225
Roland Emmerich legújabb világvége filmje
  • ldavid
    #225
    "Amerikáé a főszerep, amerikaiak megmenekülnek. Hol van Magyarország? Vagy valami ország amit nem minden második 5 éves kisgyerek felismer?"

    azok az országok nem készítenek (jó) filmeket, amikről egyáltalán hallanál (magyar filmek is milyen jók ugye..)

    egyébként meg azt várod, hogy egy amerikai filmben pl. Ausztria pusztulása legyen a téma, osztrák főhősökkel? mit gondolsz mennyire érdekelné az az amerikai közönséget?
    kb. annyira, mint téged egy Malawiról szóló film

    /az, hogy inkább látványra koncenrálnak sok filmnél, nekem sem tetszik, de nincs mit tenni, max nem nézi meg az ember/
  • roli613
    #224
    a film egy nagy rakás szar

    Jólvan, nincs bajom a külsejével, nagyon szép effektekeket tartalmaz. Na pont ez a baj, a mai filmekbe már csak effektek vannak, de mit várjunk Amerikától? Minden filmet ők készítenek és meg is látszik rajta. Hanyag munkák, mindig csak is kizárólag Amerika a fő téma minden amcsi filmben. Amerika így pusztul el, Amerika ekkora hatalom, Amerika leveri a nácikat, Amerika leveri az arabokat. Unalom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ebben a filmben is ez van, bemutatnak egy-két országot, azoknak is csak a fővárosát, mert ezek az idióták csak azt ismerik, a fővárost. Amúgy itt is Amerikáé a főszerep, amerikaiak megmenekülnek. Hol van Magyarország? Vagy valami ország amit nem minden második 5 éves kisgyerek felismer?
    Egy szóval, bűnrossz film. Nézzetek az effektek, a számítógépes csodák mögé és átlátjátok mekkora amcsi szar ez is.
  • zaki
    #223
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    2012.2009.720p.BluRay.x264.DTS-WiKi


  • albertz
    #222
    feliratok.hu, opensubtitles.org oldalakon keresgélj!

    Szerintem eredeti hanggal sem lesz jobb film!

  • böröczk
    #221
    Nagyon meg vagyok elégedve a kommentekkel, semmire nem kell rácáfolnom : DDD
    Ilyen is rég volt, általában kisregénnyel kezdek egy ilyen topicban. : P
  • dr Kotász
    #220
    Angol nyelvű feliratot talált valaki a

    2012 (2009) R5 DVDRip XviD-MAX

    változathoz?
  • RETROB0Y
    #219
    EZAZ!!!!!

    KIESETT!!

    Bencus ment a süllyesztőbe

    sztem az összes továbbjutó jogosan ment a kövi fordulóra

    André necces volt sztem

  • zvaragabor
    #218
    Pedig már kezdtem örülni. Köszi.
  • RETROB0Y
    #217
    Tgnap csekkoltam moziba a filmet nekem igy gyors reviewba egy egy 7-7.5\10

    Mint látvány nekem olyan 8.5-9\10 de mint story mg mint forgatókönyv naggyon nagyon -2 körül van

    Naggyon csúnyán kihagyott esély volt egy év lgfajább filmre majd a kövi jobb lesz
  • Prof William
    #216
    Valszeg az Aslyum másolócsapat egyik újabb "szenzációs" produkciója.
  • Doomista
    #215
    Másik
  • zvaragabor
    #214
    Hi. Ami ma este lesz, az ez a film, vagy egy másik 2012 világvége film?
  • mad mind
    #213
    Nem olvastam a fórumot, de az én véleményem szerint ez a film trágya, lószar, szemét. Koncepciótlan csak a rombolásra és a vizuális effektekre kihegyezett valami.
    Még szerencse, hogy ki lehetett kapcsolni.
  • Prof William
    #212
    Az azért mindenesetre dicséretes hogy a színészek nagy részét úgy tűnik annyira letaglózta a drámai fogatókönyv hogy még játszani is elfelejtettek... :)

    Amanda Peet meg jól megváltozott.
  • albertz
    #211
    Szoktak lenni a tv-ben ezek a B és C kategóriás katasztrófafilmek, pl. mérges lódarazsak támadása, meg szupervulkán stb. Na kb. azokhoz tudnám hasonlítani, csak többet költöttek az effektekre. John Cusack a kedvenc színészem, kíváncsi lennék az ŐSZINTE véleményére, gondolataira. Na ennyi, többet nem off-olok ígérem!
  • albertz
    #210
    Köszi! Ja dugjuk a fejünket a homokba és istenítsük a SZART, mert az amerikai!!! Sajnálom,ez a véleményem és úgy látom másoknak is!
  • TDantes
    #209
    Igaz, hogy a bánatba lehet akkora űrhullám ami elborítja a Himaláját? Nem értek se a geológiához, se a fizikához, de akkor is, az egész szárazföldet 8 ezer méter magasban nem boríthatja el az óceán akármilyen föld rengés van! Mégis honnan jön elő több ezer méternyi víz?
  • limperatore
    #208
    egyedül az effekt ami értékelhető meg az alapötlet, de a többi 10ből 1
  • kovi04
    #207
  • albertz
    #206
    Úgy sétálgatnak a Himalája 8km magas ormain, mintha Kékestetőn lennének. Mások oxigénmaszkkal alig tántorognak... No meg a Csomolungmán átcsapó cunami, azt hittem befosok. Vazze a másik féltekén meg leapadt az óceán? Hogy elcsúszott már egész Ázsia a Föld másik oldalára pár óra alatt!!! Gondolkodtak ezek az alkotók???
  • albertz
    #205
    ÓCSKA, GAGYI SZAR, AMI MÉG A T4-ET IS ALULMÚLJA!
  • albertz
    #204
    HIHETETLENÜL SZAR FILM!!! KAPARTAM MAGAM A SOK HÜLYESÉGEN ÉS KLISÉN!!!
  • dixennem
    #203
    Nekem az nem tetszett benne,hogy van egy csomó felesleges jelent benne,amit a feszültség csökkentésére tették bele a filmbe,de ezzel szerintem csak idegesítő lett vele...
  • Prof William
    #202
    Úgy tűnik a forgatókönyv iró is ezt tette. :)

    Bár sztem nwm volt túl nagy vele. Senki sem adott Oscar díjas alakítást de az átlagot hozták. Bár a magyar szinkron 1-2 helyen itt is rontott az összhatáson.
  • ssylic
    #201
    Még nem láttam, de erre a hétre be van tervezve a megtekintés. Ha a CGI jól meg van csinálva akkor ütős lesz, a színészi játékot én lexarom.
  • rorock
    #200
    Nálam eza film a jeleneteket tekintve ütősre siekrült.DE! A szereplők játéka és maga a forgatókönyv TOTÁL gagyi lett.Én sokkal többre számítottam az ütős trailer után.Kár ,hogy így alakult.Talán még 1szer megnézem pár év műlva....
  • Prof William
    #199
    Ha ilyenen fenn bírsz akadni akkor gratulálok.

    Sajna nagyon nem szoktam átnézni amit fórumokba be szoktam pötyögni. Bocs.

    A vége szerintem elhúzott volt. A hajós jelenetek. Valahogy ott már nem tudtam izgulni az egész film után, pedig elméletileg ez lett volna a csúcspont ahogy menekül az emberiség de mégis engem untatott.
  • immovable
    #198
    Tegnap megnéztem én is. Elég gyengécske, egyszer-kétszer nézhetős rózsaszín, amerikai "popcorn-mozi" de nem is kell többet várni. Jegy árát nem érte meg. 10/5
  • Locna
    #197
    Jajaja.........

    Én kb a "Hogy miért is leSSZ a katasztrófa" mondatodig olvastam a hozzászólásodat....
    Szerintem érthető, Magyar ember nem hagyatkozik hibákba ütközni...

    A film szerintem teljessen jó, 1-2X nézhető, bár filmtörténeti maradandóságra nem kell számítani.
    Aki ilyet szeretne annak ajánlom az Engedj be című remekművet!
  • [NST]Cifu
    #196
    Nem lesz másfél km-es árhullám egy aszteroida becsapódáskor, az energia egy jelentős része ugyanis egyből elpárologtatja a vizet, az árhullám maga valóban nagyon veszélyes lesz, de a nyugalmi állapotban lévő vízmennyiség erősen lassítja a mozgása lendült víztömeget. Ez is volt a korábbi modellezés egyik rákfenéje, és ezért hitték azt, hogy a 2004-es Cunaminál még Ausztrália is veszélyben lehet. Aztán kiderült, hogy oda az amúgy több méteres árhullám már csak alig pár centisként jutott el.

    Maradjunk annyiban, hogy a Emmerich filjeit sose a tudományos precizitása miatt szerették... :)
  • Willenbrock
    #195
    felirat van-e már hozzá?Én a Doomsdayhez és a 2012 Asteroidhoz találtam csak.Ezek meg nem a szóban forgó 2012 filmet takarják ugye?
  • Prof William
    #194
    Valami olyasmit is szövegeltek hogy az óceán ajzata sok helyen megemelkedett. Azért a világóceánok átlagosan minimum 5 kilométer mélyek. Szóval ha egy két vagy jó pár helyen hirtelen hegységek születnek benne az elég durván kinyomja a vizet. A hullámok durván 1500 méteresek voltak. A Himaláját csak azért érték fel mert a lendületük az emelkedő felszínen is tovább vitte őket. De átlagban másfél kilométeresek lehettek. Egy nagyobb meteorbecsapódáskor ami kiszorítja a vizet tengerből is ekkora hullámokat vizionálnak a tudósok. Csak itt nem metetor hanem az óceánok mélységcsökkenése okozta ezt az apró kis árvizet.
  • zoliii
    #193
    Én tegnap láttam moziban ezt a filmet. Nekem a Holnapután jobban bejött. Ez a film jó is, meg nem is.
    Látványos, a vége pedig szenvedős. Van benne egy kis Poseidon feeling is a vége fele :D
    Az elején jó, mikor a kis gyerek a pocsolyában játszik a Titanic hajóval :D
    Amúgy annyi baki van benne, hogy az hihetetlen.
    Elmondják a film elején, hogy egy nagy Nap kitörés volt, és a filmben simán tudnak ennek ellenére mobilozni a Föld pusztulásának ideje alatt is :DD Meg én azt sem értettem, hogy honnan lett hirtelen olyan bazi sok víz, hogy már a Himalája tetejét is nyaldosta a víz :D
    Még ha elolvad az össze jégmező, akkor sem lesz ennyi víz a Földön :D 1x meg lehet nézni ezt a filmet.
  • Magoo
    #192
    Amit most írok, nem felvágásból írom...
    Mindig panaszkodtam, hogy a Magyar mozik minősége milyen, mert zörög, szaros, emberek pofáznak stb...

    Most jöttem a vetítésről a Hollywood-i Arclight cinema-ból, ami állítólag a világ legjobb mozija, mert spéci kép, spéci hang, mindenkit megkérnek, hogy kuss, ne zörögj, telefont kilőni, stb...

    A filmről röviden annyit, hogy qrvára élveztem és sztem Emmerich tud szórakoztatni.
    A mozi viszont, annak ellenére, hogy fúde spéci, minden emberke ki-be járkált film közben, mert minden pöcs prosztatagondokkal kűzd (vagy nem kéne 5 liter kólával beülni a nézőtérre)
    A spéci vászon - ami hatalmas és fú de... - pedig torzult! Döbbenet. Néha szédítő volt látni, hogy mennyire el volt cseszve a perspektíva. (Ugyanis nem lapos a vászon, hanem görbített, miszerint így tökéletesebb a kép...csak hogy ezt a mozigépésznek valszeg elfelejtették tolmácsolni)
    A hang meg annyira tökéletes volt hogy a bal első hangszórók közül 1-2 zörgött.

    Ezt csak azért mondom, hogy ha valaki panaszkodna a magyar mozik színvonalára, akkor gondoljatok bele, hogy még a legjobb helyen is el tudják baszni a receptet. :D

    Bocsi az OFF-ért, de remélem megérte posztolni ezt a dolgot.
    A film amúgy számomra szintén 7/10. Nem kell keresni a realitást...de qrva kemény volt látni a környező épületek összeszakadását! :D
  • Prof William
    #191
    Ja az jó volt. Nem néztek hátra? ilyenkor már inkább mindenkit felszállásra kellene buzdítani. :)

    A film...

    Az eleje a felvezetés sztem nagyon jól sikerült. Nem egyből a közepébe hanem szép lassan... Hogy miért is lessz a katasztrófa? Én valami másra számítottam mint ok de ez a magyarázat is jó volt bár nem tudom mennyi tudományos alapja van.

    Az effektorgiával semmi baj sem volt. Kellően monumentális stb... volt de én MÉGIS kevésnek találtam... Mutathattak volna többet is az emberiség pusztulásából. Szerintem túl keveset mutattak és túl kevés helyszínt bár végre elszakadtak a "Csak is Los Angeles pusztul el mindig" sémától.

    Szereplők... sok baj nem volt velük csak volt 1-2 akiket akár ki is hagyhattak volna a filmből. Pl a néger apukát és fehér haverját... 0 szerpük volt és csak drámáskodni akartak... Úgyis a tengeri jelentre ment ki az egész ahhoz meg beadhattak volna valami random hajót is. :)

    Az elnök lánya tényleg nagyon csinos volt + minden de neki is minimális volt a szerepe. De neki elnézzük mert szép volt. :)

    Csakis elvált, gyerekeitől távol élő apuka lehet mindig a főszereplő? Ez kicsit már kezd unalmas lenni... :) Megnézném ahogy egyszer egy teljes békében és harmóniában élő család éli túl a kataklizmát. :)

    Szegény tibeti bölcs pedig akkora egy közhely bölcsességet sütött el hogyha tényleg ennyit tudott csak a keleti filozófia felmutatni több ezer év után akkor megértek vízkúrára. :) Bár aztán a kongatásos rész helyre tette a dolgot...

    Ami érdekes volt hogy a jelenetek nem voltak sterilek. Az eddigi k-filmekben általában nem mutatták a peches áldozatokat de itt pár közeli jelentben látszott a sok szerencsétlen pl az összeomló házakban. Ez szíven ütött.

    Meglepő volt hogy ha jól veszem ki...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Afrika nagy része megmenekült. Az ott lévőknek nem kellett hajó.


    Összességében 7/10. Lehetett volna jobb is de így is elég szórakoztató volt.
  • Davidus
    #190
    :DD
  • tomcat1
    #189
    A legjobb a reptéri toronyban dolgozó volt. Felszállni tilos ! ÁÁÁááá. :)
  • kill3r21
    #188
    Ezt össze lehetett volna hozni másfél órában is töltelék nélkül, de akkor meg az lenne a bajunk, igen amugy minden megmagyaráznak! :)
    Drámai rész ami túl sok, Én csak eggyet raktam volna bele, illetve csak egy kettöt!
    Spoilerben leírom miaz!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Két drámai rész teszett:
    1. mikor a csaj könyörög a kinai faszinak hogy legalább a gyerekeket vigyék fel a hajóra. 2. amikor a jazzes öreg végre felhivja a fiát évek után, de sajna nem tud vele beszélni mert a természet közbeszól

    ami még jó pont a poénok, nekem nagyon bejöttem, a két orosz csóka , meg a rádiós manusz az aláz....:)
    Aki full komolyságot vár, az ne nézze meg, aki látvány orgiát akar illetve hangorgazmust, és akar egy 2és fél órát szórakozni popcornal meg kolával, az mindenképp nézze meg moziban:)
  • GregSB
    #187
    +1

    Látvány jó volt, de az a filmnek az 1/3-ada kb. A többi (azaz a 2/3-ad) giccses , unalmas klisétenger.

    Nem nagy elvárásokkal ültem be a filmre, ismerve Emmerich bácsi eddigi munkásságát, de legalább abban reménykedtem hogy a film nagy részében látványos elemek fognak dominálni... hát a fenéket.
  • Prof William
    #186
    Így mondjuk az is érthető hogy mi okozta katasztrófát. :)