630
Szerintetek létezik?
  • predator1982
    #195
    de a fiú barátom annak is csak farka van, de őt csak azért hoztam példának, mert lehet rá számitani. de mint mondottam más fiú barátom is van , nem csak ő.

    te egy kicsit szűklátókörű vagy ahogy olvastam
  • Sir Quno Jedi
    #194
    Egy "valószínűleg meleg" barátod NEM a fiú barátod. Ezt gondolom fogod te is?! :DDD
  • MrSpock
    #193
    Egy kicsit hozzászólok a témához,ha nembaj. Bár nagyon okosakat nemtudok mondani,de azért remélem,hogy valamicskét csak.:-)
    Létezik e barátság fiú-és lány között? Ez csak úgy lehetséges,ha az egyik fél sem táplál komolyabb érzelmeket a másik iránt.Tehát nem tetszik meg valamilyen szinten neki a másik. Vagy esetleg mondjuk a saját neméhez vonzódik,de így is necces,mert mondjuk a pasinak bejöhet a csaj,csakhát ugye nemsok esélye. Szóval..a legjobb barátnő,ugye akiről te mindent tudsz,mindent elmond neked..és ekkor jön a bibi,mert..szinte senki nemfogja úgy megismerni,a lekivilágát,az érzéseit,ahogyan te a legjobb barát. Végig kell asszisztálnod mellette,hogy jönnek-mennek a pasik(lányok),és te nemvagy köztük,és látod milyen nyomokat hagynak benne,a lelkében,esetleg testileg is.
    persze te nem mondhatod meg neki,hogymit tegyen,maximum ha kéri,mert ugye szerelmes,meg egyebek.Csak látod,hogy evickél a kapcsolataiban,és ilyenkor az ember szíve szorul,hogy igen,te sokkal jobban tudnál bánni vele,mert ismered minden rezdülését.Mert az a baj,hogy minél jobban megismeri az ember a másikat annál jobban meg is kedveli,és érzelmileg fontossá válik számára. Tehát csak úgy lehetséges,hogy egyeltalán nem jön be a lány,vagy ha mégis,de valahogy eltudod magad határolni tőle. Jó persze az ember fejében megfordul,milyen lehetne vele esetleg az ágyban,mert azért valljuk be ez simán átfuthat,főleg ha azért nem is néz ki rosszul,de valahogy ezt elhessegeted. Talán ilyenkor lehet az,hogy a személyisége azért mégsem jön be,bár jó barát,de te nem ilyen csajt képszelsz el magadnak.
    Persze mindezt férfiszemszögből írom,nemtudom,a másik fél hogyan gondolja. Csak azt tudom,hogy elég érdekes érzés ez,hogy ha a barátnő bejönne,de sajnos nemlehet semmi köztetek,és azt látni,hogy esetleg olyasvalakibe szerelmes,aki tudod,hogy csak kihasználja. Nehéz tárgyilagosnak maradnod,mert akkor esetleg megbántod,vagy egyebek.
    lehetséges férfi-nő barátság,csak ioptimális körülmények kellenek hozzá.
  • predator1982
    #192
    nekem nem jön be a gyerek. azért irtam, hogy értsétek, nem azért mert hagytam volna magam. amúgy is az akkori barátom haverja is volt, elvből nem lennék ilyen gerinctelen
  • ba32107
    #191
    Dusty Dinkleman
  • ba32107
    #190
    Szemét köcsög, Scarlett Johannson a felesége :D
    Mázlista rohadék :D De bírom mint színészt

    Meg a film is jó
  • Hydroceph
    #189
    amugy egy baromijo film sztem, szeretem az ilyen szaftos cuccokat
  • Hydroceph
    #188
    figy, szerintem ez a csunyafiu-csinoslány baratság már nagyon felejtos, ezt már én sem hiszem el azert
  • Hydroceph
    #187
    de ja, amugy elég valoszinu, de ne altalanositsunk. a masik meg h egy ilyen csaj egy ilyen sracnak nem csak dugni kellene
  • Magic Boy
    #186
    Miért mindenki azt nézi, hogy miből van a kép?
    Miért nem azt amit a kép ábrázol?

    Azt ne is várjátok, hogy saját képet rakok fel.
    Na meg, ha sajátot raknék föl akkor is mondhatnátok, hogy biztos szerelmesek voltunk.
  • Hydroceph
    #185
    az a pasi am egy sztem kurvajokepu pasi xD

    http://www.imdb.com/title/tt0433400/
  • Hydroceph
    #184
    bocs, just friends
  • Hydroceph
    #183
    Best Friends, a film szerint ebből is kapcsolat lett xD
  • ba32107
    #182
    ezt nem azért állapitottam meg mert nem dugott meg

    Ebből az jött le, hogy te nem igazán ellenkeztél volna
  • predator1982
    #181
    amúgy hozzáteszem még ehhez a témához eszembe jutott valami. nekem van egy haverom, aki valszeg meleg lehet:-) egy időben sokáig együtt lógtunk. emlékszem amikor vett új ágyat poénból megkérdezte nem-e próbáljuk ki? erre rávágtam hogy de:DDD és átmentem és kipróbáltuk. akkorát aludtunk hogy csak na:-) bár lehet hogy nem meleg, ezt nem azért állapitottam meg mert nem dugott meg, hanem mert javarészt csak fiú barátai vannak, és nem láttam még mellette barátnőt, bár tagadja. de igazándiból nem érdekel hogy meleg-e vagy sem. sokszor segitett rajtam, lehet rá számitani. csak egy példa: volt hogy telón zaklattak és barátom nem tudott nálam lenni, és egyedül voltam albérletben, csóri havert felhivtam, és már ott is termett, és velem aludt napokig, amig el nem ült a vihar:-)
  • Magic Boy
    #180
    Még egy cikk: Létezik-e férfi-nő barátság szex és szerelem nélkül?

    Szerintem nagyon jól kitárgyalja a témát.
  • Magic Boy
    #179
    Ne azt nézd, hogy miből van a kép, hanem azt, hogy mit ábrázol.
  • ba32107
    #178
    Ez mekkora fail! A film amiből ez van, pont arról szól, hogy a csávó reménytelenül szerelmes a csajba :D

    A végén persze összejönnek...
  • Magic Boy
    #177
    Na végre egy lány is hozzászól.
    Örülök, hogy egyetértünk.
  • predator1982
    #176
    jé láttam van ez a topik:-) érdekes, meg a hozzászólások is. sztem van férfi nő barátság és a sors hozza magával, ez nem elhatározás kérdése. nem egy fiú ismerősöm van aki jól néz ki, mégsem kell mert ott a párom.
  • Magic Boy
    #175
    Tetszik a logikád.
    Na akkor értékeld ezt a képet.

  • Sir Quno Jedi
    #174
    Úristen, itt meg a nő értékelhetetlen. A pasi csak azért nem löki a földle le, de dúlván, mert fizetik a fényképért. :D
  • Magic Boy
    #173
  • Magic Boy
    #172
    Ez is előítélet.

    De csak neked még egy kép:
  • Sir Quno Jedi
    #171
    Na, ha egy ilyen képet látok két "fiú"val, akkor azokkal sem szeretnék utána találkozni... :DDD
  • Magic Boy
    #170
    Amúgy az ilyen és hasonló előítéletek a baj.
    Ha egy hasonló képet látnál két lánnyal vagy két fiúval akkor nem gondolnál semmi különösre, ha viszont így látod egyből elkezdesz kombinálni és ítélkezni.
  • Sir Quno Jedi
    #169
    Pasi ott helyben meghúzná a csajt állórajtból is, de az nem is tekinti férfinak a rusnya disznaját, de azért természetesn ösztönösen kihasználja a "barátságukat", hogy a randa, de "okos" pacák átemelje őt az élet nehézségein, pusztán azért cserébe, hogy a punciszag közelében maradhasson, amit persze sosem kaphat meg. Mindennapi képek ezek kérem... :DDD
  • Magic Boy
    #168
  • Magic Boy
    #167
    Jól van na jobb képet nem találtam hirtelen. (160. hozzászólásnak akartam berakni)
    De akkor tessék egy másik.
  • Sir Quno Jedi
    #166
    Idéznék az idézetedből: "...hogy ez is barátság, mégha más fajta is, mint azonos neműek között..."

    TEHÁT NEM AZ!
  • Sir Quno Jedi
    #165
    Asszony találna egy ilyesféle (friss) képet rólad és a "barátodról", szerinted mit gondolna?!
  • Magic Boy
    #164
    Akár azok is lehetnének.
  • Sir Quno Jedi
    #163
    Azok lennének ott alul a barátok?!?!?
  • Magic Boy
    #162
    A választ szerintem mindenki saját bőrén tapasztalja meg.
  • Magic Boy
    #161
    Pár cikk a témában:
    1. Létezik fiú lány barátság? Mi a megengedett két ellentétes nemű haver között?
    2. Lerágott csont, avagy a fiú-lány barátság
    3.A témáról, hogy létezhet-e szimpla barátság fiú és lány között, mindenkinek van határozott véleménye, és a kérdés jelentősen megosztja a társadalmat.
    4. Fiú-lány barátság
    5. Fiú-lány barátság

    Fiú-lány barátság

    Vajon létezik-e olyan, hogy egy férfi és egy nő között igazi (örök)barátság szövődik?

    Hosszú ideje próbálok választ találni arra, hogy létezik-e igazából fiú-lány barátság. Sokat olvastam már erről, és számtalan személyes véleményt is meghallgattam. A válasz senki számára nem egyértelmű, eléggé megoszlanak a vélemények. A legtöbben azt vallják, hogy ez teljesen lehetetlen, de akadnak olyanok is, akik ennek az ellenkezőjét állítják. Saját tapasztalatom szerint igenis van ilyen. Van egy kedves ismerősöm, akivel minden nyűgömet meg lehet osztani, legyen szó a páromról, a munkáról, a háztartásról vagy akár olyan dolgokról, amit nem minden ellenkező neművel beszélnénk meg. Szinte olyan, mintha a bátyám lenne, nem pedig egy ismerős. Sokan mondják, hogy itt arról van szó, hogy az egyik fél nem csak baráti érzelmeket táplál a másik iránt. 2 éve ismerem Patrikot, de eddig még csak jelét sem adta, hogy többet szeretne, nekem pedig nagyon boldog a kapcsolatom vőlegényemmel. Szóval akkor miről is van szó? Igazi barátság ez, vagy csak egy felületes dolog? A választ szerintem mindenki saját bőrén tapasztalja meg.



    Lerágott csont, avagy a fiú-lány barátság

    Lerágott csont, avagy a fiú-lány barátság Mert ugye mióta világ a világ izgatja az ember fantáziáját a két nem közötti különbség. Persze nem csak testi értelemben.Vajon lehet-e egyértelműen állást foglalni? vajon a természet annak idején milyen állást foglalt?

    Nem vagyok szakértő. Azért érzem szükségét ezt leszögezni, mert szeretem megelőzni a konfliktust. :)

    Sokáig abban a hitben voltam, hogy igen, létezik fiú és lány között barátság.Még most sem állítom határozottan, hogy nem, de saját példán okulva úgy gondolom kicsit necces a dolog.
    Talán ha mindkettőnek van állandó, stabil kapcsolata, és a másik párjával is jóban van...Talán van esély rá.

    Lehetne példát és ellenpéldát is felsorolni rengeteget, de a tapasztalatok alapján nekem az a benyomásom, hogy sokkal több barátság torkollik szexbe, mint ami nem. Legalább egyszer.

    Mert ugye ki az, aki mellettünk áll jóban és rosszban? Ki az, aki pasimentes időkben is kihozza belőlünk a nőt? Aki segít eldönteni, az új hódoló megérdemli-e a figyemet? Bizony, a Barát. Kisírhatjuk magunkat a vállukon, megmondja, híztunk-e...stb. Persze nem összekeverendő a haverokkal, akikkel jókat bulizunk.

    Csendben meghúzódik a háttérben, mindig számíthatunk rá, amíg egyszer rá nem jövünk, Ő az, akivel minden jó. Nem lepődik meg, ha mensi előtt "nyüzügék" vagyunk, ha reggel nem vagyunk kifestve. Egyszerűen olyannak fogad el, amilyenek valóban vagyunk. Hiszen legjobb barátként ismer minket.

    Természetesen ez nem jelenti azt, hogy nem létezik őszinte barátság minden mellékzönge nélkül, de szerintem a természet nem véletlenül teremtette a nőt és a férfit egy párnak.


    A fiú-lány barátságról
    Sokféle véleménnyel találkoztam már mind a két oldalról, úgy gondoltam, nekivágok a nagy témának, abban a reményben, hátha segítetek.
    A magam példáját megnézve lányokkal nem igazán tudtam, tudok mély barátságokat kialakítani, főleg az olyanokkal, akiknek a témája az öltözködés, a tévészereplők, a pasik, néha az egyetem; akikkel nem lehet komoly dolgokról beszélgetni, legalábbis olyanokról nem, amelyek igazán érdekelnek. Meghallgatom, és beleszólok a ruhákat érintő kérdésekbe (melyik nő ne szeretne jól kinézni?) minimálisan, a médiasztárok esetében csak sóhajtozom ("Ne haragudj, de nem nézek tévét, gőzöm sincs, kiről beszélsz"), a másik nemet érintő beszédtémákat pedig - egy bizonyos fokig! - élvezem. Ám azt hiszem, ez az igazi barátsághoz kevés.
    A gondolkodásomat tekintve inkább fiús vagyok, voltam is; nem a kiskori matchboxozásra gondolok, de a fiús gondolatokat, reakcókat könnyebben átlátom, míg a nőket (néha magamat is beleértve) sok esetben az ármány és az irigység fő forrásának tekintem, a felszínességtől pedig a hátam borsózik. Szerencsére azért akadnak kivételek, inkább a nálam idősebb lányokkal értetem meg magam jól.
    Szó ami szó, a mai napig, akármekkora szívfájdalmat tudnak okozni, a férfiakat őszintébbnek, egyenesebbnek, bajtársiasabbnak vélem, nem is beszélve arról, hogy a számomra olyan fontos hazaszeretet is inkább bennük találtam meg.
    Létezhet-e azonban olyan, hogy fiú-lány barátság?
    Mondani szokás, hogy "hát igen, és a másik fél mindig többet akar". Lehetséges, de akkor azt már nem is szabad a barátság-kategóriába sorolni? Teljesen természetes, hogy ha egy fiút és egy lányt összezárnak, vagy csak hosszabb időt töltenek együtt hasonló érdeklődési körrel, tehát hasonlóak, egyikük, másikuk részéről vonzódás alakulhat ki, még akkor is, ha előtte nem volt az ún. esete barátja, barátnője.
    Én azon a véleményen vagyok, hogy ez is barátság, mégha más fajta is, mint azonos neműek között, és nem mellékesen a tartós kapcsolat alapja nem is lehet más, mint törődés, hasonló érdeklődés, szeretet, amit egy szóval valahogy úgy hívnak, hogy barátság?
    Lehet vitakozni.




    És a végére egy idézet:
    "Létezhet-e férfi és nő között barátság, és ha igen, miért nem?" /Karinthy Frigyes/

    Egy kép:
  • Sir Quno Jedi
    #160
    Kérdésedre a válasz: NEM.
  • Magic Boy
    #159


    Vajon létezik-e barátság fiú és lány között?Sokan hiszik,hogy igen,mások állítják,hogy ők személyesen is tapasztalták,vannak,akik hittek benne addig,amíg az egyik fél nem kezdett el többet érezni,és vannak,akik eleve nem hisznek ebben.

    Én már nem igazán tudom,hogy mit higgyek.Szívem mélyén szeretném azt hinni,hogy a fiú-lány barátság teljesen természetes dolog,de valahogy velem még nem történt ilyen.Bár attól,hogy én nem tapasztaltam,még lehetne igaz is.Én most próbálom megélni ezt.Van valaki,aki történetesen fiú,és nagyon szeretném,ha barátok lehetnénk.

    De ez nemcsak rajtam múlik.Ez a helyzet kicsit bonyolultabb,mert mi már sokmindenen túl vagyunk.Az elején szerettem volna,ha barátok vagyunk,majd többet akartam.Aztán szerelem lett.Részemről mindenképp.Az ő érzéseit nem ismerem,azt hiszem sosem ismertem igazán.Lehet nem is voltak neki velem kapcsolatban.Mindenesetre együtt jártunk.Szép volt,jó volt,majd vége lett,mint minden csodaszép álomnak.

    Nem szépen lett vége.És én nem hiszek az olyan szakításban,amit a "maradjunk barátok"mondat követ.Nekünk sem ment.Azt hiszem én reagáltam túl hevesen,csalódott voltam,sértett és dühös.Azt akartam,hogy szenvedjen,ahogy én szenvedtem.Bosszút akartam állni,amiért becsapott,amiért visszaélt az érzéseimmel.Erre ma már nem vagyok büszke,bár igazából sosem voltam.Gonosz dolgokat vágtam a fejéhez,és ő is durván visszavert minden támadást.Aztán következett a nagy semmi.Bennem múlt a bosszúvágy,benne nem tudom mi zajlott le.Nem tudom,mert nem hallottam róla elég hosszú ideig.De azt hiszem megbocsátott,ahogy én is neki.

    És most úgy tűnik,hogy minden rendben,hogy képesek lennénk barátként folytatni.De bennem azért vannak kétségek,hiszen egykor szerettem őt,és egykor gyűlöltem.El lehet ezeket felejteni és úgy tenni,mintha most ismertem volna meg?Talán én tudnék,de benne vajon nem maradt-e tüske?Szeretném hinni,hogy lehet ebből barátság.Rajtam nem fog múlni.Kérdés,hogy ő akarja-e?És kérdés,hogy lehet-e barátság fiú és lány között?
  • JAG1
    #158
    Még mindig nem értem, miért ne dughatnának néha egyet minden további elkötelezettség nélkül?
    Nem járnak, nem szerelmesek egymásba. Kiadós buli után hajnalba lágyító cigi, nyalifali, aztán haza.
    Ez sztem teljesen rendben van.
    Nem szeretők, mert nem rendszeres. Nem az van, hogy csak ők vannak egymásnak.
  • Magic Boy
    #157
    Ha van stabil kapcsolatod attól még lehetnek ellentétes nemű barátaid.
    Hidd el egy ellentétes nemű baráttól olyan lelki támogatást kaphatsz amit egy azonos neműtől csak nagyon ritkán.

    Mirk: A lányok is tudnak kétszínűek lenni, de ők sokkal őszintébbek a barátaikkal.

    gabber_saviola: Ha egyikőtöknek sincs senkije akkor előbb utóbb valószínűleg ez lesz a vége, de, ha mindkettőtöknek van kapcsolata akkor lehettek barátok.
  • Sir Quno Jedi
    #156
    Ergó mind csak hosszasabb előjáték volt. :D