144
Vajon meddig lesz elég egy általános nextgenes gép ?
  • bigbigle
    #41
    nekem egy 2003-as szar gépem van.elég annyi is hogy a ram csak 128MB persze egy PDA-ban is több van.Én még egy Mariot se raknék föl rá.
  • zola2000
    #42
    Meddig lesz elég a nextgen jó kérdés, a playstation2 még mindíg jó lesz call of duty 5özni, tomb raider underworldözni, need for speed undercoverezni, fifa09ezni, persona4ezni stb, meg jövőre is jó lesz, tehát egy ilyen gép addig jó amíg le nem cseréli az ember.
  • ecneb
    #43
    2003 februárjában vettem a mostani gépemet... azóta vettem bele egy 80 gigás vinyót még kb 2004ben.. azóta semmi :) és még mindig megállja a helyét...igaz már nem játszok a source-on kivűl semmivel vagy 3 éve...most fogom valszeg lecserélni szegényt egy laptopra :O
  • sweech
    #44
    amíg el nem avul
  • daeemoon
    #45
    Az előző PC konfigom: Via C3 500 Mhz (felhúzva 525 re), 128 MB Ram (ha jól emlékszem) Integrált VIA 16 MB videókártyam 20 Gb Maxtor HDD, Integrált hangkártya. 2001 es gép

    Tavaly lett a belseje cserélve Intel Celeron 2,8 GHz, 512 MB Ram, Integrált 32 MB VIA videókártya, közben cserélve lett 256 MB Nvidia Geforce MX 6600 (asszem :)) integrált hangkártya. Aztán lett belevéve használt 70 gigás winyó, utána 160 gigás SATA winyó.

    A laptopom 1,7 GHz, 256 MB RAM, 32 MB VIA videókari, integrált hangkártyával, 40 giga winyóval. Ebbe a héten vettem 512 mega ramot, mert nem bírtam vele a NetBeanst futtatni rendesen :D (java fejlesztőkörnyezet), meg felúhztam 64 megára a vid. kártyát. A laptop 2 éves lesz.

    Az első konfigomon akadva ment a Q3, ez volt a lényeg, a következőn már a Q4 is, de igazából csak Q3 megy, Worms Armageddon, meg pár Need For Speed. A többivel nem játszok :D.
    Bármelyik nextgenes gép kitart bő 4-5 évig, sőt még annál is tovább, ha nem akarod hozzá csatolni a legújabb hardwareket, meg softwareket. (főleg játékok)
    Én mostanság böngészni, msn ezni, fejleszteni, filmet nézni nagyon ritkán, meg Q3-al játszani használom a gépeimet. Szerintem ha a hardware bírja minimum 4-5 év.
  • Naxos
    #46
    szvsz a következő gen.-ig.
  • Fbn Lx
    #47
    2009. november 23-ig.
  • Qwerty4
    #48
    Én most a jelenlegi gépembe veszek egy új kártyát, még max 1 GB RAM-ot és ha lesz kedvem (cash) erősebb procit és ezzel befejeztem.
    Amúgy egy éve és fél hónapja vettem ezt a jelenlegi gépet:MSI Neo V2 alaplap, 2600XT (ez bedöglött, helyette jön majd a 3850), 2 GB Kingston, Athlon 4000+.
    4 évig (2012-ig) elég kell legyen nekem ez a gép, remélem nem lesz nagy alkatrészhullás. :)
    Ha majd nem kezdenek menegetni a játékok akkor előszedem a 90-es évek végének kimaradt címeit.És 2000-től is sok minden kimaradt.Tehát , ha nem mennek a next-gen gamek előszedem a régieket, ott is van sok újdonság számomra a nagy lemaradásnak köszönhetően.

    A kérdésre visszatérve egy next-gen gép, hát 1-2 (max. 3) évig elég, de a végén már minimumon tolsz minden új cuccost, ha egyáltalán elindul. xD
  • passatgt
    #49
    én 1 éve vettem: amd 5200+, 2gb ddr2 800-as ram, 250gb sata2, ati hd2600xt

    előző gép 5 éves volt, nálam ennyit bír kb
  • Qwerty4
    #50
    Ja és ez csak a tavaly év végi középkategória volt, de én 4-5 évre terveztem vele kisebb alkatrészcserékkel/fejlesztéssel.
  • kakaoskalacs
    #51
    C2DE6550 3.2Ghz
    HD4870
    2gb DDr2

    ésmár ezis majdnem elavult -.- utalok pc-t fejleszteni de neha kell..
  • Mirk
    #52
    hát ez tényleg kurvara elavult
  • adeex7
    #53
    örülnék én egy ilyen elavult konf.-nak :PP
  • kakaoskalacs
    #54
    hat én nem egy ember szajabol halottam hogy ez elvult... én megvagyok vele elegedve(processzor kéne uj )
  • solo
    #55
    Nekem ugyan ez van majdnem, csak 4850, minden megy fullon rajta..
    Ha nem lesz elég, akkor egy új alaplap kell, meg bele még egy 4850, meg majd ha még olcsóbb XD lesz a ddr2 akkor még veszek 8 gigát XDDD
  • tigeroo
    #56
    miért kell?

    pisztolyt fognak a fejedhez?
  • xDS
    #57
    Attól függ ki mire használja...én nem játszom a gépen abszolút, főleg melóhoz használom:
    intel core2 quad (q6600), 4giga 1066os ram és egy alap 7300gt vidkártya. Ja! és első a biztonság: 1TB raid mirrorban. :)
  • Qwerty4
    #58
    Kinek mi az elavult.Ha maxon akarsz játszani akkor ez még nem elavult, de fél év múlva az lesz. :)
    Aki bírja az akadozásokat, minimum grafikát és ilyesmiket annak később válik elavulttá egy gép.Akár éveket meg lehet spórolni gépvásárlás nélkül így.Aki mindig a legjobbat akarja, annak sűrű művelet a konfig- vagy alkatrészcsere.
    És persze minél később veszel meg egy alkatrészet, annál olcsóbb. xD Bár most a jelenlegi pénzügyi helyzetre ez nem vonatkozik, mert most minden sokkal drágább, mint 1-2 hónapja.De ennek is vége lesz egyszer.
  • havercsotány
    #59
    amíg ki nem jön a bf3
  • tigeroo
    #60
    hát igen, a warez meg dübörög...

    (dehát jobban megéri venni az extrém gyorsan elavuló alkatrészeket)
  • pinnacle
    #61
    Lassan költözünk. Új szobámba első egy Full HD TV + PS3 meg egy kanapé.
    A többi levan fosva kb.
    Ez igy 300k és elvagyok vele 5-6 évet, tehát olyan 50k per év. Ezt PC-be bele kéne ölnöm igyis ugyis. De nem ölöm^^

    TV amúgyis kell majd a Digitális adáshoz meg Blue Ray meg faszomtudja milyen HD filmekhez.
    PS3 meg játék+net+film+BluRay(opcionális). Tehát a PC+DVD+BluRay lejátszó kb 150-200k. Igy meg 99k.

    Szóval árba-minőségbe jobb ez a kombó.
  • ecneb
    #62
    Ezen énis gondolkoztam csak mivel nekem nem a legfőbb szempont a játék ( fotosoppozok ) így inkább egy durvább leptop.. aztán majd ha összekuporgatom a 60 ropit lehet meglepem magam egy xboxal :)
  • NiveaForMen
    #63
    :D Végülis kinek mi... No meg valamennyire korfüggő. Pl azért pár embernek ismerős lehet a szitu, hogy ha a cég ad pénzt gépre azon nem biztos hogy túl sok időd lesz játszani :).

    Egyébként ha több időm lenne akkor biztos hogy konzolt vennék. Konzol meg egy HD tv és kész, be vagy tápolva legalább 5 évre :)
  • chilios
    #64
    jól mondod,én is így voltam!vettem ps3 at +hdtv-t de sajna ps-t eladtam és vettem pc-t.. :D (utólag bánom) annak volt hangulata...
  • n3whous3
    #65
    ad1 2 giga már most nem elég Vista alatt pl., hogy játszhass
    ad2 4 GHz-es proci nincsen még, csak tuningolva.
  • pinnacle
    #66
    nah igen! A hangulat az amit a PC számomra nem tud visszaadni... amikor egy szobába ülünk öten-hatan, aztán játszunk.
    Nem nagy játék, akár egy PES bajnokság. Megy a sör-kaja-cigi és közbe a meccsek és egymás szivatása, ugratása.
    Ezt PC vel nem lehet, hiába van ott a LAN...
  • NEOreg3
    #67
    ez már tegnap elavult
  • Laky
    #68
    Teljes mértékben egyetértek.
  • REPS0L
    #69
    de nekünk, pc-seknek, nincsenek barátaink.
  • Fbn Lx
    #70
    hát ez az.
    ha valaki konzolt vesz, az már azt jelenti, hogy van élete.
    ezért nem érzem magam jogosultnak egy konzolhoz!
  • Elmör
    #71
    Az a gond, hogy nem nextgenes telejsen az a gép, aminek leírtad a paramétereit!
    Bár ma már szinte lehetetlen meghatározni, hogy meddig is lesz elég, de ha már igazi nextgen akkor tessék:
    Valami Tri-SLi-s lap, 3X280GTX OC, Core2Extreme QX9650 + egy faja hűtő, hogy menjen 4GHz-en, 2X2GB DDR3 2000MHz memória. Ezzel azért el lennék egy darabig. Ja még kell hozzá egy 1500W-os tápocska, meg egy ingyenes EON bérlet!
  • bardocz
    #72
    Mi az a nextgenes gép?Ami még megse jelent?
  • mila69en
    #73
    jogos a kérdés:D
  • Timbo
    #74
    2,4 es amd-m, ati 9600 és 512 ddr ramom van :D és még mindig elég xd
  • Slayerboy
    #75
    Ugyanez, csak 1.6 intel.. a legcsillivillibb játékok nem futnak rajta, de elég sok mindent bír.. ahoz képest h 8 éves :)
  • Alwares
    #76
    Mit akarsz? 1,44-es floppy. Az sose fog megtelni!
  • Sir Quno Jedi
    #77
    Nem sok értelmét látom pct fejlesztgetni mostanság, mivel a multiplatform gémek úgysem lehetnek sokkal szebbek, mint konzolokon (érthető módon), a mostani PC-k meg már bőven hozzá az azokhoz szükséges "teljesítményt". A gépzabáló pcs exklúzívok meg igen ritkák (egy kezemen is meg tudom őket számolni ugye).
  • Sanyix
    #78
    az a 640kb ram
  • examinee
    #79
    Kb fél évig max 1 évig elég egy gép. Konzoltulajdonosként nem ugy kell nézni ezt hogy hát nekem 2 évig is jó a gépem mert ami kell nekem az megy rajta. ez egy baromság, ha minigolfozni akarok akkor 20 évig is tökjó gépem van. Fél év alatt de 1 év alatt ugy elavul egy gép hogy utána már max grafon az új gémek else indulnak. Innen kell megközeliteni.
    Egy konzol addig tart ki mig ki nem jön a következő, mert arra a játékokat fejelsztik nem a gépet kell.
    Ez a topic meg egy keveredés, ki mit ért nextgenes gépen? Én az xbox360-at a wii-t és a PS3-at nem ezeket az összetákolt pc-ket:)
    És mint irtam onann számit elavultnak valmi hogyha pl fél év mulva kiadott gém nem indul már el a gépen full grafon akadás nélkül, ezt hivjuk avulsának. Nem azt hogy visszaveszem a grafot és müködik:) lol....
  • Adam II
    #80
    Ha maximalista gyík vagy akkor nincs olyan gép ami megfelelne az igényeidnek.