144
Vajon meddig lesz elég egy általános nextgenes gép ?
  • Istencsászár
    #104
    Ezeket egy kis réteg használja a játékosok 95a% nem ( és lehet h keveset mondtam... ) az ilyen prof szimek is réteg játékok, a jatékosok elenyésző %a használja ezeket a játékokat, de akik igen azoknak nincs más alternatíva csak a pc.
  • examinee
    #103
    Mondom 6 haverból 5 monitoron nyomja VGa kábellel és semmi gond közbe majdnem mindenkinél ott figyel a hd ready vagy full hd.
    Van is egy összehasonlítás hogy vga-s és a hdmi-s xboxos képről. Majd este megkeresem ha hazaértem.
  • examinee
    #102
    Oké ez PS3. De Xboxnál nem kell HDMI-s monitort venni mert a VGA csatlakozó még jobb képet ad és elég neki az 1024*768 is. Énis azzal tolom és tökéletesen szép. Persze valamivel szebb full HD-be, de igyis tök elég.
    Szval attol hogy te nem használsz monitorokat attol még teljesen jók és boxhoz tuti elegek. Mondom nekem van itt full hd-m és inkább monitort használom mert az közelebb is van meg nem olyan egetverő a különbség.
  • Solt
    #101
    Van ilyen konzolhoz?

    Hát ilyen?

    És ezekhez ilyen szimulátor?

    Vagy ilyen?

    Tudom, tudom.. drága! Viszont olyan élményt ad, amit a konzol soha nem fog! Ergo akinek az elég amit a konzol ad, az csücsüljön le otthon és játsszon vele, csak ne akarja ár alapon egy olyan dologhoz hasonlítani, amely minden tekintettben több nála!

    Ez az a kategória, amikor valaki azzal jön, hogy minek a ferrari, amikor a trabant is ugyanoda visz. Itt is a "hogyanon" van a hangsúly! ;)
  • Solt
    #100
    #99

    Tizedét nem adja egyik konzol sem, nekem meg főleg!

    Akinek egy súlyban van egy PC a konzolal, az vegyen konzolt, csak ne akarja elhitetni az ő kis igényei miatt, hogy az jobb! :)
  • Solt
    #99
    Semmi, csak annyira elfogult volt az írásod, hogy muszáj voltam reagálni. Az, hogy felnőttek játszanak vele, az egy dolog... az semmit nem bizonyít...

    Az árakat pedig akkorra értettem, amikor majd a játékok 90% online jellegű lesz, és esélyetek nem lesz a warezra!

    Nem vagyok csak PC-s, a haverjaim Xbox-át próbáltam már! Az összes autós játék arcade, repülés eleve reménytelen! TrackIr-ről még csak nem is álmodozhattok. Nincs a játékokban szabadság, adott szűk terület van, ahol akkor jön az ellenfél, ha átlépsz például a küszöbön. Az egész konzolos dolog nulla kreativitást igényel. Össze sem hasonlítható egy PC-vel, mivel egészen más a szerepe.

    A bajom csak azzal van, hogy ennek ellenére rendszeresen ez az össze hasonlítás megy, holott ez olyan, mint amikor a körömvágó ollót hasonlítjuk a szamurájkardhoz. Mindkettővel lehet körmöt vágni, csak nem mindegy hogyan! :))

    Ráadásul rendszeresen egy minden tekintettben alacsonyabb síkot akartok egy jóval magasabbhoz hasonlítani! Hát persze, hogy jóval drágább lesz, csak azt felejtitek, hogy jóval többet is ad! ;)
  • Sir Quno Jedi
    #98
    Én személy szerint sima moncsit még PC-hez SEM ajánlok. Egy sima HDready fosf@szlé HDTV is tudja általában HDMI-n keresztül az alapfelbontását (már amelyik, de erre is van topik) és máris csodás és NAGY képet kapunk, aminek teljesen más a hatása (deméghogy). Én a PC-met is évek óta csak HDTV-kkel hazsnálom és kész. A moncsikat csak szekondarinak dugom fel, ha valami fejlesztéshez két moncsi kell pl (most is olyanon dolgozom).
  • Sir Quno Jedi
    #97
    Az más tészta. Az simán megy bármilyen vga bemenetes moncsival szvsz.

    De a PS3 is lehet, hogy menne neked, próbáld majd ki. (van PS3 totyik itt is)
  • w77d
    #96
    ahham.. és az Xbox360 se menne ezzel a moncsival??
  • Sir Quno Jedi
    #95
    playstation_3_es_a_monitor
  • Sir Quno Jedi
    #94
    Mivel kis moncsi és nem ws, hanem 4:3 és nem biztos, hogy HDCP-s, így nem valószínű. A PS3 erre kényes. Ha DVI-os ÉS HDCP képes, akkor mennie kell persze.
  • examinee
    #93
    Most megnéztem ezt a monitort mert nem tudtam milyen meg mi ez. Hát még szép hogy rá tudtad volna kötni. VGA kábel és kész:) Énis ugy nyomom.
    Jó 4000 ft volt a kábel ez tényleg plusz költség a boxhoz ha monitoron akarod nyomni:)
    Amugy ha van rajta s video vagy komponens vagy HDMI akkor nem is kell külön kábelt hozzá venni.
  • w77d
    #92
    tehát simán rá tudtam volna kötni a Syncmaster 710T monitoromra és tökéletesen szép képpel ment volna??
  • examinee
    #91
    Előbb kérdzehttél volna:D nem kell ahhoz full HD tv. elég egy LVD monitor vagy egy HD readys tv.
    A monitor a szemednek is jót tesz, a tv meg ég és föld a régiekhez képest:)
    Szval ez tévhit hogy rákell költeni még 200 ezer ft-ot. Nekem eleve volt itthon LCD monitorom és sztem 80%-ba már az van mindenkinek.
    TV-t meg vennem kelett mert tönkrement a régi. De monitoron játszom:)
  • Sir Quno Jedi
    #90
    Nextgen konzolokhoz NEM KELL FULLHD TV! Ez tény és nyilvánvaló is. Aki azt hiszi, hogy KELL, az nyilván agyhalott. Jó lenne már felfogni...
  • w77d
    #89
    nincs még, bár most PS3 vásárlás előtt állok, mivel ma végre szereztem hozzá illő fullHD TV-t.
  • tigeroo
    #88
    de könyörgöm. miért állítsak össze egy "játékállomást" félmilláért, ha töredékéért kapok ugyanannyi játék/élmény-t. ha nem többet.

    vegyed a nextgen ikersugárhajtású videókártyát közben a "messiás", a directx 10 is a fasorban van még...
    vista is csak egy nagy vicc...az xp 7 éves oprendszer, mégis sokan ezt használják még mindig
    (még a windows 98-at sem használtuk ennyi ideig)

    és fél év alatt feleennyit fog érni a PC-d. egyszerűbb lenne ha azt a pénzt kidobnád az ablakon...

    konzolt meg csak egyszer kell venned és évekig kiszolgál.
  • examinee
    #87
    ÉS Joyt meg kormányt tudsz venni konzolra is.
    És mi az hogy nem alklamas rá a gamepad? Az a baj hogy életedbe nem használtál gamepadot. Ezerszer jobb mint a billentyűzet.
    De amig ki nem probálod meg nem leszel konzoltulajdonos ugyis ezt fogod hajtogatni....
    Szted akinek van konzolja és pc-je is nem tudja a kettőt összehasonlítani? dehogynem ők tudják csak, te nem tudod mert neked nincs az egyik. Ha meg van akkor azon az elég kevás emberhez tartozol akinek nem jött be a konzol.
  • w77d
    #86
    az nem, viszont a Joystick és egér már igen ;)
  • DanielT
    #85
    LOL. Mert a BILLENTYŰZET amit GÉPELÉSRE találtak ki, az aztán hitelesen tud modellezi bármilyen irányítást...
  • w77d
    #84
    mióta ezt mondogatom már én is egyes fórumokban, de szarnak rá... Konzolra sosem lesznek például élethű flightszimek meg eleve élethűbb játékok, mert a kontroller nem alkalmas rá...
  • examinee
    #83
    ÉS ennek miköze ahhhhoz hogy mikor avul el a géped? Attol még elavul a pc-d mert te csak rpg-zni és szimezni szeretsz...
    Amugy meg ugyanugy kijön pl COD5 meg wtcc meg F1 konzolra mint a pc-re. Tény hogy pc-n jobb egérrel lőni és a szim is jobb kormánnyal. De konzolhoz is lehet kormányt kapni.
    Ettől függetlenül nem ez a topic témája, hanem hogy meddig jó egy nextgenes gép.
    És ottol hogy a 3 éves kisgyerek kiskutyákkal jtszik a konzolon gondolhatod hogy a felnőttek is azon tolják.
    Ez a 15-20 ezres árak meg: egészen nem vagy képbe ráadásul aki hülye az vegye meg az uj gémeket és ne cserélje be amije megvan. Itt cserebere megy, de tökmindegy ezt te nem fogod megérteni, mert csak PC-s vagy szval tök felesleges:)
  • Solt
    #82
    Majd, ha lesz ezekhez a gyógyósoknak való műanyag dobozokhoz olyan játék mint a DCS, ArmA, FSX, iRacing stb, akkor elfogadom! Amíg csak ilyen arcade csihi-puhi, meg szép fényesen világító játéknak nevezett agybomlasztókat csinálnak hozzá, addig psssszt! :))) Leülsz elé, beteszed a lemezt, nyomogatsz. A haverom 3 éves kisfia pont ezt teszi... ezek pedig pont ezt a szintet képviselik... nulla kreativitás, csak bomoljon az agyad! :) Arról nem beszélve, hogy, ha vége lesz a beetetési stádiumnak, és majd a játékok 90%-a online rendszerre fog épülni, akkor majd leshettek a 15-20 ezer forintos szoftver árakon... ;)
  • bardocz
    #81
    Ha meg játszani akarsz szimplán,2-3 év.Nekem lassan 4 éves a gépem,és mindennel tudok játszani,amivel akarok.
  • Adam II
    #80
    Ha maximalista gyík vagy akkor nincs olyan gép ami megfelelne az igényeidnek.
  • examinee
    #79
    Kb fél évig max 1 évig elég egy gép. Konzoltulajdonosként nem ugy kell nézni ezt hogy hát nekem 2 évig is jó a gépem mert ami kell nekem az megy rajta. ez egy baromság, ha minigolfozni akarok akkor 20 évig is tökjó gépem van. Fél év alatt de 1 év alatt ugy elavul egy gép hogy utána már max grafon az új gémek else indulnak. Innen kell megközeliteni.
    Egy konzol addig tart ki mig ki nem jön a következő, mert arra a játékokat fejelsztik nem a gépet kell.
    Ez a topic meg egy keveredés, ki mit ért nextgenes gépen? Én az xbox360-at a wii-t és a PS3-at nem ezeket az összetákolt pc-ket:)
    És mint irtam onann számit elavultnak valmi hogyha pl fél év mulva kiadott gém nem indul már el a gépen full grafon akadás nélkül, ezt hivjuk avulsának. Nem azt hogy visszaveszem a grafot és müködik:) lol....
  • Sanyix
    #78
    az a 640kb ram
  • Sir Quno Jedi
    #77
    Nem sok értelmét látom pct fejlesztgetni mostanság, mivel a multiplatform gémek úgysem lehetnek sokkal szebbek, mint konzolokon (érthető módon), a mostani PC-k meg már bőven hozzá az azokhoz szükséges "teljesítményt". A gépzabáló pcs exklúzívok meg igen ritkák (egy kezemen is meg tudom őket számolni ugye).
  • Alwares
    #76
    Mit akarsz? 1,44-es floppy. Az sose fog megtelni!
  • Slayerboy
    #75
    Ugyanez, csak 1.6 intel.. a legcsillivillibb játékok nem futnak rajta, de elég sok mindent bír.. ahoz képest h 8 éves :)
  • Timbo
    #74
    2,4 es amd-m, ati 9600 és 512 ddr ramom van :D és még mindig elég xd
  • mila69en
    #73
    jogos a kérdés:D
  • bardocz
    #72
    Mi az a nextgenes gép?Ami még megse jelent?
  • Elmör
    #71
    Az a gond, hogy nem nextgenes telejsen az a gép, aminek leírtad a paramétereit!
    Bár ma már szinte lehetetlen meghatározni, hogy meddig is lesz elég, de ha már igazi nextgen akkor tessék:
    Valami Tri-SLi-s lap, 3X280GTX OC, Core2Extreme QX9650 + egy faja hűtő, hogy menjen 4GHz-en, 2X2GB DDR3 2000MHz memória. Ezzel azért el lennék egy darabig. Ja még kell hozzá egy 1500W-os tápocska, meg egy ingyenes EON bérlet!
  • Fbn Lx
    #70
    hát ez az.
    ha valaki konzolt vesz, az már azt jelenti, hogy van élete.
    ezért nem érzem magam jogosultnak egy konzolhoz!
  • REPS0L
    #69
    de nekünk, pc-seknek, nincsenek barátaink.
  • Laky
    #68
    Teljes mértékben egyetértek.
  • NEOreg3
    #67
    ez már tegnap elavult
  • pinnacle
    #66
    nah igen! A hangulat az amit a PC számomra nem tud visszaadni... amikor egy szobába ülünk öten-hatan, aztán játszunk.
    Nem nagy játék, akár egy PES bajnokság. Megy a sör-kaja-cigi és közbe a meccsek és egymás szivatása, ugratása.
    Ezt PC vel nem lehet, hiába van ott a LAN...
  • n3whous3
    #65
    ad1 2 giga már most nem elég Vista alatt pl., hogy játszhass
    ad2 4 GHz-es proci nincsen még, csak tuningolva.