144
Vajon meddig lesz elég egy általános nextgenes gép ?
  • chilios
    #64
    jól mondod,én is így voltam!vettem ps3 at +hdtv-t de sajna ps-t eladtam és vettem pc-t.. :D (utólag bánom) annak volt hangulata...
  • NiveaForMen
    #63
    :D Végülis kinek mi... No meg valamennyire korfüggő. Pl azért pár embernek ismerős lehet a szitu, hogy ha a cég ad pénzt gépre azon nem biztos hogy túl sok időd lesz játszani :).

    Egyébként ha több időm lenne akkor biztos hogy konzolt vennék. Konzol meg egy HD tv és kész, be vagy tápolva legalább 5 évre :)
  • ecneb
    #62
    Ezen énis gondolkoztam csak mivel nekem nem a legfőbb szempont a játék ( fotosoppozok ) így inkább egy durvább leptop.. aztán majd ha összekuporgatom a 60 ropit lehet meglepem magam egy xboxal :)
  • pinnacle
    #61
    Lassan költözünk. Új szobámba első egy Full HD TV + PS3 meg egy kanapé.
    A többi levan fosva kb.
    Ez igy 300k és elvagyok vele 5-6 évet, tehát olyan 50k per év. Ezt PC-be bele kéne ölnöm igyis ugyis. De nem ölöm^^

    TV amúgyis kell majd a Digitális adáshoz meg Blue Ray meg faszomtudja milyen HD filmekhez.
    PS3 meg játék+net+film+BluRay(opcionális). Tehát a PC+DVD+BluRay lejátszó kb 150-200k. Igy meg 99k.

    Szóval árba-minőségbe jobb ez a kombó.
  • tigeroo
    #60
    hát igen, a warez meg dübörög...

    (dehát jobban megéri venni az extrém gyorsan elavuló alkatrészeket)
  • havercsotány
    #59
    amíg ki nem jön a bf3
  • Qwerty4
    #58
    Kinek mi az elavult.Ha maxon akarsz játszani akkor ez még nem elavult, de fél év múlva az lesz. :)
    Aki bírja az akadozásokat, minimum grafikát és ilyesmiket annak később válik elavulttá egy gép.Akár éveket meg lehet spórolni gépvásárlás nélkül így.Aki mindig a legjobbat akarja, annak sűrű művelet a konfig- vagy alkatrészcsere.
    És persze minél később veszel meg egy alkatrészet, annál olcsóbb. xD Bár most a jelenlegi pénzügyi helyzetre ez nem vonatkozik, mert most minden sokkal drágább, mint 1-2 hónapja.De ennek is vége lesz egyszer.
  • xDS
    #57
    Attól függ ki mire használja...én nem játszom a gépen abszolút, főleg melóhoz használom:
    intel core2 quad (q6600), 4giga 1066os ram és egy alap 7300gt vidkártya. Ja! és első a biztonság: 1TB raid mirrorban. :)
  • tigeroo
    #56
    miért kell?

    pisztolyt fognak a fejedhez?
  • solo
    #55
    Nekem ugyan ez van majdnem, csak 4850, minden megy fullon rajta..
    Ha nem lesz elég, akkor egy új alaplap kell, meg bele még egy 4850, meg majd ha még olcsóbb XD lesz a ddr2 akkor még veszek 8 gigát XDDD
  • kakaoskalacs
    #54
    hat én nem egy ember szajabol halottam hogy ez elvult... én megvagyok vele elegedve(processzor kéne uj )
  • adeex7
    #53
    örülnék én egy ilyen elavult konf.-nak :PP
  • Mirk
    #52
    hát ez tényleg kurvara elavult
  • kakaoskalacs
    #51
    C2DE6550 3.2Ghz
    HD4870
    2gb DDr2

    ésmár ezis majdnem elavult -.- utalok pc-t fejleszteni de neha kell..
  • Qwerty4
    #50
    Ja és ez csak a tavaly év végi középkategória volt, de én 4-5 évre terveztem vele kisebb alkatrészcserékkel/fejlesztéssel.
  • passatgt
    #49
    én 1 éve vettem: amd 5200+, 2gb ddr2 800-as ram, 250gb sata2, ati hd2600xt

    előző gép 5 éves volt, nálam ennyit bír kb
  • Qwerty4
    #48
    Én most a jelenlegi gépembe veszek egy új kártyát, még max 1 GB RAM-ot és ha lesz kedvem (cash) erősebb procit és ezzel befejeztem.
    Amúgy egy éve és fél hónapja vettem ezt a jelenlegi gépet:MSI Neo V2 alaplap, 2600XT (ez bedöglött, helyette jön majd a 3850), 2 GB Kingston, Athlon 4000+.
    4 évig (2012-ig) elég kell legyen nekem ez a gép, remélem nem lesz nagy alkatrészhullás. :)
    Ha majd nem kezdenek menegetni a játékok akkor előszedem a 90-es évek végének kimaradt címeit.És 2000-től is sok minden kimaradt.Tehát , ha nem mennek a next-gen gamek előszedem a régieket, ott is van sok újdonság számomra a nagy lemaradásnak köszönhetően.

    A kérdésre visszatérve egy next-gen gép, hát 1-2 (max. 3) évig elég, de a végén már minimumon tolsz minden új cuccost, ha egyáltalán elindul. xD
  • Fbn Lx
    #47
    2009. november 23-ig.
  • Naxos
    #46
    szvsz a következő gen.-ig.
  • daeemoon
    #45
    Az előző PC konfigom: Via C3 500 Mhz (felhúzva 525 re), 128 MB Ram (ha jól emlékszem) Integrált VIA 16 MB videókártyam 20 Gb Maxtor HDD, Integrált hangkártya. 2001 es gép

    Tavaly lett a belseje cserélve Intel Celeron 2,8 GHz, 512 MB Ram, Integrált 32 MB VIA videókártya, közben cserélve lett 256 MB Nvidia Geforce MX 6600 (asszem :)) integrált hangkártya. Aztán lett belevéve használt 70 gigás winyó, utána 160 gigás SATA winyó.

    A laptopom 1,7 GHz, 256 MB RAM, 32 MB VIA videókari, integrált hangkártyával, 40 giga winyóval. Ebbe a héten vettem 512 mega ramot, mert nem bírtam vele a NetBeanst futtatni rendesen :D (java fejlesztőkörnyezet), meg felúhztam 64 megára a vid. kártyát. A laptop 2 éves lesz.

    Az első konfigomon akadva ment a Q3, ez volt a lényeg, a következőn már a Q4 is, de igazából csak Q3 megy, Worms Armageddon, meg pár Need For Speed. A többivel nem játszok :D.
    Bármelyik nextgenes gép kitart bő 4-5 évig, sőt még annál is tovább, ha nem akarod hozzá csatolni a legújabb hardwareket, meg softwareket. (főleg játékok)
    Én mostanság böngészni, msn ezni, fejleszteni, filmet nézni nagyon ritkán, meg Q3-al játszani használom a gépeimet. Szerintem ha a hardware bírja minimum 4-5 év.
  • sweech
    #44
    amíg el nem avul
  • ecneb
    #43
    2003 februárjában vettem a mostani gépemet... azóta vettem bele egy 80 gigás vinyót még kb 2004ben.. azóta semmi :) és még mindig megállja a helyét...igaz már nem játszok a source-on kivűl semmivel vagy 3 éve...most fogom valszeg lecserélni szegényt egy laptopra :O
  • zola2000
    #42
    Meddig lesz elég a nextgen jó kérdés, a playstation2 még mindíg jó lesz call of duty 5özni, tomb raider underworldözni, need for speed undercoverezni, fifa09ezni, persona4ezni stb, meg jövőre is jó lesz, tehát egy ilyen gép addig jó amíg le nem cseréli az ember.
  • bigbigle
    #41
    nekem egy 2003-as szar gépem van.elég annyi is hogy a ram csak 128MB persze egy PDA-ban is több van.Én még egy Mariot se raknék föl rá.
  • Inquisitor
    #40
    Szerintem is max. 1,5 év. Ha valaki ki tudja "húzni" régi programokkal, akkor talán több.
  • byzhouse
    #39
    első 1évben minden játék fullon ment
    1-1,5év új játékok (lejebb grafikát mert nem birja)
    most 2éves gta4et már fel se merme rakni(ha kijön) ^^
    cod4: lowon ment
  • magus
    #38
    több év tapasztalat, veszel egy jó gépet:

    fél évig - mennek maxon
    fél év-1 év -mediumon
    1 év után - medium, de nagyrészt low
    másfél év után - fel se rakd a játékokat, vagy low.
  • vasziszdasz
    #37
    A konzol se bírja tovább, de ott 5 évig nem kapsz jobbat.
  • vasziszdasz
    #36
    Mint a 640k ram. ^^
  • Emmegki
    #35


    Na igen, attól függ ki mir használja.
    F@szhosszabbítónak hogy neki legyen mindig a legerősebb gépe a haverok között, vagy csak játszogat rajta, vagy még azt se.
  • Alwares
    #34
    Örökre elég lesz. Örökre!
  • Narxis
    #33
    20 évvel ezelőtt nem akarom leírni, hogy hol voltál...
  • passatgt
    #32
    amíg el nem alszik
  • Neoncsoves
    #31
    haverom is ilyen. évente elmegy nyárimunkázni, elbassza azt a 130ezret vagy mennyit gépre (monitort nem vesz) és veri hogy fix 333, stb... nekem meg az x800as 1 magos gépem elég volt 4évig, úgyhogy 1-2 év után már be is jött a 2mag, de engem nem érdekelt
  • Sadist
    #30
    Amúgy abszolút emberfüggő. Egy grafbuzi vérpistinek, akinek attól van erekciója, hogy haveroknak dicsekedhet a ultrahighextra grafikával, vagy a stabil 250 fps-el, annak fél évig sem.
    Más meg simán elvan 4 évig is egy közepesnél kicsit jobb konfiggal.
  • czky
    #29
    Jajj de felesleges ez a topik...
  • autoszimulator
    #28
    Az sem mindegy, hogy laptop vagy asztali PC-ről van-e szó. Laptopoknál kicsit talán lassabb ez az ugrálás teljesítményeket illetően, de mikor van egy újítás, mint pl anno a dual core megjelenése, akkor az jó pár százezerbe is belekerül... Persze mindig jönnek új konfigok új kártyákkal, nagyobb memóriákkal, nagyobb procikkal, de úgyvélem hogy ha valaki most vesz egy laptopot egy D2C 2GHz feletti procival, 2 giga rammal, és ha esetleg játszani is szokott egy videókártyával, akkor az eltart még egy ideig, legalábbis biztosan tovább, mint egy hasonló felépítésű PC. Persze ehhez hozzátartozik, hogy hardcore gamer nem vesz laptopot, s egy ugyanolyan teljesítményű asztali pc majdnem fele annyi mint egy hasonló laptop... :)
  • Sadist
    #27
    Na, eddig tartott :<
  • Sadist
    #26
    2 percig.
  • theone91
    #25
    Nem értem, inkább vegyél konzolt.