644

kalóz stratégia
  • kenyeresdaniel
    #604
    Hali
    Tropico 4 el kapcsolatban
    3. pályát kezdem épp ,és itt is itt van a játék kezdetén egy hatalmas ültetvény ,mint az előző pályán. (persze nem tudom milyen növény ez)
    A kérdés
    Ezt le lehet aratni ha építek hozzá farmot , vagy ez csak dísz ?
  • Hunor1
    #603
    kijött egy "offline" patch is, most már nem kell az internetet kihúzni vagy tiltani a tűzfalon.
    a gamecopy-n megtalálja akinek kell.
  • Calver
    #602
    játszunk vele, legalábbis én biztosan, kicsit talán túl sokat is... épp a 13. küldetésnél tartok
  • Hunor1
    #601
    na jó de a misszió közben nem lehet valahol megnézni hogy mi is volt a cél az elején és hogy állunk a teljesítésével?? Nekem ez hiányzik.
  • Joybull
    #600
    Azok a célok szerintem és az elején bemutatott 5 lépést mikor sikerül teljesíteni jön a következő küldetés. Elég sokáig tartott, de most jön a 2. küldetés
  • Hunor1
    #599
    no mi az semmi reakció?? Senki nem szedte le még?
    Na mindegy, egy kérdésem lenne. Az aktuális szigeten hol nézhetem meg a misszió célt? Úgy értem menet közben, mert amiket a jobb alsó sarokba pakol az csak egy éppen következő feladatot jelöli. Úgy emlékszem hogy a 3-ban az almanachban meg lehetett nézni mi a mission goal, és hogy áll a teljesítés.
  • Hunor1
    #598
    hupsz! akkor nem is kell a demót keresgélnem..?? :))
  • Serpa
    #597
    épp most akartam szólni, de már rátaláltál :)
  • Calver
    #596

    fuckyeah.
  • Hunor1
    #595
    így elbaszni....milyen szar egy installer ez hogy nem adhatok meg neki más meghajtót!
  • Benevolens
    #594
    én eddig azt hitem, hogy az én gépem rossz
  • Calver
    #593
    nem sajnos. mondom, engem is bosszantott tekintve h nem valami nagy a rendszermeghajtóm, de hát...
  • Hunor1
    #592
    köszi a választ. de miután kicsomizta magát nem adhatok meg másik meghajtót az installra??? A mai világban ez elég furi...
  • Calver
    #591
    durván másfél giga, aztán az install is annyi. szóval legyen olyan 3,5-4 gigád szabadon.
  • Hunor1
    #590
    mennyi hely kell ennek a nyomorult msi-nek a c-n ???
  • Hunor1
    #589
    no ez fasza..., mert nincs annyi helyem a c-n!
  • Calver
    #588
    nincs sajnos, nekem is baszta a csőröm istenesen.
    azért vár egy csomó ideig, mert kicsomagolja a fájlokat egy ideiglenes könyvtárba C: meghajtón... ahova aztán felinstallálja magát a játékot. okos...
  • Hunor1
    #587
    na letöltöttem a demot. de elég szar ez az installer...nem elég hogy percekig vár amíg elkezdené, de nem is enged választani a meghajtók között( c-n nincs annyi helyem.)
    Vagy csak nem vártam elég időt..???
    van valami jobb alternatív letöltés?
  • Calver
    #586
    kedves Tropico 4!
    lassan befejezek mindent, amit az elkövetkezendő két hétre szétnyújtva kellett volna amúgy megcsinálnom. ennek hála most egy ideig lesz sok-sok szabadidőm...
    avagy: szivárogj már ki!
  • Calver
    #585
    mondom, sokkal szebb és optimizáltabb... szerintem konkrétan gyengébb gép is elég hozzá, mint a harmadikhoz. én simán felpöccintettem kraftosabb beállításokra, mint előző részt, és semmi fps ingadozást sem tapasztaltam.
  • uv
    #584
    a gépigénye milyen valójában?
    mert én a hivatalosan megadottat kissé sokaltam. mondjuk a 3 alacsonyabb gépigénye ellenére órákig kellett pöcögetni a beállításokat, mire jó lett. és nem feltétlenül az alacsonyabb beállítás futtott a legjobban.
  • Calver
    #583
    na végigzúztam a 4. rész demóját kétszer, rövid és tömör vélemény: akarom. most.

    kicsit hosszabb vélemény, listaként mivel nem akarok kisregényt írni:
    - rengeteg dolgon javítottak és sok mindent "értelmesebbé" tettek, pl humanitárius segélyhez nem kell már előbb felhúzni semmit, ami öröm a köbön
    - előny/hátrány rendszer megváltozott, most már nem 2-2-t választasz, hanem 3 tulajdonságot. hátrányok is átalakultak ilyenné, 1-2 pozitívummal a negatívumok mellé... nos, nem tűnik rossznak, de furcsának furcsa. és a cheapskate még mindig ász ja, és fejlődnek: minden küldetés után, amit végignyomsz egy kiválasztott képességgel, kap egy extra csillagot.
    - edict-ek megváltoztak, most már minisztérium és miniszterek kellenek hozzá - majd elválik, egyenlőre nekem szimpatikus
    - a grafika sokat javult, és sokkal jobban optimizált a motor mint a harmadik részben
    - van jó pár új épület, sajnos demoban nem elérhetőek... na meg új természeti katasztrófák
    - zenék... nagyon ász zenék.
    - nincs Betty Boom...

    ami viszont nem jött be: az új kezelőfelület. illetve... nagyjából jó, de az épületek kezelését a jobb felső sarokba pakolni roppantul bosszantó lesz mindenkinek, akinek a bal szeme a domináns, avagy durván a kétlábúak 30%-nak...
    másik ami csípte egy ideig a fülemet: lecserélték a szinkronhangokat megszokható, de örültem volna, ha lehetett volna választani.

    szóval summa summarum: veszettjó folytatásnak nézünk elébe, ami egy-két bosszantó apróságot leszámítva csak jobbá és még nagyszerűbbé válik, mint az elődje. várom ezerrel.
  • Benevolens
    #582
    valaki elmagyarázná nekem a piac működését? Bárhova teszem a kiszolgálás mindig nulla, és a piacos nő meg csak összevissza sétál a szigeten
  • Serpa
    #581
    mivel lényegében Tropico 3 lesz, feljavított motorral, ugyanazt kell majd csinálni :)
    (több lehetőség, épület, rendeletféle, ... lesz benne)

    egy várost felhúzni a dzsungelben, a népet katonai diktatúra módjára vagy demokratikus úton vezetni.

    dióhéjban ennyi.
  • grebber
    #580
    Fu bakker megkell majd néznem a 3-at mi is ez a játék mert így belenézve a 4be nekem kinak.Aztse tudom mit kell csinálni :(
    A 3 legalább magyar hátha ott tudok majd valamit :D
  • dronkZero
    #579
    Majd ha torrent rilíz van, akkor szólj! :P :D
  • grebber
    #578
    Tölthető a 4. rész demója!
  • Soldiers
    #577
    Hali
    olyan kérdésem lenne hogy ehez a játékhoz a Tropico 1,2 kötödik a 3 részhez mint vmi történet??
  • Benevolens
    #576
    egyébként nekem kért a farmokhoz garázst, hogy gyorsabban szállítsák az árut
  • Benevolens
    #575
    azt meg tudja valaki mondani, hogy mi az az and gomb, amivel a dekorációkat lehet váltogatni? Ugyanis nekem nincs ilyen gombom
  • hollófernyiges
    #574
    A garázs valójában szerviz, csak azért kell hogy időnként karbantartsák az autókat. Ha túlzsúfolt a régi vagy két részből áll a város (pld van egy tengerparti turistakiszolgáló meg egy belső ipari és mezőgazdasági negyed), akkor érdemes újat építeni, de amúgy fölösleges.
  • Benevolens
    #573
    meg hülyén néz ki a farmok között. De azért kérdezem, mert az a kocsi ami kimegy belőle gondolom valahol le akar parkolni, amikor megérkezett, hogy a pasi munka után haza tudjon vele menni
  • kenyeresdaniel
    #572
    Én úgy vettem észre h lerakok egy garázst a kikötő mellé és az elég.
    Másodpercenként jönnek ki belőle a kocsik amik szállítják a népet ide oda.
    Szerintem felesleges a lakoépülethez és a munkahelyekhez is lerakni, sőt lehetetlen mert nem fér el :P
  • Benevolens
    #571
    Sziasztok, tudna valaki segíteni abban, hogy garázs oda is kell-e, ahova mennek az emberek például dolgozni, vagy csak oda, ahol laknak?
  • szabii98
    #570
    Huhh. Végre egy játék, amihez én is értek. Legalábbis úgytűnik. Najó, a pénz keretem 510E és 480E között mozog általában, de a boldogságot (1959: 39%) sikerült visszahúznom(1964:51%), igaz most kicsit csökken(46%). A népesség azonnal megnőtt, h szabad lett a bevándorlás és fogamzásgátló tilalmat vezettem be. :D
  • szabii98
    #569
    Hali!
    Kis segítséget kaphatnék, hogyan kezdjem a játékot, vagy van valahol egy leírás?
  • kenyeresdaniel
    #568
    Én mindig bányákkal kezdek, vagy a dohánnyal.
    Egy-egy szivargyár ,vagy ékszerkészítő fél millát is hozhat a játékban.
  • Since
    #567
    Nemtudok véletlenül valamilyen oldalt ahol megtalálnék mindent részletesen a játékkal kapcsolatban? Főként az építkezések érdekelnek, hogy mit - mi után érdemes építeni, illetve valami kezdő stratégia is jó lenne :-) Köszönöm!
  • Calver
    #566
    nincs olyan állás, amihez iskolai végzettség kell, szegény Tropican-ok pedig nem előrelátó népség - "teremts" munkahelyeket, mert addig nem fognak tanulni.
  • Paddy
    #565
    Sziasztok! Nem rég kezdtem el játszani a játékkal és nagyon tetszik. Mindössze az lenne a kérdésem, hogy miért van az, hogy jönnek a bevándorlók dögivel de mondjuk az iskola full üres pedig tele van tanárral csak diák nincs. A főparancsnoksággal illetve a katonai bázissal is ugyan eza bajom. Válaszotokat előre is köszönöm!