792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • Mirk
    #311
    Hát nekem nem kell növényi ösztrogén, kösz
  • Fbn Lx
    #310
    áh tegnap pont valami hihetetlenmód kívántam a diót, és nem tudtam miért :D
    tudat alatti reakció...
    hát persze, hogy nem volt itthon
  • Aquir
    #309
    nincs olyan hogy sokat, mert minden létező anyag méreg nagy dózisban, míg a túl kevés éppen ugyanúgy árt

    pl. az immunrendszert sem szabad úgy besorolni hogy [gyenge=negatív-> erős=pozitív] mert ha túl "erős" akkor meg a szervezet egészséges részeit kezdi megtámadni. Mindig csak egy optimális középút van középen.
  • Balumann
    #308
    Az egyik tanárom azt mondta, hogy sok diót kell enni :D
    Amúgy jó lenne erről tényleg valami jó kis cikket találni, hogy mivel lehet segíteni. Mostanában többet alszok, mint mondjuk tavaly vagy eddig talán bármikor, mégse növök szerintem jobban :P Amúgy én 19 évesen azthiszem 175 sem vagyok, de én örökölten, kisebbnek is születtem. Engem mondjuk túlságosan nem zavar hogy kisebb vagyok, de azért egy kicsit tényleg jó lenne :)
  • Fbn Lx
    #307
    az ciki, mert hajnalokig ébren vagyok :D

    nem, ne írják le képletekkel, de ha egymásnak ellentmondó véleményeket olvasok, akkor az igényeimet nem elégíti ki ha azt hallom, hogy: ebből sokat kell fogyasztani, mert egészséges.
  • Aquir
    #306
    alvás közben nősz

    egyébként írják le képletekkel hogy miért az van amit leírtak? ezer hivatkozással?
  • Fbn Lx
    #305
    ez nem valami tudományos megközelítésű cikk, csak általánosságban ír róla, meg hogy "ez meg az is egészséges"

    számomra a fő ok ami a szója ellen szól, hogy gátolja a növekedési hormonokat. De ennyi erővel írhatnának cikket arról is, hogy a japánok a legalacsonyabb népek egyike, mégpedig azért, mert hagyományuk szerint sok szóját fogyasztanak. Holott nem biztos hogy összefügg a kettő. Ugyanígy, hogy japán nőknél kevesebb a mellrák, mert sok szóját fogyasztanak... Honnan veszik, hogy pont a szója miatt? Szerintem puszta genetikai hajlandóság.

    Amúgy növekedés-gátlásos rémhíreket csak azért veszem komolyan, mert erőteljesen nőni akarok még :D 16 éves korom óta nem nőttem, lassan 3 éve, és ez a 175 nekem nem elég :D

    Ha már itt járunk, ismer valaki valami speciális étrendet, nyújtásokat stb. ami ezt elősegíti?
  • Balumann
    #304
    Ez egy jó kérdés, mindenesetre itt jókat írnak róla :|
  • Aquir
    #303
    ki tudja ficamítani, de annyira nem haladnál, hogy márcsak a fájdalom miatt is Biztos hogy nem tudnád
  • Balumann
    #302
    Hát, ez tényleg egy érdekes kérdés. Ha kipróbáltad ne felejtsd el megosztani az eredményeket
  • Fbn Lx
    #301
    felmerült bennem egy extrém elvetemült kérdés:
    vajon az ember le tudja tépni az ujját? :D
    mondjuk megmarkolja valaki a kisujját, és teljes erejéből húzza. vagy akár ketten egyszerre. Mennyire erős ez az összetartó erő a csontok között? :p
  • Mirk
    #300
    A szójában mi olyan marha nagy szám? Egy csomó helyen hallottam már hogy szója így szója úgy.
  • Aquir
    #299
    de azért a tejföl sajt stb egyéb tejtermékek jobban egészségesek?

    nyamm

  • Fbn Lx
    #298
    Szerintem az ok rendkívül egyszerű:
    azok a dolgok, amiknek csak hosszútávon érzékelhető a káros hatása, nem csoda, hogy az emberi forgalomban maradnak.
    teszem azt a parasztember aki már 30 éve megissza a pohár tejet reggel, aztán rákos lesz, nem fogja gondolni, hogy az erre való hajlandósága a mindennapos tejivás miatt fejlődött ki.
    Nem mondtam ki, hogy a tej rákot okoz, mert nem értek hozzá, csak szemléltető példa volt :)

    Egyébként érdekes, ahogy ehhez akár az egészségügyisek is hozzáállnak.
    Anya ápolónő, egyszer kinyomtattam egy ilyen tejellenes cikket, hogy olvassa el. Nem igazán tartotta hihetőnek. Azt kérdezte, hogy akkor vajon az orvosok miért ajánlják mindenkinek a napi pohár tejét. Nyilván mert ezt tanulták, és ezt tudják jól.

    De egy matematikai tanszék legalább levezeti a képletei bizonyítását is, hogy érthető legyen, hogy miért jutottunk oda, ahova. A pohár tejjel ilyen nincsen.
    Ha belegondoltok, érvek sehol. de propaganda az van:
    -a kisfiam 8 éves! *bevágnak egy jelenetet, hogy a gyerek leugrik a lépcsőről, és fáj a bokája* leugrott a lépcsőről, és megsérült a lába! de mióta minden reggel fogyasztja a ****** új termékét, azóta sokkal erősebbek a csontjai! Mert az új termék tartalmaz 80% tejet, amiben van KÁLCIUM! és a KÁLCIUM BEÉPÜL A CSONTOKBA! Ezáltal a csontok sokkal erősebbek lesznek. És ahogy leugrik a lépcsőn, nem csak hogy nem fáj a lába, még mosolyog is! Áhh, ez a termék kell nekem! Mert ebben van 80% TEJ, ami tartalmaz KÁLCIUMOT, és ez a kálcium BEÉPÜL A CSONTJAIMBA! És az nekem jó.

    Szegény gyereknek elég súlyos fejlődési rendellenességei lehetnek, hogy a lába fáj, mert leugrott négy lépcsőfokot.
    Mellesleg itt a miskolci kórházban is láttam plakátokat, hogy a kislány tejet iszik. Igyál te is mindennap 2 dl tejet, hogy egészséges maradhass szöveggel. nem szó szerint, de majdnem.
  • Aquir
    #297
    nálunk az emberek továbbra is fogyasztják a tejet (én meg még a végén csak fél pohárral töltök :) )
  • Balumann
    #296
    Igen ez egy jó kérdés! Szerintem a válasz ebben van részben:
    "A pasztőrözés és az egyéb finomító eljárások során ugyanis - szinte az összes tápanyaggal együtt - a tej elveszti kalciumtartalmát."
    Meg esetleg valamennyire alkalmazkodott az embereknek a szervezete... Mindenesetre ezek a tej elleni érvek elég meggyőzőek sajna, bár nem mindenben egyeznek meg a különböző cikkek. Pl. ezen a legutóbbi linken a szójatejet ajánlja, egy korábban belinkelt oldalon meg nem!
  • Aquir
    #295
    végülis azt nem értem hogy mindig tapasztalatok mentén ment előre az ember
    A tejet azért fogyasztották mert táplálékforrás volt és ha semmilyen negatív hatást nem láttak benne, semmi baja nem volt vele az embernek, akkor most vajon hogyan őriztük meg ennyi ideig hogy most azt mondják rá: káros? ami nem öl meg az erősebbé tesz?
  • Balumann
    #294
  • Aquir
    #293
    igaz
  • bigapó
    #292
    teljesen igazad van. Nemhiába mondja mindenki, hogy mozogj, mozogj, mozogj...
    ha eltörik valamid akkor sem csak ülünk és várunk. ha összeforrt jön a rehabilitáció, az izmok is elsorvadnak a sok mellőzés után. nincs tartás, persze, hogy könnyebben szenvedsz balesetet is. ez következetes.
  • Fbn Lx
    #291
    sokan azt hiszik, hogy a csontritkulás megelőzhető x tablettával, kalciumadagolással, tejivással, satöbbi.
    Ez rohadtul egyoldalú gondolkodás.
    Attól mert raktározok a szervezetemben, nem biztos, hogy a szervezetem a rendelkezésre álló ásványi anyagokat, vitaminokat fel tudja használni.
    ha a 70 éves idős asszony egész nap ül otthon, bizony a kalcium pótlása nem segít.
    a testmozgás nagyon fontos. A szervezetnek éreznie kell, hogy a csontok igénybe vannak véve, és a csontok belsejében ütődések következtében elszakadt kötéseket azonnal, sokszorosan pótolnia kell. A szervezet csak akkor regenerál, ha érzi, hogy szükséges. És ez meglepően kevés "nyersanyaggal" és könnyen végbemegy.
  • Balumann
    #290
    Nah ismét egy tej ellenes cikk, talán ez a legjobb, jobban megmagyarázza a dolgokat.
    Csontritkulás: a tej nem segít (mozgasegeszseg.origo.hu)
  • Aquir
    #289
    ha eszel csokit akkor már kiszáradsz aham :)
  • GabiWong
    #288
    A szomjúság már a kiszáradás jele.
  • bigapó
    #287
    na igen, ez benne van a pakliban:)
  • Fbn Lx
    #286
    ez a tested jelez dolog a szomjra nem mindig érvényes.
    Volt, hogy jó 5 óráig semmit nem ittam, mert nem voltam szomjas. Viszont elkezdtem enyhén szédülni, nem voltam túl jól, na gondoltam iszok egyet...
    pár másodperc alatt simán elcsúszott vagy fél liter víz, és mindjárt jobban éreztem magam...
    Folyadékhiánynál egy idő után nem jelez a test, csak ha azért vagy szomjas, mert sokat mozogtál.
  • bigapó
    #285
    Sziasztok!

    Vízbevitellel kapcsolatban több álláspont is létezik. Van aki azt mondja, meg erről volt belinkelve cikk is korábban, hogy minimum 2 liter, nőknek elég 1,5. persze menstruációnál nekik is több kell, hiszen vért veszítenek.
    A másik oldal azt mondja, hogy nem kell annyi, mert vesekövet okoz :)
    Szerintem utóbbi picit hülyeség, mert az inkább genetika. Van aki hajlamosabb rá, mint ahogy minden betegségre van hajlamosság.

    Egyrészt az étellel is viszel be folyadékot, persze nem több litert, de viszel be. Az érdekesség ott jön, hogy mennyire volt sós az étel, hiszen az viszont kivonja a vizet a szervezetből, ezért vagy hamarabb szomjas sós étel után.

    A napi működéshez szükséges vizmennyiséget így nem lehet pontosan megállapítani, mindenkinek magának kell kitapasztalni. Szerintem a napi átlagos 1 liter folyadék (elsősorban víz) bevitel a minimum. Ez testvérek között is 5 pohár körülbelül, ez nem túl sok, ha meg nem elég akkor úgyis jelez a szervezet, halálos kiszáradástól nem kell tartani:)

    Természetesen ha mozogsz vagy meleg van és többet izzadsz, akkor többet kell inni. Én nem szoktam görcsösen figyelni, hogy mennyit iszom. Egy időben figyeltem, de hülyeség, a tested jelez ha kell neki valami. Ez így van kitalálva:) Evolúció:)

    Felesleges ezen aggódni, csak még egy stresszhelyzet elé vagy állítva, az meg kinek hiányzik. Igyál akkor ha szomjas vagy, ennyi:)
  • ba32107
    #284
    Attól félek, hogy szövődmények történtek, azért nem lohadt le. De végülis nem érdekes, amit meg kell tenni, azt meg kell tenni, nem fogok belehalni. Csak szar, hogy elcseszi a szilveszterem.
  • sz4bolcs
    #283
    Mármint mitől van-e okod félni? Hogy kihúzzák? Az megeshet. De lehet, hogy csak gyökérkezelik, és betömik. A fogdoki vendégség nem kellemes elfoglaltság rossz foggal..
  • Mirk
    #282
    Nekem is volt ilyen már.
    Egy évig gyökérkezelték, másfél éven keresztül volt betömve aztán kihúzták.
    Szóval ha nem akarsz egy százezer forintos értelmetlen hercehurcát akkor húzasd ki most.
  • ba32107
    #281
    Hello, arra gondoltam, hogy ide írok a gondommal, mert a fogászati topikok eléggé kihaltak. A problémám a következő: pénteken fájni kezdett a fogam. A hétvégét végigszenvedtem, hétfő reggel (vagyis tegnap) pedig bedagadt arccal ébredtem, elmentem a fogorvoshoz. Ő a rendes fogorvosom helyettesítője, szóval még nem voltam nála. Elkezdte a fogam gyökérkezelését, majd felvágta az ínyemet, és kinyomkodta a gennyet, és mondta, hogy szerdán (vagyis holnap) menjek vissza a rendes fogorvosomhoz, aki akkor már dolgozni fog, és ő befejezi a gyökérkezelést. Most itthagyott engem nyitott foggal, mondván, hogy majd kifolyik a genny.

    A gond az, hogy már egy nap eltelt, és az arcomon a daganat még mindig nem lohadt le, és attól félek, hogy bentmaradt a genny, és nem talál kiutat. Mert igazából én a tegnapi nap folyamán nem éreztem, hogy jött volna ki genny a fogamból. A köpéseim mind nyálszínűek voltak. Normális, hogy még mindig be van dagadva az arcom? Fájni nem fáj, csak egy picit akkor, ha megnyomom (de ez annak is betudható, hogy ugyanott a belső oldalon volt felvágva az ínyem). Kaptam antibiotikumot, amit szedek, és borogattam is, mégse lohadt még le. Attól félek, hogy szerdán kihúzza a fogat, hogy kijöjjön teljesen a váladék, rosszabb esetben elküld szájsebészetre. Van okom félni?

    Bocs kicsit hosszúra fogtam, de eléggé izgulok.
  • Aquir
    #280
    ez röhej én mostanában 1,5 L-es szenkirályiból iszok itt van az asztalom mellett és több nap kell hogy megigyak egyet miközben mint mondom csapvizet nem iszom most

    iszok tejet meg gyümölcsitalokat de az közel sem egészíti ki szerintem
  • Mirk
    #279
    2 litert kell inni minimum.
    Olyan nincs hogy azért nem iszol mert nem vagy szomjas. Ez csak a szervezet reakciója arra hogy kevés vizet iszol.
  • kocsisgabor9999
    #278
    Gyertek ide.:D
  • Fbn Lx
    #277
    ilyen felfogással nem is baj, ha nem csinálsz gyereket. Bár terjedne ez a nézet :D
  • kocsisgabor9999
    #276
    Dehogynem. Életművész leszel. :P
  • Balumann
    #275
    Az nélkül nem lehet teljes életet élni
  • kocsisgabor9999
    #274
    Minden bizonnyal. Ezért nem csinálok gyereket...
  • Balumann
    #273
    Nagyon jó cikk, és sajna tényleg igaznak tűnik :(
  • kocsisgabor9999
    #272
    Nem kell aggódni az egészség miatt. 100 év múlva úgyis kihal a fajunk. :D