59
  • FoodLFG
    #19
    http://www.youtube.com/watch?v=JL3_8DgBzRo
    Szóval elkapta őket a rendőr ?
  • GG
    #18
    K.i.t.t. és K.a.r.OS RÉSZEK VOLTAK MINDIG IS A SZÍVEM CSÜCSKE A SOROZATBÓL. :d
  • Timbu
    #17
    Nekem a városban zajló üldözések és az ugratások hiányoznak
  • 5c0rp330n
    #16
    ez már nem a 80-as évek. :) modernizáció szempontjából pedig annyira van túlmodernizálva a mostani cucc, amennyire a régi volt a 80-as években :)
  • ateszWRC
    #15
    NEXUS6: ezzel csak az a baj, hogy a régi sorozat szellemében élesztették újra az egész kittet meg alapítványosdit meg minden, és hbár akkoriban amikor nálunk ment, is inkább gagyinak hatott, ettől függetlenül 1982ben a távoli jövő volt, hogy kitt mikrohullámokkal lecsalogatta a helikoptereket, meg májkül devonnal élőben videotelefonált menet közben, meg még ezerféle funkciója volt, szóval igazából a koncepcióban semmi hiba nincs. ami hiányzik, az egy karakteresen pojáca alkatú májkül, aki folyton becsajozik és folyton jó nők bajait segít megoldani :D
  • NEXUS6
    #14
    Szal szerintem a koncepció a xar. Túlmodernizálták az egészet. Pedig egy olyan retró fazon, mint pl valami Fordferlén, aki rátalál a pajtában porosodó kitre, jobb lett volna. Ugyanis még mindíg tart a retománia és gondolom a sorozatot is azért gondolják piacképesnek. Egy ilyen hiperáramvonalasított, hipertechnikás, hiperjólfésült srácos knájtrájder nem az igazi!

    Emberek hol marad a Rock 'n roll!?
    :)))
  • NEXUS6
    #13
    Gagyi!

    :)))
  • smaszi
    #12
    Csak nekem tűnt fel?
    "Bár minden bizonnyal több hölgynéző és tinifiú akart nagy élvezettel beletúrni annak idején David Hasselhoff ki-kikandikáló mellszőrzetébe.." WTF???
  • Radee
    #11


    Ez nem ér!
    Amikor Én írtam a szerzőnek ilyen kioktató commenteket 5 perc múlva leszedték a hozzászólások közül.
    Persze az is lehet, hogy csak várni kell hétfőig.;)

  • MiZo81
    #10
    Akarom mondani, ott helyben lehet, hogy hüledeztek, de ha ezt már megírja valaki, vagy nyilatkozik a tévében, fórumokon, akkor az már nem hüledezés, mert nem a hitetlenkedés pillanatában történik.

    Azaz, ha én írok egy cikket, hogy ott hüledeztem a képernyő előtt a KITT-en,
    és valaki megírja, hogy én mit írtam, akkor nem írhatja, hogy én hüledeztem
    a cikkemben. Vili?

    Hehe. :)
  • MiZo81
    #9
    És akkor még nem is említetted kedves cikkírónk ezen kifejezését:

    "sokan hüledeztek az új Mustang-KITT miatt"

    Hüldezni akkor lehet, ha valamit nem hiszünk el. Pl. a következő sorok:

    -Tengap megmásztam a Mount Everestet - mondta Peti.
    -Tééééényleg? - hüledezett Panni.

    Szóval a fent idézett sor kb. azt jelenti, hogy sokan nem hitték el, amit láttak, pedig a saját szemükkel látták, hogy ott megy KITT. :)
  • silentb
    #8
    Szerintem azért annyira nem rossz ez a sorozat eddig, véleményem szerint...vannak sokkalta gyatrábbak is nála. Azért ami a technológiai megvalósítást illeti tényleg vannak némelykor pici hibák de szerintem annyira nem zavaró főleg ha nem úgy nézi a filmet valaki mint egy 200 millió dollárból leforgatott Hollywood-i szuperprodukciót (pl. a CG effektek teljesen jól néznek ki). Én már várom a Magyar premiert. :)
  • gothmog
    #7
    Nem is a bluebox a baj, hanem hogy olyan a minősége, mintha a technika semmit nem fejlődött volna a Casablanca, vagy a Johnny Weissmuller fémjelezte Tarzan óta. Egyszerűen leesik a szereplő a háttérről, mert se a perspektíva, se a fény, se a mozgás nem stimmel.
  • 5c0rp330n
    #6
    sztem azért igencsak korai olyat kijelenteni, hogy megbukott. pár idegesítőbb dolgot leszámítva szerintem minden a helyén van, tudtommal a nézettséggel sincs komolyabb gond. talán a legnagyobb hibája a bűnözők, akik ellen harcolnak: kicsit túl van erőltetve a dolog a rakétákkal meg világelpusztításokkal így mindjárt a legelején.
  • winnie
    #5
    rajongó, nem rajongó - az a jó, ha sosem elvakult. (hihető egyébként, hogy van olyan rajongó, akinek van nézettség mérője odahata és megnézi a hulun, majd csakazértsem nézi a premiert az nbc-n, nehogy segítsen a sorozat nézettségén. máskor senki nem ióhivatkozott ilyesmire, amikor premier előtt lehetett nézni 1. részt)

    az a párszázezer plusz néző nem hiszem, hogy "sokkal jobb" lenne, mert akkor a 3. részre tapasztalt -1 millió még szélsőségesebb jelzővel lehetne leírható.

    mindenesetre kár az új KR-ért (még akkor is, ha érthető, miért gagyizzák le sokan, pedig jópofa), hogy már a premierrel megbukott, pedig óriási szerencséje volt az idősávval, mert a konkurencia is rettentő gyéren teljesít, vagyis itt lehetett volna. tavaly a bionic woman-remake legalább úgy bukott, hogy majd 15 millióval nyitott és onnan esett részről-részre. a KR sajnos már alapból nagyon rosszul startolt...
  • KnightRider
    #4

    Emberek, Sz. V. elvtárs már megint odamondta! Hát nézzetek oda, a jóember színvonala már kezdi megközelíteni az érett Brezsnyevet!
    Na akkor, egy Knight Rider rajongó kritikája a kritikáról:
    - "5 évadnyi autókázást": bár lett volna öt évad. Négy évad volt (S1: Nehéz örökség-től Rövid határidő-ig S2: Góliát-tól Vasöklök és markolók-ig. S3: Robotok királyá-tól Hurrá Turboman-ig. S4: Az ál-Devon-tól Harana a jósnő-ig). Az ötödik évadról folytak tárgyalások, de akkor már nagyon kaszaszaga volt a KR-nek, a S4 nem produkált vmi jó eredményeket.
    - "ún. backdoor pilot tévéfilm": Sz. V. elvtárs, tessék meganulni a szakmai terminológiát. A backdoor pilot az, amikor egy másik sorozatban feltűnik egy karakter, akinek lesz önálló sorozata (lásd: Gray's Anatomy-ban feltűnik Dr. Addison és lesz egy sorozata, a Private practice). A KR film "standard" pilot volt, semelyik másik sorozathoz nem kapcoslódik (az eredeti KR-t kivéve, de akkor sequel)
    - "a régi trükkök tárházával nem lesz életképes a kocsi": akkor az mi volt, hogy a közönség visszakövetelte a Turbo Boostot? Az új kocsi csak egyvalamit tud, amit a régi nem, és az a Transformerses alakváltás.
    - "ráfeküdt a nanotechnológia által kínált lehetőségekre": annyira ráfeküdt, hogy össze is nyomta vele. A series Kitt nem nanotechnológiával vált alakot, hanem panelekből építkezik. Tessék megnézni a pilot Kittet és a series Kittet, az alakváltásoknak semmi köze nincs egymáshoz.
    - "követő módba változik": Pursuit mode? Ezt meg honnan szedte Sz. V. elvtárs? Az eredeti Kitten volt Pursuit mód és Super Pursuite Mode (S4), az új kittnek csak Attack módja van, az felel meg a régi SPM-nek. Külön követő mód egyelőre nincs.
    - "1. része majd 5 millió nézőt vesztett a filmhez képest": Mert megnézték a hulu.cm-on, meg leszedték a netripet. A második epizód sokkal jobb nézettséget hozott.
    - "az előzőhöz hasonló 5 évados sorozat": legyen öt évad, de az eredetinek még mindig csak négy volt.

    Kérdéseket, megjegyzéseket, anyázásokat kéretik privátüziben küldeni :D

  • winnie
    #3
    a bluebox nem technika kérdése - ezen én is filóztam, hogy mit tudnak csinálni a dologgal, hiszen a KR-ben lévő autózást, ha sok lesz belőle, egyszerűen nem tudják felvenni, mert iszonyatosan időigényes, s épp ezért sokba is kerül.

    napi pár perc hasznos anyag készül el egy sorozatból és egy "michael vezet kittben és dumálnak" jelenet, ha nem odavetítés lenne, akkor maga egy napba telne, nem beszélve a külső forgatás sokkal magasabb költségeiről, mintha csak stúdióban dolgoznának. (szerencsére azért így is vannak külső, on location felvételek)
  • gothmog
    #2
    hát, belenéztem, de nemkicsit gáz a mai techika mellett úgy autóvezetős jelenetet csinálni, hogy blueboxban felvett álló autó mögé gyorsított felvételről vetítik a hátteret. Persze a sztorivonal ettől még lehet jó...
  • bender93
    #1
    Remélem nem állítják le a kb a tizedik rész előtt