194
Heroes nyomdokain
  • kisbel32
    #74
    Hogyan, honnan lehet letölteni a modokat??
  • mukievil
    #73
    Pont erről beszéltem :D:D

    A patch sorrendet nem ugy csináltam, hanem csak 1.06 :D

    AMugy a mezö zenéje nagyon jo :D , de játszani lehet jobb lenne :D
  • b-type
    #72
    ...hát nem tudom mit takar az el sem indul, de én alapjáték+1.06 és már 10 perce egy mezőt nézek a háttérben sárkányokkal-vulkánnal :))
    vagy sok a nép amit választottam vagy a rákom sejti, de egyenőre ez van...viszont ez stabilan és reccenéstelenül fut :)
  • Jakuza001
    #71
    Szerintem meg nem kell, csak az utolso.
  • QuippeR
    #70
    ha patch-elsz, akkor mindenképpen a következő sorrendben kell, vagy el sem indul:
    1.01->1.05->1.05 hotfix->1.06
  • mukievil
    #69
    LOL, nekem el sem indul a new game :D
  • Genesis033
    #68
    Ahhoz, hogy ezt a memória hibát kijavítsák, nagyon bele kell nyúlni szerintem az alapokhoz, és a motoron változtatni valamit, nem hiszem, hogy ez egyik napról a másikra menne. Sztem legalább 1 2 hónap, mire ezt megcsinálják, de ne legyen igazam.

    Gothic 3-at is itt cseszték el.
  • Jakuza001
    #67
    Ami szinten nem javitja a memory leak hibat. :D
    Aztan szepen ha megtelik a memoria, akkor out of memory hibaval elszall a jatek.

    Mindenesetre ket hibat is bekuldtem nekik, mert egy varazslat se ugy mukodik ahogy kellene, meg a kiralysagok kasszaja is minuszba megy, aztan kilehet fosztani az egesz kincstarjukat.

    Az is idegesito, hogy felajanlja a hazassagot, aztan meg is ellenzi a parbeszed ablaknal.

    Mondjuk ez meg a kisebb hiba, de az elso az nagyon sulyos, azt nem artana nekik minnel hamarabb javitani, mert jatszhatatlan igy a jatek.
  • Genesis033
    #66
    fejlemények: Újabb patch, 1.06 .
  • Nos
    #65
    nagyon jó játék lesz egy fél év múlva

    - de még buta az AI
    nem tud védekezni, nem tud támadni, nem építkezik jól, nem köt jól szövetséget
    - kiegyensúlyozatlanok a lehetőségek, pl a játék elején már nagyon erős lényeket tudsz summonálni, de nem tudsz építeni egy normális sereget
    - a taktikai csata unalmas, nem elég változatosak a lények lehetőségei
    - technikai bugok (fagyi pl.)

    van még hova fejlődni, de asszem fognak is
    még mindig azt gondolom, hogy nagyon jó jázék lehet belőle, eccer :(
  • Jakuza001
    #64
    Nem, 2-3asokat tudok csak felvenni.
  • Nos
    #63
    kicsit előreszaladtál az adventure-ben?
  • Jakuza001
    #62
    A domination technologyn kivul mi emeli meg a szornyek szintjet ? Mert herotom van mar attol, hogy a kornyekemen 4-5 szinttel magasabb szornyek jarkalnak mint a hoseim.
    100+os attackkal mig az en legnagyobb hosomnek is csak 22-es van.
    Gyakorlatilag nem tudok semmit csinalni a varoson kivul.
  • Pio
    #61
    Azért az egy 25-30ezres videókártya, annyira nem "csak" kategória, legalábbis Magyarországon biztosan nem. :)
  • Nos
    #60
    Húúúú
    egy játékban a tech tree 60-70 százalékánál járhatok és a térkép kb 30 százaléka az enyém
    (sajnos normál erősségen hagytam a riválokat)
    De most már van fogalmam arról, hogy mennyi mindent beleraktak a játékba.
    Röviden: apait anyait :)
    kis spoiler: nagyon tetszett egy kaland. Az volt a lényeg, hogy egy öreg boszorkáról vannak hírek, aki már biztos rég meghalt, de micsoda varázslatokat tudott. El is indulsz megkeresni, hol lakhatott. Van egy kis harc, megvan a térkép, eljutsz a régi lakhelyéhez és megtalálod a könyvét. És így 1-2 olyan varázslatot tanulhatsz meg ha akarsz), ami nincs rajta a tech-treen :)

    Ha valaki sokat játszik vele, rá fog jönni, hogy milyen mély a játék. Ez egy nagy ötlet, hogy bármilyen irányban elindulhatsz a techtreen bármeddig, akkor sem kerül sokba a fejlesztés.

    Csak egy példa: harcos akarsz lesnni, hódító. Ütőképes sereget akarsz. Fejlesztheted te a warefaret, de ha nem fejleszted a civilizationt bizonyos ágát, akkor nem lesz olyan épületed, ami többszörzi a pénzed. Ha nem fejleszted az adventure egyik ágát, akkor új aranybányákat sem találsz. Szóval nem lesz sereged, hiába van meg hozzá a technikád. De elemhetsz varázsló irányba. Nyomhatod a mágikus fejlesztést és summonálhatsz kísérőket. Ezt viszont korlátozza a varázsolni tudó hőseid száma. Vagy rámehetsz az adventure egyik ágára és mindenféle vad lényt sorozhatsz be.
    és ez csak egy dolog :)

    egyébként nálam a jelen beállítással most elég szépen megy nagy felfedezett területtel is (majdnem a teljes medium map)

    Pedig csak ATI RADEON 4850

    1680*1050
    anti-ali 4x
    X limit framerate (60)
    X GFX disable depth of field
    max tex atlas size 1024*1024 (ez mi?)
    mipmap: default
    shadow high (nem vettem észre, hogy számítana bármit, ha nincs)
    groundcover 2x
    unitscale. prop
    X font smoothing
    és nincs stylized lightning

    ha mindent felhúztam szaggatott, de ha nagyon bedöntöm a kamerát és nagy terület van a látoszögben, akkor ezzel is belassul
  • Jakuza001
    #59
    Jah ez tuti valami memory leak, nalam amig nem toltodik tele a memory eleg jol fut 3,4 Ghz C2D 8GB RAM-al.

    Viszont kesz vagyok most kezdek egy uj jatekot, mert keson jottem ra hogyan megy a techology es csak kattingattam , a tovabb gombocskara mikozben ugy nem is jo, hanem a feljovo lehetosegek kozul, akkor kell a technologiat kivalasztani a tobb lehetoseg kozul. :DDDDDD

    Teljesen abban a hiszemben voltam, hogy a szintek tanulasaval a megjeleno lehetosegek mindegyike fejlodik, mikozben nem.
    Ugye en azzal probalkoztam, hogy amikor valamelyik tudast kezd a jatekos tanulni az 5 fo lehetoseg kozul, akkor az alatt jelzi zolddel vagy egyebb szinttel a tovabbi lehetosegeket.
    En azokra akartam az elejen kattintani, hogy melyiket valasszam, de nem tortent semmi az eg adta egy vilagon, ezert is gondoltam, hogy nem valaszthato ki. Mikozben amikor meg van a szint akkor kell kivalasztani a mar felsorolt lehetosegek kozul, amelyiket akarom.
    Persze itt mar nem probaltam kattingatni, mert abban a hiszemben voltam, hogy nem sikerult az elejen, itt sem lehet, es ez csak info ablak, hogy kesz a szint fejlesztes.

    De cink. :DDDD
  • Genesis033
    #58
    Jaja, elég rosszul kezeli a memóriát, annyi szent. Egy idő után nekem is belassul, majd kifagy.
    De biztos fognak vele kezdeni valamit, mert hivatalos fórumon is sokan panaszkodnak, ráadásul valakinek Core i7-es gépen, 4 GigaByte Rammal kifagyogat.
  • Nos
    #57
    na meg vas is kell hozzá
    olyan mint a civilization, egy nagyobb térképen már egy jobb gépnek is kell kötni némi kompromisszumot a grafikával

    egyébként nekem nem jött be a kampány, a játék jobb
  • Jakuza001
    #56
    Rendes modra valtottam, az szorakoztatobb mint a campaign
    Inditottam egy large mapot, bar ezzel biztos hetekig elleszek, mert bemutato videoban lattam mekkora a terulet. :D

    Viszont ugy tunik van valami momory leak bug is az 1.05-ben, mert egy ido utan a jatek belassult, majd bedobta a torolkozot, mikozben mar majdnem 2 GB-t foglalt a memoriaban. Mikozben az inditasnal csak 650k koruli a meret.
  • Genesis033
    #55
    Jaja, nekem is tetszik, bár még a bugok miatt a fősztoriszálat sem tudom végigjátszani, ezzel a barrikáddal sok embernek meggyűlt a baja, bár van egy olyan csel, hogy át lehet teleportálni rajta, na de ez meg már milyen !?

    A tech panelhez meg asszem valami különleges épület szükséges, utána megnyílik.
  • Jakuza001
    #54
    Kicsit ? :D Inkabb varjanak sokat, mert nem "eleg sok", hanem rengeteg bug van a jatekban.
    Ettol fuggetlenul nekem tetszik, bar meg a tech panelt sem tudom elerni :D , bar ez lehet csak annak tudhato be, hogy campaign modban az nem mukodik, a masik modot pedig meg nem probaltam ki.
  • Genesis033
    #53
    Szerintem aki meg szeretné vásárolni, először egy kicsit várjon a patchekre, mert elég sok bug van még a játékban.
    Itt a hivatalos fórum linkje:

    http://forums.elementalgame.com/forum/877

    Olvasgassátok.
  • lammaer
    #52
    Srácok, hasonlít ez valamennyire a Master of Magichez?
  • Tundork
    #51
    sajna a letöltés nem jó nekem, szal meg kell várnom mire megjelenik a boltokban. ha csak olyan jó lesz mint a masters of magic volt, és multi player lehet játszani, akkor ez tuti sokáig fenn lesz a gépemen :)
  • Pio
    #50
    Segítek :)

  • Genesis033
    #49
    A kép kicsit el van cseszve, bocs, a lényeg azonban látszik, sztem.
  • Genesis033
    #48
    Lehet, hogy találtam egy igen nagy bugot:
    Amikor legyőztem nyugaton a kis faluban azokat a szürke izéket, és visszamentem New Paridenbe, akkor azt mondta a királynő, hogy most már átmehetek a blokádon.
    Most itt állok, de nem akar továbbmenni:


    Ötlet?
  • Genesis033
    #47
    50 $ szerintem túl sok ezért a játékért. Ha mondjuk 15 - 20 $ körül mozogna, talán megvenném, de így biztos nem.
  • Tundork
    #46
    köszi szépen a gyors és részletes választ :)
  • Nos
    #45
    töltsd le az impulse drivert
    az impulse szoftverében, vagy honlapján megkeresed a játékot
    kiválasztod, hogy megveszed
    regisztrálnod kell és mail címet megadni + bankártya adatokat
    megerősíted, hogy megveszed
    nemsokára kapsz egy mailt, hogy minden ok, töltheted, a mailbe lesz a serial is
    elindítos az impulset, ott my games, indulhat a töltés
    update

    ennyi
  • Tundork
    #44
    nem tudja vki hogy a boltokba mikor jelenik meg?
    vagy esetleg elmagyarázni néhány szóban hogy kell előfizetni és letölteni a netről?
    előre is köszi
  • Genesis033
    #43
    Csak nekem van olyan bug, hogy amikor a karakter szintet lép, néha 2 percet is játszanom kell, hogy rákattintsak a + jelre!?
    (update 1.01)
  • Nos
    #42
    egyébként eddig csak termő terület mellé építettem várost
    de ha van pár termőterületes város, akkor megéri már máshova is felhúzni egy-két falut?
  • Nos
    #41
    és már lehet benne saját népet csinálni
    csak túl sok pontot kapsz, így az eredetiekhez képest tápos lehet
    önkontrol, nem költöttem el az egészet
  • Nos
    #40
    egyébként őszintén szólva nem mindig veszem meg a játékokat, vagy csak ha már olcsók, de ez megérte :)
    az én ízlésemet telibe találta

    1.05 patch+hotfix tölthető
  • Torzonborz
    #39
    nem csak akkor lehet rá építeni ha egy város területén belül van ?

    jó pár patch ráférne még mert elég rendesen akad meg zabálja a memóriát is .
  • Jakuza001
    #38
    Nalam meg pont 1.00 csak a jo, legalabbis a kovetkezo patcheknel fekete kepernyo fogad es nem tudok jatszani az introk utan.

    Kerdes. Hogyan lehet a shardokat kontrollalni ? Allitolag templomot kene ra epiteni, de hiaba megyek oda semmi menu nem jon elo.
  • Nos
    #37
    lesz multi, még nem indult el a szerver

    (egyébként nekem az 1.00-nál akadozott nagyon, ha sok egység volt a képernyőn, de már ok)
  • Genesis033
    #36
    Igen, lehet patchelni, le lehet szedni a patch tört verzióját is
    De nem segít semmit, ugyanúgy memória kezelési problémája van a játéknak, hivatalos oldalon is sokan panaszkodnak.

    Elméletben van benne Multi, vagy nem? Legalábbis a főmenüben láttam, de nem néztem, hogy működik.
  • nimretil
    #35
    Üdv!

    Multiplayer csak később lesz? Vagy hogy van ez?