792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • sz4bolcs
    #391
    28:18. A riporter rá is kérdez.
  • Aquir
    #390
    Idézz
  • sz4bolcs
    #389
    Ő a statisztikát, mint módszert kifogásolta, és kb. úgy érvelt, hogy 5 gyógyult, és 5 rosszabbodott a statisztika szerint 5 egészséges embert jelent, de máris nem volt gondja, amikor saját álláspontját támasztotta alá ugyanezzel a módszerrel.
  • Balumann
    #388
    Nagyon tévedsz, ha azt hiszed ezeknek bármi köze is van Szendi Gáborhoz, vagy vitaminok kapcsán Lenkeihez, az égvilágon semmit nem találtak ki/fel.
    Bár róluk elmondható lenne, hogy saját érdekből gyűjtenek össze, meg publikálnak ilyeneket, érdemes utánanézned, hogy hány olyan "kutatás", oldal foglalkozik ezzel, akik tényleg nem saját érdekből foglalkoznak ilyennel, szemben azokkal a statisztikákat készítőkkel, akiket nagy valószínűleg azért módosítják, mert hihetelen nagy üzleteket tenne tönkre. Csak nézd meg, hogy miért álltak át a transzzsírra, miért használják ennyien. Ha egyszer ott vannak valós statisztikák, és már a McDonalds is tudja, hogy káros, valahol már be is tiltották teljesen (!), és szinte egyértelműen okozza sok ember halálát, infarktusát.
  • Aquir
    #387
    nosza járj utána az adatoknak, igazából csak akkor fogod nagyjából tudni ki mond igazat. A beszélgetőtársat sem akarta egyből meggyőzni.
  • sz4bolcs
    #386
    Ez a Szendi Gábor nagyon készen van. Amikor más álláspontot erősít a statisztika, akkor az "kis hazugság, nagy hazugság, statisztika", de utána a saját álláspontját védve már simán elfogadható a statisztika "tudományos igazság"-ként. Folyamatosan ilyen érvelési hibákat vét, és észre sem veszi??
  • Rettenthető
    #385
    Az oly nagy lelkesedéssel, mindenkinek ajánlott gabonaszem héja... a tuti rákkeltés csúcsa v. mondjam, hogy rákfenéje?
    Kevés rohadtabb anyag van emberi fogyasztásra ajánlva, mint az, ugyanis a gabonaféléknél sajnos minden nyamvadt méreganyag ott (is) halmozódik fel.
    Jó étvágyat, minden teljes kiőrlésű termékhez!

    De ilyen a szója is... ez a "szójapörkölt, szójafasírt, szójanővérkének, hogy befostam" (by Hofi).
    Google keresési javaslat: szója gyomorrák
  • Aquir
    #384
    a videóban is elmondja miért :)
  • Fbn Lx
    #383
    én viszont már tucat helyről hallottam a transzzsírsavakról meg a margarinról, szóval lehet benne valami...
    Nekem csak az a bajom, hogy nem fogom tudni most meggyőzni az egész családot, hogy holnaptól drága olívaolajjal főzzenek. Egyre inkább úgy érzem, az egészséges életmód a gazdag embereknek való.
    Valamint mivel helyettesítsem a margarint, ha a vaj nálam nem játszik, laktózérzékenység miatt? Nem ehetek mindig zsíros kenyeret :D
    Sőt... úgy tudom, a gabonákban található hormonok is károsak, férfiaknál pl. mellnövekedést (is) okoznak. Holnaptól mit egyek kenyér helyett?
    Szóval egy bizonyos szint után egyszerűen úgy érzem, leszarom, nem megy.
  • Balumann
    #382
    Csak 15 perc telt el a mai napból (amikor írtad), és már eleged lett mára? :P
  • Balumann
    #381
    Én most megnéztem Szendi Gábor honlapján az infarktusról szóló részt, és most olvasok először pl. a transzzsírról. Kicsit túlzásnak találtam, rákerestem: transzzsír... hát, megdöbbentő!
    "Óvatos becslések szerint évente legalább 1000 ember halálát lehetne elkerülni, ha az élelmiszeripar nem használná."
    És akkor még mennyi mindennek lehet ez a forrása, ha az ereket "tönkreteszi"?!

    Ezekre már tényleg nem nagyon lehet mit mondani.
  • Fbn Lx
    #380
    nah ennyi nézegetés meg olvasgatás és agymosás elég lesz mára. Eléggé kínzom magam, hogy imádom az ilyeneket végignézni. Az igazság fáj. Ilyenkor tehetetlennek érzem magam.
    Az a baj, hogy lassan az ilyen videók és cikkek hatására (illetve nem lassan, hanem már most) elvesztem minden bizalmam a társadalom jelenlegi formájában, az emberekben, és a világon mindenre kételkedően nézek.

    De komolyan, már annyi mindenről olvastam és hallottam ami a köztudattal ellenkezik, de egyszerű és hatásos, hogy csalódtam mindenben.
    Persze értem én, ezek a tudós emberek nem azért léteznek, hogy jót tegyenek a világgal... dehát akkor miért?
  • Aquir
    #379
    Azért írtam, mert gondoltam meg kell említeni.
    Ezen a lapon, Itt egy videó(!)
    "A tudomány és a kutatás ellenőrzése mára kicsúszott a társadalmi ellenőrzés alól. Ezt nem szabad tűrni."
  • sz4bolcs
    #378
    Wellness, fittness, lochness nélkül.
  • Fbn Lx
    #377
    én meg zsíroskenyeret akartam enni ma hagymával. természetesen most az egyszer pont nem volt itthon zsír. :(((
    amúgy mindig is gyanús volt nekem, hogy zsírosan étkező dédnagyapáink miért éltek 80 évet.
  • sz4bolcs
    #376
    Na jólvan akkor, nem bántam meg, hogy cigánypecsenye volt az ebéd extra adag szalonnával. :D
  • Aquir
    #375
    IPM, a gondolkodó ember lapja. Júniusi szám. Főoldalon részlet
    Hogy alapvetően csak igazolni akarásból, bizonytalan eredmények alapján kiáltották ki a koleszterint főbűnösnek, és azóta nincs megállás.
    Több tucat kísérlet érdekes módon nem mutat összefüggést a koleszterin és a szívinfarktus, érrendszeri problémák között, egyszerűen nem lehet igazolni.
    Hogy alapvetően az ősi vadászó-gyűjtögető életmódból származó ételekhez viszonyítva az ember csak újonnan fordult a gabonafélékhez, a törzsekben akik táplálékuk 35-45%-ékát állati zsírból és húsból fedezik, kevés szénhidráttal, ismeretlen a civilizációs betegségek fogalma.
    Legékesebb példa a korábbi eszkimók, akik mást nem is ettek csak fókahúst, mégsem haláloztak szívinfarktusban úgy mint a modern ember
  • sz4bolcs
    #374
    lol. Muti.
  • fery02
    #373
    Én megbolondulok lassan. Lehet ma sem alszok. :/
  • Aquir
    #372
    Tökjó, most olvastam "A koleszterinblöff" címmel egy cikket a koleszterin és zsírok jótékony, a növényi olajok, szénhidrátok és a gobonafogyasztás káros hatásairól.
  • Fbn Lx
    #371
    nekem is van orrsövényferdülésem :C de annyira nem komoly, szal nem fogok műttetni
    max tünet annyi, hogy néha nehezebben veszek levegőt ha egy bizonyos szögben fekszek. meg lehet kicsit orrhangom van :D
    nem fogok műttetni, max helyre verem magamnak
  • fery02
    #370
    Az én előzőmre is volt ilyesmi írva jah, hogy naponta lehetőleg maximum 3x, lehetőleg csak 1 hétig. Na nekem már 2 hónapja van ez a szar. :D
  • Balumann
    #369
    Egyszer nekem is volt hasonló "ügyem", a vicces az, hogy én nem vertem be meg semmi. Egyszer beteg lettem, ami náthával járt, aztán egyszerűen az orrsprayt nem tudtam nélkülözni, mert bedugult állandóan. De aztán úgydöntöttem inkább kibírom, max csak este fújok, 2-3 napig még este legalább kellett, utána 2 hét kb. és teljesen elmúlt. De nekem nem volt orrsövény ferdülésem, legalábbis nem tudok róla, nekem biztos, hogy a spray miatt volt (vagyis lehet, hogy volt valami oka, ezer oka lehet manapság, de a spray miatt nem tudott helyre jönni).
  • fery02
    #368
    Hali, ha nem emlékeztek a kettő hónapja történt problémámra, akkor megtekinthetitek abban a hszban, amire válaszoltam.
    Csak úgy érdekességként közlöm a fejleményeket, hátha valakit érdekel: Még azóta sem múlt el az orr gondom, pedig történt már vagy 2 hónapja. Naponta kell orrspray-t használnom. Legalább 2x, mert nagyon be tud dugulni, leginkább a bal orrlyuk. Már szinte biztosra vesszük, hogy ez már nem nátha, mert 2 hónapos nátha nem igazán gyakori szerintünk. Az is lehet, hogy az egészet már a túlzott orrspray használat okozza, ami kikezdi az orrnyálkahártyát és ettől dugul. Allergiára is gondoltunk már természetesen és mivel az utóbbi időkben egyre súlyosabbak az orrdugulásaim (már napok óta nem alszom miatta rendesen, csak pár órákat) gondoltam utánajárok már azért.
    Elmentem gégészetre, ahol kiderült, hogy a bal orrlyukban súlyos orrsövény ferdülésem van (allergia tesztet is csináltunk, de mint kiderült nem vagyok allergiás). Felírtak egy másikféle spray-t, amit egy hónapig kell használnom. Ha addig nem történik szinte semmi változás sem, akkor meg kell műteni.
  • Balumann
    #367
    Feltöltöttem a jógáról egy rövid olvasmányt, a tudás fájából. Megtaláljátok a tárhelyen ;)
  • Fbn Lx
    #366
    nekem meg gyakorlatilag egész félévben csak hétfőn meg szerdán volt órám, de akkor egész nap.
    Szal úgy néztem ki, hogy: hétfőn kómás, kedden energikus, szerdán kómás, csütörtökön energikus...
  • Balumann
    #365
    Pontosan ugyan így vagyok én is. Este a legjobb zenét hallgatni meg így olvasgatni - de lehet, hogy játszunk és az húzódik el. A lényeg, hogy csak még ezt elolvasom, csak még meghallgatok néhány sázmot, aztán más 1 óra is elmúlt. Van, hogy 3-kor fekszek le, és 8-kor kelek. Általában nem vagyok fáradt annyira ilyenkor sem, csak ha előtte való nap sem magamtól keltem.

    Csak az a rossz, hogy nekem délelőttönként nem nagyon van órám (heti 2x volt eddig, már csak 1x van), és így a délelőttöket végig alszom. :(
  • Fbn Lx
    #364
    mondjuk az hogy 1 vagy 3 óra hajnalban, az gyakorlatilag cseppet mindegy :D
    viszont 23 meg 03 között már érezni a pihentségbeli különbséget...
    Uhh, azt se tudom már mikor volt olyan utoljára, hogy éjfél előtt lefeküdtem :D képtelen vagyok erőt venni magamon
  • Balumann
    #363
    Én is úgy vagyok, hogy valamikor 3-tól 11-12-ig alszok (sőt múltkor fél 1-kor keltem fel), de van, hogy 1-kor lefekszek mert korábban kell kelni (pl. 8-kor). Én nem szoktam semmi különbséget érezni így nap közben, csak reggel vagyok fáradt egy ideig, meg este hamarabb elfáradok, ha kevesebbet alszok.
    De lehet, hogy a változáshoz is hozzá kell szokni :D
  • Fbn Lx
    #362
    akkor nem gáz, hogy alapjáraton hajnali 3-tól 11-12-ig alszok, ha nem kell menni sehova? :D

    szerintem rohadtul nem mindegy, mert szoktam érezni a gyomromon. olyankor egész nap rosszabb az étvágyam, mintha hamarabb aludnék
  • fery02
    #361
    Ok, köszi mindkettőtöknek. Csak érdekelt, mert végülis én is látom benne ezt a logikát, csak kíváncsi voltam mások véleményére. :)
  • Balumann
    #360
    Csak 1 dolog szükséges a jó alváshoz, a zavartalanság (lehetőleg teljesen sötét, és minél kevesebb zaj). Szerintem mind1, hogy mikor, de este biztos, hogy jobbak a körülmények az alváshoz.
  • Aquir
    #359
    hát biztos, mert a fény és a normális biológiai ritmus megváltozása csak ront a helyzeten
  • fery02
    #358
    Igaz az, hogy egy ugyanolyan nappali és éjszakai alvás közül az éjszakai alvás biológiai szempontból pihentetőbb?
  • dronkZero
    #357
    Homeopátiáról...
  • Balumann
    #356
    Felraktam a tárhelyre1-2 új dolgot.
  • Aquir
    #355
    az is betegség nem igaz? :)
  • Balumann
    #354
    Hát, mint egy másik betegség mellékhatása... lehet. Amúgy nem, ez lelki betegség.
  • Aquir
    #353
    igen, vannak szorongásos betegségek :P
  • csudess
    #352
    Sziasztok érdeklődni szeretnék, h a szorongás mint egy betegség létezik eé?!