164
  • KasztnerTokman
    #164
    "Még, ha az összes hely is ismert lenne áruld el, hogy kiknek van olyan csapásmérő kapacitása akik egyszerre le tudnak csapni Afrika kelet részén, az Indiai-óceán közéspső részén és a kismillió szigetből álló Indoznéia környékén?"

    Nuclear Launch detected...
  • gobehu
    #163
    Epikursoz...hát igazad van...végülis ez olcsó és jó megoldás lenne föleg egy olyan országtól mint pl..Szomália---:D
  • Epikurosz
    #162
    Szia!
    Az optimális (értsd legolcsóbb, leggyorsabban kivitelezhető) megoldás az, hogy a hajókra biztonsági őröket telepítsenek. Max. 10 fő vízi csendőr elég lenne még a szupertankerekre is, ugyanis 2 bazookával és 8 géppuskával a legmegátalkodottabb kalózokat is pofán lehetne vágni. A polgári hajók felfegyverzése nem sért semmilyen nemzetközi jogot, megjegyzem eddig is voltak olyan tökös államok - Észak-Korea, Líbia stb.- amelyek a kereskedelmi hajóikon állandóan fegyveres őröket utaztatnak. Az IMO-sok süket fa..fejek, csak dumálnak össze-vissza.
  • gobehu
    #161
    Bocsi a helyes irási hibáktól amivel tele van:D LOL de gyorsan gépeltem:D
  • gobehu
    #160
    hát ez az egész kalozosdi egy nagy katyvasz.....nem lehet minden eggyes szállitó úriás hajó mellet egy Rombolo...a megolád maximum pár frageett lehetne ami a cirkálhatna és elég gyorsan tudnak mozogni is....De erre szomáliának ondolom nincs fedezete de ot van anglia ot meg az ilyenek 1000 számra porosodnak..ez a nemm1...a másik dolog ha akrnának tehetnének éte valamit a nemzetek közös összefogásal..de mivelmég az amerikainak nem érdeke megvédeni akinai buzaszállitot addi gnem lessz ebböl se semmi...
  • tar86
    #159
    Hogy kerül a csizma az asztalra? Arról van szó, hogy a kifosztottakat hívják kalózoknak, a rablókat pedig Egyesült Államoknak.
  • uniu
    #158
    Sztem Epi nem tajparaszt. Max csak megszegi néha azt a filozófiai szabályt, hogy csak azzal szabad vitatkozni akit meg is lehet győzni.
  • uniu
    #157
    LAssú felfogású gyerek volt és az egyetemi felvételin bukott meg.
  • uniu
    #156
    Pedig ez igaz. Van olyan ember aki annyira rövidlátó és hijján van mindenféle logikának, hogy képes uzsorakamatot felvenni vagy hasonló átgondolatlan dolgot csinálni. Pl meglepődve olvastam, hogy sokak úgy vásárolnak, hogy csak azt nézik, hogy mennyi az ára egy terméknek de a kiszerelést nem is figyelik. Ez alapján teljes lelki nyugalommal állítják, hogy az adott termékből a legolcsóbbat veszik meg. Aztán boldogan viszik haza pl a 3000Ft/kg-os árú macskakaját és közben 500Ft/kg ért lehet venni szárnyasmájat...
  • Molnibalage
    #155
    Nincs bajszom.
  • Epikurosz
    #154
    On topik!
    http://index.hu/politika/kulfold/konec1243/
  • Epikurosz
    #153
    Néha jólesne téged felpofozni. Vagy megtépni a bajszod, vagy mittomén.
  • Molnibalage
    #152
    Szokásos hárítós duma. De mire is számítsunk tőled?
  • Epikurosz
    #151
    "Még mindig adós vagy a listával és a tervvel, hogy hogyan oldod meg a problémát 24 óra alatt és 1 milliárdból."

    Na, majd pont neked fogom elárulni. ezek titkok, de ha fizetsz egy millió dollárt, esetleg betekintést nyerhetsz pár elképzelésbe.
  • Molnibalage
    #150
    Tudod vadászrepülőgép tervezők nagy része soha nem is ült és végképp nem vezetett repcsit. Attól, hogy nincs jogsim a fizikával még tisztában vagyok és a műszaki dolgokal is. Te viszont nem. Ez már bizonyítottad, de ehhez képes folyamatosan tereled a témát. Enyén szólva szánalmas vagy. Még mindig adós vagy a listával és a tervvel, hogy hogyan oldod meg a problémát 24 óra alatt és 1 milliárdból.


    "Szakértett, mint mindenütt."

    Téged is látlak máshol és ott is orbitális baromságokat írsz műszaki témában.
  • Epikurosz
    #149
    Közérdekű tájékoztatás:

    Nevezett "molnibalage" az index.hu Autózz! blogján osztotta az észt gk.vezetéssel kapcsolatos témában, amíg ki nem derült, hogy nincs is jogsija. Szakértett, mint mindenütt.
  • babajaga
    #148
    "korrupcióra hajlamosító személyiségjegyei vannak"

    Ki volt az a címeres vadbarom aki ilyen állatságot kitalál? Egyedül csinálta vagy a hasonló féleszű barmokkal?
  • ziipp
    #147
    Szent-Györgyi Albert az egyetlen magyar tudós, aki az idehaza végzett munkájáért kapta a Nobel-díjat. Ezért nagy tisztelet jár neki. A C-vitamint pedig ne becsüljük le, lassan ott tartunk, hogy a rák ellen is jó lesz.
  • Molnibalage
    #146
    Mert te sohasem tévedél mr. tökély egy olyan témában amt előtedd soha senki nem kutaott? Leszarom a 130-as IQ-dat. Tajtparaszt vagy. Ez van. Ezen a tesztek nem változtatnak.
  • Epikurosz
    #145
    Szavamra, néha az a benyomásom, hogy még egy ízeltlábú is okosabb a politikusainknál.
  • babajaga
    #144
    "Persze, ehhez is kellene némi IQ"
    Ez már beteges szint nálad:
  • Epikurosz
    #143
    Fizessenek a bunkók, ha nem képesek odacsapni.
    Persze, ehhez is kellene némi IQ.
  • gosub
    #142
    A Sirius Star tankerről van szó aminek váltságdíját 2 millára saccolták.
  • gosub
    #141
    Na valszeg megvan a váltságdíj összege: 25 milla! Alábecsülték a szakik a rablók éhségét
  • babajaga
    #140
    Kibújt a szög a zsákból! Így kell mondani!
  • Epikurosz
    #139
    Csak előjött a szög a zsákból.
  • babajaga
    #138
    Írja a tököm! Tök nem érdekel ki a fene az! Megsütheted az IQ-dat!
  • Epikurosz
    #137
    OFF
    "Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudós, a C-vitamin felfedezője eleinte napi minimum 1000 mg, azaz 1 g elfogyasztását javasolta. Későbbi kutatásai során felismerte, hogy az ideális mennyiség valahol 2000-8000 mg, azaz 2-8 g között van. Naponta!"
    (http://drlenkei.hu/content/view/39/39/)
    Aham.
  • Epikurosz
    #136
    Na, látod, itt kezdődik az intelligencia!

    Mert, ha beírod a böngészőbe, hogy www.drlenkei.hu akkor meg van oldva a kérdés, de ehhez kell némi IQ.
    Q.e.d.
  • babajaga
    #135
    Ki az a Lenkei?
  • Epikurosz
    #134
    Szentgyörgyi Albert?
    Azt hitte a C-vitaminnal megtalálta a Szent Grált, és a szcientológusok, többek között dr. Lenkei bá, előszeretettel idézgetik megadózisú vitaminkészítményeik reklámozása céljából.
    Ugorjunk!
  • Deloi
    #133
    Szerintem semmi negatívat nem mondtam vele kapcsolatban. Egyetértek ebben veled, minden elismerésem az övé (és a hozzá hasonlóké). Azt hiszem ki is fejtettem, hogy ez az egész nem arról szól, ki milyen emberileg.
  • babajaga
    #132
    "mert nekem 130 feletti az IQ-m, neki szegénynek kevesebb jutott"

    Az már igaz! Nekem IQ-m valóban nincs mert ahogy megírtam az semmi.Nekem eszem van de rengeteg. Szeretem a hagyományos dolgokat, bár nem vagyok hagyománytisztelő.
  • babajaga
    #131
    Ne röhögtess mert vacsorázni akarok
  • babajaga
    #130
    1986-ig élt
  • babajaga
    #129
    Tudod Szent-Györgyi nemcsak kíváló biokémikus volt hanem kíváló értelmes ember is.
  • Epikurosz
    #128
    Amúgy meg rossz hírem van a zavarosban halászóknak.
  • Epikurosz
    #127
    Ez a köcsögözés általában a buták jellemzője. Valami nem tetszik neki, vagy nem érti, mindjárt elkezd köcsögözni. Primitivizmus.
    babajaga is azért nem szeret engem, mert nekem 130 feletti az IQ-m, neki szegénynek kevesebb jutott.
  • Deloi
    #126
    1."IQ tesztel még az a probléma, hogy ha sokat old meg belőlük az ember, egyre jobb lesz benne. Az emberi agy rááll a problémára."
    Ez igaz, de ez csak annyit jelent, hogy a logika fejleszthető.

    2.Így igaz, ezért írtam Szent-Györgyi Albert példájára, mivel ő a század elején élt, lehet ezért nem lett olyan jó neki (csak feltételezem)
    És gondolom pont azért vették ki belőle, mert az általános műveltséghez nem annyira logika, inkább jó memória kell.
  • ziipp
    #125
    IQ tesztel még az a probléma, hogy ha sokat old meg belőlük az ember, egyre jobb lesz benne. Az emberi agy rááll a problémára.

    "...az IQ teszt a logikát méri..."
    "a régebbi IQ tesztek még egész mások voltak, mint a maiak!!! Bele vették pl. az általános műveltséget, meg egyebeket."

    Kicsit kiforgatás, de ha az általános műveltségben mi a logikus? Vagy tudod, vagy nem.