2026
BattleForge
  • Belton
    #1466
    Én tolom vegyél fel ingame vagy adok ventrilo ipt.
  • Murder3
    #1465
    Van aki még játszik vele?
    Mert az fel vehetne a 2 playeres mapokat inkább játszanám magyarral mert nem igazán tudom mindbe mit kell csinálniXD
  • Murder3
    #1464
    Ár érték arányba el lett találva?
    Persze csak akkor 1 alapból inygenesnek kellet volna lennie nem pedig 12ezer forint vagy alapból simán lehetett volna olcsóbb mivel mikropeymentes a játék tehát az ideális ár a z8 ezer forint lett volna nem 12 ráadásul 3000pont meg kurva kevés a 12ezer forinthoz képest+rohadt sok a pont.
  • Murder3
    #1463
    Tegnap néztem jútyúbon oylan vidit amibe emberke sima free lapokkal csinálta meg a siege of hope-ot experten.
  • navahok
    #1462
    Na hogy beszéljünk a játékról is. Mikor feltették az új mapot pont felnéztem így megis csináltam először csatlakoztam egy standardhez 2 80 deckes egyik oldalon meg én a másikon merta melettem lévő kiszáltt, avatar dradnouhghtval végig sétáltam, a végén meg a teleportálások után szaladgáltunk Mo után le fel, el is buktuk :D, aztán experten már könnyedén végigvittük. Meg végre sikerült megcsinálni a nightmare shardot cirka másfél óra alatt :), most a titans akarom megcsinálni de soha nem találok embereket rá :(.
  • faber
    #1461
    Ez igaz. Nem is ezt akartam mondani. Akartam a két gondolat közé tenni egy üres sort, de azt hittem, így is eléggé elválik.
    A lényeg ettől még marad: az ingyenes mmo (de akármilyen) játékok 99%-ban csak utánozzák a fizetőseket...és csak utóérzést adnak. Szerintem. De nem kell egyetérteni.
  • faber
    #1460
    Egy: igen, szerintem alapból az expert mapokat sem lehet megcsinálni alap paklival, 1-2 létfontosságú egység nem árt. Ezért írtam, hogy kb. a játék kétharmadát (standard+adv.) lehet alappal megcsinálni (bár ki tudja, vannak elvetemült emberek, mint pl. WoW-ban a srác, aki mele-huntert húzott fel, vagy aki gear nélkül jutot 60ra...ha igaz).

    Kettő: Igen, költöttem. Cirka 6 ezer forintot. De nem 10-12-t, mint egy mai átlagos játék ára...És ha nem volna a pvp, még ez se kéne: pve-n eddig alap deckel (+1-2 jelentéktelen apróság, shaman, skyfire drake, grimvine) is vígan elvoltam, expertedekre is max razorleaf+mark of the keeper ami tényleg sokat segít..Szal ha nem akarnék pvp-zni és költséghatékony akarnék lenni, 1-2 ezer forintból is játszhatnék. Ez, de még a 6 ezer forint is kb. olyan összeg, amire azt mondom, hogy kiadnék egy játékért. Ennyit az ember egy bulisabb hétvégén is simán eltapsol :)

    Mindegy, csak azt akarom mondani, hogy BF-ot lehet fikázni, EA-t is...de szerintem ez a játék ár/érték arányban egész normálisan el lett találva. Hibái vannak, lehetne sokminden jobb benne...de szerintem ingyenesen, vagy majdnem ingyenesen még így is elmegy. Sajnos szerintem még nem találták fel a tökéletes, megunhatatlan, ingyenes és sok változatosságot, kihívást és játékidőt tartalmazó játékot...bár nem is hiszem, hogy valaha fel fogják...
  • lammaer
    #1459
    "Az ingyenes MMORPG-k a fizetősek gyenge árnyékai.
    Bár lehet, ezt most részben az mondatja belőlem, hogy beleuntam az MMORPG-szerű "ha jó cuccot akarok, napi 2-3 órát készülök a napi 6-8 órás raidre"-dologba."

    Hat mar megbocsass, de a grindelesnek semmi koze nincs ahhoz, hogy egy jatek ingyenes e vagy sem. Szinte minden MMO a grindelesrol szol, ingyenes vagy sem.
  • electroshock
    #1458
    Ha már így említetted azokat, mind a négy játékkal játszottam, és nem, nem egyedül. Az fps játékok (multi, single-t hagyjuk mert most online játékokról beszélünk, ezért nem értem, hogy kerül ide egy prototype) teljesen más kategória, gyorsan mennek benne a dolgok, ölsz párat, meghalsz, szereztek egy fraget vagy bármi mást, az egy fél óra után is "hagy benned nyomot", kevés idővel is jó elfoglaltságot nyújt. De ezt a játékot nem a kevés időre alapozzák (ezért van, hogy egy pálya 2 óra)
    Az alap paklikkal az expert mapok 1/3-át sem tudja az ember megcsinálni (erre a nyakam adnám, persze vannak olyan elmebetegek akik egy hétig próbálkoznának). Látod, te is költöttél már a játékra, tehát neked sem volt ingyen, és miért költöttél? Hogy jobban élvezhesd a játékot.
    Félre ne értsd, nekem nincs bajom a fizetős játékokkal (mert ha jót csinálnak, azért adok ki pénzt), ha az leköt, és megéri a pénzt (például a wowra mondanám, hogy megérte, mert jó sokáig lekötött, igaz visszatekintve a havidíjra elköltött sok tízezret kivánnám, dehát ez milyen megunt dolognál nincs így?).
  • Murder3
    #1457
    Fizetős nem jobb mert ha elunod már baszhatod mert előtte bele kell ölni a lét.
    pl számomra a wow egy fokkal nem jobb mint 1 inygenes játék.
  • Zargas
    #1456
    Hát igen tényleg hamar meg lehet unni a játékot, ha valaki sokat nyomul. Én már vagy 3 hete nem voltam fent és csak az üziket olvasgatom... Miutám minden lapot megszerváltam ráálltam az upgradekre... Hát egy idő után elment a kedvem mikor egy nap 10-15 ször nyomtam le a mapot és nem bírta kisorsolni nekem a gép a hiányzó 1-2 upgradet. Hiányolom az új mappokat... már kíváncsi vagyok az új lapokra is... bár nem hinném, hogy újabb energiákat és pénz ölök a játékba, hogy ebből is összeszedjek minden lapot.
  • faber
    #1455
    Az ingyenes MMORPG-k a fizetősek gyenge árnyékai.
    Bár lehet, ezt most részben az mondatja belőlem, hogy beleuntam az MMORPG-szerű "ha jó cuccot akarok, napi 2-3 órát készülök a napi 6-8 órás raidre"-dologba. Nem érek én ennyit rá...

    Aki meg unja a banánt, annak:
  • faber
    #1454
    "Miután az összes pályát megcsináltuk a srácokkal (1 kivételével, és expertről beszélünk) akkor mi a szarnak csináljam meg még 10szer, pláne ha upgrade se kell?"

    Erre még egy gondolatot had áldozzak: senki sem mondta, hogy kell csinálni szerintem...főleg ha nem kell semmi. De ez minden játékkal így van. WoW-ban minek mentünk raidre, mikor már mindenütt lilák voltunk az epictől? Ha untuk, nem mentünk. Vártuk a kieg-et. Szerintem (mondjuk magamból indulok ki) ha addig is elvoltál vele, már megérte...egy mai játék ált. 1-2 napig tart (pl. Prototype, de sok más is...), annál biztos tovább tartott az összes expert végignyomása...
  • faber
    #1453
    Én konkrétan most vettem 5k pontot, és most nagyjából ott tartok, hogy advencedek mind ki vannak pucolva (1 nem, az egyik 12es), expertedek helye-közel, pvp-ben meg rank 10 vagy 12 környékén...(ezt még úgy értem el, hogy 500 pontot vettem előtte, most veszegetem az új egységeket...)

    Na de. Oké, tényleg sok szempontból lapos a dolog. Aláírom. És 22k-t biztos nem adnék érte (bevallom, sosem adtam még ki játékért 10k-nál többet (kivéve wow), és nem is tervezek. De játszott itt valaki pl. CS-t, TF-et, Warcraftot, UT3-at vagy bármi mást? Emlékeim szerint multiban ezekben is ugyanazokon a pályákon megy újra és újra az ember...jó, UT3-ban van rengeteg map, kinézetre, de alapvetően ott is ugyanazokat a módokat csinálja az ember...jó, én is örülnék más módoknak mint a DM, de ez van...költséghatékonyan csinálták, de ahogy valahol írták: nem a pályák vagy a játékmódok adják a változatosságot, hanem a másik játékos és a saját decked öszeállítása, ill. játékstílusa.

    Lehetne jobb a játék, mint minden játék szerintem. Ötletei mindenkinek vannak mindenre. (Sajnos ez alól EA néha kivétel). De szerintem erről itt felesleges beszélgetni, mert úgysem olvassa egy fejlesztő sem...

    Szerintem, ha valaki nem akar nagyon hardcore módon játszani, csak egy pár órát elütni, és nem akar egy csilivili, legalább olyan unalmas sh*t-ért 10en-20on ezreket kiadni (szerintem az eddig beleölt 6k-mból elég korrekt lapokat tudtam/tudok begyüjteni), annak tökéletesen megteszi...én így vagyok vele, haverral felmegyünk este meló után, kicsit játszuk, aztán megyünk ki a VALÓ világba.

    És valamilyen szinten korrekt dolog, hogy gyakorlatilag ingyen a kezedbe adják a játékot. Nem muszáj rá költeni. Ja, hogy ingyenesen a játék kb. 1/3-a (expert mapok) nem játszható? Én kérek elnézést...
  • DarkBlade
    #1452
    Érdekes.. 2napja én is pont azt kezdtem el tolni.
  • Murder3
    #1451
    Nem az újdonság a lényeg hanem az h ebbe a játékba van potenciál más kérdés h egy EA-tól nem kell semmit sem várni.


    Az atlantica online-val játszottam régen jó volt de nem fogtt meg talán majd még egyszer előveszem.
  • lammaer
    #1450
    Atlantica online egesz korrekt "free" MMO, a csapatalapu korokre osztott harcrendszer sztem egesz egyedi, es grafikailag/megvalositasban siman eleri a fizetos MMok szintjet.

    Idezojelben a free, mert ugye ha nagyon rakattan valaki es kiralykodni akar, akkor bizony lehet shoppingolni az item mallban rendesen :)
  • navahok
    #1449
    Ja csak legalább a battleforgeban volt újdonság az elején (igaz tartott kemény 2hónapig jó esetben:)), az ingyenes mmokban ahogy a fizetősekben is semmi olyan nincs amit már 100 másik játékban ne láttunk volna (kipróbáltam jópárat egyedül a wow-ot nyüstöltem sokáig mivel az volt az első mmo-m de ha nem azzal kezdek akkor lehet azzal se játszok anynit mert alig különbözik játékmenetben a többitől (bár azt elismerem szerintem még mindig a legjobb a piacon). ettől függetlenül rájuk lehet kattanni egy darabig.
  • Murder3
    #1448
    mondjuk ha lenne pontom akkor játszanék vele mert nincs jó lapom sajna.
  • Murder3
    #1447
    bármelyik ingyenes mmo amiért lásd fizetni se kell és addig játsol ameddig akarsz.
    Ott legalább nem lopnak meg.
  • medic88
    #1446
    Félve jegyzem meg és remélem nem sértek forum szabályzatot vele, de akit érdekel féláron a játék írjon rám. Bontatlan, használatlan CD kulccsal. :) Szert tettem egy nagyobb adagra... ^^
  • donatus13
    #1445
    Heroes of Newerth bétát játszok most nagyon jó :D béta teszt van nem sokára lehet reggelni megint.Ajánlom mindenkinek.
  • electroshock
    #1444
    Faber nemtudom te hol tartasz a játékban, de szerintem szólhatok azok nevében akik eléggé előrehaladtak a játékmenetben. Már nem játszom, el is adtam az accom. De eladás elött sem játszottam már vagy 3 hete, és miért? Mert 0 újat tudott adni a játék kemény 2 hónap után. Miután az összes pályát megcsináltuk a srácokkal (1 kivételével, és expertről beszélünk) akkor mi a szarnak csináljam meg még 10szer, pláne ha upgrade se kell? aztán fél havonta (jó esetben) kibasznak egy új pályát, amit elsőre megcsinálunk experten(értsd: első próbálkozásra). PvE az egy nagy kerek 0. PvP még nyújthat izgalmakat (annak aki tud persze, aki nem az az azt tapasztalja mint az ellenfeleink 95%-a, ugye Lourker?:P), de ott is ritka a jó páros, és azok is csak a begyakorlott taktikákat csináljuk. Első látásra jó a játék (ha ingyen játszod, játszhatod, ameddig akarod, de biztos hogy hónapokig akarod ismételni ugyan azt a néhány pályát normálon?:) szerintem nem, így elkerülhetetlen, hogy vegyél pontot, vagy nagyon hamar végzel vele, ergó nem ingyenes a játék, erről szól a mikrotranzakció), viszont ha belejössz, és nem nyújt már kihívást se élvezetet, akkor megy a talonba a többi közé, és azt kivánom bár csak egy rozsdás petákot se költöttem volna rá.
  • pitlord
    #1443
    "....és nem mellékesen nem kerül 8-10k-ba, hanem ingyen játszható. "
    Már akinek mi április közepén a MM-ba kemény 22k-t perkáltunk le érte aztán persze marhára örültünk mikor rá 2 hétre kiadták ingyenesen a gamet nemmondom ez aztán a nagy húzás.

    "meg akkor már abba is beleköthetnénk, hogy konkrétan az összes pve pályán lévő mob valamelyik kártya másolata...lehet a kákán is csomót keresni... "
    Pontosan PONT EZÉRT lenne mégjobban égetőbb hogy legalább az uj lapok ne a régi lapok egy clonozott változata legyen mert a végén akkor tényleg clone wars lesz az egész game szerintem egy kártyajatéknál azért nemkellene.És akkor még nem is emlitettem hoyg a kártáykon lévő képek kb HHK szintű grafikával néznek ki pedig 2009 ben már azért egy Magic the gathering után vannak az embernek elvárásai dehát persze ha a cél a minnélkevesebbmunka>minnéltöbbevétel akkor nincsmese:)))
  • faber
    #1442
    Ezzel konkrétan tökéletesen egyetértek. De a játékipar már csak ilyen. A karakterek/lények/területek sokszor kis módosítással ismétlődnek. De szerintem ez már nem újdonság...nem meglepő, hogy itt is így van...pl. ha jól vágom, a skyelf és a fallen skyelf is csak színében üt el, meg akkor már abba is beleköthetnénk, hogy konkrétan az összes pve pályán lévő mob valamelyik kártya másolata...lehet a kákán is csomót keresni...
  • faber
    #1441
    Érdekes itt arról olvasni, hogy mennyire meg lehet unii meg így meg úgy...biztos meg lehet...de mit nem?
    Szerintem a mai játékok nem az örökkévalóságnak készülnek...egy Crysis vagy C&C nem tart tovább 2-3 napnál (singleben), esetleg még utánna kis multi, aztán hello...
    Mondjuk ez szubjektív véleményem, de eddig engem 3 játék szögezett csak hosszabb ideig képernyő elé: Diablo 2 (3-at már nagyon várom ofc), WoW (megjelenéstől kb. 3 hónappal ezelőttig) és Team Fortres...4., amivel most már pár hete ütöm el a szabadidőt, az a BF...én szerintem nem unalmasabb egyzserűségében, mint a mai legtöbb játék...kipróbáltam hasonló stílusban DoW2-t és Demigodot is...és bár nem vagyok EA-fan, sőtt, kimondottan nem szeretem az EA játékokat, el kell ismernem, hogy BF ezekhez képest sokkal változatosabb ....és nem mellékesen nem kerül 8-10k-ba, hanem ingyen játszható. Más kérdés, hogy ha értelmesen akar valamit az ember alkotni úgy a 8-10. rank (pvp vagy pve tök mindegy) felett, akkor azért kell venni pár pontot...
    Egyszóval én nem istenítem a BF-ot, mert vannak hibái. Számos. De az szóljon, aki mostanában talál ennél tökéletesebb és változatosabb játékot, amit leglisan és ingyenesen játszani bármeddig is...
  • Razuel
    #1440
    Milyen demo? Ebbe csak egész játék van, max nincs unlockolva a full game.. ahhoz meg kell a kód amit megveszel, vagy addig játszol pve mappokon amíg el nem éred a rank 4et.. karaktert nemtom hogy hogy lehet törölni
  • Bandeeka
    #1439
    Sziasztok!
    Hogy tudok karaktert törölni a játékba? Demo van fent
    Köszönöm a segítséget
  • pitlord
    #1438
    Nah ránéztem a hivatalos oldalra kiadták a 3. kártyát is előnézetben az uj lapok közül és aszem nem fogunk csalódni az EA-ben és a minnélkevesebbmunka>minnéltöbbbevétel amit már a fifa sorozatnál is mutattak azt folytatják.(Mondjuk a wow kiegészítőknél is megfigyelhettük ezt)Konkrétan láthatjuk a 3."uj" lapot a Earth elementalt ami egy az egyben Frost avatar csak más skinnel hát bravo bravo tapsvihar:)
    Errol az jut eszembe amikor wowkieget megvettük és átléptunk a portálon anno és megláttuk az elsők között a lvl 71 es "varacskos piros disznót" ami a lvl 24 es "erdei ragadazó" skinje volt csak át volt festve nah az se volt hangulatromboló,ahogy ez sem az.
  • pitlord
    #1437
    Én személy szerint hetente megcsináltam 1 mapot kb de így is unalmas jelenleg azon gonolkodom hogy megyek vissza wowozni még mindig a wow viszi a pálmát.De amugy én is várom az uj lapokat azért kiváncsi vagyok rájuk de ha azt csinálja az EA (márpedig azt fogja) hogy az uj lapok upgradejeit berakja a jelenlegi mapokra akkor aszem végeztem vele mert az kb oylan lenne mintha wowban az uj cuccok a régi instákbol esnének nah aszem akkor a wowot is otthagyná jo pár emberke:)
    Kicsit máshogy kelett volna megoldani a reward rendszert maradhatott volna midnen igy ahogy van de rakhattak volna be olyan lapokat pl amiket a player csak map teljesitésével lockolhatott volna,addig nem elérhető számára.Amugy meg ha minden lapot emg tudsz venni a piacon akkor kérdés minek játszál?Az upgradért hát nem nagy reward az a +20dmg az biztos lehet valakit nagyon megmozgat de engem hosszútávon kurvára nem:)
    Dehát mit is várunk egy olyan cégtől amelyik 10 év alatt nem volt képes fejleszteni a fifa-clonhadsereg/papirközönség grafikán és minden évben kiadja a gamet ugyanugy :))))
  • Frankus
    #1436
    Nyilván ha bármelyik játékkal napi 8-16 órákat játszik valaki akkor megunja....
    a kérdés az, hogy később előveszi e, leporolja és újra játszik, vagy soha többet rá se néz.

    Nekem nyáron egyben fél órám sincs játszani, így maradnak a körökre osztott stratégiák. De ősszel újból újult erővel vetem majd bele magam a játékba. Addigra jönnek új lapok, miegymás.

    Részben igaza van azoknak akik azt mondják a pvp uncsi mert mindenki ugyanazt csinálja. Bár azért nem teljesen. Láttam most a hétvégén nagyon különböző paklikat pvp-n, és hiába játszik valaki a menő paklival , ha a másik rutinosabb. Inkább a rutin és a mikromenedzsment dönt, mint a pakli :) A lapok és a pakli változatossága csak arra kell, hogy ha már egy paklit halálra játszottál, akkor keres másik olyan kombót amivel szétszivatod a lámábbakat.
    Akiknek nem annyira megy ez, azok betudják ezt a játék hibájának....
  • donatus13
    #1435
    Heh régi csapat aki itt játszott szinte mindenki megunja :D ahogy látom senki nem jár már föl:D bár ez érthető nincs benne valami nagy kihívás én is keresek most valami jó játékot ami nem micros starcraft 2 ig ellegyek :D valakinek van valami jó ajánlata az szóljon d&d nem jött össze.
  • faber
    #1434
    Sziasztok!

    Ha valakinek van kedve advenced-expert mapokat játszogatni, vagy pvp-zni, akkor vegyen fel légyszi! Faberion-nével futok BF-ban:)
  • Murder3
    #1433
    Nem tudok angolul.

    Én am sem azé írtam csak h elképzelni tudjátok mire gondolok a több játékmód alatt.
  • Filder
    #1432
    Nagyon jó!

    Írd a Battleforge fórumon, hogy milyen ötleteid vannak.
    Szerintem mi itt nem tudjuk befolyásolni a fejlesztést.
  • Murder3
    #1431
    Ennyire unkreatívnak lenni istenem(létezik ilyen szó am??XD)

    pl mondok 1-et.

    Van 2v2 csak pl nem az a cél h letörlitek eggymást hanem pl van 5 bázis amit el kell foglalni sé megtartani az a párso győz aki több bázist tart meg pl.(ez fps játékokba conquest néven van)
    akkor pl lehetne oylan is h az egyik caspatnak meg kéne védeni 2-3 wagont amíg átér a másik csapatnak meg el kell pusztítania stb.

    És még tudnéék vagy húsz különböző módot írni 1v1-re 2v2-re is.....
  • medic88
    #1430
    Most, hogy megvilágosultam annyi a probléma megoldása, hogy Eszközök > Beállítások... > Csevegés > Eneble Xfire in game
  • medic88
    #1429
    Omg... nem mondod hogy xfire miatt nem mükszik a gyorsbillentyű... Na az a valami... Azért attól függetlenül nem jössz gamelni? :D
  • navahok
    #1428
    xfire? én 2szer véletlenül cod után bekapcsolva hagytam az xfiret, amíg ment addig a battleforge-ban nem tudtam mozgatni a kurzorbillentyűkel a képet csak egérrel, elég idegesítő volt, főleg elsőre egy csomó időt szarakodtam mire rájöttem mi a baj :).
  • medic88
    #1427
    Sziasztok!

    Akinek volna kedve egy pár PVPhez és PVEhez az vegyen fel xfiren: urhmedic vagy dobjatok egy üzenetet itt. TS van és 3an már vagyunk aktivan és toljuk expertet.

    üdv