68
igen, ez mind itthon :(
  • Trisztin
    #68
    pedig tudhatnád,hogy mindig a diákok a hibásak...
    ...azt általában képtelenség belátni,hogy egyesek nem alkalmasak arra,hogy tanítsanak...

    Eddigi tapasztalatim:
    3 félév alatt (~40tárgy)
    2 tanárnak való és
    1 ember aki előadni is tud...
  • n3whous3
    #67
    Hát ha az átlag annyi, akkor jó hogy nem a diákok a hibásak, valami a tanítással van...
  • BlackShadow
    #66
    az egész ösztöndíj rendszer ugye arra alapul, h mennyire "tűnsz ki" az átlagból a saját eredményeiddel. Ha 150 emberből 130 megbukik akkor az eléggé leviszi az átlagokat..
    bmf-en első-második évfolyamban az évfolyam átlag alulról súrolja általában az 1,00 -t.. és nem azért, mert sík hülyék járnak oda
  • n3whous3
    #65
    22k, 3,58-ra

    kezdek kételkedni, hogy Szeged Magyarországon van.

    Csak itt ilyen 2szar" az ösztöndíj? Mert azt hittem ez még fasza...
  • n3whous3
    #64
    És azért én megszenvedek, mint az állat.
  • n3whous3
    #63
    OMG nekem súlyozott átlagra 4,7 esetén 29,5k, 30 kredittel osztós számítással 5,1 az átlag. Nem tudom ti hol tanultok, de grat :D
  • n3whous3
    #62
    Ez is mi a retek
  • n3whous3
    #61
    Mi a faszom ez, hogy 2,47-re te annyit kapsz? :-w
  • BlackShadow
    #60
    ösztöndíj index volt amit írtam. de egyszerű volt kaszálni mikor évfolyam átlag <0.8 :D most h kibasztak már a startoló 300ból sztem 220at így kicsit megemelkedett ez :)
  • Bandee1987
    #59
    Nálunk bmf-niken évfolyamátlag 1,52 volt 2007 őszi félévében, tavasszal havi 24 ezret kaptam a 2,47-es átlagomra. Most nem kapok lóvét, mert iszonyat lett az átlagom, de haveromék a kettő egész valahányas átlagra kapnak havi 30 ezreket, szal itt iszonyat jól fizetnek, de átlag is elég szar.
  • sz4bolcs
    #58
    Betartatják a pátimokhhát:

    "A szerzetes lakhelye a fa töve. Így kell élnetek egész életetekben. Minden további csak engedmény." :SD
  • autoszimulator
    #57
    40e per hó? lol...

    gondolom az átlag amit irtál, az már a súlyozott volt ugye? Mert én általában ott bukom el a dolgokat, hogy van pár tárgy, amit az istenért nem bírok megcsinálni, és mindig lehúzza az átlagom... És igy mindig kicsúszok az öszöndíjas kategóriából :\
  • Nauron
    #56
    nálunk 1.8tól (gépész)!:)
  • BlackShadow
    #55
    hát igen :) előző félévben bmf-kgk -n 42e-t kaptam 3.5re (harmadik félévre.. ami után kibasszák a sok selejtet :D).. most (to 4 prez) az információközlés hiányában csak 17et kapok 3-ra :) de köv félévben már bepróbálom ezt a szoctám dolgot.. eddig mindig ellustultam :D
  • autoszimulator
    #54
    azért látszik, hogy a műszaki szakokon már a kettő feles átlagot is jutalmazzák elég szépen, máshol meg van, ahol 4 körül kezdődik ez :D Szóval azért ennek fényében is kell nézni, az az átlag és az a kis kettes mit is ér valójában :)
  • kraawz
    #53
    Én is g&m-re készülök DE-re :)
    Bár lehet, hogy halasztok előtte egy évet és csak úgy megyek (jól jön a pénz meg akk bnő is uakkor kezdi :)
  • minigirl
    #52
    Hátööö... Részemről csak külföldi (azon belül is ázsiai) ösztöndíjakat tudnék hozni, ráadásul nyelvi témában, hisz ilyen suliba járok.
    Szerintem ilyenre pedig nem sok ember tud jelentkezni, de ha gondoljátok, hozhatok azt is. Meg, persze, aki tud valamilyen izgalmas kis ösztöndíj pályázatról, szóljon. :)
  • LES FORZA INTER
    #51
    emelt szintűt is lehet 5ösre letenni, alig tanulással, középsuliban megtanulsz lógni, egyetemen meg tanulni + lógni.

    egyb. orvosin a 2es a legjobb jegy, de ösztöndíjat csak 4.0 felett kapsz, és 5.0ra kapsz vmi 10-15ezret, 4.ra meg vmi 2-4 ezret :S ha jól emlékszem.
  • Falconer
    #50
    A középsuliban baromira nem lehet megtanulni tanulni.
    Na jó, talán uccsó két évben fakton ha vmi komolyabb helyre jársz. Meg emelt szintű érettségire ha készülsz.
  • John Cena
    #49
    középsulinkba is lehet ilyen ösztöndíjra pályázni csak nálunk úgy van hogy előző év végi eredményed ha több mint 3,3 (nekem 3,5-6 volt) és még rá is kell szorulnod magyarán az összes barnabőrű megkapta sulinkból... (3-4gyerek szülő egyedül neveli tartósan beteg stb.)
  • Trisztin
    #48
    mit is csinálsz te??? Ilyen munkakört akarok én is :)
  • joebacsi
    #47
    a középsuli csak azért van, hogy megtanulj tanulni :)
  • baca01
    #46
    nálunk 3,51-től van ösztöndíj, direkt úgy számoltam ki hogy azt még épp elérjem de feleslegesen ne fárasszam magam így lett 3,58... xD
    Egyébként reálnál ( gazdálkodási és menedzsment szak) a 3,5-ös átlag és afölötti eredmények igenis jónak számítanak...
  • stp4trick
    #45
    én meg '95-ben 2000-ért jártam be ultizni
  • BaliBoy
    #44
    35 kreditet vettem fel tavaly. De ugyebár az osztás csak 30-cal történik. Vannak olyanok az évfolyamon akiknek tavaly 6 feletti átlaga volt, hogy rohadnának meg. Ennek köszönhetően 4,6 alatt már nem is kap senki pénzt.
  • BaliBoy
    #43
    Az még sok is. Első félévem után 1,97-re kaptam közel 20-at. És ezzel az átlaggal a jobbak között voltam. Ilyen ez a Kandó. :))
  • szucsy89
    #42
    kettestől már van ösztöndíj
  • QuippeR
    #41
    ugyanmár kérem, én emlékszem első vagy második félévben nálunk 0.91 volt az évfolyamátlag. :D
  • solo
    #40
    Bazz, nekem is ez szúrta ki a szemem először XD

    OFF/
    Monnyuk, én még csak közép sulis vagyok, de az az atlag nem is olyan rossz: D
    Sosevolt annál sokkal jobb átlagom XD
    Dajó, 8. végén 3,7 voltam-.-"(mégis gundelbe járok: D)
  • Sir Quno Jedi
    #39
    Én bármit és bárkit lenézek, ez a munkám! :D
  • forsbergp21
    #38
    Nem is nagyon voltál Te diák fősulin, ha lenézed a 3.58-at.
  • lang14
    #37
    nálunk Korrigált kredit index, de nem jutott eszembe a neve ezért csak írtam valamit, de az elv volt a lényeg..
  • Sir Quno Jedi
    #36
    3.58-ra ösztöndíj?!?!?? Hú de kúva régen voltam én gyiák vaszki...
  • lang14
    #35
    részletkérdés..
  • baca01
    #34
    Én 22.000 Ft tanulmányi ösztöndíjat kapok 3,58 átlagra, 6.000 Ft lakhatási támogatást kapok az albérletre, és 18.000 Ft szociális ösztöndíjat kapok a sulitól... az annyi mint 46.000 Ft havonta! :)
    Egyébként én sem láttam még eddig semmit a pénzből, novembertől utalják majd visszamenőleg...
  • autoszimulator
    #33
    vagy szimplán tárgyelfogadtatás
  • Sadist
    #32
    Pont hogy a súlyozottban osztanak annyival, amennyit felvettél. A kreditindexnél osztanak fix 30-al.
  • stp4trick
    #31
    mondom, még tanulhat az ember, hogy mik nem vannak...
  • forsbergp21
    #30
    Igen, ezek nekem is újak voltak. :) A többtantárgyas dolgot lehet én is kipróbálom második félévben. A TKBF-re pedig nem emlékeztem az oktatási tájékoztatóból, mert szerintem nincs is benne. De elvileg ez lenne: A Tan Kapuja Buddhista Főiskola
  • Sir Quno Jedi
    #29
    google vaze