859
Elképzelt, tervezett, megépített gépek rakétahajtóművel, gázturbinával vagy anti-gravitációval
  • OKkultist
    #738
    Ha el tudod olvasni a Londoni Southbank University weboldalán azt a pár oldalt, akkor rájössz, hogy ez:
    A vizbontás az ábrán látható vastag fehér kötések felbontása. 1db H3O ion meg 1db OH ion febontásához pont annyi energia kell mint 2 db H2O felbontásához
    NEM igaz, mert amikor a vízmolekulák összeállnak , akkor a következő állapot lép fel:
    The hydrogen bond in water is part (about 90%) electrostatic and part (about 10%) covalent [96]d and may be approximated by bonds made up of covalent HO-H····OH2, ionic HOδ--Hδ+····Oδ-H2, and long-bonded covalent HO-··H––O+H2 parts with HO-H····OH2 being very much more in evidence than HO-··H––O+H2, where there would be expected to be much extra non-bonded repulsion. Hydrogen bonding effects all the molecular orbitals even including the inner O1s (1a1) orbital which is bound 318 kJ mol-1 (3.3 eV) less strongly in a tetrahedrally hydrogen bonded bulk liquid phase compared to the gas phase [1227]. X-ray spectroscopic probing indicates that the electron transitions between molecular orbitals (changing with the local hydrogen bonding topology) with differing such contributions may shift on a time scale of less than a femtosecond. Contributing to the strength of water's hydrogen bonding are nuclear quantum effects (zero point vibrational energy) which bias the length of the O-H covalent bond longer than its 'equilibrium' position length (as the shorter HO-H····OH2 hydrogen bonds are stronger), so also increasing the average dipole moment [554].
    És így tovább....
    ITT olvasható a többi. Ha van itt fizikus, akkor kiszedhetné belőle az O-H kötés adatait.
  • OKkultist
    #737
    Már megint személyeskedsz? Ezt nem középiskolai szintről linkeltem, hanem innen:
    http://www.lsbu.ac.uk/water/hbond.html
    Egy egészen picit magasabb szinten tárgyalják, mint a középiskolai, de a vízzel kapcsolatban rengeteg a kérdőjel (még náluk is), aki azt hiszi, hogy az minden, ami a 4jegyű függvénytáblában van, azzal komoly bajok vannak.
    A VÍZ és a MIKROHULLÁMOK
    A VÍZ ADATAI (ennek az ezredrésze tényleg szerepel a 4jegyű függvénytáblában)
    A VÍZ KÜLÖNLEGES TULAJDONSÁGAI (Anomalous properties of water)
    és még sok minden más, kb. 2X annyi adat van CSAK A VÍZRŐL, mint az egész 4jegyű függvénytáblázat. (az mennyi is, 80-100oldal????) Nemkicsit beégtél.
  • kamov
    #736
    Rafinált a manus.
    Külső mágneses térből csatolt ki energiát, amit persze már nem mért...
    Aztán ügyesen válogatva betett pár oldalt egy doksiból.
    Ebben semmi lehetetlen nincs.

    Egy sima (autóalkatrész) présgépnek is többszáz oldalas dokumentációja van, működési leírások, géprajzok, kapcsolási rajzok, kezelési útmutatók, minősítések és az hozzájuk kapcsolódó mérési jegyzőkönyvek. Össze lehet válogatni bármit belőle.

    A mérési jegyzőkönyveket kell ilyenkor mellékelni, amikben részletesen le van írva hogy mit mérünk, milyen módszerrel és milyen készülékkel.

    És ezt nem azért kell megcsinálni mert erre élveznek emberek, hanem ezekre a megismételhetőség, az ellenőrizhetőség miatt van szükség.
    Ami azért kell, hogy valóban használható és biztonságos legyen amit üzembe állítunk.
  • Palinko
    #735
    értem szóval majdtalánegyszervalami kategória ez is.
    mondjuk lehetne magyar nyelvű is a honlap, látszik mennyire törődnek a terjesztéssel, ellenben befektető az meg kellene :D
  • Dj Faustus #734
    Pontosítsunk: a Szabó-féle csodaketyerét EBM-nak (Energy By Motion = energia mozgásból) nevezik. Ez a magyar cég (2006 óta nem frissült az oldala, a [url=http://gammamanager.blogspot.com/]"blogja"[/url] is eléggé elhanyagolt) foglalkozik a kifejlesztésével.

    2006 óta elvileg bárki (na jó, nem mindenki, a befektetők) által megtekinthető a szerkezetet, jelenleg is befektetőket keresnek (a 2008-as mendemondák szerint van 10 MW-os prototípusuk, de egy 1,5 MW-os erőmű elkészítéséhez befektetőket keresnek).
    Bővebben egy ilyesmikkel foglalkozó oldalról (az oldal olvasása közben alkohol fogyasztása javallott).
  • Palinko
    #733
    még jó hogy minden részletesen látszik...
  • HUmanEmber41st
    #732


    Itt deklarálják a professzorok, h tényleg igaz, Szabó mérnök úr gépe tudja, amit állít: 1kW input, 1,3kW output. Ennyi.
  • Christiansen
    #731
    ezt a Szabóst linkeld már lécci
  • Palinko
    #730
    ha a hűtőt nézzük annak tényleg nagyobb a hatásfoka, de csak ha azt nézed hogy mennyi áram megy bele, és mennyi hűtést ad úgy igen nagyobb mint 1, de ha belenézel minden hülyeséget, hogy a hűtő hátul fűt, súrlódás stb, akkor nem lesz nagyobb mint 1.

    és igen linkelj már be valami használhatót végre...
  • HUmanEmber41st
    #729
    Te még akkor sem hinnéd el a készülék létezését, ha már a saját autód is azzal működne. De nem baj, kellenek az ilyen mentalitású emberek is. Legalább van kinek megmutatni, h lehetetlen nincs. :D
  • HUmanEmber41st
    #728
    Most linkeljem be ide is Szabó mérnök úr készülékéről a hitelesítési jegyzőkönyvet?
    Akinek elismerten 1kW bemeneti energiából 1,3 kW kimeneti energiát tud előállítani a mágneses rezonancia generátora?

    Vagy kezdjük el megint az otthoni hűtőszekrény hőszivattyúját emlegetni, aminek 2-300%-os a hatásfoka????
    Vagy a nem működő kavitációs vízmelegítőt? Annyira hülyék ezek az amerikaiak, h egy bizonyítottan nem működőképes készüléket gyártanak sorozatba igaz?

    Ezeket a dogmákat próbáljátok a helyükön kezelni. Vannak olyan esetek, mikor nem érvényesek.
  • kamov
    #727
    A középiskolai négyjegyű függvénytáblában pontosan benne van a víz disszociációja (ugyanis erről próbálsz beszélni, csak nem ismered) és a folyadékfázis adatai. Ez nem a vízbontás, a vízmolekulák egyensúlya ugyanis állandó marad. A vizbontás az ábrán látható vastag fehér kötések felbontása. 1db H3O ion meg 1db OH ion febontásához pont annyi energia kell mint 2 db H2O felbontásához.

    Meg kellene tanulnod a középiskolás kémiát, mert így csak feleslegesen vagdalkozol, gyakorlatilag sakktudás nélkül próbálsz sakkozni.

    Ezért kell matekot, fizikát, kémiát tanulni. Hogy ne verhessenek át bármilyen ábrával.

  • OKkultist
    #726
    Személyeskedés mellőzését kérik a moderátorok, és NEM CSAK TŐLEM!

    Az ábrán látszik, hogy a rezonáló valamit elég csak kicsit meglökni (megflelelő időben) és egyből sokkal nagyobb mozgása lesz, ez szerintem + energiamérlegű folyamat, csak kell hozzá egy állandóan rezgő valami.

    Ez pl. a víz, ahol nemcsak a H atomok kapcsolódnak az O-hez, hanem ezek az egységek is egymáshoz, ráadásul forognak, és egymás között csereberélik ezeket az egységeket. (és a H-O kötés is felbomlik , és újra köt, igaz egy másodperc alatt 10a sokadikon alkalommal, de van frekvenciája, és ezáltal rezonanciája is)
  • Molnibalage
    #725
    Nem tudom milyen alapon fenyegetsz másokat, te nem vagy moderátor.
  • Molnibalage
    #724
    Ez csak egy egyszerű nagyítási görbe. Ezzel mit akarsz bizonyítani?
  • Christiansen
    #723
    tényleg
  • Rumcájsz61
    #722
    Galileit nem égették meg, csak élete végéig háziőrizetben tartották.
    Akit megégettek az Giordano Bruno volt.
  • Christiansen
    #721
    Okkultist ha már itt vagy a kvantumos rezgést is kiszámolhatnád a THz-eiddel ;)
  • Christiansen
    #720
    ha egyes atomok-molekulák rezgését mérhetnénk valamiféleképpen,
    az a húrelmélet diadala lenne:)
  • dronkZero
    #719
    Jaj, nem is neked akartam címezni. :) (EZ a hozzászólás sem konkrétan neked szól) :)

    Egyébként ezzel, amit belinkelt, meg hogy Galilei jött rá, ezzel semmi gond nincs, csak épp makroszinten érvényes. Legalábbis ott biztos, hogy érvényes. Csak épp nem vagyok benne biztos, hogy mindegy az, hogy egy magányos atomra akarjuk vonatkoztatni, vagy egy 93476943763476974367437634793796894 atomból álló fémrugóra.

    Gyanítom, hogy csak szerkezetre vonatkozik, makroszinten, tehát nem ismerem az elmélet korlátait.
  • Christiansen
    #718
    Ne tőlem kérdezd, hát nem látod hogy Galilei rájött 400 éve? meg is égették D_D:_D:d
  • dronkZero
    #717
    Na akkor világosítson már fel valaki rezgésből atomi szinten! :)

    Mert amennyire én rezgéssel, dinamikával foglalkoztam, az mind makroszinten történt. Ezen a szinten nem esik nehezemre elképzelni egy rezgést, van egy szerkezet, aminek vannak elmozdulásai, ezek periodikusak, tehát rezeg/leng.

    Atomi szinten mi rezeg mihez képest, mihez viszonítva van amplitudó, hogyan számolunk sajátfrekvenciát?
  • Christiansen
    #716
    de majd mingyár jön azzal, hogy energiamérleg,
    saját rezgéssel megpiszkálod és hatalmas energia lesz:DD:D
  • kamov
    #715
    A valóság az, hogy a víz egy sokkal alacsonyabb energiájú állapot, mint amikor a hidrogén és az oxigén külön van. Ezért is léteznek vegyületek.

    Amikor tüzelőanyagcellában egyesül a hidrogén meg az oxigén akkor ezt az energiakülönbözetet kapjuk meg. Ezt hívjuk exoterm folyamatnak. Az exoterm folyamatokból származó energiával hajtjuk gépeinket.

    A vizbontás ennek az ellentéte. A vizhez energiát adunk. Ez endoterm folyamat. Energiát igényel a kovalens kötés felszakítása. A többit már leírtam. Sima középiskolás fizika/kémia.

  • [NST]Cifu
    #714
    A mihez tartás véget Okkultist itt senkit sem fog kitiltani. Ergo ezzel fenyegetőznie sem érdemes... :)
  • Rumcájsz61
    #713
    átom itt is működik a "demokrácia". Csak Neked lehet igazad. Aki nem azt mondja amit Te, azt a földbe döngöljük, kitíltjuk. :))
  • dronkZero
    #712
    Nem változtat a tényen, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz...

    Ha szerinted az energiamérleg csak elemekre vonatkozik, akkor gyakorlatilag azt sem sikerült felfognod, hogy mit jelent az a szó, hogy energiamérleg.

    Elmesélem:
    befektetett energia+kinyert energia.

    És szerinted ennek van hozzá köze, hogy elem, vagy molekula. Elmondanám, hogy még az is mindegy, hogy atombombát robbantasz, vagy rakott krumplit főzöl, a folyamatnak _VAN_ energiamérlege.

    Akkor ennek fényében most fuss neki még egyszer!
  • OKkultist
    #711
    Kitiltás lesz a vége, ha nem bírsz magaddal.
  • OKkultist
    #710
    Ez itt a lényeg: (rezonancia, ahol a használt közeg/elem saját rezgését felhasználva , kis energia befektetésével is nagy változást lehet elérni)

    (Galilei jött rá ingakísérletek közben, 400éve)
  • dronkZero
    #709
    "Szerintem ez az energiamérleg, meg hasonlók "

    Szerintem meg amíg ennyire nincs lövésed a dologról, addig nem kéne próbálkozni erőből mondani a frankót... Mer ez így olyan, mintha egy betonfalat akarnál ledönteni finggal.
  • OKkultist
    #708
    Szerintem ez az energiamérleg, meg hasonlók csak az elemekre érvényesek, a vegyületekre nem, ill. az elemekre sem mindegyikre, és minden körülmények között. A vízet is lehet úgy venni, hogy egyszer abba "bement" egy csomó energia, amikor létrejött H2-ből és O2-ből, ill. a egyes elemek különleges tulajdonságait kihasználva már mi is tudunk + energiamérleget , pl. URÁN, SZÉN, (csak a hőt tudjuk kivenni egyelőre)de pl. az olaj/gáz is +energiamérlegű (egyelőre), pedig abból csak a H-re van szükség, a többi az felesleges. (csak oxidálni tudunk?) Tehát vaslogikával kikövetkeztetve, ha valaki rájön, hogy a O-H kötést (ami nagyrészt poláros, és kisrészben kovalens csak) hogyan lehet valamilyen trükkös módszerrel (a brute force nem megoldás) felbontani,az megoldja a következő 1000évet. (aki szerint nem lehet sehogy, azok fáradjanak a kijárathoz) Valami rezonanciát keres mindenki, (mint amikor a híd leszakadt a menetelő katonáktól, meg a széltől) de elég nehéz megtalálni pl. csak az O-H kötését is, meg hozzá a hatékony módszert. (valami 205nanométert találtam, az mennyi is? 146340 THz? de láttam 142405 THz-et is, ennek a frekvenciának a törtrészével kellene valamit próbálkozni, ill. a H atom frekvencájával, ami 1420 405 751.768 Hz)
  • kamov
    #707
    Mint ahogyan az is benne van hogy miért negatív a folyamat energiamérlege mindegyik módszernél.

    A vízbontásnál a hidrogén és az oxigén közötti erős kovalens kötés felszakításához szükséges energiát mindenképpen be kell fektetni. Az hogy ezt az energiát milyen veszteséggel (tehát milyen módszert használva) visszük be, az már technikai részletkérdés.

    A hidrogén és oxigén kazánban rakétahajtóműben vagy üzemanyagcellában történő újraegyesítésekor (pongyolán fogalmazva)ezt a kötési energiát kapjuk vissza, de már a folyamat során is van veszteség.
    Erre jönnek rá a további működtetendő berendezések veszteségei.

    A fizika már lassan ott tart hogy pár kozmológiai állandóból mindezek az atomi (ill. szubatomi) tulajdonságok levezethetőek. Ezekből pedig levezethetőek a kémiai reakciók.
  • Rumcájsz61
    #706
    "s" lemaradt.
  • HUmanEmber41st
    #704
    Ha a közeljövőben találkozok vele, majd érdeklődök.
    A konkrétumokkal kapcsolatban annyit mondott, h egy Négyjegyű Függvénytáblázatban (középiskolai) benne van minden info, amiből megtervezhető és kivitelezhető a Meyer-féle vízbontó.
  • OKkultist
    #703
    Személyeskedést kitiltással fogom honorálni, egyelőre én vagyok aki VÁLASZOL, a free energy-t nem én hoztam fel, csak ELFOGYTATOK, mikor kifogyott a fika, mert érdemi válaszokat nem látok!
    TIPIKUS, mikor már nincs érv, akkor jön a kibúvók keresése, szerintem pszichés gondok vannak a háttérben, mert vannak akik képtelenek elfogadni, hogy van olyan amit ők nem tudnak, nem tudhatnak, SŐT rosszul tudnak, stb..
    Vannak akik képtelenek feldolgozni, hogy VANNAK ÖSSZEESKÜVÉSEK, és ti nem a jó végén álltok, sőt benneteket (és engem is) kihagynak belőle, pedig rendkívül fontosnak képzelitek magatokat.

    Várom a válaszokat a #695-re, a linkek tartalmát is lehet kritizálni, de a fikázók kíméljenek.
  • remark #702
    Felhívom a figyelmet hogy az alábbiak kizárólag a kérdés társadalmi és személyre vonatkozó hatásairól szólnak, nem a technikai megvalósításról. Aki azt hiszi hogy az alábbi linkek bármelyikén található anyagnak az lesz a célja hogy bemutassa hogyan lehet "energiát nyerni a semmibõl", az rossz hozzászólást olvasgat. És akkor most a reakcióm maga:

    Nem célom hogy bármirõl is meggyõzzelek, de ha megengeded ajánlok egy írást amelyben viszonylag részletesen ki van fejtve egy konkrét érintett által hogy hogy is van az, hogy nem tudja megvetni a lábát az aki olyasmit talál fel ami üzleti/politikai/hatalmi érdekeket sért. Az ajánlott oldalakon rengeteg szöveg van. Ezeket végigolvasni idõ és fáradtság, tudom jól. Ezért csak akkor állj neki a kérdéssel foglalkozni, ha tényleg érdekel, és hajlandó vagy kutatni kicsit. Egyszeru" válasz semmilyen kérdésre nincs, így sehol nem fogsz olyan 1 mondatos összefoglalót találni ami rávilágít arra hogy mirõl van szó. Vagy másképp fogalmazva: ha nem próbálod meg magad megérteni, hogy mirõl beszélünk, és azt várod hogy valaki meggyõzzön, akkor szerintem rosszul állsz a kérdéshez. Ha valaki mégis meggyõzni próbálna, az szintén rosszul áll a dolgokhoz. És ha sikerülni is bárkinek meggyõznie téged, akkor azzal semmivel sem kerültünk elõrébb. Mert nem olyan emberekre van szükség akik meggyõzhetõek...

    Én most Wade Frazier oldaláról ajánlok anyagokat. Több helyen is ír a témához kapcsolódó dolgokat, de talán a következõket érdemes végigolvasni:
    My Adventures
    Érdemes az egészet elolvasni ha van idõd, de konkrétan a témáról itt ír: Hitting Rock Bottom and Meeting Dennis Lee
    Az energia kérdésrõl van több írás is ezen kívül:
    The Energy Racket
    Making a Run at Alternative and Free Energy

    Az egész Dennis-sel kapcsolatos történetet sokan sokféleképp kritizálják. A kritikusoknak ajánlom elõször a következõ oldal elolvasását, hátha pár kérdésre választ kapnak: [URL=http://www.ahealedplanet.net/dennis.htm]Dennis Lee, His Critics and the "Skeptics"[/URL]

    Végül most kivételesen õszinte leszek és felhívom a figyelmet arra hogy: vigyázat, csapdát állítok:
    Az egyik írás utolsó mondatai a következõek, ami szerintem nagyon jól összefoglalja a lényeget:
    The reason we do not have free energy, cancer cures and the like is because not enough people care enough. It is that simple.

    Azzal kapcsolatban, hogy mi történik azokkal akik azok közé tartoznak akiket a nehézségek ellenére nem hagy hidegen a téma és megpróbálnak változtatni a dolgok menetén, Frazier így fogalmaz az egyik írása végén:

    Seeing countless lives wrecked by the Big Boys as they play their “rule in hell” game, while “average people” have eagerly performed most of their dirty work, was a nightmare. I engaged in some activism after the USA invaded Iraq, but it was disappointing. Finding people who can actively pursue free energy in today’s environment is virtually impossible. I have gradually emerged from my seclusion, and appeared on a radio show in March 2008. I may do other shows, but for now I am attempting to initiate a conversation that might become fruitful.
    I have been writing technical business documents since I resumed my career in 2003, and I may direct my improved writings skills toward editing my site, beginning with re-editing this essay in July 2008, but I am in no hurry.
    Today, humanity stands on the abyss’s edge, but one man can only do so much, and I am slowly learning to relinquish my expectations and accept whatever lies ahead. I seek the quiet life, but the low-level activism that I may engage in could complicate matters.


    A fentiek lényege: az ember könnyen belefárad a küzdelembe, és fõleg ahogy egyre idõsebb lesz, semmi másra nem vágyik már, mint nyugodt évekre élete végéig. Ebbõl talán megérthetõ, hogy miért vannak olyan kevesen, akik egyáltalán megpróbálják az egészet. Az út nehéz. Errõl részletesebben is ír valamelyik írásában, de most nem találom hogy melyikben.
  • Gundark 1 1
    #701
    Azt azért tegyük hozzá hogy a kitiltásodat részben azért is kaptad mert elég érdekes stílusban beszéltél az emberekhez. Ez a topik pedig a repülés-űrrepülés összeesküvésekről szól.
  • Molnibalage
    #700
    Mondot te aki nem a témához szólsz hozzá.
  • Molnibalage
    #699
    Te meg nehezen érted meg, hogy ez nem igaz. Akkor napelem, szélkerék és napkollektor sem létezne és még sokminden amit felsoroltam már egyszer.
  • Palinko
    #698
    1. rád nem mondtam semmit csak ajánlottam egy lehetőséget.

    2. a te hozzászólásaidban sincs semmi repülés-űrepüléssel kapcsolatos, és felesleges lenne mégegy összeesküvés topic, itt beszélgetünk.