240
Avagy mi tanítja ma az embereket élni
  • kocsisgabor9999
    #80
    Népszerű témák 9. hely: A média hatásai az emberekre O.o
  • Petko
    #79
    Szerintem a média maga csak egy szignifikáns magja a központi problémának. Egy kiterjedtebb fogalomról kéne beszélni, ami magában foglal minden indirekt információ forrást, ami az embert bombázza.
    Egy önmagában teljesen ártalmatlan technológiai fejlődésnek köszönhetően mostanra óriási információmennyiség érhető el bárhonnan, bármikor szinte azonnal.
    Ennek persze egy iszonyat információs túlterhelés az eredménye, illetve teljes indirekt információktól való függés.
    Pl. egy városi ember esetében nagyon kevés információt tud bármilyen témával kapcsolatban direkten megszerezni, hogy odamegy egy helyszínre, saját maga vizsgál ki dolgokat, saját maga beszél emberekkel illetve ismeri meg őket, hanem természetesen a médiára tud csak támaszkodni. És ezt a befolyást még jobban erősíti, hogy utánna az emberek közötti információ csere is abból áll hogy x ember elmeséli y nak mit látott a tv-ben, újságban stb.
    Aztán itt következik még áttételesebb hatás, amikor az emberek az indirekt információkat csereberélik az interneten (ahogy ez itt is zajlik). Plussz én már itt beszélnék a reklámokról is, amit bár nem nevezünk médiának, de szintén csak egy információs terhelés.

    És itt jön a hatalmas gond, hogy ezt az óriási indirekt, több áttételen bolyongó infóáradatot nincs halandó ember aki tökéletesen szűrni tudná. Ugyanis csakis ez az egy eszköze van arra hogy tényeket szerezzen (mivel direkt info szinte elhanyagolható). Egyetlen eszköz hogy próbál logikai módszerekkel bizonyos tényszerűségeket felfedni, ezáltal hamis információkat kiszűrni. És sajnos még a legbölcsebb, legokosabb stb. emberek se tudják ezt tökéletesen megtenni, mert eszméletlen nehéz.

    Ebből pedig sok kellemetlen következtetést lehet levonni. Pl. ez a hatás alapjaiban teszi lehetetlenné a demokratikus társadalmi berendezkedést. Ugyanis a kis, lokális politika kivételével mindenütt szintén indirekt információ alapján hoz véleményt az ember, illetve próbál dönteni az ő érdekét képviselő politikai formációkról. Így persze teljesen lehetetlen az az eset hogy az indirekt információk túlsúlyát biztosító média - ami természetesen mint kizárólagos információforrás, óriási befolyással bír - ne avatkozzon közbe, és ne az médiát vezérelni képes csoportok érdekeit érvényesítse (ami nagyon ritkán esik egybe az átlag állampolgár érdekeivel)
  • The Garrett
    #78
    ha elérsz az olvasásban a #61 majd helyeselj, kthx. :D
  • Sadist
    #77
    Média nem egyenlő TV. Médium a TV, rádió, internet, nyomtatott sajtó, hirdetés, stb.
  • kocsisgabor9999
    #76
    Én eldöntöttem. Az egész egy nagy rakás szar. Felvettem a fülhallgatót és olasz retrot hallgattam.
  • The Garrett
    #75
    de pont ez a lényege, hogy beszéljenek róla. A beszéd feltételez valemnnyi gondolkodást, onnantól kezdve pedig te döntöd el hogy követendő -e avagy sem amiről beszélgettek.
  • kocsisgabor9999
    #74
    Igen. Csak tudod a többség azt eszi meg (a szart) amit elébasznak.
  • kocsisgabor9999
    #73
    Ja ez a másik. Mozi. Minek menjünk el? 2 doboz cigi árából kifutná egy igényes film egy igényes helyen! De inkább elszívok 2 doboz cigit, nehogy már kulturáltan szórakozzak.
  • tigeroo
    #72
    hát persze!!! mindent a pénz mozgat manapság, erre megy ki az egész!
    a felsőbb vezetők meg szemet hunynak mert kiszolgálja a politikai irányzatokat is az egész!!!
    csak az a durva hogy ez a pénzszopási művelet eléggé beleivódik a hétköznapjainkba az egész
    de engem nem érdekel, én nem állok be a sorba, még tudok racionálisan gondolkodni, kitudom szűrni a hírműsorokból a valódi/nem valódi riportokat...

  • kocsisgabor9999
    #71
    ja de nem folytattam mert reméltem megérted. a tanár nem szidta hanem vagy 20 percig arról beszéltek hogy verte ki x-y az ágy alatt és ezen jót nevetnek.
  • tigeroo
    #70
    azis poén hogy a média el akarja hitetni az emberekkel hogy szórakoztat. közben meg halálra keresik magukat a reklámokkal.
    például itt van a megasztár 4. ők már rég tudják hogy ki fogja megnyerni, megvan rendezve ez az egész, és feltűnően nyomatják az egészet a tv2 csatornáján,hogy szombatonként minél több ember ragadjon telefont és küldje az sms-t. erre ment ki a játék? erre, persze, a mocskos kécázhatvan plusz áfára.
    de közben apuanyu ráhangolódott az egész "fílingre", jót izgul a kedvenceiért, ahogy a blikkes cikkeket olvassa hétközben..

    köszönöm szépen, nekem ez nemkell.

    ha híradó kell ott a hírtv, hameg filmet akarok nézni akkor megnézek egy filmet. jameg néha belenézek az ilyen délutáni műsorokba is de annyira nem követem az eseményeket
  • The Garrett
    #69
    hat ez pont tökéletes ellenpélda is lehetne és még átírni se kell:

    Azzal hogy a tanár is beszél róla, meg egymás közt beszélik a gyerekek még nem fogja másnap mindenki győzikét utánozni. (#55)
    a tanár is azzal jön hogy láttátok milyen feje volt 'x' nek...azzal nem dicséri 'x' -t hanem arra utal, hogy amit 'x' csinál az nemjó.

    Ha így nézed akkor pont hogy elgondolkodtat a TV. - még a legalja műsorok mint a mónika is. Ha mást nem akkor azáltal, hogy közös beszédtémát ad az embereknek, és közösen tudják elutasítani azt amit a Tvben látnak.

    Most komolyan. Hány embertől hallottad hogy: "annak a szerencsétlen fogatlan cigánynak a mónikában mennyire igaza van!"
  • kocsisgabor9999
    #68
    Sokan nem látják mi folyik a Földön. Az csak azért van mert nem látnak semmit. Csak néznek.
  • kocsisgabor9999
    #67
    De nem érted hogy megkeserítik az egész emberiség életét? Én itt nem a Hír tv-re gondoltam hanem a "magyar kereskedelmi" csatornákra. Csak nézz körül a nézőik között! Mind agyhalott már. 2000000 ember. Az 1/5-e. Mert a Barátok közt nézőinek annyi a száma.
  • tigeroo
    #66
    amúgymeg, ha néha oda is ülök nézni győzikét hogy röhögjek (szórakozzak) akkor megteszem. de attól még tudom mi a jó és mi nem.
    de sajnos többség dönt, egység nyal, sajna jobb már nem nagyon lesz a tv-ben
  • tigeroo
    #65
    amugy hunbassernek igaza van.

    figymár, a média arra való hogy informáljon, szórakoztasson.
    attól hogy a kereskedelmi csatornák hírműsorai (direkt nem írtam híradót) sokszor nem igazi történéseket vagy álhíreket közölnek, attól függ hogy milyen politikai célt szolgálnak.

    ezt kihasználják az okos emberek.
    a média régen Téged szórakoztatott. most elédlök valami vackot, mert nemkell minőséget csinálnia, így is kelendő az "áru", a marketingesek sem hülyék.
    és nem véletlenül van ez így, gondolj bele. a népnek ez a híglevű műsor is elég.
    akár széchenyi mondott valami hasonlót, hogy minden népnek olyan uralkodója van, mint amilyet megérdemel.
    na kb. ugyan ez van a televízióval. ha más kellene a plebs-nek akkor nem ez menne.

    de te döntesz, nálad van a távirányító (vagy a balta)

  • kocsisgabor9999
    #64
    Jó ötlet lenne ha az embereket gondolkodásra bírná. Nem csak bambulásra.
  • Daza500
    #63
    Lehet, hogy a TV-t mégse kellett volna feltalálni ?
  • kocsisgabor9999
    #62
    Nem problémáznék rajta ha: Nem ezekről a hulladék "sztárokról" beszélne mindenki. Nem problémáznék rajta ha: az emberek inkább kimennének a természetbe sétálni egy jót a Maónika helyett. Nem problémáznék rajta ha az emberek értékrendje nem változott volna meg ennyire. Nem problémáznék rajta ha a Média cápát nem szüntették volna be alacsony nézettség miatt, amit egy buzi sorozat miatt tettek este 11 órára. Nem problémáznék rajta ha az emberek elkezdenének végre látni is, NEM CSAK NÉZNI!
  • The Garrett
    #61
    kicsit szuken ertelmezitek itt a media fogalmát. :P Az elmúlt 60hsz csak a tévéről szól. TV =/= media.
  • kocsisgabor9999
    #60
    Ja és arról, hogy mi az, hogy nagymagyar??? MIT JELENT?? Magyarázd már meg légyszives. (Tudja az illető, hogy kiről beszélek)
  • kocsisgabor9999
    #59
    Egyik órán: kicsit lazuljunk mondta a tanár. Mi: -jajj de jó!
    Tanár: -Beszélgessünk egy kicsit.
    X diák: -Látta tanárnő a Celebet az RTL-en?
    Tanár: -jah. Láttátok Győzikének milyen feje volt?

    No comment.
  • RoR zsozso
    #58
    Nem kötelező nézni ami nem tetszik...
    Nézz Discovery-t vagy Animal Planet-et,nem fogsz Mónikát látni nyugodt lehetsz.
  • Kicsikiraly
    #57
    miért kell mindenen problémázni? nem tetszik NEM NÉZED és nem beszélsz róla...
  • kocsisgabor9999
    #56
    Igazad van! Üljünk a TV elé. TÁTSUK KI a pofánkat! És engedjük a szart a szánkba. És még mosolyogjunk is hozzá. Így kell!
  • Hegi90
    #55
    Elég gyakori esemény, hogy attól zsibbad le az agyam, hogy az osztályban a szünetben a győzikéről, vagy erről a most indult szarságról dumálnak. Olyan lelkesek tudnak lenni... "GYAAAA LÁTTTÁTOK TEGNAP A CELEB VAGYOKOT???? MILYEN HAJA VOLT MÁR X-NEK????? úRISTEN!!!"

    hamar ősz leszek ettől sztem :D
  • 5c0rp330n
    #54
    elég ránézni a gyönörű új szegfű díszítette plakátokra a városban. gyönyörű szavak, képek. agymosás a köbön. és szemmelláthatóan működik a dolog. ennél több nem is kell a csőcseléknek. mint amikor a kutya elé lógatják a kaját, ugyanígy állatként játszanak az ember ösztöneivel is, mert ilyen egyszerűen működik az ember. kevés károsabb dolog érheti az embert a médiánál. gyakorlatilag el tudják érni, hogy a józan eszedet ne használd és meggyőződésből abban higyj, amiben ők akarják, hogy higyj.
  • Hegi90
    #53
    +fav. Remélem nem idióták fognak ide írkálni.

    Hát igen. Magyarországra is elérkezett a tömeges népbutítás, ami nyugatról egyre keletebbre halad. Nem hiába van: az amerikai gyerekek egyre butábbak, a kínaiak meg úgy tanítattják a gyerekeiket, hogy ők lesznek a saját generációjukban a világ urai. Ezzel nem akarok elmenni offba, kérlek a válaszotokkal ne is térjetek ki nagyon erre, de sajnos ez tényleg így van. Ott azzal sutykolják az embereket, hogy milyen fasza a mao bácsi, itt meg folyik a szar a tévéből.
  • caseih9400
    #52
    1. osztályú műsorok :D
  • bardocz
    #51
    Ebben teljesen igazad van,hogy fölösleges vele foglalkozni,de igazából mégsem,mert ha elég ember verné a nyálát lehet,hogy elkezdenének normális műsorokat is adni a tv-ben:) Sajnos mostanság a diszkóveri is elkurvult már.Megy már ott is pár bulvárszar.
  • Csabesz6
    #50
    Amúgy jó a sorrend.Példa.
  • Csabesz6
    #49
    Így hangzott jól.A lényeg benne van.Kötözködős:).
  • tigeroo
    #48
    valahol igaza van.

    a kereskedelmi tv csatorna már csak ilyen
  • nearo
    #47
    ez vagy marhaság, vagy elkúrtad a sorrendet :P
  • hunbasser
    #46
    ja,erről van szó...egyébként is ez megy mindenhol,mostmár itt is.az értelmes emberek mindkét oldalon belátják,hogy mindkét oldalnak igaza van és azt is,hogy mindkét oldalnak nincs igaza.ilyen egyszerű a dolog,és amíg világ a világ,talán ez mindig is megmarad.vagy inkább amíg a média,nem tudom.
  • hunbasser
    #45
    akkor meg mi a fasznak foglalkozni vele? inkább örüljünk/örüljetek,hogy a média nem fertőzött meg minket/titeket.miért jó olyan dolgokról beszélni,amit utálunk? :) meg miért kell pont ezt elővenni,amikor vannak sokkal fontosabb és súlyosabb dolgok/problémák? nekem nem a médiával van már tele a faszom,hanem azzal,hogy körülöttem vannak páran,akik mindig a médiát hibáztatják,mert hogy ömlik a mocsok.ez ilyen,senki nem kérte meg őket,hogy fogyasszák,sőt,arra sem kérte meg őket senki,hogy véleményt mondjanak róla.

    nekem kicsit azzal van bajom,hogy túlságosan túlreagálják egyesek ezt a dolgot.csak idő kérdése volt,amíg itt is megnyílt ez a topik,már szinte éreztem,hogy törvényszerűen vagy egy kockának,vagy egy nagymagyarnak meg kell nyitnia ezt a topikot,csak azért,hogy legyen még valamit leszarozni,minősíteni.hisz ez is egy magyar szokás.

    kérlek,ne csak úgy olvasd el,amit írtam,hanem láss is be a sorok közé.nem mondom,hogy nekem van igazam,azt sem mondom,hogy neked,de ez az én véleményem,álláspontom.
  • BIZ0906
    #44
  • Lammer
    #43
    "A média hatásai az emberekre"
    vs
    "Manapság inkább a "szélsőjobbos csőcselék" a birkanyáj."

    Ennel jobb peldat keresve sem tudtam volna... ... kivalo, remek!


    ()
  • Hajnalcat
    #42
    Ezt találtam, mikor Alíz csodaországban-ról kerestem képeket. :O

  • bardocz
    #41
    De itt nem azok az emberek látják be,hogy rossz,akiknek ártott.Mert kis ágnes,14 éves,vivatv függő,kényszeresen britniszpírszt éneklő kislány nem fogja azt mondani,hogy rossz,és neki fel sem tűnik,hogy ez ártalmas.Itt csakis a külső szemlélő fogja látni,hogy ez bizony ártalmas.