859
Elképzelt, tervezett, megépített gépek rakétahajtóművel, gázturbinával vagy anti-gravitációval
  • mrzool
    #697
    Elképzelt, tervezett, megépített gépek rakétahajtóművel, gázturbinával vagy anti-gravitációval

    Kispatak, ha ehhez nem tudsz hozzászólni (eddig nem sikerült), akkor csobogj tovább vmi másik topikba... Ha már ennyire odavagy a TÉMÁVAL kapcsolatban.
  • OKkultist
    #696
    Ne személyeskedj, mert annak kitiltás a vége! És a topik címét is olvasd el, ahhoz kellene hozzászólni, nem hozzám! A TÉMÁHOZ, csak a témához, különben jön a kitiltás.
  • OKkultist
    #695
    Nem csak vízbontás van, hanem valószínű áramot is lehet másképp is termelni, de erről még kevesebbet lehet tudni, ez a feltaláló inkább gazdagon visszavonult, nem meghalt tárgyalás közben. (elfogadta a pénzt, ezzel ő meg pár globalista őrült jól járt, a maradék 6,5milliárd meg rosszul)

    Steven Mark Toroid áramtermelő cucca

    Bár mintha ez hasonlítana rá

    [URL=http://video.google.com/videoplay?docid=-1944827568401901581&ei=EiG0Sf6XB4qsrALoo9XqAQ&q=steven+mark]Steven Mark öltönyös figurákkal tárgyal, valószínű "belga befektetők", mint Meyernél, csak Steven elfogadta a lóvét[/URL]
  • Palinko
    #694
    http://fenykapu.free-energy.hu/pajert/index.htm?FoAblak=../pajert42/Vizaut_cso.html

    kísérletezzél addig is nem fárasztasz minket :D
  • OKkultist
    #693
    Nehezen értik meg egyesek, hogy azok a technológiák amivel mondjuk már 10-20ember összeállva függetleníthetné magát az államtól, vagy bármi hasonlótól, azok nem véletlenül nem vehetők meg a tecskóban. (mert nem engedik, hogy oda jussanak, ha lenne rá kereslet , akkor sem) Bármi ami helytől függetlenül képes energiát termelni, (olajmentesen) vagy kaját előállítani, gyógyítani,(mondjuk a rákot) oktatni gyorsan , nagy hatékonysággal, azok mind az egyéni függetlenséget erősítik, és a függést csökkentik. Érdekes, hogy szinte csak ilyen témakörben vannak összeesküvések, gyorsan meghaló, eltűnő-és/vagy-maggazdagodó feltalálók, mondjuk az oktatás az kiesik, az annyira nem érdekel senkit, hogy akár holnap lehetne árulni a boltban egy olyan berendezést, ami egy 100oldalas könyv tartalmát képes benyomni az agyba 1 nap alatt, senki nem venne belőle. Azért nem használnak nem ellenőrzött helyen ilyen free-energy cuccokat, mert ha egyet elveszítenek, ellopják, stb. akkor azzal kikerült az egész a nép közé, vagy mégrosszabb, a maffia teszi rá a kezét. (mintahogy az ellopott/elhagyott táskabomba, mobil GSM lehallgató, Pentagon laptopok, legújabb fejlesztések, stb.. is mind a maffia kezébe kerülnek, vagy más titkosszolgák adják-veszik, de nem lesz belőle nyilvános adat, még kevésbé fog belőle az átlagember hasznosítani is bármit)
  • Garga Pitic #692
    Elterjedésének egyik gátja a korrekt leírások hiánya. Amik itt előfordultak, kb a Sakkozó török korrektségével bírtak, valami mindig hiányzott.

    Naudin pl nagyon szépen, összeszedetten dokumentált mindent, kivéve a lényeget, a gázfejlődést. Pedig igazán egyszerű lett volna mondjuk időegységre megadni a bontásból származó vízveszteséget.
    "A high flow of gases is produced..." mint eredmény simán lehet akár totál veszteséges is.

    Ha ismerősödnek tényleg működik a dolog, esetleg megosztana pár mérési eredményt a nagyérdeművel?
  • HUmanEmber41st
    #691
    Ha csak egy átverés lett volna Stan Meyer a mai napig is élne, nem halt volna meg NATO tisztekkel való ebédelés közben.
    Ez persze szimpla üldözési mánia és természetesen véletlenek összjátéka. Csak azért, h sokan azt gondolják, mégiscsak megcsinálta a kis energiájú vízbontást.
  • HUmanEmber41st
    #690
    Akkor azt mondom: még az idén, vagy legkésőbb egy éven belül.
    Elterjedésének egyedüli gátja Magyarországon a jelenlegi diktatórikus (világ) hatalom. Mikor végre ez összedől és kialakul utána egy normális államrendszer, sok autó fog Meyer-féle vízhajtással üzemelni.
  • Palinko
    #689
    én sem bízok benne, hogy működik amit emlegetnek, eddig buborékoló vízen, és működő motron (ami bármivel működhetett a videón...) kívül mást nem láttunk, és bárki csinálhat ilyen átverős videókat.
  • Molnibalage
    #688
    Nem. Az atomeghajtás nem olyan olcsó dolog, csak éppen a hordozót függetleníti a gyakorli üzemanyagfelvételtől. Ez viszont sok pénzt megér. Mondjuk a kísérőit továbbra is tölteni kell, csak ők nem 100'000 ezer tonnásak, "kicst" kevesebbet esznek. Így több keró mehet hajó nafta helyett a tartályokba a repcsik számára --> ritkább utántöltés, jobb hadműveleti rugalmasság.

    Mégis, csak haditengerészeti egységek kaphatnak atommágját.

    Ez így nem igaz. Volt atommeghajtású kereskedelmi hajó 1 vagy kettő kísérletileg a '60-as években, csak akkori olajár mellett végképp nem volt gazdaságos. A jégtörők sem haditengerszéti egységek a legtöbb országban.

    Egy kis utánjárás nem ártott volna...
  • mrzool
    #687
    Azért, mert nem használják "hivatalosan" attól a módszer létezik, és hamarosan teret is fog nyerni.

    Loller.:) Sebaj, Human, én itt vagyok már 8 éve, ha további 8 év múlva még létezik ez a fórum, akkor térjünk vissza rá. Csak nehogy az legyen a válaszod akkor is, hogy 'hamarosan'...
  • HUmanEmber41st
    #686
    Ugyan ugyan, mennyire függ az USA a kőolajtermelő országoktól?
    Nem éppen azok függenek az USA-tól?
    A nagy tengerjáró hajókat nem lenne olcsóbb atommeghajtással üzemeltetni?
    Mégis, csak haditengerészeti egységek kaphatnak atommágját.

    Azért, mert nem használják "hivatalosan" attól a módszer létezik, és hamarosan teret is fog nyerni.
  • Gundark 1 1
    #685
    A hidrogén autót meg az üzemanyagcellás autót ne keverd már ide a víz hajtású autódhoz. Amúgy meg gondold csak végig, amit állitasz. Mindenkit elnyomnak mert. De a hadseregek miért nem használják ezeket a motorokat? Egy olyan motorizált alakulat amely megáll egy folyónál feltankol és megy tovább? Ez túl nagy ahhoz hogy "olajlobbi" néven kihagyják. Arról nem is beszélve hogy ezáltal függetlenek lesznek mindenkitől. Az USA szerinted mit adna azért hogy ne függjön a külső olajtól?


    Ha valami működik és életképes akkor azt nem állitod meg. Ugye még mindig nem voltál hajlandó elárulni a korodat, ezért csak annyit mondok, gondolj vissza nem is sokat mondjuk 20 évet. Egy teljesen más világ volt. A PC-k nemrég keltek életre és kezdtek terjedni, a mobiltelefonokról nem is beszélve. A vezetékes telefon Mo-n már nagy show volt. Internet? Pár csávó nyomta a BBS-eket. Ma meg ezek úgy az életünk részei hogy már fel sem tűnnek.

    " Nem használnák, csak 1000%-os ellenőrzött körülmények között, (Area51? és hasonlók) mert ha kiszivárog/kiderül/ellopják, akkor 1000X annyit buknak vele, mint amennyit nyerhettek volna."

    Honnan veszed hogy igy van? Mondták valamelyik leleplező videódban? És hol a bizonyiték?
  • OKkultist
    #684
    Még pár híradórészlet a 80-as évekből:
    Meyer Water Spark Plug, gyertya helyett

    Danny Klein Floridából is vízet tankol

    Jack Nicholson hidrogénes autója 1978-ból, bár ez nem a fentiekkel azonos
  • OKkultist
    #683
    Nem használnák, csak 1000%-os ellenőrzött körülmények között, (Area51? és hasonlók) mert ha kiszivárog/kiderül/ellopják, akkor 1000X annyit buknak vele, mint amennyit nyerhettek volna.
  • OKkultist
    #682
    Tényleg nem Naudin számolja ki a Faraday-hez képest a hatásfokot, hanem Dave Lawton (atomfizikus) , ő volt az első, aki Meyer leírása után (miután Meyer "ételmérgezésben" meghalt) képes volt reprodukálni, igaz nem olyan hatásfokkal, de még mindig Faraday többszörösét hozta a barkácsolt cucc. (megelőlegezem egy atomfizikusnak, hogy képes ennyit kiszámolni, ill., hogy igazat mondott, mert azzal nem vádolták meg, hogy hazudott, Naudin szintén figyel ezekre, és mégegy aki korrekt és fizikus: Peter Lindemann, kb. ennek a 3 embernek köszönhető, hogy Stanley Meyer találmánya mára majdnem megfejtett, és gyártásra kész)
    Stanley tesztautója tisztán H2+O2 gázkeverékkel működik, majdnem 30éves a felvétel
  • dronkZero
    #681
    Na ugye, hogy sok? Aztán ha nekem eszembe jutott, akkor már csak eszébe jutna valamelyik nagytudású Illumitaninak is, mielőtt jól elnyomja. Világirányítás megmarad, csak kevesebb vele a cécó.

    Ezért mondom, hogy szinte biztos, hogy nem léteznek elnyomott találmányok, feltalálók. Ha valami, akkor a hatalom megtalálná a módját, hogy kihasználja.
  • OKkultist
    #680
    Ja , az olajcégek gyártsanak műbenzint ingyenenergiával? Ez nem jutott eszembe, de sok értelme nincs, hacsak az nem , hogy már rég nincs annyi olaj, mint amennyit fogyasztunk, és az olajcégek titkos összeesküvéssel+ingyenenergiával tartják fenn a látszatot????? (ez már nekem is sok) Az viszont 99,99%, hogy az olajcégek fiókjában van pár érdekes energiatermelő, fogyasztáscsökkentő találmány, amit az utóbbi 50-60éveb vettek, loptak, szereztek, nem lehet tudni, hogy mit fognak tenni, ha fokozódik a helyzet. (akár korlátozottan/ellenőrzötten be is vethetik, de arra vigyáznak, hogy ne kerüljön az emberek kezébe, és ne tudjanak függetlenedni a hálózattól)
  • OKkultist
    #679
    Ugye tudod, hogy most akkora orbitális marhaságot mondtál, hogy az galaktikusan félelmetes?
    Ha lehetne venni a tecskóban ilyen cuccot, akkor nem fizetnék semmilyen multicégnek az áramért , gázért, hanem azonnal vennék egy darab földet valahol, ahol van víz (Magyarországon bárhol van ilyen!) és ott egy HÁLÓZATFÜGGETLEN házat építenék, ami egy kis munkával a saját kaját is megtermelné (ha van áram+föld+víz, akkor kaja is van) és nem fizetnék adót, mégis jól megvolnék, sőt dolgoznom sem kellene, csak ha éppen szükségem van valamire, ami nem előállítható házilag. Tehát az adóból és a fogyasztókból élő szervezeteknek (állam, multicégek, apeh, maffia) elemi érdeke, hogy ilyen megoldás ne létezzen. (az ezeket kiszolgáló média/oktatás is ott tesz keresztbe ahol tud)
  • Molnibalage
    #678
    Sohasem mondtam, hogy a vízbontás nem lehetséges. De itt hol a vízzel működő autó?

    Végig is nézted ami linkeltél. Mert sok szép görbe van csak éppen a leglénygesebberől egy árva szó nincsen. Az energiamérlegről. Ez így csak egy érdekes játék. Ez nem gyakorlati alkalmazás. A hiányzó techológiák hatásfoka meg aztán tényleg sehol nincs. Itt lényegében csak gerjesztési frkevenciákat mértek és válaszokat.
  • Molnibalage
    #677
    Nem, nem zavarják.


  • dronkZero
    #676
    Már megint egy olyan feltételezésből indulsz ki, ami totális marhaság. Hogy létezik olyan nagyhatalom, ami ha birtokába jutna a korlátlan energiaforrás, akkor ne használná azt ki.

    Olajlobbi-érv egy vicc.

    Azt ugye tudod, hogy energia+víz+szén=benzin? Lehet gyártani. Nem túl jó hatásfokkal, de ha van ingyenenergia-generátorunk, akkor nem mindegy?
    Olajcég megveszi, olajfinomítókba ingyenenergia-generátorokat telepít, és fenntartva a látszatot 0 kitermelés mellett végtelen benzint gyárt.

    Szal ilyen logikai buktatók hogyhogy nem zavarnak?
  • Garga Pitic #675
    Egy kérdés: bármi adat a gázfejlődés mértékéről és az így kivehető teljesítményről? (A videó egy vicc)
  • OKkultist
    #674
    Nagyon rossz a hasonlat, inkább a rági térképek és a Föld alakjára vonatkozó legendákhoz hasonlítanám, azokat sem fogadták el sokáig, sőt máglyahalállal büntették, de volt aki felhasználta egy birodalom megbízásából, és ezzel okozott hatalmas felfordulást, inflációt, népirtást, de a spanyolok egy ideig tényezővé váltak. (Kolombusz) Ha már régi eseményeket hozol példának. (mindenki, legalábbis 80-as IQ felett, tudta, hogy gömb alakú a Föld, de hivatalosan nem nagyon volt érdemes hangoztatni, ugyanez van a nullponti-szabad-free-energiával kapcsolatban is , előbb lesz működő cucc a boltban, mintsemhogy hivatalosan elismerjék a létezését, kivéve, ha mondjuk a Japánok előjönnek valamivel ha nagyon megszorulnak, energia és élelmiszer vonalon)
    De úgy látom Naudin leírásának elolvasása/értelmezése nehézségekbe ütközik. (feketén-fehéren ott van, hogy NEM elektrolízis, és a Faraday hatásfokot meghaladja, tehát valami másról van szó)
  • uwu
    #673
    Megint eszembe jutott valami... az aranycsinálás.
    Ez pont olyan volt régen, mint most ez.
    Szerintem a párhuzam tökéletesen levonható.
    A lkímia is egy képtelenségen alapult, és egy teljesen más hasznos dolog fejlődött ki belőle, az a tippem ez is olyan lesz.
  • uwu
    #672
    Közben rájöttem hol a csapda az egészben.
    Te űgy gondolod, hogy túl nagy lenne a társadalmi harás, ez a feltételezés akár még megalapozott is lehetne.
    De mivel ez fizikai képtelenség sosem lesz társadalmi hatása.
    Nyilván egy alaptalan feltételezéssel aminek csak a fantázi szab határt sokkal nagyobb társadalmi zűrzavart lehet csinálni elmáletben.
    A gyakorlatban azonban a valós technológiákat a társadalom hasznosítani szokta.
  • uwu
    #671
    Szerintem a társadalmi berendezkedés nem gátolhatja meg egy technológia elterjedését amennyiben az hasznos, és nem vet fel súlyos etikai kérdéseket.
    Sokszor még ez is kevés, hopgy visszatartson egy technológiát.
    Génmanipulációval is foglalkoznak, az atomot is ledobtk már, a gőzgépek is elterjedtek, hiába tavékenykedtek a géprombolók....

    Az a baj ezekkel a csodagépekkel, hogy általában a semmiből keletkezik az energia, ami miatt nem tudok benne hinni. És már eleve gyanús, hogy egy ilyen nagszerű dologban hinni kell, nem kézzel fogható az eredmény, csak egy legenda.
  • remark #670
    "Ok-okozati viszony."
    Te akarsz ok-okozati viszonyt?
    99%-ban ignorálod azt amit írok. Semmi olyan szalonképes okot nem tudok kitalálni ami miatt lehetséges volna az hogy leírok egy mondatot, és te egyszeru"en nem érted, és totál másra válaszolsz. Levezessem, vagy elolvasod még egyszer amit írtam, és kitalálod hogy mirõl beszélek?

    Egy példa:
    "Annyit kellene csak megértened, mert ez nem kitaláció, hanem valóság, hogy ha tényleg van vízzel mu"ködõ motor, akkor arra egyáltalán nem érvényesek az általánosító kijelentéseid.
    Akkor miért nem képes senki reprodukálni annak működését? Biztos véletlen. Az egész világ biztosan hülye ugye?"

    Én leírom a dolog* fajsúlyát, társadalmi jelentõségét, te leírod hogy dehát nem tudják reprodukálni. Értem amit írsz, de ki beszélt arról hogy tudják-e reprodukálni? Ok-okozatot akarsz? Realitást akarsz? Tudományosságot akarsz? Akkor olvasd el amit írok és arra reagálj. Amíg nem arra reagálsz, addig kimeríted azt hogy "elbeszélünk egymás mellett".

    *dolog = Olyan készülék mellyel a jelenleginél nagyságrendekkel több energiához juthat mindenki, és a nagyságrendi váltás akkora, hogy ezt a jelenlegi társadalmi rend nem élné túl, azaz: ekkora változásra egyszeru"en "nem állunk készen" (van akik készen állnak, de a többség nem, te pl. azt sem érted mirõl beszélek a társadalmi jelentõséggel kapcsolatosan). Ismerõs a "stable society" kifejezés? Nos, egy vízzel mu"ködõ motor a stabilitást pár nap alatt eltu"ntetné. Ezek után már csak azt kellene érteni hogy mit jelent a hatalom mai birtokosai számára a stabilitás: szimplán annyit, hogy õk stabilan pozícióban maradhassanak.

    Ha neked ez a "filozofálgatás" nem tudományos, akkor az sem tudományos mikor egy elismert, elnökök politikájára hatást gyakorló társadalomtudós kijelenti azt hogy kellene újra valami "kommunista veszedelemhez" hasonló fenyegetettség ahhoz hogy a soknemzetiségu" USA-t egységes országgá kovácsolják mely megteremti a "társadalmi stabilitást" (találd ki mire kell ez a fajta stabilitás az "elnöknek").

    Most sajnos csak ennyire volt idõm reagálni.
  • HUmanEmber41st
    #669
    Barátom Meyer-féle vízbontással a gázkazánját fogja kiváltani.
    Egy másik internetes ismerősöm is küldött 1-2 saját videót szintén vízbontással működő autóról.
    Attól, h nem árusítják boltban, a kis energiával történő vízbontás igenis létezik.
    Sőt, van hasonló technika, mikor is a gyújtógyertya energiáját növelik meg és fele-fele arányban megy az autó benzin és víz keverékével. Erről is láttam magyarországi felvételeket (nem a jutubon...)
    Neked azért nem mutatom meg, mert jól feljelentenéd az illetőt a jövedéki adó elcsalása ( vagy hogyan is mondják) miatt

    A forradalom után mindenképpen szobrot kell állítani Stan Meyernek, Nik. Teslának...
  • Palinko
    #668
    a rákkal kapcsolatban a tvben hallottam egyik magyar, amerikában élő tudós nyilatkozta, szóval nem tudom te hogy képzeled szívesen meghallgatnám ha már így feldobtad, egyenlőre maradnék annál amit hozzáértők nyilatkoztak.


    szerintem a maga idejében az autó, vagy a számítógép is akkora világmegváltó dolog volt mint lenne most ez a generátor, csak felfújod, az akkori emberek szemében is mekkora változás volt, hogy valaki nem lóval hanem autóval járt.
  • OKkultist
    #667
    Mindenki hülye, csak molnibalage helikopter? (nem)

    Itt a REPRODUKÁLT (MEGISMÉTELT) Meyer féle vízbontás:



    ADATOK, mérések:
    J L Naudin labor


    ITT az elektromos autó vesszőfutása:

    GM EV1, Tom Hanks sem érti, miért nem vehette mag a sajátját, helyette ledarálták, biztos a piac akarta így
  • Molnibalage
    #666
    Az álláspontomat egyelõre fenntartom, hogy egyszeru"en nem értitek hogy micsoda társadalmi hatásai lennének egy ilyen készüléknek.

    Fel sem fogjuk, hogy milyen társadalmi hatása lenne annak ami nincs? Nahát. Milyen különös. A Wright fivéreknek sem volt mikor először repültek, de a gép kézzelfogató bizonyíték volt és repült. Érdekes módon őket meg nem ölték meg a gonosz hajógyártók és vasúttársaságok.
  • remark #665
    Azért annyit hadd jegyezzek meg hogy a rákról más véleményem van. Na ennyi elég is az OFF-ból.
  • Molnibalage
    #664
    Molnibalage meglátásai nem tudom milyenek, egyelõre elbeszélünk egymás mellett.

    Egy tudományos tipokban jó lenee tudományos érvekkel jönni és nem feltételezni és összeesküvésekről álmodni. Amíg nem techológia és tudományos oldalról közelíted meg az egészet addig max. a szádat téped a nagy semmiért.
  • Molnibalage
    #663
    Annyit kellene csak megértened, mert ez nem kitaláció, hanem valóság, hogy ha tényleg van vízzel mu"ködõ motor, akkor arra egyáltalán nem érvényesek az általánosító kijelentéseid.

    Akkor miért nem képes senki reprodukálni annak működését? Biztos véletlen. Az egész világ biztosan hülye ugye?


    Azt kellene értened, hogy ha lenne is ilyen motor, éppenséggel az lenne a csoda ha lehetne kapni a boltban.

    15 éve GPS sem volt sehol vagy aranyárban. Ma mobiltelefonban van benne. Egyszerűen nem létezik az amit te vízionálsz azért "nincs a boltban". Semmiféle kézzelfogható bizonyíték vagy tudományosan igazolható / levezethető tény nem támasztja alá, hogy ilyen létezhet. Amíg ilyet nem mutatsz addig felesleges bármilyen hatásáról beszélni. Ok-okozati viszony.


    Mindezt azért írom, mert értelmetlenségnek találom hogy egyesek azt használják fel érvként a vízzel mu"ködõ motorral kapcsolatban, hogy ha lenne ilyen, akkor lehetne kapni. Nem! Nem lehetne!

    És ezt mégis mivel támasztod alá? Mert én ezt hiányolom.
  • remark #662
    Már bánom hogy felvetettem ezt a frekvenciákkal kapcsolatos "érdekességet". (Konkrétan elszúrtam.) Nem ez volt a témátok, és én csak a ti beszélgetésetekhez kapcsolódva akartam megjegyezni valamit.

    Molnibalage meglátásai nem tudom milyenek, egyelõre elbeszélünk egymás mellett. Akár azért mert nem érti azt amit leírok, vagy azért mert én nem tudom megfelelõen megfogalmazni amit akarok.

    Az álláspontomat egyelõre fenntartom, hogy egyszeru"en nem értitek hogy micsoda társadalmi hatásai lennének egy ilyen készüléknek. Nem igaz semmi konvenció, sztereotípia sem, asszociálni sem kellene gondolkodás nélkül más területeken megismert összefüggésekre. Egyszeru"en teljesen más fajsúlyú dologról van itt szó.
  • remark #661
    A társadalmi hatás ahhoz a kérdéshez kapcsolódik hogy mik lehetnek annak okai hogy egy adott találmányból nem lesz termék. Ez a kérdés attól teljesen független hogy mi az az adott termék amelyikrõl beszélünk. Lehet kitalált, de lehet valós termék is.

    Olyan általánosító kijelentéseket teszel mint pl. "A technológia mindig utat tört. Nem lehet megállítani." Erre reagáltam. Nem egy nem létezõ dolog lehetséges társadalmi hatásairól filozofáltam.

    Elõjössz olyan példákkal is amelybõl világossá válik hogy nem érted hogy a kérdést amirõl beszélgettek fényévek választják el a példáidtól.
    Annyit kellene csak megértened, mert ez nem kitaláció, hanem valóság, hogy ha tényleg van vízzel mu"ködõ motor, akkor arra egyáltalán nem érvényesek az általánosító kijelentéseid. Ez egy teljesen más kategória mint a gõzmozdony meg a repülõgéphordozó. Nem vezet sehova ha más területekrõl származó asszociációidat veszed elõ itt is, mert ehhez hasonló fajsúlyú dologgal nagyjából kizárt hogy találkoztál az életed során.

    Azt kellene értened, hogy ha lenne is ilyen motor, éppenséggel az lenne a csoda ha lehetne kapni a boltban. És az a természetes, hogy nem lehet. Ez a valóság. Szerintem érdemes elgondolkodni azon és aztán megvitatni ha kell, hogy mindez miért van.

    Mindezt azért írom, mert értelmetlenségnek találom hogy egyesek azt használják fel érvként a vízzel mu"ködõ motorral kapcsolatban, hogy ha lenne ilyen, akkor lehetne kapni. Nem! Nem lehetne! (De persze az, hogy nem lehet kapni, nem bizonyítja, hogy létezik, de itt most nem ez a lényeg.)
  • Palinko
    #660
    a rákot nem olyan egyszerű gyógyítnai, mert mindenkinek más fajta van, kicsit eltér, és nem lehet univerzális, géppel, gyógyszerrel gyógyítani, szóval ez amit most mondasz szintén nem véletlenül süllyedt el, mert sajnos nem használható, Molnibalagenak szerintem jók a meglátásai.
  • Molnibalage
    #659
    El. Csak felesleges egy olyan dolog társadalmi hatásait elemezni amihez nincs háttér. Ennyi erővel azt is lehetne elemzeni, hogy milyen hatása lenne annak, ha létezne Csillgakapu program és G'aould-ok.
  • remark #658
    Nekem meg attól lenne kedvem üvölteni hogy önkényesen mindig mindenki a lényegtelen apróbetu"s részre reagál, a lényegi részt meg figyelmen kívül hagyja.
    Tanulság: Nem csak leírnom kell hogy nem a technikai részhez szólok hozzá, hanem ehhez ragaszkodnom is kell különben az olvasó figyelme könnyen elkalandozik, és olyan mondatokat ragad ki az írásomból melyre könnyu" valami frappánsat (és lényegtelent) írni.

    Azt meg már csak remélni tudom hogy a társadalmi hatásokról szóló részt 1) elolvastad 2) felfogtad. Merthogy ez volt a lényeg.