184
VitrualBox, avagy a PC emulátor
  • takysoft
    #104
    ja, olvasd el a manualt:D

    nem a te VGA-d driverét kell feltenni, hanem amit adnak mellé.(guest additions)

    ugyanis a VGA-t is emulálja.
  • kobra223
    #103
    sziasztok van egy kis problem a progival nem ismeri fel a chipkészletemet és a videó karit és igy nem tudom telepíteni a drivereket van valami megoldás rá?
  • zoltang
    #102
    A D3D most sem javult. A régi játékom még mindig csak "kis ablakszerűen" fut... :(
  • zoltang
    #101
    Nálam ez az új verzió elsőre érdekesen viselkedett. Elindítva a virtuális rendszert, újratelepítve benne a guest. programot nem volt hangja az opr.-nek. Azután állítgattam a v.box-ot össze vissza, újraindítgattam a virtuális rendszert sehogy sem volt jó. Majd visszaállítottam úgy ahogy volt, indítás és volt újra hang. Érdekes...
  • zoltang
    #100
    VirtualBox 3.0.10 (released 2009-10-29)

    This is a maintenance release. The following items were fixed and/or added:

    * VMM: guest SMP stability fixes
    * VMM: fixed guru meditation with nested paging and SMP guests (bug #5222)
    * VMM: changed VT-x/AMD-V usage to detect other active hypervisors; necessary for e.g. Windows 7 XP compatibility mode (Windows & Mac OS X hosts only; bug #4239)
    * VMM: guru meditation during SCO OpenServer installation and reboot (VT-x only; bug #5164)
    * VMM: fixed accessed bit handling in certain cases (bug #5248)
    * VMM: fixed VPID flushing (VT-x only)
    * VMM: fixed broken nested paging for 64 bits guests on 32 bits hosts (AMD-V only; bug #5285)
    * VMM: fixed loading of old saved states/snapshots (bug #3984)
    * Mac OS X hosts: fixed memory leaks (bug #5084)
    * Mac OS X hosts (Snow Leopard): fixed redraw problem in a dual screen setup (bug #4942)
    * Windows hosts: installer updates for Windows 7
    * Solaris hosts: out of memory handled incorrectly (bug #5241)
    * Solaris hosts: the previous fix for #5077 broke the DVD host support on Solaris 10 (VBox 3.0.8 regression)
    * Linux hosts: fixed module compilation against Linux 2.6.32rc4 and later
    * Guest Additions: fixed possible guest OS kernel memory exhaustion
    * Guest Additions: fixed stability issues with SMP guests
    * Windows Additions: fixed color depth issue with low resolution hosts, netbooks, etc. (bug #4935)
    * Windows Additions: fixed NO_MORE_FILES error when saving to shared folders (bug #4106)
    * Windows Additions: fixed subdirectory creation on shared folders (bug #4299)
    * Linux Additions: sendfile() returned -EOVERFLOW when executed on a shared folder (bug #2921)
    * Linux Additions: fixed incorrect disk usage value (non-Windows hosts only)
    * Linux installer: register the module sources at DKMS even if the package provides proper modules for the current running kernel
    * 3D support: removed invalid OpenGL assertion (bug #5158)
    * Network: fixed the Am79C973 PCNet emulation for QNX (and probably other) guests (bug #3206)
    * VMDK: fix handling of split image variants
    * VHD: do not delay updating the footer when expanding the image to prevent image inconsistency
    * USB: stability fix for some USB 2.0 devices
    * GUI: added a search index to the .chm help file
    * GUI/Windows hosts: fixed CapsLock handling on French keyboards (bug #2025)
    * Shared clipboard/X11 hosts: fixed a crash when clipboard initialisation failed (bug #4987)


    http://www.virtualbox.org
  • Evin
    #99
    Ó, tudjuk mi azt. :)
  • bajusza
    #98
    Tegnap találtam rá erre az ingyenes progira. Nagyon jó szerintem, kipróbáltam már pár oprendszerrel, egész jól működik.
  • zoltang
    #97
    Érdekes nekem úgy nem látta, csak ha hálózati meghajtóként beállítottam.
  • zoltang
    #96
    A 3D gyorsítást engedélyeztem, a videókártyának max. 128 RAM adtam. Nálam a valódi ATI helyett egy ilyen 128 megás virtuálisat lát. Feltettem a újabb talán márciusi directx-et (augusztusit nem). Ennyi.

    Telepítettem eddig 1 régi játékot (Steel Beasts, dx7, Vistán sem megy már) a virt. C meghajtóra. A optikainak az igazit "osztottam" meg, de telepítettem Daemon Lite-t is. A botkormányt, kormányt is az USB beállításánál "hozzáadtam", de ehhez kellett a guest add. telepítése stb.

    A baj csak az, hogy nem bírom teljes képernyőn futtatni a játékot csak félig. A teljes fekete képernyőn egy talán 640x480-as ablakban fut a program.
  • Evin
    #95
    Én csak az első lépést/képet játszottam meg, és mindkét rendszer jól látja.
  • zoltang
    #94



    Így osztok meg könyvtárat a "valódi" gépről. (A képek a virt. r.-ben vannak.)
    A guest add. telepítve van nekem is.
  • Evin
    #93
    Most nincs fönt nekem, de úgy rémlik, csak kiválasztod, hogy melyik mappa a megosztott és kész.
    Remélem ugyanarról beszélünk. Mert mappát meg lehet osztani a rendszerrel, meg magával a VB-al is.
  • DarkBlade
    #92
    Hy.
    Velem is szórakozott ez a shared folder dolog.
    De megoldottam.. pont az előbb. :d
    Mikor írja hogy adjál nevet neki, és ő beírta már a ""xxx/mappa név (virtualbox shared folder)"" -t, akkor a zárójeles dolgot töröld a mappa név után.
    Nekem csak így csatlakoztatta hálózati meghajtóként.

    Megjegyzem a drag and drop funkció jobb lenne. :D
  • Zan
    #91
    Nagyon köszi a segítséget!De:

    ad1: Mi az az RTFM?:)

    ad3: Isten vagy!Ez volt a kínja az Xp-mnek,hogy nem tudtam,hogy van ez a GuesAdditions iso....ha ezt nem mondod,nem jövök rá!Ez most megoldotta a Share problémám egy részét is mert most már látom a megosztott mappát,csak éppen a háózati meghajtók hozzáadásánál nem tudom csatlakoztatni...!:SDe már egy fookal előrébb járok mint tegnap.A játék most már elidnül és a VGA-mat is látja valamilyen formában (VBox Graphics Adapter).Ez már így kezd jó lenni:)!
  • Evin
    #90
    Amennyire tudom, ehhez a megosztott mappákhoz, hálózat sem kell, tehát nem kell virtuális hálózati kártyával sem tökölni.
  • takysoft
    #89
    ad1: minden gondodra megoldás: RTFM

    ad2: csak mert jó napom van: ha nem találja a video drivert, akkor... nem is tudom... pl.... tedd fel.
    bemountolod a Guest Additions iso-t és azon lesz.(automatikusan benne van a virtualboxban)

    ad3: még a virtuális rendszer indítás előtt a tulajdonságaiban tudod beállítani a megosztott mappákat. ezeket később a virtuális rendszeren belül a megfelelő helyen éred el(pl XP esetén a Total Commander hálózatok meghajótja és ott a VirtualBox Shared-ben)

    ja és még egyszer RTFM!
  • Zan
    #88
    Zoltang most olvasgatom,hogy te tudtál futtatni rajta játékot..mi a titok nyitja?:)
  • Zan
    #87
    Az a baj,hogy nem látom ott sem...!Mindegy ezt valahogyan majd megoldom másképpen szerintem....de azt viszont nem tudom,hogy hogyan tudnék rajta játékot futtatni.Tudniillik nekem csak azért kellett volna ez az egész,hogy felrakhassam rá a diablo 2-t:)!De mivel nincs fent video driver,mert nem talál videókarit amikor installálni szeretném a vga drivert,ezért már egy sima 3D teszt sem megy le rajta...!Szóval tele ven a tököm már vele komolyan...!Szerinted mit csináljak?
  • zoltang
    #86
    A virtuális XP-édben, mint hálózati helyet kell hozzáadni. Sajátgép -> jobb gomb -> hálózati megh. hozzáadása és ott lesz.
  • Zan
    #85
    Sziasztok!

    Most raktam fel Win 7-re a 3.0.8-as VB-t,nagyon jó,fel is raktam vele az Xp-t is,minden nagyszerűen műkszik,csak egy bajom van!Nem értem,hogy ha megosztok egy mappát a Virtual Boxban,akkor azt hol tudom megnézni az Xp alatt?Mert nem találom sehol..:S!A megosztott dokumentumokban nincs az Xp-n,a sajátgépben csak a C meghajtót látom:S!.Viszont a VB-ben ott van,hogy igen,ez a mappa meg van osztva.Már a megosztás után újra is indítottam az Xp-t!Ötlet?
  • takysoft
    #84
    adok egy tippet. ennyire offtopic dologgal ne olyan fórumba menj, ami összesen 84 hozzászólással rendelkezik XD
  • FixY
    #83
    Neked megbocsátom, a Sunnak kevésbé... :)

    offtopic: az sg.hu-nak mi köze az indapass.hu-hoz?? :-o
  • takysoft
    #82
    sajnos ötletem sincs, bocs:D
  • FixY
    #81
    Bocs, valami lemaradt: parancssorból dolgoznék vele, GUI nem játszik...
  • FixY
    #80
    Sziasztok! Egy kis elméleti segítségre lenne szükségem: honnan, milyen dokumentációból/leírásból/helpfile-ból derül ki, hogy a hoston mi a neve a vbox által létrehozott virtuális hálózati adapternek?
    Konkrétan: Ubuntun - meg gondolom, az összes többi linuxon is - létrehoz egy vboxnet0 nevű virtuális adaptert. Jó, úgy nagyjából sejtem, hogy ő az, akire pl. hostonly hálózatot használva hivatkozni kell, de ennek semmi nyomát nem találom a doksiban. :(

    A másik: hogyan lehet ebből többet létrehozni? Vagy nincs szükség többre, az összes virtuális hálózatomat ezen keresztül kell intéznem? (még nem próbáltam, de nem teljesen világos)
  • takysoft
    #79
    hát ez szerintem amiatt van, hogy erősen experimental még a 3D benne
  • zoltang
    #78
    VirtualBox 3.0.8 (released 2009-10-06)


    This is a maintenance release. The following items were fixed and/or added:

    * VMM: fixed 64 bits guest on 32 bits host regression in 3.0.6 (VT-x only; bug #4947)
    * VMM: fixed a recompiler triple fault guru meditation (VT-x & AMD-V only; bug #5058)
    * VMM: fixed hang after guest state restore (AMD-V, 32 bits Windows guest and IO-APIC enabled only; bug #5059)
    * VMM: fixed paging issue with OS/2 guests
    * VMM: fixed guru meditation in rare cases (2.0 regression; software virtualization only)
    * VMM: fixed release assertion during state restore when using the Sound Blaster 16 emulation (bug #5042)
    * Security: fixed vulnerability that allowed to execute commands with root privileges
    * Linux hosts: fixed runtime assertion in semaphore implementation which was triggered under certain conditions (bug #616)
    * Linux hosts: change the default USB access mode on certain distributions (bugs #3394 and #4291)
    * Linux hosts: on hardened Gentoo, the VBoxSVC daemon crashed by opening the VM network settings (bug #3732)
    * Linux hosts, Solaris hosts: pass the XAUTHORITY variable along the DISPLAY variable when starting a VM from VBoxManage or from the VM selector (bug #5063)
    * Linux hosts: use sysfs to enumerate host drives if hal is not available
    * Solaris hosts: fixed a bug which would hang the host sporadically as interrupts were not re-enabled everytime
    * Solaris hosts: fixed a kernel panic with bridged and host-only networking (bug #4775)
    * Solaris hosts: fixed incorrectly persistent CD/DVD-ROMs when changing them (bug #5077)
    * X11-based hosts: support additional function keys on Sun keyboards (bug #4907)
    * Mac OS X hosts (Snow Leopard): fixed problem starting headless VMs without a graphical session (bug #5002)
    * Mac OS X hosts: fixed problem listing host-only adapter names with trailing garbage (attached VMs won't start)
    * Windows Additions: now work with Vista 64-bit Home editions (bug #3865)
    * Windows Additions: fixed screen corruption with ZoomText Magnifier
    * Windows Additions: fixed NPGetUniversalName failure (bug #4853)
    * Windows Additions: fixed Windows NT regression (bug #4946)
    * Windows Additions: fixed VBoxService not running if no Shared Folders are installed
    * Linux Additions: implemented ftrunctate (bug #4771)
    * VRDP: start VM even if configured VRDP port is in use
    * Networking: the PCnet network device stopped receiving under rare conditions (bug #4870)
    * VBoxManage: implemented controlvm vrdpport command
    * iSCSI: fixed issue with NetApp targets (#5072)
    * SCSI: add support for virtual disks larger than 2TB
    * USB: fixed potential crash when unplugging USB2 devices (bug #5089)
    * NAT: IPSEC did not properly work with Linux guests (bug #4801)


    http://www.virtualbox.org/



    Az elmúlt hétvégén tettem fel a V.Box-ot és vele együtt egy XP SP2-őt egy Win7RC-re. Szépen működik, de egy régebbi játék (2001., min. dx7 kívánó) nem akar csak 640x480-ban futni. Hiába állítom be XP alatt, hogy teljes képernyőn fusson csak "ablak szerűen" fut a teljes képernyős (1280x1024) XP-én. Valaki tud valami megoldást? Az előző 3.06-os és az új 3.0.8-as alatt is csinál.
  • Zóanagyvarázsló
    #77
    Remek, akkor tulajdonképpen ez a sokat emlegetett feature számomra nem ér semmit. Még egyszer nem telepítem fölöslegesen a VirtualBoxot, marad a VirtualPC, szoftveres rendert az is tud - és ennél kényelmesebb.

    Esetleg mi a helyzet WMware-rel? Azt tudhat D3D-t virtuális Win98-on?
  • takysoft
    #76
    Nem, csak 32 bites XP és Vista
  • Zóanagyvarázsló
    #75
    A Win98 még mindig nem tud vele D3D-t?
  • takysoft
    #74
    egér átjáró benne van a guest additionsban, de nem tudom milyen rendszereken működik.
    windows-ról windowsra biztos:D
  • grafl
    #73
    tudnál bövebben irni hogyan kell csinálni?
  • grafl
    #72
    ujból én.
    van valami egér átjáro is a 2 gép között
  • [Jakuza]
    #71
    A virtualboxban is mukodik, de ugyanugy meg kell adni a konyvtart, megosztottnak.
  • Apocalipto
    #70
    Vmware-ben működik az áthúzós módszer.
  • grafl
    #69
    Elkezdem probálgatni amit leírtal talán sigerül.
    De Én valami olyet is hallottam, hogy simán átlehet huzni az 1ik gépről
    a másikra a mappákat "persze lehet az virtual pc volt"
  • takysoft
    #68
    erre amúgy vmwareben láttam egy ügyes megoldást.
    ott a kikapcsolt guest merevlemezét direktben be lehetett mountolni windowsba, vagy valami ilyesmi.
  • takysoft
    #67
    guest oprendszertől függ.
    de windowsos guestek esetén használhatod a shared foldereket

    jobb klikk a virtuális gépre, settings, majd shared forders.
    megadod a host megfelelő mappáját(írásra is ajánlott)
    guestben pedig a hálózatoknál éred el.
  • grafl
    #66
    köszi a választ.és még 1 kérdés a két gép között,hogy tudok másolgatni.
    Mert most pendiverrel oldom meg,de ez elég macerás.
    kÖSZ
  • takysoft
    #65
    driverek a guest rendszernek.
    feltelepíted mondjuk a WinXP-t virtuálisan, és utána bemountolod a guest additions cd-jét(install felteszi, csak ki kell választani)

    onnét meg feltelepíted a megfelelő drivereket.(főleg videokártya meg a speci egérdriver)