644

kalóz stratégia
  • Plata
    #484
    Sajnos nincs ott.Alapjátékban megtaláltam,de kieggel együtt már nincs meg a piac.
  • Cat 02 #483
    Azokat én is ritkán találom, a Piac mintha az utolsóban lenne, a Kórház környékén.
  • Plata
    #482
    Hiányoznak belőle alap épületek,vagy nem tudom hol találom őket.Például a piacot sem találom,és folyton piacért rinyálnak.Ja a kieggel játszom.
  • Calver
    #481
    ...és kurvajó. a wind turbine végképp csúcs, mivel nem kell hozzá ember, és sok-sok áramot termel
  • Calver
    #480
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tropico.3.Absolute.Power-RELOADED
  • goso
    #479
    miért van az hogy állandóan leszavaznak? és hogyha én bútorgyárat akarok csináln akkor elötte kell egy favágó üzem vgy nem kell?
  • goso
    #478
    van hozzá magyarítás?
  • Serpa
    #477
    na több hónap után kipörgettem, jöhet a kiegészítő.
  • icso87
    #476
    Azóta már rájöttem, de azért kösz. :)
  • uv
    #475
    olajfinomító.

    nem a tengerre kell építeni hanem a partra, a tengeri olajlelőhelyek közelébe. utána automatikusan megjelennek a fúrótornyok az olajfoltokon.
  • icso87
    #474
    Na még egy kérdés: hogy tudok olajfúrót építeni a tengerre, mert az épületek közt nem találom.
  • Cat 02 #473
    2 még az volt, gondolom azt hitték ez is az lesz :D
  • OliApa
    #472
    A bannerban miért "kalóz stratégia" van feltüntetve?
  • icso87
    #471
    ahha...kösz
  • Cat 02 #470
    Forgatni h lehet ? :D
  • Calver
    #469
    lehet h ingyen adod, de akkor rossz helyen vannak. a munkahelyük mellett húzd fel a lakásokat, vagy garázzsal oldd meg h könnyen eljuthassanak oda, és akkor nem fognak kunyhókat felhúzni.
  • icso87
    #468
    Szevasztok, nekem csak egy kérdésem lenne: meglehet vmi rendelettel vagy vmivel akadályozni, h ne építsenek kunyhókat? Mert bármennyi lakást vagy házat is építek, akkor is a kunyhókat választják. Próbáltam, h lerombolom mind, de ugyanúgy visszaépítették őket. Pedig a bérlakásokat is ingyen adom.
  • hollófernyiges
    #467
    Kicsit késve, de törve nem reagálva :), épp a scenariok után nekem nagyon is életképes ötletnek tűnik a turizmussal kezdeni(ill. a farmolással párhuzamosan), épp azért mert nem kell hozzá képzett munkaerő és míg a fiúk a bányában/papayamezőn dolgoznak, van munkájuk a nőknek is.
    Azt hiszem sandboxozva engem is hamar megenne az unalom, többek között az a jó a szigetekben hogy mindenhová más típusú El Presidente kell..
  • csupicat
    #466
    Sziasztok,
    Tudnátpk segíteni: letöltöttem a lenti magíarosítást, és így is angol nyelvü a játék. Mit csináljak? Köszi
  • Plata
    #465
    Köszi a tippeket,nekem magyarul van meg.Administrator meg financial genius perk az melyik magyarul?
  • dronkZero
    #464
    Ja, hogy scenariok... Azokat skippeltem, sandboxot játszom.

    De pont ezaz, hogy esélytelen iparra gyúrni az elején. Kb a lehetséges sorrend:
    1. nyersanyagkitermelés (bányászat, farmok)
    2. oktatás
    3. ipar
    4. turizmus

    Ez olyan 30 év a játék idejében, és más sorrendben nem nagyon lehet. Az elején kell valamiből cash. Aztán a továbbfejlődéshez már mindenképp kell a képzett munkaerő. Aztán megéri a pénzt gyárakba fektetni nem turizmusba, mert ugyanazokból a nyersanyagokból (amit már amúgy is termelek) több profit keletkezik. A turizmus meg nem nagyon hoz pénzt, ha nincs hol költeni, ahhoz meg jellemzően áram kell.

    Szal gyakorlatilag nincs választási lehetőség, ha nem ebben a sorrendben csinálom, akkor államcsőd lesz baromi gyorsan.

    Másik fele, hogy a fíling kedvéért lehet mindenféle líderekkel szórakozni, de hatékonyság szempontjából a professzor háttér, kapitalistaként választva, administrator meg financial genius perkekkel mindent visz. Össze lehet szedni 70%-kal gyorsabb oktatást így, ami nagyjából mindent visz.
    A különböző ki-mennyire-szeret módosítóknak szinte az égvilágon semmi értelme nincs, bárkinek pillanatok alatt 100%ra lehet nyalni a seggét. (persze ha van elég kess megépíteni, amit akar)
  • hollófernyiges
    #463
    Elvben mások a célok a különböző szcenáriókban, hol a svájci bankszámlát kell hizlalni, vagy olajat exportálni, a szigettől is függ hogy az ember turizmusra vagy iparra koncentrál-e elsőnek.
  • dronkZero
    #462
    Nektek sikerül lényegesen különböző játékot játszanotok? Mittudomén, rágyúrni katonaságra, vagy valami?

    Mert én akárhány játékot kezdtem, nagyjából totál ugyanazokat a dolgokat, ugyanabban a sorrendben kell csinálni. Gyakorlatilag mindegy, hogy melyik sziget, meg mindegy, hogy milyen líder, úgyis ugyanaz az egész. Egy módja van az életben maradásnak, ha nem úgy csinálom, akkor gémóver elég hamar.

    Tényleg csak ennyi a játék? Végigklikkelem, örülök neki, uninstall?
  • Serpa
    #461
    a minap én is felraktam az 1.09-es és steam patchet.
    azóta nekem is fagy mentéskor.

    ezekután körbejártam a dolgot és elnéztem a hivatalos fórumba.
    többeknek fagy (mentéskor) a játék az 1.09-es patch óta.

    a fejlesztők ezt orvosolandó (több buggal egyetemben) a héten kiadják az 1.13-as patchet.

    remélem javítja tényleg, mert elég idegesítő.
  • arpad vezer
    #460
    Az 1.09-es a legújabb. Létezik egy 1.11-es is melyet a Kelet-EU verzióhoz adtak ki, de ez csak a lokalizáció néhány elírását javítja. Ahogy én nézegettem teljesen mindegy melyik patchet rakod fel, mivel azok a nyelvi fájlt nem módosítják, a lényeg, hogy a legújabb legyen. Ha eredeti játékod van, akkor a patcheket automatikusan letölti és bemásolja a játék, ha nem, akkor szerintem neked kell megszerezni és kézzel bemásolni a javítást. (A patchek nem telepítősek, ha jól tudom.)
  • tibor16
    #459
    Korábban játszottam a 2. résszel is de, most fogom a magyar verziót felrakni - tudna valaki segíteni, szeretném a patch-eket is feltenni, de nem nagyon tudom melyiket kellene hozzá.
    Megköszönném, ha valaki adna ehhez linket, mert többféle verziót láttam, (orosz, német, cseh) - és nem tudom melyik kellene hozzá? Egyáltalán, elég az utólsó verzió, vagy esetleg mind sorban...?
    Nem is értem, a készítő honlapján - én legalább is nem láttam erre infót, letöltést...
  • Cat 02 #458
    Húzd ki a netet/tiltsd le tűzfalon és akkor elvileg menni fog.

    Ám forgatni h kell ? :D
  • Simi07
    #457
    Sziasztok. 1 kis segitséget kérnék. Én most szettem le a gamet magyarul. Volt mellete kód is de nem fogadja el. Mi lehet a gond? Hálás lennék a segitségért. De ha valaki tud más megoldást amitöl enne a game magyarul megköszönném.
  • Cat 02 #456
    Oh, akkor megnézem majd.

    Jah, siettem vele, mert suli alatt nincs annyi időm, így volt 22 óra. Majd 2. végigjátszás jön később
  • Calver
    #455
    kétlem h ugyanaz lenne, a kampány tizenpár külön szigetből áll

    ([apro]btw Mass Effect 2-t már ki is végezted? )
  • Cat 02 #454
    És ha folytatom a tutorialt, az ua mint a kampány ? Vagy csak építgetek a semmiért ? D:
  • Calver
    #453
    nem sajnos, de általában nagyon trükkösen meg lehet őket kerülni.
  • Cat 02 #452
    Sziklákat lehet bontani valahogy ? Azt csináltam, hogy folytattam a tutorialt. De a sziklák miatt nem tudok utat építeni :D

    goso: arra értettem, hogy olyan nagy kikötő, amivel lehet exportálni
  • Calver
    #451
    pár év kell mire beindul az üzlet, na meg rakj a farmok közelébe garázst.
  • goso
    #450
    ha a kikötő alatt a halász cuccost érted akkor be lehet állítani hogy mit csináljon de az csak ételt termelhet (nem vagyok benne biztos)
  • goso
    #449
    én úgy tudom hogy autómatikusan exportálja az árukat max leteszel még egy pár százat és utána szerintem nem lesz gondod vele
  • Cat 02 #448
    Van kikötő is ? :D
    Illetve mit termelnek ? Ételt vagy Tobacco-t ?
  • bazza
    #447
    Hali!
    Hogyan lehet gyümölcsöket exportálni? Van már 4-5 farmom, termelnek is, de export = nulla. Mindig kiírja, h kifutott a hajó áru nélkül. Van garázsom, van fuvarozó cégem is. WTF? Hogyan lehet eladni ?
  • Cat 02 #446
    Sziklákat el lehet valahogy távolítani ? Mert nem tudok utat építeni :s
  • Piszkos  Fred
    #445
    Gondoltam ezt a beépített csítet kipróbálom, milyen jó lehet már hogy nem támad senki, meg 500k-val kezdünk?:D
    Mellesleg a mentéses hiba a legzavaróbb, mert ma is olyan jól jártam, beépítettem az egész szigetet minden földi jóval, a szavazást is megnyertem 127-6 arányban, minden baba volt, csak ki kellet lépnem :(