1748
City of Abandoned Ships
  • Bohusek
    #1548
    Üdv Cimborák!

    Merre sodort benneteket a szél? Elvesztetek a kalandokban vagy éppen ellenkezőleg, szélcsend van és hanyagoljátok a kifutást a tengerre?

    Szerény személyem éppen COAS-ban tekergőzik, keresem a kiutat. Amondó vagyok, érdekes dolog ez: Egy csomó energiát, időt emésztek fel, hogy megtaláljam az Elhagyott Hajók Városát és mikor végre eljutok oda, azon fáradozom, hogy kijussak onnan. Persze, a pletykák szerint nem lesz hiábavaló, mert a végén egy jó hajóval és egyéb speckó felszereléssel jövök majd ki. Eddig olyan azték szobrokat szereztem, amit eddig még nem is láttam, megvannak a Scultec koponyák, mindjárt duplán, és mindhárom fegyvernemben eddig nem látott kardok. Bár összsúlyuk miatt nem sok szabad hordkapacitásom van, még így is kellett eladnom néhányat. Például a nehézfegyverként aposztrofált fokos (35/120), ami bárhol a szogetvilágban fellelhető, még mindig a legjobb, azoknál is, amelyeket itt, COAS-ban találtam. Azok eddigi legjobbja /100-as. Valami hullámos pengéjű, de a neve most nem jut az eszembe. Van még Katana, mint médium kard és állítólag Morgan-i médiumfegyverre is szert tehetek majd a kaland végére. Engem még a hajó érdekel, amivel kivitorlázhatok innen. És azért remélem, némi tapasztalati pontgyűjtéssel is gazdagabb leszek.

    Cimborák, ha még kalandoztok, ne feledjetek néha betérni ide, a kocsmai találkozóhelyre és megosztani gondolataitokat, problémáitokat. Ez az asztalt mindig nekünk tartja fenn a kocsmáros...

    Ropogjanak hát a kötelek, feszüljenek a vitorlák, legyen mindig száraz a lőpor és a rum sose fogyjon ki!
  • Bohusek
    #1547
    Ahoy!

    Rákészültem, amennyire csak tudtam, a COAS-ba bemenni. Minden hajóm szárazdokkban, a cuccaimat a tiszteknek adtam és egy kis tartan-ra szálltam át. A problémám, hogy ugyan az angol questline or walkthrough szerint tegyem a cuccaimat és a tisztjeimet a port control-ba, a tisztjeim velem vannak a kis ladikon. Mit tehetek, hogy ne vesszem el őket?

  • Bohusek
    #1546
    Kedves Kapitányok!

    Köszönöm kitüntető figyelmeteket és a bíztatást, hogy mártogassam csak nyugodtan a lúdtollat a tentába.

    Ferou Kapitány! Kösz a tippet, kipróbálom, felszerelkezhető elem-e az a levél. Elenvezését igyekeztem emlékezetből pontosan idézni, a privateer patent kifejezéssel még nem találkoztam, viszont lehet, hogy az hiányzik még. Ja, Morgan-nel összefutottam, ő hozott ki a tömlöcből további feladatelvárás fejében. Persze, nem rohantam vissza újabb feladatért, főleg, hogy angol területre kéne behatolnom hozzá. Ha nem muszály, nem erőltetem. Lehet, hogy ő tagja lenne a Coastal Brotherhood társaságnak?

    Emlékeim szerint az Arrow hajó, ami elrabolta a duplacsövű flintát, erősebb volt, de az az igazság, hogy nem volt ellenfél. Musketoon-t persze már többször találtam, de egy bőven elég a harci tisztjeimnél, így adtam is el. Nem sok, 11 ezer körül vette meg egy kofa.

    Ezzel ellentétben érdekes jelenség ütötte fel a fejét. Történt ugyanis, hogy Maraciabo-ban jártam, és ha már ott vagyok, gondoltam, lerendezem ezt az elátkozott falu kérdést a reménytelenség öbölnél - tudjátok, az éjszaka csontvázként lakók esete. Nagy nehezen beverekedtem magam a faluba - emiatt halogattam, mert többször csúnyál elbántak velem -, beszéltem a vezetővel és felajánlottam a segítségemet, azaz felvettem a küldetést. Majd feltöltöttem a hajóimat rakománnyal, mivel ritkán megyek üres járattal és elindultam Cartagenába, vittem egy elorozott hajótervet a hajóácsnak. Semmit sem változtattam a korábbi felálláshoz képest, azaz a tisztjeim, a hajóim ugyanazok. Képességeimben a navigáció 100, képességnövelő könyvek nélkül, tehát bármilyen osztályú hajót irányíthatnék. De mindegyik 4-es osztályzatba tartozik, egyelőre ezezk elegek. A P.I.R.A.T.E.S. képességeim is normálisak. Na, aztán amikor megérkeztem, veszem ám észre, hogy büntetésben vagyok, mert a pirates képességeim mellett mindenhol ott a mínusz 1. Mi a szösz? Mitől? Mit csináltam rosszul? Ilyen büntetést akkor kap az ember, amikor képességeihez képest magasabb kategóriájú hajót irányít. De ez az esetemben ez nem fordulhat elő, ráadásul korábban sem volt büntetésem. És akárhogy töltögetek vissza, mindig megkapom a büntetésemet valahol félúton a tengeren. Gondoltam, esetleg az átok kezd fogni rajtam és tart, amíg meg nem oldom a küldetést? ez lehet magyarázata, hogy később hat. Vagy mi lehet még? Mert ügye több tisztem sem lett, hajóimat sem cseréltem...Szóval nem tudom. Ötleteket, hogy mitől kaphat az ember büntetéspontokat a képességeinél magasabb hajóosztály vagy a többlet tiszt irányításán felül, szívesen fogadok, hátha tehetek ellene.
    Azt, hogy miben nyilvánul meg a büntetés, még nem vettem észre.

    No, megyek kincsre vadászni, ami ráadásul egy nekem ellenséges angol telep alatti bányajáratban van - elvileg.

    Kalandra fel!

    Azóta, mióta beszámoltam a két szellem-erődről a szárazföldön, találtam egy falut is erőd nélkül, méghozzá Cuba déli partvonalán, ahogy nyugatról haladtam Santiagó felé. Azt hittem, az, de erődöt, akárhogy kémleltem, nem találtam mellette. Aztán, amikor térképnézetre váltottam, láttam, hogy még igen csak odébb van a város. Szóval megint egy látványelem.


  • ferou
    #1545
    Ahoy
    Bohusek cimbora nem futottál ősze utazásaid sarán Morgan nel , vagy nem maradt befejezetlen küldetés valamelyik kalauztól , esetleg aszt a "marque letter" -t (gondalom ez a "privatter patent" ) vedd fel a tárgyaidhoz "equip item".
  • Although
    #1544
    Ahoy!

    Szerintem nem untatsz senkit :) Ez nem az a topic :)
    Ha eljutok odáig majd írok :)

    Jó szelet!
  • Bohusek
    #1543
    Ahoy,

    Egy úhabb tipp/infó kérés:
    Spanyol nemzet szülötteként rovom az utamat a szogetvilágban. Az egyik település kormányzójától megkaptam a marque letter-emet azzal a szöveggel, hogy mehetek a főkormányzóhoz Havannába küldetést vállalni a nemzet szolgálatában. Nosza, arra vettem az irányz, de a főkormányzó nem várt magyarázattal vágott arcul: a "Coastal Brotherhood" (Parti Testvériség?) szerveződéssel vagyok kapcsolatban, ami, hogy úgy mondja, ellenséges cselekedet a spanyolokra nézve, ezért nem ad küldetést. Először is kik ezek és mikor vettem fel velük a kapcsolatot? Másodszor, hogyan tudom megszakítani azt? Valaki tud ezekről valamit?

    Cheers

  • Bohusek
    #1542
    Üdvöz, Kapitányok!

    Újabb érdekességek a karibi térségből (az Albatrosz-rádió adása):

    Kalandozásaim során eleddig két olyan part menti erődöt véltem felfedezni, amelyek nem szerepelnek sem térképen, de a látcsőn keresztül nézve sem rendelkeznek semmilyen információval, amolyan szellem erődök. Sajnos kikötni sem lehet ezeknél...
    Mindkettőt a szárazföld partvonalán láttam, az egyiket Carthaqena és Portobello között, a másikat Santa Catalinától északra az Amatika part irányába. Nincs jelentősége, de érdekességként, turisztikai látványosság gyanánt gondoltam megosztani veletek.

    Másik: Midőn a Yukatan-félsziget hegyvonulatai felett lemenő napban gyönyörködtem épp, a következő állomásom felé hajóztva, miközben a nap ragyogó korongja mellett megláttam az égen egy légypiszkot. Hála a newton-i távcsőnek, egész jól rá tudtam közelíteni. A korábban már említett bolygó volt, most a Szaturnusz nélkül (talán a Mars, de lehet a Jupiter vagy a Vénusz is). A látvány felemás érzéseket keltett bennem: egyszer hibának tudom be, hogy a nap felőli oldala volt árnyékban, holott elhelyezkedéséből adódóan vagy abszuolút az árnyékos oldalát kellett volna mutatnia a föld felé, azaz nem látszik vagy csak egy nagyon vékony ív a nap felőli oldalán. Viszont kompenzált, hogy az általam festettnek hitt égbolt, vele a felhők mégsem az/azok, ugyanis a lassan a bolygó elé úszó felhőgomolyag előbb elhalványította, majd teljesen eltüntette azt, mármint a bolygót. Ez annyira tetszett és apró, de kellemes figyelemsség volt a fejlesztők részéről, hogy mindjárt elnéztem nekik a félárnyék helytelenségét.

    Ennyi, bocs, akit untattam.

    Ja, még mindig várom a tippeket, hogy a nőrablási tettét tengeren nem vállaló, rettegésből szárazföldi patkány-létet választó kapitánnyal mit lehet kezdeni, illetve hogy lehetne kiszabadítani az elrablott nőt a hajóról, amit így nem lehet fellelni.
  • Although
    #1541
    Bohusek Kapitány!

    Az előzmény modjával már játszottam vele, de időnként crasheket okozott. Meg durván "élethűvé" tette a hajózást szembe szélbe csak álltam :D
    Lehet felteszem majd, de mód nélkül még egyszer se mentem végig szóval most megnézem :)
    Az említett problémádra már nem emlékszem sajna.

    Jó szelet!
  • Bohusek
    #1540
    Although Kapitány!

    Merem javasolni a GOF mod-ot, sokkal színesebb a hajópaletta, és mintha nüansznyi dolgok, apróságok változtak volna, de "sok kicsi sokra megy". Én nem csalódta ebben a mod-ban.

    Legutóbbi érdekesség, ami történt velem. Spanyolként Port os Spain telepen jártam - ja, eléggé zavaró az elnevezés, mert ugye angolok uralják. Mit jártam, az éjszaka leple alatt osontam saroktól sarokig, amikor összefutottam egy kapitánnyal, akivel ha tengeren futok össze, piros vitorlájáról ismertem volna meg, ugyanis egy carthagena-i nő bosszúvágytól fűtve bérelt fel a megölésére. Nem tudom, hogy az eredeti verzióban előfordult-e ilyen, de most a városkában futottam vele össze, összeszólalkoztunk, mondtam, hogy a vérdíjat márpedig én besöpröm, majd csörte után gyilok. Mondjuk a katonákat a nagzavar felpaprikázta, de a megfásult angol muskétással tudtam beszélni, aztán dolgom végeztével - küldetés felvétel - fejvesztve kiszaladtam a településről. Itt az érdekesség számomra a célszemély szárazföldön való levadászása volt.
    Ehhez még csak egy bosszúság, ugyanígy kolbászol San Juan-ban egy másik kapitány, de azt nem tudom megölni, mert a hajóján fogva tartott nőt kellene kimentenem, de a hajóját sehol nem lelni, amíg ő az utcákon császkál. Itt nem tudom, mi lehet a megoldás. Ha ötletek vannak, jöhetnek.

    Dagadjon a vitorlátok!
  • Bohusek
    #1539
    SW KOTOR 1-2? Jók, de már megvoltak.
  • Although
    #1538
    Üdv Kapitányok!
    Feltettem, újra és nekiálltam minden mod nélkül. Meg elővettem a Kotor 1-2-t is. Most több a szabadidőm. amúgy javaslom a részetekre a Kotor nevű dolgokat. Ha az Age of Pirates tetszik talán az is, ha még nem volt kicsit több a beszélgetős rész benne. De jópofák.
    Visszatérve, egyenlőre még csak egy jobb hajót próbálok felhajtani. :) De max fokozaton eddig két bukta volt itt már azért nem lehet egy pinace-vel elfoglalni egy fregatott :D
  • Bohusek
    #1537
    Édes egykomám!

    Neked teljesen igazad van, ott a pont. Magát a MOD beállításokat a telepítés után áttanulmányoztam és beállítgattam, de megmondom őszintén, a távcsőre vonatkozó opció valahogy kikerülte a figyelmemet, pedig mindjárt az első tétel... Kösz!

    Más: Isabella kisasszonyság a fedélzetemen van, hajózunk Beliz-be rokonlátogatás végett. Hát, nem volt egyszerű 15 nap alatt áthajózni átlósan az egész térséget Bermudáról Portobello-ba. Ráadásul Bermudán fullra feltuningoltam a hajómat, ami majd az össze 2,5 millámat felemésztette, így feltétlenül be kellett vállalnom egy fuvart San Juan-ba, majd onnan Portobello-ba. Ezzel az egy megállóval, pedig villámlátogatás volt, igencsak megnehezítettem a saját dolgomat. Volt jónéhány visszatötltés, mire rájöttem a megoldásra. Ugyanis végig szembeszelem volt térképnézetben, akármerre kanyarogtam, a szélirány mutatója Portobellóból mindig felém mutatott. Erre fogtam magam és a feltuningolt hajóm újonnan szerzett tulajdonságait kihasználva hajónézetben irányba kormányozva nekiindultam. Úgy vettem észre, ez a jó megoldás, mert szinte folyamatosan hátszelem volt és váltakozóan 5 és 12 csomó közötti sebességgel haladtam. Így haladtam napokig, de legalább odaértem időben, sőt, még egy nap tartalékom is maradt. Hát így oldódott meg a feladat eme fázisa.

    Üdv!
  • ferou
    #1536
    Ahoy Bohusek Cpt.
    Van a beállítások menübe egy MOD settings , aljállam figyelmedbe .
  • Bohusek
    #1535
    Üdv Kapitányok!

    Sikerült összeillesztenem végre egy A és B kincsestérkép részletet, aminek eredményeképpen a Guadalupe-i barlangban kereshettem kincset. Hát, az a barlang nem a szokványos felépítésű, kevés fáklyával sötétségbe borulva még csak rájátszott, hogy még többet bolyongjak benne. Kár, hogy fáklyát nem tudok magammal hordani. a kics említésre sem méltó, viszont találtam egy kőből épített trapéz ajtóvályatot, amin keresztül olyan terembe értem, ahol a földön volt valami domború mű, amolyan kezdetleges üstökös ábrázolásféle. Ráálltam, kézfejikon megjelenik, de rányomva azt írja kopogtatás mellett, hogy nem szükséges használnom. Hm?
    Aztán van egy idegesítő bug-om a GOF módban - vagy csak én nem tudok valami beállításról: már az excellent távcsövemnél sem találtam semmi extra adatmegjelenítést a good-hoz képest, csak a zoom hozta közelebb a tárgyakat. Pedig ott is ígértek tök sok részletet, amit láthatóvá tesz. Ezen még át is lendültem, de most megszeresztem a newton-i távcsövet, ami elvileg még az ágyúk típusát, stb is megmutatja, mind hajónál, mint erődnél - no meg a kapitány fenekén a legyet is. Ezzel szemben továbbra is csak annyi adat jelenik meg, hogy a vitorla milyen fázisban áll - mintha szabad szemmel nem látnám -, és a távolság. Emlékeim szerint ennél azért jóval többet kellene megtudnom az ellenről ilyen speckó távcsővel. Mit lehet itt tenni?

    Üdv!
  • Bohusek
    #1534
    Ahoy!

    Nem tudom, észre vettétek-e, hogy a horizont felett, talán keletre napnyugtakor és felkeltekor az égbolton lehet látni két maszatot nem túl messze egymástól, viszont távcsővel megfigyelve az egyik biztos, hogy a Szaturnusz - már csak a gyűrűje miatt - a másik meg akármi is lehet. Nem vagyok csillagász. Többször is megfigyeltem őket, az egymástól való távolságuk változó. Ezt csak amolyan érdekesség végett dobtam fel.

  • Although
    #1533
    Igen Kapitányok valóban az :)
  • ferou
    #1532
    Aszt hittem hagy valami új titkos akció a mit én nem találom meg .
    Although Kpt. a miről te beszélsz az vagy Morgan küldetés első része vagy a francia főkarmáyizó , Willemstad küldetése .
  • Bohusek
    #1531
    Although Kapitány!

    Ha nem tévedek, te a Morgan's favor küldiről beszélsz, amikor elszállítod a delikvens a megjelölt helyről megjelölt helyre, de a célállomásnál (talán Port Royale) letartóztatnak. Ott nem kell mást csinálni, mint hagyni magad. A börtönben aztán megjelenik Morgan maga, mint a helyőrség parancsnoka, vagy mi, és elenged, de így tartozol neki egy szívességgel. Neekm mindenem, fegyverem, pénzzem megmaradt, a hajók is ott vártak a kikötőben.

    Ferou Kapitány, barétom!

    Nemo Kapitánnyal való találkozás egy, a fantáziám szülte poén reakció a program meglepő viselkedésére. Az t9rtént ugyanis, hogy lecseréltem az egyik kísérőhajómat jobbra. Egyébként jelenleg a vezérhajóm, amelyen én hajózom, egy 5-ös osztályú light colonial fregatt, az oldalszélérzékenysége eddig a legjobb, 9.55, azaz 20 fokot bezárólag a szembeszéllel is elég jó sebességet érek el vele. A két kísérőhajóm egyike a Fekete gyönygy, a másik egy light fregatt. No, csak hogy visszatérjek a szotihoz, ez utóbbit cseréltem le épp, majd a kikötőben csináltam egy gyors hajócserét, csakhogy megnézzem, milyen a fedélzete, amin rohangálhatok, tetszik-e - mert nekem ez is szempont. Mikor a külső hajónézetről személyi nézetre kapcsoltam, hogy ott lehessek a matrózaim között, meglepő kép jött elő. Először nem értettem, mit látok, hová került a kamera. Forgatom erre-arra, TAB-al visszaváltok külső nézetre, ott minden oké, újra vissza a furcsa nézetbe. Addig-addig, míg rá nem jöttem, hogy mélyen a tenger fenekére került a nézőpont, de onnan mindent szépen megrajzolt, alulról a hullámzó vizet, a hajóim alját és a cápákat is. Visszacserélve a hajókat minden rendesen működött tovább, ez valszínű a MOD-ból jöhetett. Csakúgy, mint az a hiba, hogy a matrózaim félemelettel el vannak tévedve fel és le. Valamelyik a levegőben rohangál, valamelyik meg deréktól lefele a padozatban. Gondolom, az új hajótípusoknál jönnek elő mindenféle grafikai malőrök. Na szóval, ezt a különleges kameranézőpontot gyorsan printscreen-el vágólapra tettem, hogy megosszam veletek. Ennyi Nemo Kapitány története...
  • Although
    #1530
    Hm erre már nem emlékszem. De újra előveszem majd. emléxem a problémám nekem azza la résszel volt amikor letartóztattak story folyamán és a börtön be raktak az egyik városba. Mindenáron próbáltam elkerülni. :) Végül már nem is emléxem sikerült vagy nem :)
  • ferou
    #1529
    Ha jól emlékszem nekem nem aközött gondot a katatnák kínírása , de a mikor ki léptem a házból az embereim nekitámadtok az őrségnek , is az erőd is rám lőtt .
    Viszont mi ez találka a Nemo val ? részleteznéd egy kicsit .
  • Bohusek
    #1528
    "...szemrevaló némver össze már a fedélzetemet..."
    helyesen::
    ...szemrevaló némber öccse már a fedélzetemet...

    Egyébként azt is megjátszottam, hogy kifutok a házból, de akkor meg a legényeim rántottak fegyvert és nekiestek az éjszakai járőrözőknek. Majd kipróbálom még, hogy be és kifutok a kocsmából, vagy hajóra szállok és meglátom, az erőd mit reagál. Az engol leírás szerint el kell tennem láb alól a három katonár és a házból kilépve a spanyolokkal fenntartott kapcsolatom nem változik. De vajon igaz ez akkor is, ha az utcán lévőkkel akaszkodok össze? No, majd kiderül.
  • Bohusek
    #1527
    Nohát, nohát, sokat akar a szarka... Mire észbe kaptam, már nyakig benne voltam az Isabella-s küldetésben, de azok a fránya spanyol fogdmegek, az embereim úgy gondolták, inkább élvezik a nyáresti hűvös levegőt kint a ház bejáratánál, elpipázgatnak, én meg még nem vagyok elég tápos. Most kénytelen leszek visszatölteni max. addig, amikor a szemrevaló némver össze már a fedélzetemet sikálja, amolyan hálából, hogy felvettem. Legfeljebb elutazgat még velem egy darabig, amíg nem szerzek még több tapasztalatot a kalandokból. Akkor majd újra próbálkozom. Istenemre, pedig hogy nyomtam én az x-et, de az életerőm csak nem akart úgy visszagyógyulni, mint azok a kopók verték lefele. Volt, hogy ketten egyszerre lőttek és már estem is össze. Máskor meg ígéretesnek indult, mikor sikerült felszaladnom a lépcsőn, és visszafordulva a lépcső tetejéről egyszerre csak egy katonával kellett küzdenem. Egyet le is gyaktam, az életerőm maxközeli, hurrá, erre klisébe illő módon lassított felvétellel tehetetlenül végignézem, ahogy a kapitányuk - a soron követkető a lápcsőn -, előveszi a pisztolyát és egy lövéssel leterít...a szemét. No, így jutottam el, többszöri próbálkozás után, a kezdő ténymegállapításhoz...
  • Bohusek
    #1526
    Nos, ezzel a hűtlennel kapcsolatban: volt mellette egy másik emberem is, akinek odaadtam rövid időre egy visszaszerzett lopott hajót, hogy majd visszaviszem a megbízómhoz, de a visszavitel még váratott magára, mert kis kitérővel, vargabetűt leírva jutottam csak vissza. Ez a másik emberem, akinek lojalitása szintél alacsony volt, meglepődésemre szépen megemelkedett normálra. Ezért gondoltam, hogy majd ezt is kielégíti egy kis hajófelügyelet, ahol kiélheti parancsolgatási hajlamát, de nem. Egyébként, ha jól gyanítom a logikáját a dolognak, ha nem tudok tudnék több tisztet alkalmazni, mivel a tudásom már nem tenne alkalmassá, akkor az a kocsmákban ülő tiszteknél hamar kiderülne, mert vagy nem is lennének ott vagy a velük való beszélgetés során kiderülne, hogy nem alkalmazhatnám őket. De ez még nincs így. Egyébként igazad van, a leadership befojásolja ezt. Mintha azt írná a nagykönyv, hogy a tisztjeim lojalitását a cselekedeteim határozzák meg. És ez az egyes tisztek nemzetiségéből is jö, azaz ha holland ellen teszek valamit, akkor a holland tisztem mérges lesz rám, vagy kalóz tiszt kalózhajó elleni támadás esetén. De a franc sem emlékszik már rá, ki honnan jött, hol béreltem fel. És mi az, ami a tisztelt tiszt uraknak megfelelő cselekedet és mi nem az. Különben is, így kapitányként hogy tartsak rendet, hát nem nekem kellene dirigálni, nehogy már ők határozzák meg, mit tegyek és mit nem. A kiskésit nekik!
  • Although
    #1525
    Ja érdemes nézni az adatlapot függ egyébként a leadershiptől is meg pár dologtól, persze van aki mindig ellenséges. Szóval a karakterfejlesztés egyik szempontja ez is lehet nagyobb flottát akarsz vagy egyedül brillírozol. :)
  • Bohusek
    #1524
    Ja, a kép sajnos ekkora, nem vagyok VIP tag, így nagyobb méretet nem tudtam prezentálni, de talán kivehető a kép felső részén lévő hajó orránál a járom cápa.
  • Bohusek
    #1523
    Ma egy rabolt hajó elfoglalásában zajlott a csetepaté, mikor is a szokásos hullarablás során ráleltem én is egy olyan puskétára. Kezébe is nyomtam az egyik bajnokomnak, aki egyébként annyira sem tisztel, hogy egyszer, mikor odaadtam neki egy megszerzett, elfoglalt hajót, úgy elviharzott az ellenkező irányba, hogy öröm volt visszatölteni. de egyelőre a küzdelmekben nem akart feltétlenül hátba lőni. Az is erény, nem? Persze, ha találok jobb harcost, első dolgom lesz, hogy megválok a hűtlentől.
  • Bohusek
    #1522
    No, Találkoztam Nemo kapitánnyal, elvitt egy körre...

    [IMG]http://[/IMG]
  • ferou
    #1521
    Ahoy cimbora !
    Szerintem ugyanarról a személyről beszelünk is mondhatom hagy régi időkben nekem sem okozat csalódást egy lóvés egy ember , de most (a GOF)révén élkanaszásadót pedig mindene meg van , persze nem volt egyszerű el venni a puskáját de bonyolult sem ugyanis az eddik támadás során meg halt , én el vetem tőle mindent is csak utána támasztatom fel .
    Hagy ki kőt-e még valamelyik kapitánnyi nem lehet tudni , nem sokára meg lesz a magyaritás akkor tolán még lesz egy kis lendulet .
  • Bohusek
    #1520
    Ahoy Ferou Cimbora!

    Ha jól sejtem az angol katonának az Arrow hajóról kellett a flintát megszerezni, vagy tévednék? Nem tudom, mi baja lehet annak az anyámasszony katonának, lehet, hogy angolok ellen nem vethető be? Vagy más ellennél is megkergül? Az is csoda, hogy engedte elvenni a muskétát, azt hittem, az hozzá van nőve, meg hogy muskétát csak muskétás tud használni. De lehet, hogy nem is egyre gondolunk. Akkor nem kétcsövű piszolyról, hanem puskáról van szó, ugye jól értem. Anno nekem is segített egy angol katona a muskája visszaszerzése fejében, talán épp Charlestown, vagy egy másik település emeleti szobájában ücsörgött. De az nekem nem okozott csalódást, tette a feladatát, jó zsoldoshoz méltóan. Ha ugyanarról a krapekról van szó, akkor nem tudom, mi baja lehet. Gondolom, megadtál neki mindent, gyógyitalt, lövedéket, mindent. Én még poénból adok nekik fejenként 50 aranyat meg egy palack rumot, hátha segít vaalmit. Bár a lojalitásuk nem igazán akar növekedni. Szeretném, növelni nekik, de nem tudom, mivel érhetek el náluk ilyen fejlődést. Ez főleg a verőlegényeimre igaz, pedig viszem őket a dzsungelbe, hajót foglalni, sőt, ideiglenesen belőlük választok kapitányt is. Igaz, az egyikük ettől olyan bódog lett, hogy mindjárt kezesbárányként tekintett fel rám. Igaz, azóta ő is visszaesett kissé.
    Remélem, önkéntelenül is adtam valami használható tanácsot.

    Dagadjon a vitorla!

    Néha elmerengek, vajon Erebosz és Kerberosz kapitányok merre járhatnak. És mintha a korábbi hozzászólásokból azt szűrtem volna le, hogy Kerberosz Kapitány a csinosabb nemből való. Lehet, hogy ezekre már nem kapok választ...
  • Bohusek
    #1519
    Habár Kapitány!

    Csak szorgalmazni tudom a gondolatodat. Én sem oly rég kaptam elő sok év után. Régen az eredeti, dobozos, talán 1.34 verzióval. De ahogy ráhangolás képpen nézegettem a kapcsolódó fórumokat, felkeltette a kíváncsiságomat a Gentlemen of Fortune mod. Sosem szerettem feltuningolni barkácsdolgokkal a progikat, de gondoltam, mit árthat.
    Feltettem, és nekikezdtem újra a kalandoknak. Meg kellett szoknom a grafikát, de hamar kárpótolt a sokszínűség, a kaland és persze a fantázia. Már észre sem veszem a hiányosságokat. Ez a GOF mod pedig úgy tűnik, azért dobott rajta eléggé, ahogy elnézem a régi youtube-os videókat. Ráadásul nem emlékszem, hogy a hajók úgy lettek volna kialakítva, hogy váltás nélkül, a fedélzeti 3D-s rohangálásoknál, ahonnan ágyúzol is, lett volna lehetőség kabinba bemenni. A hajók is nagyobb kínálattal vannak tálalva. Meg vagyok elégedve a ráncfelvarrással.

    Most egy olyan talány ütötte fel a fejét, hogy egy nej kiszabadítását teljesíteném, de az emberrabló kapitány nem a hajóján van, hanem San Juan utcáin ténfereg. Leszólítottam, hogy pajtás, rendben van, hogy így szerzel nőt, de ez már férjezett. Erre azt mondja, márpedig ő a nőt, köszöni szépen, de megtartja. Ezzel békésen elbúcsúztunk. Újabb leszólításra semmi érdemleges. Elcsalni nem tudom sehova, a hajója nincs még a környéken sem. Ja, ha az utcán kardot rántok, közölne valamit, de a progi nem jeleníti meg a szöveget, csakúgy mint a Ricci gyereknél a Moszkító öbölben egy régi bug esetében - gyűröttebb fejűek még emlékezhetnek.

    Másik érdekesség, amivel egyelőre nem tudok mit kezdeni: Két piros vitorlás hajóval is összefutottam, mindkettő lopott volt, amit vissza kellene vinnem a kikötőmestereknek. Csakhogy, amikor térképnézetről tengernézetre váltok, kiderül, hogy spanyol lobogó alatt hajózik - saját nemzetem. Így nem jelzi ellenségnek, átszállva az időjárárson kívül nem sok mindenről tudok beszélgetni a kapitányával. Nosza, gondoltam, ezen a helyzeten könnyen segíthetünk és rálőttem. Amint ellenséggé vált, már megcsákjázhattam és a végén a hajónaplómba írhattam, hogy vihetem vissza a megbízómhoz. Az igaz, hogy eközben a keservesen felépített nemzeti benyomás egyet visszaesik, de a kiváló nekem még megfelel, egyébként is, majd visszaküzdöm magam. Csakhogy amint egy spanyol kikötőhöz érek, az excellent beállítottság ellenére az erőd lő rám, mint aki megveszett. Visszatöltöttem mindkét esetben és ideiglenesen hagytam őket a fenébe. Tipp? Csak nehogy azt mondjátok, vegyek ilyen nemzeti reputációval, nemzettársaimhoz Bermudán dokumentumokat. No, szépen is néznék ki. Valami más. Ja, és az előzőre is elfogadok ötleteket.

    A minap Charlestownba, ellenséges területre, kellett beszivárognom egy doksiért a San Juan-i kormányzó kérésére. Kémkedjünk hát, gondoltam. Nem tudom, hányszor futkároztam már fel s alá, mire megtaláltam emberünket. Tudjátok, nem gondoltam volna, hogy az usurer uzsorást jelent - vagy legalább is gondolom, mert a kontaktszemély a bankár volt.

    No, jó szelet.
  • Although
    #1518
    Jó hogy vannak hozzátok hasonlók még! Ez egy jó játék, szerettem, lehet majd újra előveszem manapság úgyse kell sokat költeni játék vásárlásra a kínálatot figyelve :) Jó lenne ha valaki csinálna folytatást azért.
  • Bohusek
    #1517
    Ahoy!
  • Although
    #1516
    Ahoy!
    roleplayerek a fedélzeten ? :)
  • ferou
    #1515
    Egyszer csak a kocsma ajtója ki vágódat is egy alak jelent meg két késérőjével , tekintélyt parancsolóan körbe nézet , is bár nem aranydíszes kardija volt hanem inkább kő , mindenki megdermedt , ez nem lehet más mind Ferou kapitány a kitől a nemzetek is rettegnek még a kalauzok se húznak vele újat , mindenki a kupája mögé bujt , csak egy ember állt fel is mert megszólalni..
    - ahoy cimbora mi szél hozat ere .
    - üdv Bohusek kapitány , szerintem ugyanaz mind téged a hideg sör is a hűvös fogadó , eben az atkázót húségben mindenki meghúzta magát hidegebb éghajlatra - hé fruska hozd a leghidegebb sört a mid van , szólt az asztalok közt serénykedő lánynak .
    - csincsin cimbora , emelte fel kupáját Ferou , mostanában elég kevés az a bátor kapitány a ki a térségbe van így sem panaszkodni nem lehet senkinek sem útirányt kérdezni is van így a mikor kérdezni kel , mind például az hagy nem rég bele batlautam agy angol katonába aki egy harc sarán elvesztette a fegyverét mégis ígérte ha vissza hozam neki velem jón harcolni , hát megkerestem neki (aszt mondhatnám , remek fegyver két lövetű flinta ritka darab) el is jött velem viszont nem akart harcolni egy lóvést nem hajlandó le adni inkább fut is lelöveti magát a barom , azért elvetem tőle a puskáját is odaadtam egy másik tisztnek , na az aztán teszi a dalgát .
    - na itt a dagály nekem még van pár elintézni valóm üdv .
  • Bohusek
    #1514
    A bűnözői életmód eljasabb, mint valaha! - kiáltott fel Bohusek kapitány nagy mérgesen. Az asztaltársaság figyelmesen hallgatta, hogyan is folytatódik bőbeszédű kapitányunk kirohanása.
    - Ezek az aljas brigantik még a pokolra jutásuk után is kalamajkát okoznak. Képzeljétek el, Drága Cimborák, hogy ezek a tetves haramiák, és nem csak a kalózokra gondolok, hanem az egyes nemzetek semmirekellő selejtjeire, azt csinálják, hogy elkötnek egy hajót, majd olyan bűntetteket hajtanak végre, ami a telepesek életét nyomorítja, fejfájást okozva nekik...majd nekünk. És ez sajnos visszatérő jelenség. Azt történt ugyanis, hogy kalandozásaim során megleltem egy olyan kapitányt, amely elrabolt egy feleséget, de olyan hajóval, amelyet egy kikötőböl kötött el. De lopott hajóval rabszolgasorba is taszítanak telepeseket. Természetes hát, hogy szabadítani, bosszút állni kérnek fel. Lovagiasságom miatt nem tudok nekik ellentmondani, hát mindig elvállalom a kérésüket. No, persze a pénzük sem jön rosszul - nevetett fel Bohusek kapitány. De eközben megbízást kapok a kikötőmestertől is, hogy hozzam vissza az elkötött hajókat. A probléma ebből a kettős megbízásból fakad, ugyanis, amikor megleltem egy ilyen, a kapitányi esküre érdemtelen senkiházit, a hajónaplóm szerint mondjuk ki kellene szabadítani egy szegény párát. Nekimegyek, lekszabolom, de a kapitánnyal már nem tudok megküzdeni, így szabadítás sincs. Visszavihetem a hajót a kikötőmesternek, de az egyik megbízást elbuktam. Vagy, ha el kellene süllyesztenem bosszúvágy miatt, akkor meg visszavinni nem tudom, de persze elég lenne csak a kapitányt megölnöm, de megint csak nincs rá lehetőségem. Tendencia, hogy kettős megbízás esetében az egyiket elbukom. Ezért mondom hát, hogy ezek a kurafiak a síron túlról is megnehezítik az élők, jelen esetben az én és a megbízóim egy részének sorsát. Kegyetlen - ingatja a fejét Bohusek kapitány és a többiek is csak együtt tudnak érezni vele. No meg inni, ezért mindenki elgondolkodva jót húz a poharából, mert az legalább biztos dolog az életükben, amit épp a kriglijukból kiisznak.
    - Ezt már csak elmeséklés gyanánt írom - folytatja Bohusek kapitány kissé feloldódva a jófajta rum hatásától - a múltkor egy ilyen csapatba futottam bele. Ezek úgy látszik falkába verődve hajtják végre gaztetteiket. Van egy általam vásárolt kíséróhajóm és a két hajóból álló flottám mellé engedtem egy kereskedőhajót, had élvezze az oltalmamat uticéljáig. És így találkoztam három piros vitorlás hajóval a térképnézetben. Egyesével vadásztam le őket. Pontosabban vadászam volna le őket, de mivel mindegyik hajó lopott volt, hát ideiglenesen hozzá kellett csapnom kis flottácskámhoz. De sajnos 5 hajónál többet még nem tudok gardírozni, ezért az egyiket kénytelen voltam útjára engedni, had fusson a gyáva. Majd jön ő még az én öblömbe, he-he.

    Kedves Kapitányok, ivócimborák, hát ezek a kisebb kalandok estek meg velem a közelmúltban karibi odüsszeám során.

    Cheers
  • ferou
    #1513
    Őszintén szólva nem nagyon van időm olvasni bár értékes könyvtáram van minden meg van a mi kel ehhez a szakmához , ehelyett a tiszteknek adóak olvasnivalót mindegyiknek a megfelelőt így elég hamar ki tanulják a szakma csínját-bínját így mindenki jól jár .
    Most végre jót egy kis szellő is el ugrom a feleségemet meg látogatni bár új rég nem voltam hagy tuti be zárta az ajtót .
  • Bohusek
    #1512
    Oh-hóó, Ferou Kapitány!

    Az aggodalmamat oszlattad széjjel ezzel a jótanáccsal. Ugyanis az átrakodás, legénység áthelyezés, kapitány kinevezés módszerei ismeretesek voltak a számomra, viszont attól az üzenettől óckottam, amit a kapitány eltávolításakor kaptam hírül és attól tartottam, amint okét mondok, elvesztem a hajót.
    De hála neked, elpárologtattad a félszemet. Megtörtént hát a csere, visszakaptam az ágyúmesteremet. Ja, róla jut eszembe. Ő úgy került hozzám, ha jól emlékszem a temérdek kaland közepette, hogy hajóstul szegődött mellém, vagy hogy. Aztán mintha eladtam volna alóla a hajót és ott maradt nekem árván. Hát befogtam, a képességei nálam jobbak...lennének, ha nem lenne az a sok olvasnivaló és a tisztek képességei, hö.
    Megyek, jön a dagály, kihajózom vele.

    Jó szelet!
  • ferou
    #1511
    Ahoy !
    Bohusek cimbora mind te magod mondtad a karibi világ tele van meglepetésekkel . a hajódon levő kapitányt a rakomány cserénél tudod le cserélni , a tengeren meg közelíted a hajót a míg megjelenik az ikon hagy rakománycsere , vagy ha kikötőbe vagy F2 menü / hajók , is dupla kattintás a kiválasztott hajóra , csak a kapitány eltávalitása után nefelejcsed el újat ki nevezni
  • Bohusek
    #1510
    Ahoy!

    Kérdés: Saját, általam vásárolt hajóra általam kinevezett kapitányomat hogyan tudom cserélni? Lehet egyáltalán? Egyszer próbálkoztam azzal, hogy leadom a kikötőfelügyelőnél, hátha a leadás során kijelölhetem, melyik tisztemet hagyom rajta, de nem. A karakterek lapon jobb gomb: semmi, bal dupla klikk, hogy leváltsam posztjáról: semmi. A hajók közötti cserebere során elveszteném a hajót, ha ki akarnám venni onnan a kineveztt kapitányomat, cserelehetőség: semmi.
    Valaki? Más ötlet, tapasztalat e téren?
  • Bohusek
    #1509
    A vibráló forróság az utcai árusokat a portékájuk fölé kifeszített vászon alá húzódtak, a halszagú sós tengeri levegő sem mozdul, a hajók kihorgonyozva állnak a kikötő vizében. A delelő nap forró sugarai elől mindenki árnyékba húzódott, az utcákon csak egy-két ember lézeng, azok igyekeznek mihamarabb fedezékbe vonulni. A matrózok sem rakodják hajóikat, inkább a hűvös kocsmában ütik el az idejüket.
    Ide vonulnak a kapitányok is, akik a matrózok sörszagú rikoltásaitól messzebbi asztalnál ülnek és rum iszogatása mellett mesélik el egymásnak kalandos történeteiket, cserélik ki a Karib térségben tett utazásaik során szerzett tapasztalataikat. A felszolgáló cselédlány is szívesebben kajtat inkább a kapitányok asztala közelében, mint a durva, hangoskodó matrózoknál. Látszik rajta, hogy örömmel tölti el, ha nagy ritkán, de ilyen deli legények tűnnek fel a kocsma szokásos vendégkörében.
    - O-hó, Drága Ferou Tengeri Cimborám. Nos, igen. Calradia világa, még ha izgalmas is, nem elégíti ki a nyílt vizek nyújtotta szabadságvágyamat. Meg feltört már a nyereg is, hát összeszedtem a szárazföldön szétszéledt legénységemet és visszahajóztam hát, mint a Szerencse Urainak egyike. Te, Pajtás! A hajók színes palettája meglepő számomra, sok minden változott, amíg oda voltam. Láttad kint a kikötőben azt a könnyű fregattot? Fekete és fehér, kétsoros ágyúkkal oldalt. Egy gyors szkúnert váltottam be erre, ami önmagában is nagyon jó volt, a maga 22 ágyújával. Vitorlakialakítása olyan szélbefogási lehetőségeket biztosított, hogy sebessége a szél sebességétől alig maradt csak el, még kis szöget bezárva a szembeszéllel is gyors maradt. Karcsú hajótörzse viszonylag elfogadható rakodóteret és száz körüli legénységet bírt magáénak. Nem is cseréltem volna le, ha meg nem látom a jelenlegi gyönyörűséget, a Deadly Pearl-t. Nagy ünnepséget csaptam a legénységnek a névadáskor, söröshordókat vertünk csapra és egész sült malacokkal kompenzáltuk.
    Harminc ágyú, menettulajdonságai szinte az elődével vetekszik, mégis hatalmasabb törzse nagyobb létszámot és rakodóteret biztosít. Ötös osztályzatú a kicsike, a fedélzeten járva (tengernézet) betérhetek a kabinomba azon keresztül a tatnál lévő erkélyre is. A kabinom feletti hídról pedig mindent jól belátok. Bódogság ez a hajó, Barátom, Bódogság! – vigyorodik el Bohusek kapitány az elégedetségtől, majd rumos poharát Ferou Kapitány felé emeli – Salute!
    Miután jót hörpintettek italaikból, Bohusek kapitány folytatta:
    - Azért a karibi világ még mindig hozza régi formáját. Múltkor egy falubeli ember megbízott, keressem fel a hónapok óta a tengereket járó ismerősét. Úgy is tettem, megmondtam a delikvensnek, odahaza hiányolják. Be is írtam magamnak a hajónaplóba, hogy már csak vissza kell mennem a megbízóhoz a fizetségért. Képzeld, most meg nem találom a kurafit. A naplómba be is került az ügy a letudott feladatok közé. No, ettől nem sokat böfögök, viszont a tengereken eléggé zavaró, hogy olykor összefutok ezzel a hajóval és messziről mindig azt kell higgyem, dolgom van vele, de minden esetben bosszúsan hoppon maradok – ingatta fejét a vén tengeri medve, majd továbbfűzte mondandóját – Na meg a másik, egy ribanc fehérnép. Meglásd, ezek a nők csak a bajt hozzák a fejünkre. Képzeld, megbízott, hogy egy hajón fogvatartott férjét menekítsem már ki. Rendben mondom, de a díj mellé, amit felajánlott, azért előleg gyanánt még behajtottam rajta egy kis természetbenit. Aztán meg is találtam a hajót. Nagy haddelhadd következett. Le a kalappal, a tisztjeim és a legénység is jól teljesített. Először pár jól irányzott sortűzzel szétszaggattuk a vitorlájukat, ezzel mozgásképtelenné téve a hajót, majd kartáccsal aprítottuk a legénységet. Kaptunk mi is, jó pár derék legényem odaveszett, de mire csáklyázásra került a sor, az ellen már csak fél legénységgel bírt. A katonáim odasereglettek a palánkokhoz, és amíg a matrózok a csáklyákat átdobálták és a rögzítő köteleket megfeszítve összeakasztották a két hajót, addig ők muskétáikkal fedező sortüzet adtak le. Átszálltunk. A csetepatéban már sok esélyük nem volt, de az az idióta kapitányuk hőssé akart válni, ugyanis mikor berúgtam a kapitányi fülke ajtaját, üres volt. Átsuhant egy szitokáradat a fejemen, hogy „Ó, az a balga, félkegyelmű…” valószínűleg kiállt a kartácstűzbe gyönyörködni a tájban, vagy mi a szösz, és a csata viharában megmurdált. De a foglyát is magával vitte a sírba. Na, mondom, most hogyan mondom meg annak az asszonynak, hogy nem hogy férje nincs meg, de kezdjen megbarátkozni az özvegyi léttel. Visszamentem a nőhöz, de úgy tűnik, nem tudja elfogadni a sorsát, mert egyfolytában csak azt hajtogatja, mikor hozom vissza az urát, meg mi az, hogy elfelejtettem a feladatot. Ez hülye, mondom magamban, de a hajónaplómban az elvégzett feladataim között szerepel az ügy. Hát, ebből sem lesz pénz, fel kell emelnem a rumadagot, hogy ne legyenek a legényeim morcosak.
    Persze, egyetértek veled, illetve amit az előbb mondtál, és ekképp cselekedtem. Káromat csökkentve bevitorláztam a hajóval az első kikötőbe és lécenként, szegenként eladtam. Minden esetre jól érzem magam újra kezdő kapitányként. Most még mindig csak a vizeket járom, szállítok utasokat, kísérek hajókat és szállítok. Viszont annyi pénzem már van, hogy elutasíthatok feladatokat, ha nem tetszik, az árukészletet, amit magam választok, meg tudom venni, így igen nagy haszonra teszek szert. Sőt, a szállítás már annyira jövedelmező, hogy azt fontolgatom, a többit elhagyom. Bár, tapasztalatszerzéshez jók.
    Bohusek Kapitány gyorsan szétnéz, majd Ferou Kapitányhoz közelebb hajolva bizalmas hangon folytatja: - Képzeld, az egyik tisztem nagy rafinált gazember ám. Olyan árakat tud kialkudni a kereskedőktől, hogy egy húszezer Piaszteres árukészletet más helyen negyvenöt-negyvenhét ezerért adom el. Több, mint száz százalékos haszon! Jó mi? Igaz, én nézem ki a mit és a hová-t, de vele együtt igen nagy haszonra teszünk szert. Ha elég pénzem lesz, felbérelek pár harcos legényt és bevetem magam a dzsungel sűrűjébe is. No, meg egy eljönnek még a grandiózus hajókkal vívott csaták is, de most még ebben lelem örömömet.
    Erre koccintsunk! Cheers! – Mondta Bohusek Kapitány és mindketten jólesőn itták ki fenékig poharaikat. Majd az asztal deszkájára lecsapva azokat, Bohusek Kapitány intett az éppen arra járó, bögyön leánykának, hogy hozza a következő kört. – Eleget beszéltem már, Kedves cimborám, most mesélj te is kicsit, érdeklődve hallgatom kalandjaidat, úgy láttam, van még rum a pultban, kint meg még jó ideig eltart a hőség. És hátha betér még pár kapitány és leül közénk elmesélni történeteiket.
    Mindeközben a kocsmaajtón kívül mi sem változott, egy teremtett lelket sem látni az utcákon, az árusok is inkább behúzódtak hűvösebb helyre, a levegő továbbra sem mozdul, a kabócák és tücskök is némák, csak a vakítóan fehér köveken sütkérező gyíkok mozdulnak meg olykor-olykor.