792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • Balumann
    #351
    Csak a negyediket? :| Nekem kb. 5-öt gyökérkezeltek, többet tömtek, húztak is ki már kb. 4x, 1-et még mindig kell tömni (és lehet gyökérkezelni is), 1-re meg végleges korona+tömés kell. :D
  • Fbn Lx
    #350
    inkább a fogaimra mondjatok valami, törik mint a porcukor. két hét múlva megyek vissza a negyediket tömetni. egy meg már hiányzik :D
  • Balumann
    #349
    Én azt javaslom, hogy böngésszétek végig az oldalt, az egészségesebb életmód hatására szerintem az allergia tünetek is enyhülhetnek :)
    Homeopátiával kapcsolatban én is arra jutottam, hogy aki nem hisz benne annak semmit sem ér, viszont aki bízik benne annak többet segít, mint amennyi a placebohatás lehetne - legalábbis amiket olvastam tapasztalatokat azok alapján... annyi biztos, hogy bizonyítva nincs a hatásossága... (persze ami meg hatástalan az orvosságok között, az meg igen...) Szerintem próbáld ki, aztán várjuk az eredményeket :)

    Annyi biztos, hogyha meg szeretnél gyógyulni, nem elég akármilyen szert szedni, legyen benned az elhatározás hogy megteszel amit csak lehet ennek érdekében. A gyógyulást nagyobb százalékban ez segíti, valószínűleg mégha csak allergiáról van szó akkor is.

  • analfa
    #348
    hát figyelj, ameddig nem próbáltad ki, nem is kell hinni benne. Én kipróbáltam, bejött. Ha nem próbálod ki, a te dolgod, a hozzáálláson is sok minden múlik. Ha bebeszéled magadnak, hogy sz.rt sem ér, akkor lehet csak azért nem gyógyít meg, hiába van benne olyan hatóanyag.
  • jojo10
    #347
    Én nem hiszek ezekben, és egy barátom aki szedte semmivel nem lett jobban. Lehúzás az egész szerintem, arra meg sok a 900 ft hogy semmit nem ér.
  • berreg
    #346
    Nem, nem drága, csak 900 ft a gyógyszertárban 40 tabletta!
  • riddin
    #345
    Ez tök jó lehet kipróbálom én is. Sőt tuti. Csak 1 kérdésem lenne még h mennyibe kerül? Nem drága nagyon?
  • berreg
    #344
    A hisztamia Az élő szövetekben jelenlévő természetes anyag és elősegíti az erek tágulását, meg vérnyomáscsökkentő hatású és fokozza a gyomor savtermelését is. Igazándiból például a banánban nagyon sok van természetes módon, szóval erre nem kell külön tablettát szedni.

    A coryzalia vény nélkül kapható a gyógyszertárban, de ajánlott szedésének elkezdése előtt felkeresni egy homeopátiás orvost, aki el tudja mondani, hogy melyik a legmegfelelőbb személyre szabva.
    Nekem olyan 3 nap után teljesen megszüntette a tüneteket. Naponta olyan 4-5 darabot vettem be belőle.
  • Rubenvagyok
    #343
    Ezekről a homeopátiás szerekről már hallottam. De igazából nem csak jót. Neked mennyi idő után hatott és milyen hatásfokkal?
  • Coldplayer
    #342
    Annyit kérdezhetnék mi is az a hisztamin? nem igazán tudom. gyógyszer?
    Továbbá ez a coryzalia ez vénnyel vagy vény nélkül kapható?
  • berreg
    #341
    Ezt az oldalt nézd meg. Itt találsz mindenféle információkat a homeopátiás dolgokról.
    A coryzalia egy növényi és ásványi eredetű alapanyagokból álló szer. Jó ez náthára, szénanáthára, megfázásra, de mindenféle allergiára is. Hystaminnal erősíthető a hatása, de nem feltétlenül kell rögtön az elején kombinálni. Nekem nagyon bevált!
  • riddin
    #340
    Én kipróbáltam rendes gyógyszereket pl Xyzal meg Zyrtec de nem nagyon jöttek be. Az orrcseppek jók voltak de sok ideig nem lehet használni mert tönremegy az orrnyálkahártyám :S Próbáltam sóterápiát az se jött be. Engem is érdekelne ez a homeos dolog, kipróbálom lehet
  • Rubenvagyok
    #339
    Mi is ez? Részleteznéd mi ez a homeo... micsoda
  • berreg
    #338
    Ó, a macskaszőr-allergia nekem is a halálom. Meg a fű allergia... Nem tudok egyszerűen kimenni a Normafához, mert elkezdek tüsszögni, de szerencsére megvan a megoldás:)
  • Rubenvagyok
    #337
    Hát igen! Nekem fű és macska szőr allergiám van ami a barátnőmnél sok zűrt okozott. Mivel neki macskája van nem tudok megmaradni a lakásában és a ruháin is rajta van hülyén hangzik de rosszul érzem magam a közelében.
  • Coldplayer
    #336
    Allergia a leg undorítóbb betegség. Nekem a por allergia mellé van még egy nagyon jó kis tojás allergiám is. Sajnos én csak azzal tudok védekezni ez ellen hogy odafigyelek hogy mit eszem és merre nyaralok.
  • berreg
    #335
    Sziasztok! Én a coryzaliára esküszöm, ez egy homeopátiás szer. Én elég sokmindenre vagyok allergiás, mégis segített!
  • riddin
    #334
    Szia Ruben! Én is allergiával küzdök, elég kemény tüneteim voltak sokáig. Kiskorom óta kipróbáltam elég sok gyógyszert meg kezelést de kevés ami hasznos. Rengetek módja van a tünetek csökkentésére
  • Rubenvagyok
    #333
    Allergia ellen tud valaki valami tuti megoldást? Bármilyen módszer érdekel.
  • fery02
    #332
    akkor jó. :)
  • Fbn Lx
    #331
    ja hogyha megduzzadt akkor semmi gáz. lelohad az idővel... :)
  • fery02
    #330
    Annyira, hogy megduzzadt belülről, és el van dugulva. :D Am nekem sose vérzik az orrom. Még ettől sem vérzett, de kezdetben a beverés óta orrfújással együtt jött egy kis vér is ez esetben. De ez gondolom ilyenkor természetes. Mind1, már mintha az egyik lyuk már makulátlan lenne. Majdcsak elmúlik holnapra a másik is.
  • Fbn Lx
    #329
    mennyire erősen verted be?
    lehet elmozdult valami a helyéről :D
    menj el vele nézesd meg
  • fery02
    #328
    Hali! Nekem olyan gondom van, hogy tegnap este bevertem az orromat. Attól a perctől kezdve mostanáig is az vele a helyzet, hogy úgy érzem, mintha be le dugulva, de nem vagyok náthás, így nem is jön belőle semmi. Így nem is tudok rajta rendesen levegőt venni, főleg az egyik orrlyukból. Csak akkor, ha kicsit megemelem az orromat kézzel. Emellett picit fura érzés is megérinteni az orromat. Nagyon zavaró ez az egész, főleg a lélegzetvétel. Szerintetek helyrejön? :S
  • Fbn Lx
    #327
    ennek a felét nem értem hogy merre hányméter hova wtf :D
  • Balumann
    #326
    Jogos :D
  • Aquir
    #325
    egészség mindenek előtt:)
  • Balumann
    #324
  • Aquir
    #323

    Az ICPR (Nemzetközi Sugárvédelmi Bizottság) által használt érték az embert ért dózis kockázatának meghatározására:

    R=16,5*10^-6 [/mSv (milliSievert)]
    Tehát 1 mSv hatásos dózis 16,5*10^-6 kockázatot jelent.


    Lefordítva: 10 millió emberből 165-en halnak meg 1 mSv dózis következtében (míg pl. a természetes rák halálozások száma: 28400!!)

    Ezzel egyenértékű:
    egy pakli cigit elszívni
    8L bort meginni
    200 km hosszan kerékpározni
    1000 km hosszan autózni
    200-szor átkelni egy forgalmas úttesten
    1 veseműködés-röntgenvizsgálaton átesni



    Namármost az emberi test kibocsájtása: 0,18 mSv/év
    Vagyis: 84 éves időtartammal számolva 200x10^-6 kockázata van annak, hogy a saját testünk által leadott sugárzás miatt halunk meg (2000 ember évente)

    De! Önként vállalt kockázat: 50kg hölgy + 75 kg úr egy 8 órás éjszakája:
    8600 bomlás másodpercenként
    a szoros kapcsolat során (és óvszer nélkül): 8% nyelődik el a hölgyben = 5 nSv hatásos dózis
    (ez 1001 éjszaka alatt 0,005 mSv)

    Megéri?
  • krisz940122
    #322
    köszi hogy utánanéztél
  • Balumann
    #321
    Nem tudom, hogy figyeli-e még valaki a topikot, és ha igen akkor tud-e segíteni ilyenben, én attól tartok, hogy sajnos nem nagyon. Én igazából azt javaslom, hogy meg kellene több helyen kérdezni (nem számítástechnika és tudománnyal foglalkozó oldalon, hanem olyanokon ahol orvosok, egészséggel foglalkozó emberek vannak -> pl. valamilyen lenkei oldalon, természetgyógyász forumokon, stb.).

    Mindenesetre én rákerestem, és ezeket az oldalakat találtam ezzel kapcsolatban:
    pirula.net - Vesekő és vesegörcs
    Gyógynövénykereső
    Kókuszvíz (:o erről is most hallok először)
    eletmod.hu - vesekő
  • krisz940122
    #320
    Kérlek segítsetek!
    Anyukám hónapok óta szenved a veséjével.már többször volt törésen már nincs a veséjében a kő a hugyvezetékben van ezért már műteni se lehet.napok óta minden este az ügyeletre kell menni hogy kapjon fájdalomcsillapítót.szinte sír a fájdalomtól. nagyon sajnálom ilyenkor :-(
    mit lehetne tenni hogy elmúljon?lécci segítsetek.előre is köszönöm
  • Balumann
    #319
    Dr.Info oldaláról sok nagyon jó cikk:
    Tai Chi
    Tai Chi - és az idősek immunrendszere újjászületik
    Tai chi-vel a cukorbetegség ellen
    Jóga
    A zen meditáció valóban kikapcsol
    Meditációval a szívbetegekért
    A jóga már rövid gyakorlás után is javíthatja a légzést

    Az alma, mint gyógynövény

    A méz mint sebkenőcs?
    Ismerős csodaszerek: halolaj, gomba, cékla
    Mire jó a fülgyertyázás?

    Reiki
  • Csabesz6
    #318
    azt hittem van valami módszer.az se segít ha tisztul az orrom, pedig az általában beválik.na mindegy.
    azért köszi hogy válaszoltál:)
    holnapra remélem jobb lesz
  • Mirk
    #317
    gyógyulj meg
  • Csabesz6
    #316
    mit csináljak, hogy így az influenza vége felé érezzem az ízeket?:|
  • Aquir
    #315
  • Balumann
    #314
    Ezt az idézetet most találtam:

    "Kell hogy legyen valami az akupunktúrában. Végső soron ki látott már beteg sündisznót?"
    Bob Goddard

    :)))
  • Aquir
    #313
    GM szója fúj :P
  • Mirk
    #312
    De már a kép is undorító, mintha sarat innék