholt:)
    Persze, gondoltam hogy valószínű nem tesz jót a túlzott alkoholizálás, én erre a vörösboros dologra voltam kíváncsi. Köszi
  • Aquir
    #708
    1 pohár vörösbor. Csak a 1-2 deci vörösbor javít valamit a szíven, és az sem az alkohol miatt. Az alkohol Drog ha nem tudnád, tehát a szervezetnek semmiképpen nem tesz jót, csak a szervezet tűri el kisebb mennyiségben.
  • röfinaator
    #707
    Hello mindenki! Nekem a piálással lenne kapcsolatos a bejegyzésem. Meddig "egészséges" ( ergo nem káros ) az alkohol fogyasztás? Mert mindenhol olvasom, hogy napi 1 dl bor kell, meg hasonlókat, de tartok tőle, hogy ez csak reklám... Munkámból kifolyólag sokat járok el társasággal és az ember akarva akaratlan mindig legurít egy kis nedűt... Társasága válogatja mennyi az az "egy kis"...
  • lazart
    #706
    én is találtam most valamit, amiben madarakat említenek,
    ezt írja a könyv:

    Nagyon sok rovar- és gilisztaevő madár elpusztult, és több ragadozó madár majdnem kihalt emiatt, többek közt a fehérfejű réti sas, a vándorsólyom és a tengeri pelikán.
  • Balumann
    #705
    Egyébként elmúlt a levegő beszorulásom, az ACC -s tea tett jót, valószínűleg a slájm akadályozta a levegő megfelelő egyensúlyát a gyomorban (más kérdés, hogy így meg a köhögés miatt nem tudtam aludni este).
  • sz4bolcs
    #704
    Disznóhúsban?
  • sz4bolcs
    #703
    Disznóhúsban?
  • Balumann
    #702
    Én ezt a cikket találtam ezzel kapcsolatban.
  • lazart
    #701
    Igen, egy rovarméreg volt, amit betiltottak, de még még mindig kimutatható az élőlények zsírjából.

    Valamelyik élőlényben viszont az átlagosnál jobban feldúsult, csak azt nem tudom, hogy milyen élőlényben, és most ezt próbálom kideríteni.
    (biztos valami jó kaja is ebből készül - és akkor kihúzhatjuk a menüből :D)
    Nem tudjátok véletlenül, miben halmozódik fel?
  • Aquir
    #700
    a betiltott rovarirtó

    "A DDT a diklór-difenil-triklór-etán rövidítése, nagy hatású rovarméreg. Mivel az élő szervezetben felhalmozódhat, károsítja a környezetet. Magyarországon felhasználását az 1960-as évek végén betiltották."
    A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
  • bigapó
    #699
    az mi a szar? drogszármazék?
  • lazart
    #698
    Szerintetek igaz, hogy mindenkinek a szervezetéből kimutathatók a DDT nyomai?
  • Balumann
    #697
    Hát szinte biztos, hogy ez is a betegség miatt van, már múltkor is volt ilyen mikor beteg voltam, de akkor csak egy rövid ideig, a végén jelentkezett. Mindenesetre nemrég ittam ACC-s meg nemtudommilyen (valami m -el kezdődő) teát, ettem köménylevest, és most már úgy érzem javul a dolog.
  • FrezeR
    #696
    Ezt a vírus is okozhatja szóval lehet köze a megfázásodnak hozzá. Nekem is volt már hasonló igaz nem pont így voltam, de az emésztést is zavarhatja a vírus. Ha jobban leszel és akkor sem múlik el akkor érdemes dokival konzultálni addig is tüneti kezelés :)
  • Balumann
    #695
    Természetesen ha ez a probléma holnap sem múlik, vagy még1x előjön (és addig nem ad valaki egy jó tippet erre), akkor megyek az orvoshoz. Csakhát most fenének se hiányzik, hogy ott a rendelőben elkapjak még valamit (az új orvosom amúgysem túl szimpi :o ).
  • bigapó
    #694
    hát ezt csak remélheted, hogy elmúlik, bár biztos van rá gyógyszer, gondolok itt teltségérzetet csökkentőkre vagy ami a gyomorsavat leköti, hátha az is baj. dokinak kellene tanácsot adni, mert lehet csak várnod kell, ha mellékhatás, de lehet, hogy egy figyelmeztető jel egy komolyabb probléma előjele, amit érdemes lenne már most kivizsgáltatni és így felfedezni.
  • Balumann
    #693
    Nah most én is kérdezek, sikeresen elkaptam valami szar megfázás szerű betegséget (hőemelkedés, nátha, fejfájás, torokfájás, stb.). Ezzel még nem is lenne nagy gond, de van egy olyan "mellékhatás", hogy állandóan így "felpuffadok", olyan mintha szénsavas italt innék folyamatosan, szerintem még akkor is levegőt nyelek amikor csak nyelek egyet. És akkor egy ideig így szar, aztán kiböfögöm, de aztán megint. Megiszok egy fél bögre teát és akkor is már felpuffadok, várnom kell, hogy valamikor kijöjjön.
    Volt már valakinek ilyen tapasztalata?
    Nekem ez már korábban is volt amikor beteg voltam (kb. 2 éve voltam utoljára), de ez a jelenség csak néhány óráig volt. Mostmár tegnap délután óta ez van.
  • sz4bolcs
    #692
    Ez a főzőtopic? :D
  • Aquir
    #691
    persze én sem naponta eszem, hanem olykor :)
  • Balumann
    #690
  • Aquir
    #689
    hagymát nem kell befalni:) én a gerezdből harapok egy kicsit egy falathoz
  • Balumann
    #688
    Én ketchuppel szoktam enni (valamikor chilis ketchup, ami van), de én az nélkül is szoktam enni, sajt, felvágott :I Fűszerekkel annyira nincs bajom, kakukkfüves csirkemell az nyami kategória, de a hagyma... nagyon ritkán, az is csak úgy hogy lehetőleg nyomja el valami az ízét.
  • Aquir
    #687
    nitrát
  • Fbn Lx
    #686
    jah, most látom ott van alatta az info, sry :]
  • Fbn Lx
    #685
    és a nitrátok "túladagolásának" mi az élettani hatása?
    meg most ebbe belegondolva én szerintem átlag alatti mennyiséget viszek be...
  • Aquir
    #684
    nitrogén- nitrát formában



    A nitrát egészségkárosító hatásai

    Methemoglobinaemia:
    1-2 évnél fiatalabb csecsemő, gyerek metilén kék színű lesz

    0,5- 3% fiziológiás, 10 % tünetmentes, de cianózis !
    25% vérnyomás esés, 30-40% fejfájás, gyengeség, hasmenés
    50-60% letargia, kóma, 70% fulladásos halál
  • Aquir
    #683
    jah szendvicsbe alap a zöldség
  • Fbn Lx
    #682
    itt az N alatt mit kell érteni? :D
  • Fbn Lx
    #681
    én gyakorlatilag minden fűszerrel eszek. Önmagában a szendvics például nekem ehetetlen, nem tudom milyen éhesnek kéne lennem, hogy ráfanyalodjak :\ viszont ha megspékelem egy kis hagymával, vagy darált paprikával (vagy ami az új kedvencem: szardellával töltött olívabogyó hm) :D
    sztem ha a fűszerek nem léteznének, két héten belül lefogynék 60 kilóra :D

    még amit nagyon szeretek: a kaja mellé egy nagyobb vöröshagymát felvágok karikákra, megsózom és ráfacsarok majdnem egy fél citromot. Na az kurvajó d:
  • Aquir
    #680
    nemtom, én csak unom a péks.+hús vacsorát önmagában, mindig kell mellé valami, lehet csípős is.. ezért jó mert így mindig eszek zöldséget-fűszert este mellé
  • Balumann
    #679
    Én ki nem állhatom a fokhagymát meg a vöröshagymát. Amikor nagyon beteg voltam és minden áron megakartam gyógyulni egyszer mert volt valami fellépésem, akkor bevállaltam egy kanál mézeshagymát aztán rá 2 liter nemtudommármit ráittam :I Még piritóson se bírom.
  • Aquir
    #678
    apropó biotechnológián volt ábra mellékesen mennyire tetemes N van a zöldségekben, 6-szorosa mint egyébnek amit eszünk, ezért mondták hogy ez nem feltétlenül jó a vegetáriánusoknak:)
  • Aquir
    #677
    én vacsorára szoktam enni szokásosan pékáru (kifli,kenyér,stb) és hús mellé zöldségeket, vagy néha fokhagymát, azt nyilván megrágva, úgy van íze, de semmit sem kell túlzásba vinni, a kiegyensúlyozott étrend jó
  • Narusco
    #676
    amikor úgy eldugul az orrod hogy nem kapsz rajta levegőt, hiába fújod, akkor ugy gondolod hogy belefújsz, és egyből megoldja a légúti gondokat. ez elalvás előtt elég rossz helyzet, akkor aludni kell, nem tudsz várni... de majd legközelebb kipróbálom ezt a hagymás módzsert :)

    igen észrevettem hogy nem hasznos, nemrég kicsit kisebesedett, és véres cucc jött ki... és jópár hét volt mire elmúlt :)
  • Fbn Lx
    #675
    Orrcseppet soha ne használjatok. Nem értem mi értelme...
  • bigapó
    #674
    huzamosabb orrcseppezéstől elhalnak a hámsejtek az orrban illetve ami ott belül zajlik, az borul fel, a nyáktermelés, ilyesmi. próbáld ki amit mondtam, talán hosszútávon meg is oldja, az jó lenne.
  • Narusco
    #673
    az a baj hogy ha rámjön egy kis nátha, elkezdek orrcseppezni... és mindig rászokok, és akkor 1 hónapig tolom bele.. aztán nagynehezen leszokok, olyankor nincs is probléma.
  • bigapó
    #672
    ha sokat dugul az orrod érdemes megnézetni, hátha orrsövényferdülés miatt van. bár lehet attól inkább folyik, ezt már hallottam, előbbi nem tuti, doki megmondja:)