792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • Fbn Lx
    #431
    omg, becsületes magyar ember, és nem ismeri Tihanyi doktor urat
    A Vágó Istvánnal való vitájára érdemes rákeresni aki még nem látta, szegény faszi ég mint a rongy
  • krisz940122
    #430
    :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
  • sz4bolcs
    #429
    tíz, húsz, harminc, negyven xDDD
  • krisz940122
    #428
    nem félek mert kb 2 éve a csuklóm volt eltörve meg régebben több bokakificamodás :S az a baj h most elklezdett lilulni az ujjam ahol fáj és félek mert hallottam h vérrög is kialakulhat (Isten ments) :/na holnap akkor go sebészet.:( azért köszi a segítséget.
  • Tina66
    #427
    Nem kell félni, nem fog fájni! Valószínűleg csak röntgen lesz. Nemrégiben az én ujjammal is gond volt, bár azt a kutyám rángatta meg. Egy tuti, hogy az ujjban lévő porcok, ízületek lassabban gyógyulnak, így hónapokig fog sajogni. A legnagyobb trauma (legalább is nekem) a kórházak baleseti osztálya, ahol világháborús állapotok uralkodnak máig.
    Meg is fogadtam, hogy egyhamar nem kerülök oda, ahogy csak tudok vigyázok magamra. Első lépésként csináltattam egy teljes (lifecode) állapotfelmérést a napokban. Inkább most féljek egy kicsit az eredménytől, mint néhány év múlva, amikor már mentő visz a fentebb említett nem túl guszta helyre. Most veregetem a vállam, mert a dialíziskezelést már megúszhatom.
  • krisz940122
    #426
    holnap fogok hazamenni de nem tudom mi lesz addig.mert most hogy írok ide az sg-re a hátratört ujjammal is írok :D csak anyit érzek h zsibbad.de nem fáj.meg egy kicsit meg van duzzadva.csak azért félek elmenni dokihoz mert az tuti h begipszeli és még itt van azért a nyár :S de miért irtad az h 20 30 40 50 60 stb?
  • sz4bolcs
    #425
    ...mutatóujj harminc, negyven, ötven, hatvan --> az ujjad csak megrándult
    húsz, harminc, negyven -de a központi idegrendszer energiaszintje a béka feneke alatt van. Esetleg végezhetek egy fantomműtétet?

    zárójel

    Miért nem mész el dokihoz? Megvizsgálna, és egyből megmondaná, vagy elküldene röntgenre, amiből egyből tudnád, hogy nincs gebasz. Fórumdiagnosztika, beszarok.
  • Fbn Lx
    #424
    persze ettől még nem árt egy röntgen
  • Fbn Lx
    #423
    letesztelheted te is, hogy eltört-e.
    hüvelykujjad a mutatóujj bütykének tetejére, a mutatóujjad pedig alá, a tenyér felöli oldalra tedd. szóval érezd rendesen az ujjaiddal a bütyködet, Kérj emg valakit, hogy kezdje el balra-jobbra oldalirányba mozgatni, és lehet érezni, ha a csonton érezni így tapintásra hogy kicsit mocorog, ezt úgy hívják hogy fraktál. akkor eltört.
  • Balumann
    #422
    Hát igen ezek nem múlnak el egy délután alatt. Az ilyeneknek kell idő míg meggyógyulnak. Ha eltört, akkor szerintem nem is tudnád mozgatni. Mindenesetre sztem menj elmegvizsgáltatni, esetleg tudnak adni valamit amivel gyorsabban meggyógyul.
  • krisz940122
    #421
    nem fáj annyira csak egy nagyon-nagyon kicsit lüktet.
  • Fbn Lx
    #420
    hát ha kurvára fáj és be van dagadva akkor az 100 hogy nem megy le reggelre, legalább 1-2 hét. Én most pont a hüvelykujjammal vagyok így, kapott egy hátralöketet. Elmentem, megröntgeneztettem és kiderült hogy megrándult, de kurvára be volt dagadva. kaptam egy kis rögzítő cuccot a hüvelykujjamra, még másfél hétig hordanom kéne, de már viszonylag semmi baja. Megyek is edzésre ma megint :D
  • krisz940122
    #419
    tudom h nem jó helyre írok de kellene egy kis segítség.ma véletlenül hátratörtem a mutatóujjam bedagadt de tudom mozgatni csak fáj.majdnem ökölbe is tudom tenni.lécci mondjátok meg h csak zúzódott (remélem) vagy el is tört.a duzzanat reggelre lemegy?előre is köszi.
  • sz4bolcs
    #418
    lol. nem. :D
  • Fbn Lx
    #417
    túladagolás esetén a legtöbb gyógynövénynek természetesen megvannak ezek a káros hatásai.
  • Balumann
    #416
    Nah ez jó, most látom, hogy elfelejtettem válaszolni :DDD
    Csak annyi, túl sok esetén káros hatása van (fejfájás, hasmenés, hasi görcsök), akkor vajon nincs-e káros hatása kevesebb esetén is?
  • Balumann
    #415
    Én most 2 hétig távol leszek (Balaton), tehát nem azért nem fogok válaszolni, mert elfelejtettem a topikot :|
  • sz4bolcs
    #414
    De mi a gyanús?
  • Balumann
    #413
    Hm, tényleg jókat írnak róla, legalábbis majdnem. Ez egy kicsit gyanús:
    "A kivonatot akut problémák esetén szakember által meghatározott ideig szedhetjük! Túlzottan nagy adagok szedésekor esetleg fejfájás, hasmenés és hasi görcsök jelentkezhetnek. Figyelem! A kivonat a szembe nem kerülhet! Kizárólag hígítva használjuk! Hígítatlanul szemölcsök, láb- és körömgomba esetén használható külsõleg. Citrusallergiában szenvedõk nem szedhetik. Csecsemõknél és kisgyermekeknél kisebb adagot használjunk. Várandós anyukák is szedhetik."

    Mindenesetre, rosszat nem találok róla, ezekszerint csak jó. Mik vannak... :-)
  • sz4bolcs
    #412
    "Naa, a grapefruitmag az fertőtlenítő... :I"

    Az is.

    "Hatása:
    A citrus bioflavonoidok gyökbefogó és antioxidáns tulajdonsággal rendelkeznek, a C-vitamin hatását fokozzák, bomlását gátolják. A kapillárisok kóros átjárhatóságát és törékenységét csökkentik. Az emberi szervezet zavartalan működéséhez szükséges ú.n. esszenciális anyagok, ezért P-vitaminnak vagy permeabilitási faktornak nevezik. A kivonat 800 baktérium- és vírustörzs, valamint 100 gombafaj és számos egysejtű parazita növekedését már nagy hígításban is gátolja, ugyanakkor a fiziológiás baktériumflórát nem károsítja.

    Alkalmazása: naponta 2-3x 10-15 cseppet egy pohár folyadékkal bevenni."
  • Balumann
    #411
    Zsírok, zsírsavak (kötelező olvasmány!)
  • Balumann
    #410
    Naa, a grapefruitmag az fertőtlenítő... :I
    A halolaj viszont elvileg tényleg jó... de annyira azért nem :o És mivel zsíros, csak zöldségekkel/gyümölcsökkel kiegyensúlyozva ^^

    "Zsírsavak szerepe

    Manapság nagy divat a margarin, miközben erősen háttérbe szorult az olyan állati zsiradék, mint például a disznózsír. Ennek tagadhatatlanul előnye van például a szív- érrendszeri betegségek megelőzése szempontjából. Csakhogy a margarinok kizárólagos és túlzott fogyasztása éppoly káros, mintha csak nagy mennyiségű disznózsírt ennénk.

    A mindannyiunk által szeretett „zsíros deszkának", pláne hagymával, zöldpaprikával és paradicsommal, időnként az egészséges táplálkozásban éppúgy helye van, mint a margarinos szendvicsnek. A különböző zsiradékoknál ugyanis az arányok az igazán fontosak.


    Vannak jó zsírok és rossz zsírok. A jó zsírok (ilyen például a halolaj) az életben maradáshoz és a szervezetünk egészséges működéséhez nélkülözhetetlenek, a rossz zsírok viszont betegségekhez és idő előtti öregedéshez, halálhoz vezetnek.
    A „transzzsírok" allergia szempontjából rossz zsírok. Ezek növényi olajokból, „részleges hidrogénezés"-nek nevezett vegyi eljárással készülnek, amitől szobahőmérsékleten olyan szilárddá válnak, mint például a disznózsír. Ilyenre van szükség a margarinok készítéséhez is. Ezek mesterséges zsiradékok, amik a természetben és az emberi szervezetben egyáltalán nem találhatók meg.

    A „részlegesen hidrogénezett növényi olajok" a kereskedelemben kapható kedvenc ételeink elkészítéséhez igen széles körben használatosak (pl.: finom kenyér, keksz, csokoládé, burgonyaszirom, csipsz, majonéz, salátaöntet stb.).

    A gyorséttermek hasábburgonyája és egyéb sültje is transzzsírban pirul ropogósra. A világ fejlett országaiban a mozgáshiány mellett a túlzott cukor- és lisztfogyasztás után, a gyermekek és felnőttek kövérségének a transzzsír a harmadik leggyakoribb oka."
    (forrás)
  • sz4bolcs
    #409
    Megtaláltam a tökéletes kombót:

    Halolaj kapszula grapefruitmag kivonattal leöblítve. Régóta lepedékes a nyelvem valószínüleg az egyik fogamtól, bekentem ezzel a cuccal, és 10 perc alatt lemarta róla.
    Amikor elkezdtem utána kajálni, sokkal erősebben éreztem az ízeket, és olyan endorfináradatot indított el az agyamban, hogy még a cigit sem kívántam utána, prüszkölök tőle, mint az állat. Azt hiszem, leszoktam. 10 perc alatt helyrerakta a magas vérnyomásom, és visszanövesztette a fél karomat. Elmúlt a depresszióm, most már tudom az Egy Igaz Utat, hogy csak én tehetek arról, ha beteg vagyok, még akkor is, ha a gonosz gyógyszermaffia az ellenkezőjéről győzködött az egész életemben, ezért a kezembe is vettem az életem irányítását. Tiszta szatori, ilyen csodaszert a C-vitamin óta nem találtak fel.
  • sz4bolcs
    #408
    Vagy csak erre vagyok kondícionálva??
  • sz4bolcs
    #407
    Omg, ez a grapefruitmag kivonat kicsit töményebb formában olyan étvágyat csinál, mint egy kupica Unicum.
  • Aquir
    #406
  • sz4bolcs
    #405
    Kendő föl, azt djihád!
  • Aquir
    #404
    Költői kérdés volt, de úgysem látom értelmét hogy magyarázzam, mióta vitából csúsztál át láthatóan hadakozásba :)
  • sz4bolcs
    #403
    Nem tudod, és nem kell? Hát sebaj.
  • Aquir
    #402
    nem kell
  • sz4bolcs
    #401
    Akkor törd rajta a fejed, ha érdekel.
  • Aquir
    #400
    tényleg :)
    mondjuk nem tudom minek szabadítaná magára mások haragját, akik végül perben semmit sem tudtak ellene kezdeni.
  • sz4bolcs
    #399
    orly?
  • Aquir
    #398
    Mindenkinek egyéni joga eldönteni, hogy milyen álláspontot képvisel.
  • sz4bolcs
    #397
    Szerintem az ürge legtöbb esetben ugyanúgy blöfföl, mint azok, akikről azt állítja, hogy blöffölnek. Egészségiparos..
  • Narusco
    #396
    de engem inkább az érdekelne, hogy nehézlégzés miért van.
    mellesleg igen van benne asszem
  • Phat Smoker
    #395
    abban az orrsraypben is van efedrin ? :)
  • Balumann
    #394
    Pont mostanában volt szó róla, #369 !
  • Narusco
    #393
    náthára elkezdtem nasivin orrspray-t használni, de valahogy rajta maradtam. kb másfél üveget (vagy flaskát vagy a f*sztudja mi ez) használtam el. a lényeg az, hogy egyik napról a másikra nehézlégzés jött rám, nem bírom mindig teleszívni a tüdőm. elvileg lehet ez orrcseppektől, de valakinek volt már ilyesmi problémája? persze nem biztos hogy ettől van, lehet hogy mástól... tudom orvos, de gondoltam most előbb írok ide
  • Aquir
    #392
    ő a korábbi kutatások statisztikai trükközéseire és meghamisítására hivatkozott, ezután a kérdés után pedig a megítélése szerint ténylegesen reprezentatív kutatásokat idézett, amelyek egyenes úton helyes okfejtéssel mondanak ellent az előzőknek, átvéve a legszélesebb mintákat, példának mondott korábban kutatásokat amik ilyen úton ténylegesen bizonyították egy gyógyszer káros hatását, amikből botrányok is lettek.

    Ő szkeptikus, beleásta magát és elvileg látja milyen folyamatok zajlanak, említett matematikai módszereket amikkel a kutatási eredmények helyességét ellenőrizni lehet..

    A te jogod az, hogy ha nem jársz utána, akkor egyedül ezen interjú alapján döntsd el együltő helyedben, hogy mit gondolsz valósnak.