194
Heroes nyomdokain
  • Nos
    #114
    :)
  • Jakuza001
    #113
    A keszitok szerint ma uj patchet adnak ki, igaz meg tegnap estere igertek, de azt irta a muki, hogy nem volt ra idejuk igy ma adjak majd ki, de a tegnapihoz kepest tovabbi javitasokkal.
  • Nos
    #112
    Amíg nem lesz kicsit jobb a motor elszórakoztatom magam egy új citystyle készítésével.
    Semmi extra, a kingdom vonallal fog megegyezni minden tulajdonságban, csak másképp fog kinézni. Ajánlott lesz hozzá olyan népet használni, aminek a területe fagyossá változik, mert alapvetően ilyen koncepcióra készülnek az épületek is.
    Egy példa: a sima kunyhó, és az építési fázisa:


    A játékmechanikába egyébként nem akarok belenyúlni, de összességében egy M.A.G.U.S. jellegű világot apránként összehoznék. Ha valakinek van kedve együtt tervezgetni (népet, épületet . . . szóljon).
  • Torzonborz
    #111
    hmm remélem vki készít majd MoM modot is :D
  • Nos
    #110
    igen, szinte bármit, ilyen szempontból elég barátságos a játék

    most épp azon gondolkodok, hogy lehetne teljesen másképp kinéző várostípust csinálni
    a tileeditorban el lehet készíteni az épületeket, ha megvan a forma, akkor lehet rá hivatkozni olyan helyről, ahol meghatározod, hogy mit tud az épület, az épületet hozzá kell rendelni egy alapracehez (ami jelenleg kingdom/fallen) de az új városnak lehet újat . . .

    Nem hiszem, hogy belevágok, nem egy emberes feladat :(
  • b-type
    #109
    azt vágom...arra voltam kíváncsi hogy a többiek több pénzt adnak-e érte,..érted, szal veszek rá 10 pénzért egy utazócsizmát ami hozzáad az értékéhez, azaz kb. mintha szintet lépne.
    Így többet kérhetek vagy sem, ez érdekelt volna.
    Mert akkor ugye még nagyobb a gáz, hisz 35 pénz alapszintű emberke+10 pénz egy csizma=1000 pénz eladva a diplomáciában.
  • Jakuza001
    #108
    Es miert nem kerdezed meg akkor ? :D
    Az utazocsizmatol a hos lepese novekedik megy eggyel koronkent.
    A vele levo egysegek lepesszama valtozatlan marad.
  • b-type
    #107
    ááá...várok vele, van más dolgom.
    Azt akartam kipróbálni hogy a felvehető egységek értéke akkor is nagyot ugrik-e, ha veszek rá egy utazócsizmát.
    Mert most ugye az a helyzet, hogy felveszek egy 'hőst' 35 'aranyért', aztán a diplomáciában eladom, nemzettől függően 360-750 'aranyért'...vagy ennek megfelelő nyersanyagért.
    Egy szintet lépet egység már 1000 arany felett van bőven, és ezzel már háborúkat robbanthatsz ki a népek között.
    Ez sztem elég nagy probléma a játékban, mivel ha az elejétől terjeszkedsz, és felfedezel...márpedig ez alap, akkor ezek az lvl1 emberkék jönnek, felveszed őket 35-60-75 pénzért, aztán, mivel a felfedezésnek köszönhetően más ismersz akit lehet, lehet 'terrorizálni' a többieket...mert kell nekik, még azt is meg lehet tenni, hogy ha tudod kinek mi kell jobban hogy egymás közt elcsereberéled őket árúként. :)
    Tuti hogy nem fejlődnek frankón, mert egy vasuk sincs, és nyersanyaguk sem, ...ja és háborúban állnak egymással :DDD
  • Jakuza001
    #106
    Akkor reinstall. :D
  • b-type
    #105
    azt használtam én is, erre ma indításnál (ki akartam próbálni valamit), egy bitang szmájli fogad, és hogy korrupt a patch-m :)
  • Jakuza001
    #104
    1.06 az utolso, de azt meg tudomasom szerint megtortek.
  • b-type
    #103
    na a francba, elfelejtettem kizárni a progit a netből...gondolom van új patch. :((
    Aki még nem vette meg, azaz törve van, az blokkolja mielőtt elindítja (!).
  • b-type
    #102
    Moddolni lehet beljebb is?...bár lehet hogy a készítők dolga lenne a diplomáciát átfésülni.
    Elég erős kontroll alatt lehet tartani a többi népet a diplomácián belüli kereskedéssel.
    Gyakorlatilag az összes pénzt és nyersanyagot kiszedem belőlük apróért.
  • Nos
    #101


    Amund település. A nép területe sivataggá változik. A háttérben Mogorva Chei lesi, hogy mi ez a sok homok.
  • Nos
    #100
    http://rapidshare.com/files/416341019/Race.zip

    itt a mod (bár a mod talán túlzás)

    népek: toron, gro-ugon, krán, keleti barbárok, amundok, kyrek (hátha visszatérnek), abaszisz, erigow, pyarron, shadon, Yllinor

    Az amundok területe elsivatagosodik, abaszisz bár a kingdom vonalon fejlődik, de death magiket használ, a barbárok területe pedig nem pusztasággá változik, hanem zöldellő mezővé - de ő empire vonalon megy

    A file tartalmát a documentumok/mygames/elemental/race mappába kell tenni
    Ha azt akarod, hogy legyen hozzá megfelelő vezér, akkor azt meg kell csinálni a játékban a sovereign editorral, a sovereign a documentumok/mygames/elemental/unit mappában lesz. Megnyitod és ott lesz valami ilyen neve az elején: <UnitType InternalName="Sonor_2016933293-6"> ha sonornak hívják persze. Neked az idézőjel közti rész kell
    Ezután a race mappában (ez esetben) a pyarroniaknál faction_pyarron.xml meg kell keresned két sort:
    <LeaderName>Sonor</LeaderName> ide írod a kívánt vezérnevet
    <SovereignUnitType>Sonor_2016933293-6</SovereignUnitType>
    ide pedig a fent említett hivatkozási nevet KÉSZ, ezt el kell játszani mindegyikkel, ha saját vezért akarsz
    VAGY: http://rapidshare.com/files/416344175/Units.zip - ben vannak az én vezéreim
    ezeket csak be kell dobni a units mappába és így jók lesznek az eredeti hivatkozások (viszont meg kell elégedned ezekkel a vezérekkel - nem olyan rosszak szerintem)

  • Nos
    #99
    Faction editor:
    http://forums.elementalgame.com/390184/page/2
    De ahhoz, hogy a megfelelő leadert adja az AI hozzá, megfelelő fővárosnév legyen, bele kell nyúlni az xml-be.

    Most lett kész az, amit véglegesnek gondolok. Ránézek, ha működik felrakom.
    Eltápoltam a népeket (8-10 pontból vásároltam), de csak azért, hogy jobb legyen ellenük játszani. azért próbáltam valami stílust tartani.
  • szaki2
    #98
    Ha már enyit dolgozol vele akkor meg is oszthatnád. Illetve merre az az xml editor?
  • Nos
    #97
    És ha megcsinálod valamelyik sivatagi népet és sivatagot rendelsz hozzá, akkor még Taba-El-Ibarád is lesz.
  • Nos
    #96
    Van egy editor, a fórumon megtaláljátok. Mindent ő sem tud. Viszont az xml fájlok nem bonyolultak.
  • Nos
    #95
    Végre !!!
    Tudom normálisan szerkeszteni az xml fájlokat. (Nem nagy ördöngőség.)
    A M.A.G.U.S.-t biztos ismeritek.
    Na most már van a játékban Abaszisztól Shadonig, Krántól Toronig pár nép :)
    A megfelelő fővárosneveket adják és a megfelelő vezéreket rakják be a birodalmakhoz. Pl Abasziszhoz hozzá lehet rendelni Otlokirt.
    Abaszisz egyébként mindenben a Kindoms tulajdonságokat kapta, viszont mágiában a Death ág a plussza. Gro-Ugon orkjai pedig kissé zöldesbarnás árnyalatúak és 20 százalékkal nagyobbak az egységek is.
  • Tundork
    #94
    én is summonáltam fire gientet, de csak 2es moveja van, ami nagyon leassít. most a teljes seregemnek 4es moveja van. mindenesetre alig várom hogy lehessen rendesen multiplayerezni neten
  • Nos
    #93
    taktika: egy szint spell, megveszed a summonálható lényt, még egy szint spell megveszed a summonálható lényt, csak ebbe az irányba fejleszted a mágiát (ha kedved van vehetsz persze mást is, egy távoli sebzés nem árt, de a lényeg, hogy az idézésre össtpontosíts)
    az essencet persze leosztod, de nem kell túl sok felé
    2 olyan hős, akinek legalább 15 manája van olyan sereget állít így ki, ami szerintem már túlzás
    ezért ezt a módszert nem is alkalmazom
  • Tundork
    #92
    ja és még valami, a hátasokat nagyon hasznosnak ítéltem meg. minden hősöm a fő seregben el van látva worggal, mert az nem csak a lépést növeli, hanem a harci cselekvést is.
  • Tundork
    #91
    csak 1 combat spell kell az elején, és mehet a hent
  • Tundork
    #90
    persze persze. amit leírtam az csak a kezdés. most már mindenki mágikus páncélban rohangál, mindenki el van látra rendesen gyűrűkkel meg egyéb okossággal. amiről én írtam az egy gyors rusholó kezdés, ahol nagyon hamar lehet erős lényeket ölni=sok arany bevétel
  • Jakuza001
    #89
    Lehet am dogivel talalni essence potiont a mapon, ami permanensen noveli a hos manajat :D

    Pihenni se kell minden csata elott, ha van kajad,potid, stb.
    Van gyogyito szett is (persze ha mar a katonai fejlesztesek kozott meg van), ami megnoveli a HP-t 5-el valamint minden lepesnel 1 pontot gyogyul a viseloje.
  • Tundork
    #88
    nálam is csak ritkán fagy ki. bár megesik. és néhány más bug is van, de ezeket remélem hamar kijavítják.

    én nem a kampány játszom egyenlőre hanem large random mapet. nekem ami jól működő taktikának tűnik az az hogy:

    főhős kimaxolt manával indul, és az elején csak az essencet nyomom neki szint lépéskor. majd minden felvett ujjonc herot megtanítok varázsolni, és ők is felnyomják az essencet legalább 10re. ezzel a modszerrel sokkal erősebb seregeket is simán elégetek mielött közelembe érnének. nem is kell sok varázslat, fireball és inferno elég. most a fő seregem 6 hősből áll. mikor erőssége 46 volt, de pl a troll csapatokat (140 erő) is simán levadásztam. volt olyan csata ahol 2 szintet léptek a hőseim. 1etlen hátránya, hogy pihenni kell csaták után. ezért aztán a főhősömet elláttam legjobb páncél+fegyver, többiek kaptak nyilat, így gyengébb csapatokat leverem mana használat nélkül.

    sok sikert, és ha valaki talál nagyon jól működő taktikát írja meg nyugodtan :)
  • Nos
    #87
    de a nehézség zavaró
    az elején kiválaszthatod a világ erősségét, ami a kóborló lények szintjét határozza meg
    az országok erősségét pedig az országpanelek felugrásánál állíthatod be (kb a harmadik lépésnél)
  • Nos
    #86
    nekem sem fagy, teljesen jól megy, visszatöltésnél ugrott néha ki, de nem veszett el a mentés, de játékegyensúly még nincs
    viszont annyira színes, hogy így is el lehet lenni
    érdemes felvenni az ellen erősségét extrémre, akkor már több a kihívás
  • Jakuza001
    #85
    Majd fog ha eltelik jo par kor. Tobb szaznak kell eltelnie ahhoz.
  • b-type
    #84
    Sztem egész rendben van...most toltam kicsit hosszabban és semmi baj, annyi történt hogy mivel ablakban tolom, ha nem aktív, mert mondjuk felhúztam mellé a böngészőt, akkor lefeketítette két hősöm portréját.
    De nem tudom, nem fagy és nem lassul. Viszont a játékegyensúlyra még nem igen tudok mit mondani,...kivéve azt hogy idegesítő hogy ki mikor üt elsőnek, ez visszatöltést generál, hisz van aki egy csapással kinyírhat, ellenben ha az én egységem kezdeményez akkor vér nélkül hozzák a sikert.
  • Nos
    #83
    a játék bevalottan egy folyamatosan fejlődő játék a fejlesztők szerint
    tehát nincs kész, nem is lesz :)
    akinek van kedve ötletelni a lehetséges fejlesztésekről azok a hivatalos fórumon bekapcsolódhatnak
    http://forums.elementalgame.com/forum/512
  • Jakuza001
    #82
    Mivel mondom csak az utolso kell. :D
    Az tartalmazza az osszes elozo javitast. Amugy van benne egy ilyen feher kepernyo bug az elso inditasnal.

    Ugyanez volt nalam is. Aztan megneztem hova telepitti a patchet es akkor jottem ra, hogy rossz helyre tette, csinalt megegy War of Magic konyvtarat az eredeti konyvtarba. :DDDDD
    Letoroltem onnan ujra telepitettem es onnantol kezdve jo lett.

    Mondjuk varni kell meg, mert teli van hibaval. Memory outruntol kezdve fagyasok stb.
    Foleg a 64-es Win7-nel fordulnak elo allitolag.
    DE ezen kivul meg rengeteg finomitasra van szuksege a jateknak is mert eleg unbalanced es sok-sok egyeb bug van benne, mint peldaul nem mukodnek rendesen a varazslatok, vagy a verem tulcsordulas miatt politikai kepernyon negativ ertekek, belassulo csatak es sorolhatnam.
    Viszont ha kijavitjak a jatekot akkor jo kis fantasy strategia lesz ez, csak meg rengeteg bosszusagot is okoz sajnos a rengeteg hiba ami benne maradt.
  • b-type
    #81
    egész jó....kicsit játszottam eddig (két település, pár csata, pár fejlesztés), de eddig meg se röccen, nem is fagy, ablakban futtatom...szöszölgetek vele, remélem mire igazán megkedvelem megérkeznek a komolyabb patch-k is.
  • mukievil
    #80
    Az első paraszt kikézése után kifagyott :D:D köszönöm azért a segítséget, jó bonyolultnak túnik igy elsőre :)

    Pár patchig még tényleg várni kell...
  • mukievil
    #79
    Műűűűűűűűűűűűűűködik :D:D:D:D

    AKINEK NEM MENNE!!!!

    JÁTÉK FELTELEPIT, patch 1.01 , 1.05 , 1.05 hotfix, 1.06 , majd crack


    nekem a buherált játékom is működik így, ha elkezdtem elölröl patcholni

    remélem nem gond még a warez...
  • mukievil
    #78
    nem, azt nem rontom el:), viszont egy valamit elrontottam 1.01 patch ről nem tudtam :D Igy azt kihagytam , csak az 1.05, a hotfix hozzá, meg 1.06

    Szoval egy utolsó esélye van, bár több oldalon olvasom, hogy senkinek sem megy!
  • Pio
    #77
    Szerintem azt ronthatod el, hogy a patcheknek célmappának a játék mappáját kiválasztod amit ő automatikusan kiegészít még egy "elemental war of magic mappával" így végül 1 szinttel mélyebbre települ a peccs szóval nem a helyére.
  • mukievil
    #76
    Letöröltem, feltelepitettem, majd pacheket sorba, és semmi, ugyanugy a mezőig jut... Asszem jegelem a dolgot... majd pár patch mulva jövök :)
  • QuippeR
    #75
    nálam is ez volt. aztán szépen letöltöttem az összes patch-et, és felraktam az általam írt sorrendben. most megy.

    viszont maga a játékmenet sajnos nem lett tőle jobb, eléggé elcseszték.