164
  • Deloi
    #124
    Már nem azért, de az IQ teszt a logikát méri, akinek nincs elég logikája, hogy ezt megértse, az inkább ne szóljon bele. Attól, hogy vkinek nem magas, még lehet különleges érzéke dolgokhoz, pl. Szent-Györgyi Albert. Lehet piszok jó memóriája, és érthet jól egy adott területhez.
    Itt jegyezném meg, hogy a régebbi IQ tesztek még egész mások voltak, mint a maiak!!! Bele vették pl. az általános műveltséget, meg egyebeket. Ha vkinek ez nem ment, nem lett neki magas, attól még lehetett kiváló biokémikus ugye.

    Beszélgess egy 60-as IQ-val rendelkező emberrel egy órát, és megérted, mit mutat.
    Ja és köze nincs ahhoz, hogy emberileg ki milyen tapló, És Einstein nem bukott meg fizikából... (urban legend)
  • k9duli
    #123
    Nem az a lényeg hogy egy iq teszt után kinek mekkora..Hanem hogy milyen ember.
    Lehet diploma után is egy kocsog...
  • uniu
    #122
    ugy kell ezt, csak kemenyen!:))
  • babajaga
    #121
    Ja és azt elfelejtettem hogy ennek ellenére olyanról nem tudok hogy a másikat meglőtte volna valaki ellentétben a későbbi tesztköteles időkben amikor beon gyakran előfordult. Akkor saját magukat lőtték szándékosan vagy véletlenül kupán. Az utóbbi időkben a tesztek ellenére több volt a honvédségnél a baleset mint az én időmben.Ez tény. Teszt ide vagy teszt oda.
  • babajaga
    #120
    Semmiféle teszt nem volt sorozáson se komoly se komolytalan amikor én be lettem sorozva. Olyan hanka egyének lettek besorozva hogy röhej. Hülyébbek voltak mint a sokévi átlag.Elég nagy volt a fluktuáció, hullott a férgese rendesen.. Pont azok csődöltek be akiket nagyra tartottak akár előléptetéssel akár jutalmazással. Én keményen végigvittem a két évet pedig többször küldtem el a picsába századosokat őrnagyokat ezredeseket mint amennyit szabadságon voltam. Utáltam a butaságot az igazságtalanságot és keményen viszavágtam.Katonásan!

    Milyen iskoláról beszélsz én munkahelyi felvételről írtam.
  • uniu
    #119
    Akkor kapaszkodj meg, de pl amikor meg voltam sorozason(nem a te idodben) ott is volt komoly IQ es sok hasonlo teszt, hogy a kedves delikvens egyaltalan kaphat-e fegyvert a kezebe... Ugy emlexem, hogy ez ma mar alapfeltetele barmilyen nemu fegyverhasznalathoz. Amir irtal az santit. Egy iskolaba nem azert jelentkezik az ember mert azt a valamit mar tudja, hanem mert meg akarja TANULNI.
  • uniu
    #118
    jok azok az ertekek is. Itt nem az 1-2 pontonkenti eredmeny a mervado. A lakossag IQ-ja egy gauss gorbe szerint jol abrazolhato. Atlag, alatti es feletti. A 100-130 az az atlag feletti erteket jeloli. A 80-100 az atlagos. Pl a ciganyok IQ-ja zommel 80 alatti... Jo az IQ teszt es nem szabad fekete-feheren venni a dolgokat. A matek tudast is le lehet merni par peldaval de senki sem kovetkeztetne abbol pl a nyelvtan tudasra. Szent-Györgyi Albert pont beleillik a kepbe. Miert is ? Tudtad, hogy Agatha Christie dislexias volt, (ahhoz kepes egesz jol irt)? Einstein megbukott fizikabol az erettsegin? Edisont a muterja tanitotta meg irni ? (mert nem ment neki a suliban, sot asszem ki is hagyott par osztalyt. Mozart 5 eves kora utan tanult mg beszelni? stb stb Ennek az a magyarazata, hogy az egyik kepesseg a masik karara tud kiemelkedoen teljesiteni.
  • babajaga
    #117
    Volt a TV-ben egy igazgató aki azt mondta hogy minden új felvételessel IQ tesztet kéne kitöltetni. Tehát jelenkezik valaki villanyszerelőnek akkor nem villanyszerelési feladatot kap hanem az IQ teszter meg fogja állapítani hogy ő arra amire jelentkezett alkalmas e. Ezért vagyok dühös mert ez már a gyengeelméjűség felé mutat, és az igazgató értelmét intelligenciáját teszt nélkül is mutatja. Ő is biztos IQ teszttel került a posztjára.
  • Molnibalage
    #116
    Az egyes terülteken mutatott értelem mérhető. Nagyon nem mindegy. Az IQ teszt javarész gemoetriai, matematikai és egyéb nagyon elvont dolgokra megy. Műszaki kérdésekben egyes területen penge vagyok, de egy adóbevallást kézileg kitölteni nem tudnék, mert az én szememben, egy híg fos az egész pénzügyi és adózási rendszer. Ezzel szemben az emberek 90%-a egy csaptelep egyes részeit sem tudja kicserléni, mert nem ért hozzá. Akkor melyik embercsoport a hülye? Egyik sem. Csak máshoz értenek. Az IQ teszt is ilyen. Célzottan már. A magasabbrendű gondolkodást kurvára nem méri, csak a logiát méri. Az út dolog alkotására való képességet nem képes mérni.
  • babajaga
    #115
    Akkor áruld el miért kapott Szent-Györgyi Albert egy kiugró intelligenciájú, értelmi képességű ember 80 körül? Hallottad őt beszélni? Ezt nevetve mesélte.
  • Epikurosz
    #114
    Nem állítom, hogy a jelenleg használatos IQ-tesztek tökéletesek, de szerintem az intelligenciaszint mérhető.
  • babajaga
    #113
    Azért haragszom rá mert semmire nem jó semmit nem mutat semmiféle hasznos képességeket nem árul el.Kik állították ezeket össze? Teljesen tetszőlegesen? Kérdéseket én is fel tudok bárkinek tenni és ha azt mondanám hogy neked ennyi a műveltséget az pofátlanság lenne, de ugyanígy pofátlan és hazug az IQ tesztből bármit levonni. Ugyanis nem konkrét célzott teszt hanem öncélú és elvont. Ha KRESZ tesztnél van három tábla pld és az a kérdés melyik az Állj! Elsőbbségadás kötelező! az konkrét. A Rubik kocka gyors kirakása ugyanilyen haszontalan álképeséget rejt, nem valós tudást.
  • Epikurosz
    #112
    Sejtem, hogy miért haragszol te ennyire az IQ-tesztre...
    Úgy vagy te is ezzel, mint én a Rubik kockával: két oldalnál még soha nem sikerült többet kiraknom, ezért jön, hogy földhöz vágjam.
  • babajaga
    #111
    TV csatornákon tehetségtelen senkiháziak jósolnak kártyát vetnek jövőbe látnak, és van páciensük, magas IQ-jú emberkék, vagy nem?
  • Molnibalage
    #110
    Az IQ teszt egy vicc a szememben. Attól függően, hogy milyen állapotban van valaki lazán kihoz 30 pont eltérés is. Régen poénból párat kitöltöttem. 105-131-ig kijött minden. Ekkora szórással és egy uniformizált módon nem mérhető le senki.
  • babajaga
    #109
    Tudod én láttam egyszer a TV-ben egy olyan magas IQ-jú fazont akinek IQ-ja kiütötte a plafont. És mit láttam? Egy nagyképű ostoba tahót. Aki azt hiszi hogy ő ezzel a szarsággal ( nincs rá jobb magyar szó, én arról híres vagyok hogy a fínomkodás távol állva tőlem mindig a legmegfelelőbb szót használom. A finomkodó ember, buta ember.)különb mint más, holott amit produkál az nem valós tudás hanem elvont haszontalan képesség.Nagy divat ma haszontalan képességeket áltudományokat valódi tudásnak beállítani és elfogadni.Hülye embereknél sikere is van. Csak ez nem dicsőség mert ezért lehetett fasizmust is csinálni mert az emberi totális hülyeség tette lehetővé.
  • uniu
    #108
    tudom, de megis kormanynak hivtam mert valami szervezettseget megis mutat az orszag.
  • uniu
    #107
    "Az IQ az meg mia macskafing? " - Kb ezt is vartam toled:))
  • Molnibalage
    #106
    "Ha van POLITIKAI akarat, akkor a kalózokat 24 óra alatt ki lehet nyírni"

    Ez kb. olyan beszólás, mint a "mindent feltaláltnuk amit lehetett". Értsd ezt úgy, hogy "mindekiről tudjuk, hogy hol van". Sőt még azt is, hogy hol lesznek az újabb csopoprtok! Aha, persze...
  • Molnibalage
    #105
    "Ha van POLITIKAI akarat, akkor a kalózokat 24 óra alatt ki lehet nyírni"

    Ezen csak röhögni tudok. Áruld már el, hogy hogyan? Még azt sem tudni, hogy pontosan hány kalóz van és honnan jönnek. Vagy te tudod? Akkor talán a rendelkezésünkre bocsájhatnád a listát pontos koordinátákal. És az új beléppőkkel nem is számolsz? Lehet, hogy éppen most kel útra egy újabb kalózbanda.

    Még, ha az összes hely is ismert lenne áruld el, hogy kiknek van olyan csapásmérő kapacitása akik egyszerre le tudnak csapni Afrika kelet részén, az Indiai-óceán közéspső részén és a kismillió szigetből álló Indoznéia környékén?

    Hogyan lehet ekkora orbitális marhaságot leírni?
  • babajaga
    #104
    Az IQ az meg mia macskafing? Nem tudod hogy Szentgyörgyi Albert egyszer ilyen szemetet kitöltött és 80 körül jött ki. Elnézést kérek hogy szemétnek dícsértem az emberi butaság eme sz***t h****t. Kevés ennél semmibb találmánya van az emberi gyagynak. Nincs elég buta ember még az IQ nevű mocsadékkal is hülyítik? Ha nekem valaki azt mondja hogy ő 200-as szóba se állok vele elküldöm a p*****a mert szignifikánsan hülye emberrel nincs közös témánk. Igyekeztem visszafogni magam de ennél enyhébben nem lehet a lényeget kifejezni. Az átlagosnál nagyobb emberi hülyeségtől herótom van.
  • babajaga
    #103
    "akkor a kalózokat 24 óra alatt ki lehet nyírni"

    Azta! Ezt a tehetsegget! Ez nem lacafacázik! Kár hogy a kalózok nem tudnak róla, mert úgy menekülnének hogy még a farkukat is elhagyják, mint a gyík!
  • Epikurosz
    #102
    "Régen értelmesebb voltál,"

    Mi az, hogy értelmesebb, szebb is voltam. Ezután már csak bölcsebb lehetek.

    A jog az olyan, mint a rágógumi, oda nyúlik, amerre húzzák. A technikai feltételek pedig adottak, ezen kár csámcsogni. Ha van POLITIKAI akarat, akkor a kalózokat 24 óra alatt ki lehet nyírni. Sajnos a politikai akarat hiányzik, mert a demokratikus választásokba genetikailag be van építve a töketlen politikusok megválasztása. Ha esetleg pszichológiai tesztekhez lenne kötve a vezetői posztok elnyerése, talán más lenne a helyzet. Pár ilyen IQ, EQ meg hasonló teszt betenne sok úrhatnám papagájnak. Ezzel persze kizártam a diktatúra opcióját is, mert az is csak akkor jó, ha értelmes ember a diktátor, aminek kisebb az esélye, épp ezért jobb, ha azért 4,5,6,7 évenként van lehetőség a leváltásra.
    Ha valami nem érthető, tessék kérdezni!
  • Molnibalage
    #101
    5 perc? Egy nyamvadt törvényen képesek heteket csámcsogni. Milyen vonatokat véd fegyveres őr egész pontosan? Milyen felhatalmazással? Melyik ország területén? Ha egy hajó X ország felségvizein hajózik Y ország zászlaja alatt akkor mi is lesz a helyzet? Nem vagyok jogász, de ez nekem nem 5 perces melónak tűnik. És akkor ott van még a tengerei és nemzetközi jog is. Ha még a támadók így is győznek akkor ki segíthet és milyen felételekkel? Baj esetén ki állja a cehet, kié a felelősség?

    Régen értelmesebb voltál, újabb átgondolatlanul szólsz hozzá. Miután a technikai részbe nem tudsz belekötni másra váltasz, mert az látszik, hogy fingod nincs a dolgok technikai részéről. Sebaj.
  • Molnibalage
    #100
    És mégis miből? Milyen gépet raknál rá? Ki kezelné őket. Ehhez megintcsak konvoj kell...

    Na feledjük, hogy ma már szinte "minden sarkon" beszerezhető a Sztrela-2 vagy újabb inkarnációi...
  • atomkrumpli
    #99
    már nem létezik olyan ország hogy szomália, részekre szakadt egy ideje, kormánya sincs
  • Epikurosz
    #98
    Ülésezett a Sóhivatal.
  • xizor
    #97
    Szerintem meg izrael vegyen mindenki irakban lévő katonának egy búvárruhát és küldjék ki őrjáratozni az óceánba őket...
    Gondolkozzatok néha :)
  • Epikurosz
    #96
    A jogi háttér 5 perc alatt megoldható te észkombájn.
    A vonatokat is fegyveres őr, sőt vasúti rendőr védi, te zseni.
    A légi marsallokról már nem is merek mesélni, te Einstein.
  • kvp
    #95
    Egy olcso megoldas a jelenlegi hajok egy resze szamara.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Merchant_aircraft_carrier

    A MAC osztalyu hordozokat kereskedelmi hajokbol (foleg tartalyhajokbol) alakitottak ki a II. vilaghaboru alatt, ugy hogy az eredeti civil szemelyzet es a rakomany is megmaradt. Az ilyen hajokat is tartalmazo konvojok soha nem vesztettek egy hajot sem tengeralattjaro tamadastol. Eleg lenne egy konvoj egy hajojat ilyen modon kialakitani. Melle meg nehany kis jarorcsonak, amiket normal esetben az egyik teherhajo vontat es maris tulleptek egy masodik vilaghaborus konvoj felszereltseget, gyakorlatilag filleres felszerelessel. Az, hogy a nagy cegek nem mernek fegyverzetet adni a hajoiknak csak azert van mert nem akarnak konfliktusba keveredni idegen kormanyokkal.

    ps: A muzulman fegyveresek jelen eseteben a 'jobb' felnek szamitanak, ugyanis amig hatalmon voltak addig a kalozkodas gyakorlatilag megszunt, csakugy mint a talibok alatt afganisztanban a maktermeles. A muzulman szelsosegesek ugyanis nem turik az anyagi alapu bunozest. Az igazi problema, hogy afganisztanban a fundamentalista muzulmanok cia kabitoszerkereskedelmet zavartak, mig afrikaban a kinaiak terjeszkedeset gatoljak.
  • Molnibalage
    #94
    Technikailag valóban ez lenne kívánatos csak - ahogy már mondtam - ennek jogi háterre elég bizonytalan szerintem. Az ember nem pakolgat mindenféle fegyverest csak úgy hajókra akik istentudja kinek a zászlója alatt hajóznak.
  • ziipp
    #93
    Mindenesetre a leggyorsabb orvoslat az lenne, ha felszerelnék a kereskedelmi hajókat is legalább a kalózok szintjén lévő fegyverekkel - gondolom azért nincsenek olyan durva fegyvereik, pár rakétavető, gépkarabélyok -, hogy ne legyen annyira könnyű dolguk. Csak olcsóbb alkalmazni pár zsoldost, mint váltságdíjat fizetni. Ráadásul egy profi zsoldos csapat talán képzettebb is, mint egy falusi kalóz horda. Ezt követően meg lehetne gondolkozni a hosszútávú megoldásról.
  • Molnibalage
    #92
    "Ne akadékoskodj annyit."

    Mi abban az akadékoskodás, hogy leírom miért lehetelen fizikailag?
    ----

    "A GPS is minden pontból lát min. 3 műholdat, sőt néha 5-öt is."

    Mert 24 db van fent te zseni (plusz 1 vagy 2 tartalék asszem). Gondolj bele, néha 24-ből csak 3-at lász. Vágod?
    ----

    "A Föld teljesen átlátható, pláne a tengerek és óceánok, ahol nem lehet elbújni egy erdőbe vagy egy domb mögé."

    Csak köbde vagy párába és a radart korlátozza a horizont. Sebaj.
    ----

    "Sima ügy. Adjanak nekem évente 1 milliárd dolcsit és pluszban a hadifelszerelést, én toborozok zsoldosokat, akiknek adok 10 milliót italra és kurvákra, én elköltök 490 millió dollárt (ebből 245-öt jótékonysági célokra, a többi a saját luxusomra) és a fennmaradó 500 milkából lerendezem az összes kalózt, nem csak a szomálokat, hanem a Malakka-szorosbélieket is. Ha valami nem érthető, tessék nyugodtan kérdezni!"

    Kicsit nagy a pofád. 1 milliárd dollárból 3-4 hónapig nem tudnál működtetni egy normális rendszert ami legalább csak egy kisebb területen megoldaná a problémát. Arra nem futná belőle, hogy az útvonalakat ellenőrzid. És akkor még nem is kezdted el keresni, hogy honnan jönnek és nem csináltál semmit. Leírtam már mibe kerül egy repült óra. Nehogy azt hidd már, hogy veszel két felfegyverzett bárkát meg 500 zsoldost és megoldod a problémát. Gondolod mindenki más hülye, hogy nem tudják kis pénzből megoldani, de a nagy Epikurosz megmondja a frankót. Röhögnöm kell.
  • Drinkman
    #91
    Önjáró robot-tanker? Legalább a legénységet nem ejtenék túszul.
    Odaadni a pénzt és amikor lépnek le:
  • Epikurosz
    #90
    pontosabban: hadurak (warlords)
  • Epikurosz
    #89
    Ez szőrszálhasogatás.
    Akkor értsd úgy, hogy a szomáliai elit beleegyezésével.
  • Cat #88
    "de tutti, hogy a szomál kormány szóbeli jóváhagyásával megy a buli"

    A fő gond az, hogy olyan, hogy szomál kormány nincsen.

    http://mindennapiafrika.blog.hu/tags/szomália
  • Epikurosz
    #87
    Ne akadékoskodj annyit.
    A GPS is minden pontból lát min. 3 műholdat, sőt néha 5-öt is. A Föld teljesen átlátható, pláne a tengerek és óceánok, ahol nem lehet elbújni egy erdőbe vagy egy domb mögé.
    Sima ügy. Adjanak nekem évente 1 milliárd dolcsit és pluszban a hadifelszerelést, én toborozok zsoldosokat, akiknek adok 10 milliót italra és kurvákra, én elköltök 490 millió dollárt (ebből 245-öt jótékonysági célokra, a többi a saját luxusomra) és a fennmaradó 500 milkából lerendezem az összes kalózt, nem csak a szomálokat, hanem a Malakka-szorosbélieket is. Ha valami nem érthető, tessék nyugodtan kérdezni!
    :-)
  • Epikurosz
    #86
    "de tutti, hogy a szomál kormány szóbeli jóváhagyásával megy a buli"

    Nyertél!
    Sajnos az ENSZ, meg az USA, meg a NATO is csak papírsárkányok ilyen apróbb ügyekben, nekik kell minimum 100.000 halott, hogy egyáltalán napirendre tűzzenek egy kérdést. A BT meg a füle botját sem nagyon mozdítja, ill. volt egy határozat, amely a 150-es akciócsoportot felhatalmazta, de egyelőre nem látszik a hatása, írott malaszt marad.
  • Molnibalage
    #85
    "Ha a NORAD képes több millió tárgyat nyomon követni, ami a légtérben mozog - állítólag már egy bőröndnyi objektuk, (vagy ojjektum, ahogy a molnibalage mondaná) - szemet szúr nekik, akkor a vizeken hajózó vízi alkalmatosságokat is fel lehet ügyelni."

    Na de könyörgöm totálisan más lefele és felefele figyelni. Egyik irányba kisebb gát a Föld görbülete. Nehéz felfogni?