184
VitrualBox, avagy a PC emulátor
  • Evin
    #144
    Ha nem szervert raksz fel, akkor nem.
    Hálózati beállításokban (internetek akkor vannak, ha a fizikai gépen is van):
    -Belső csatoló (a virtuális gépek csak egymást látják, még a te fizikai gépedet sem látják hálón, azoknak jó akiknek nem kell a virtuális gépen net vagy pl 2 virtuális gépet futtatnak egyszerre lásd szerver-kliens)
    -NAT (úgy látja a virtuális gép a hálót, mint a te fizikai géped, internet stb)
    -Host-only (a virtuális géped csak a fizikai gépedhez kapcsolódik hálózaton keresztül, van esély a fizikai gép utáni hálózat látására, illetve elvileg internet is van)

    A többire nem vol még szükségem, így nem tudom azoknál pontosan mi a helyzet.
    Egyébként ha a céges hálózatban a gépek tartományba vannak léptetve, és a virtuális gépet nem lépteted, nem hiszem egyáltalán gond lenne, de szerver oldalon feltűnhet, mint új gép.
    Céges környezetben lehet, hogy csak akkor tudsz telepíteni (ezt neked kell tudni), ha rendszergazdai jogaid vannak.
  • Andre26
    #143
    Sziasztok!
    Volna egy kérdésem felétek, mégpedig a következő:
    VB-t akarok használni a cégnél. Nem kever/kutyul/piszkál bele a céges hálózatba, AD-ba? Nem tudok semmit elbarmolni a céges hálón?

    Előre is köszi!
  • Evin
    #142
    Akkor nem hiszem, hogy összefügg, legalábbis nem kellene neki.
  • rumpeltszickin
    #141
    igen, epp ez a gond, hogy azota, miota kb 1x toltottem ubi alol, sokkal lassabban tolt, ha be van kapcsolva, ha nem.. remeltem, hogy valami beallitassal vissza lehet allitani:/
  • Evin
    #140
    Lődd le az Ubuntu-t, vagy ne NAT hálókártyát használj. Persze ha nem NAT van, akkor nem lát ki a netre.
    De ha Ubuntu futása nélkül is lassan tölt, akkor passz.
  • rumpeltszickin
    #139
    sziasztok, egy apro, valoszinuleg teljesen gyoker kerdesem van, remelem valaki tud segiteni
    egy ideje win 7 alá virtualboxban telepitettem ubuntu-t, es arra lettem figyelmes, hogy a letoltesi sebessegem win 7 alol nem teljes, ubuntun viszont igen. nem igazan ertem, es ez kb onnantol kezdve all fenn, miota egyszer letoltottem vmit torrenten keresztul ubuntu alol. nagyon zavaro, mert alaprendszerkent a wint hasznalom, igy jo lenne ha nem araszolna a letoltesem.. valaki esetleg tud megoldast a problemamra? nagyon megkoszonnem:)
  • MauroN
    #138
    Köszönöm válaszod
  • Evin
    #137
    Felejtsd el, hogy milyen hangkártyád meg egyéb dolgod van a gépben. Csak 2 dolgot lát a te fizikai gépedből a virtuális gép: az átadott procit és memóriát. Saját hangkártya és videókártya van a virtuális gépben.
    Virtuális gépe ablakában: Eszközök->Integrációs szolgáltatások telepítése
    Ezt felrakod, és ennyi, amit tehetsz.
  • MauroN
    #136
    Sziasztok!

    Lenne egy kis problémám a Virtual Box-al. XP SP3-at használok. A Virtual Box-ra felraktam a Windows 7-et, de nem ismeri fel a hangkártyámat és a videokártyámat. Van ehhez valamilyen külön program ami ezt megoldja? Próbáltam már mindent, de semmi. Tudna nekem valaki segíteni? Fontos lenne.
  • Zozo76
    #135
    Igen de kozben rajottem. Sztem a .NET csomag vagy mi kellhet neki mert felfrissitettem az XPt a MS webhelyerol es most mar fut a legujabb is.
  • Evin
    #134
    Legfrissebb a VB?
  • Zozo76
    #133
    Sziasztok!

    Problemam a kovetkezo:

    MAC OSX-et hasznalok (Mac OSX Leopard 10.5.8), VirtualBox alatti Windows XP van telepitve, es szuksegem van a Garmin Mapsource programjara ami a Vista HCX GPS-emhez kell. Ebbol csak windows verzio lezetik. Az a baj hogy az alap program amit a GPShez adtak mukodik, de az mar 2006-os verzio, az legfrisebbet meg nem tudom telepiteni mert egyszeruen nem akar futni. Hibauzenet a kovetkezo: A mapsource nem fut mert konfiguracioja helytelen, a szoftver ujratelepitese megoldhatja a problemat. Persze nem oldja meg. :) Valahol az emulacional lehet a baj mert egyepkent mukodik a legfrissebb verzio itthon egy MSI laptopon amin nativ windows XP van.

    Probaltam ugyanakkor egy Windows 98-at is telepiteni VirtualBox ala, de azzal meg az a baj hogy betoltesnel lefagy es meg az ablak is eltunik mintha bezartam volna. Valahol az eger drivernel lehet a problema ugyanis teleites alatt sem volt szabad az egerhez erni, mert egybol lefagyott az egesz.
  • enikoe
    #132
    Uhh, köszönöm szépen, ez utóbbi kellett nekem. :) Az a baj, hogy nem nagyon ismerem a progit még, de asszem lassan megvan minden, amit tudnom kell róla. :) Köszönöm szépen! :)
  • Evin
    #131
    Törölted a vinyóját is?
    Fájl->Virtuális médiakezelő
  • takysoft
    #130
    adj neki másik nevet, és kész:D
    a helyed meg valahova máshova tűnhetett szerintem, mert ha innét törölted ami nem oda való, akkor máshol nem foglalhat helyet
  • enikoe
    #129
    Hy, már töröltem, mielőtt a fórumhoz fordultam volna :S De semmi... Újra próbálkoztam a 2003 telepítésével, de nem jött össze, megint csak hibát írt ki... Az segítene vajon, ha uninstallálnám a Box-ot, majd újra installálnám? Előtte persze teszek egy utolsó próbát, hátha valamit nem vettem figyelembe :)
  • takysoft
    #128
    Users\"a neved"\.VirtualBox
    töröld a virtuális gép maradványait manuálisan
  • enikoe
    #127
    Sziasztok! Kérlek, segítsetek! A következő a problémám... Elkezdtem feltelepíteni VirualBox-ra a Server 2003-at, ám kiderült, hogy nem oké a termmékkulcs... Nos én azt a virtuális PC-t töröltem is (VE volt a neve)... Létrehoztam egy újat, amire XP ment, ezzel nem volt gond. Viszont megkaptam a helyes termékkulcsot, ma akartam létrehozni, feltelepíteni... Viszont most az van, hogy nem engedi VE néven létrehozni. Nem annyira fontos ez, csak érdekelne, hogy most akkor ha van VE még, holott töröltem, akkor hová is tűnt nekem ezzel együtt 10 GB helyem? :D Köszi előre is! :)
  • littleNorbi
    #126
    kösz!
  • takysoft
    #125
    Nem támogatott, így nem is működik.
    ennek 2 oka van
    -jogi (a MacOS licence szerint kizárólag apple gépre telepíthető)
    -technikai (a jogi okok miatt nem is szenvedtek vele, h működjön)

    Ettől függetlenül persze nem lehetetlen. Olvasható, h bizonyos emberkéknek összejött a hackintosh-t virtualboxra tenni.
    Infók és leírások itt googleben

    Angol minden, ha ha nem tudsz angolul, akkor bizonyára amúgy sem értesz a számítógépedhez annyira, h belevágj ilyesmibe.
  • Okisz
    #124
    Na meg a magyarításaidat is :)
  • Okisz
    #123
    Okés, köszönöm szépen!!
  • littleNorbi
    #122
    Hello!
    Sun VirtualBox-ra MacOS-t hogy lehet telepíteni ?
  • Evin
    #121
    Az teljesen független, másik cég által fejlesztett virtuális progi.
    Adtam linket, rakd fel, próbáld ki.
  • Okisz
    #120
    Bocs, de annyira nem vagyok ezekben jártas. Ez egy másik virtualbox jellegű progi, vagy ehhez a sun virtualboxhoz vmi plusz progi?
  • Evin
    #119
    Esetleg kipróbálod a Vmware-t. De tudtommal nincs.
  • Okisz
    #118
    Ettől féltem :( de köszi.
    ÉS nincs is olyan progi/driver hozzá, ami "elfogadtatná" a virtualbox-al a normális alaplapi videókártyát?
  • Evin
    #117
    Szerintem mást nem tehetsz.
  • Okisz
    #116
    Szia. Arra nem tudnál esetleg vmi megoldást (vagy akárki), hogy a V.boxra itt a munkahelyen felraktam egy ArcGIS 9.3as térinfos szoftvert, és a progi 3D-s modulja sajna a betöltött térképeket úgy kezeli a kezelőfelületen, hogy darabos a kép, és ha mozgatom, akkor látszik az útvonal, amin elmozdult. (nem tudom érthető e, kb olyan a szitu, mint amikor újraraksz egy gépet, és amíg nincs fent a videókari driver, addig szokott ilyenket csinálni) Biztos vagyok benne, hogy a hiba, a virtualbox saját maga által generált videómegjelenítőjével van baj, mert ugye nem az a alapgépét használja. Próbáltam már frissiteni a hozzá tartozó drivert(guest addition 1.4), de a probléma nem oldódott meg. Minden kivan pipálva a megjelenítőnél(3D gyorsítás, 2d video acceleretion, a vir.memória maxon), és sajnos a probléma továbbra is fenn áll. Előre is köszönöm, ha esetleg tudnátok rá vmi megoldást.
  • Evin
    #115
    Nem is csoda, mivel ez Vmware fájl. Próbáld ki a Vmware View-et, tudtommal ingyenes. Arra elég lesz, amire neked kellhet.
    Egyébként elég nagy balfék volt, aki így ad neked oda egy nyavalyás programot. Vagy legalább leírást/progit adhatott volna.
  • narancs85
    #114
    Sziasztok !

    Nagy segítséget szeretnék kérni, az a helyzet, hogy kaptam 3 DVD-n egy progit, miután kicsomagoltam őket van egy csomó vmdk file-om. Ez NEM egy oprendszer, hanem egy program lenne, ezt kellene használni fejlesztéshez. A gondom az, hogy nem tudom hogyan kellene a vmdk-ből elővarázsolni a programot. Megpróbáltam már beadni egy új VM-nek mint existing source, de arra azt mondta hogy:"A megadott file nem virtual disk" . A másik megoldás az volt, hogy feltettem egy új VM-et, arra pedig egy XP-t, de innen nem tudom, hogy hova tovább.

    Amennyiben van Valakinek bármi ötlete, nagyon szívesen venném.
    Köszönöm, Sziasztok!!!
  • zoltang
    #113
    Kint az új verzió:

    VirtualBox 3.1.0 (released 2009-11-30)

  • takysoft
    #112
    jó kérdés.... a serveroldali dolgokkal lehet gondod ha virtuális gépben van a cucc... de konkrétat nem tudok
    biztos nem csak NAT-on lehet hálót osztani
  • rigaman
    #111
    Szevasztok!! Én egy win szervert szeretnék emulálni a tanuláshoz kellene gyakorlásnak. Ehhez valami különleges kell vagy mintha egy gépre raknám fel?
  • zoltang
    #110
    Nálam a két "virtuál rendszer" Win. XP. VBoxon a játék egy kisebb ablakban fut, az MS XP mode-ban el sem indul.
  • Zóanagyvarázsló
    #109
    Én meg úgy vagyok vele, hogy XP-t minek emuláljak, ha XP-t lehet használni mai gépeken. Win98 viszont problémás lehet, ugyanakkor retrójátékokhoz kell.

    A VirtualBox - pontosabban a Sun - még VGA driverrel sem támogatja a Win98-at, csak valami custom driver van hozzá.
  • Evin
    #108
    Meglehet, én csak XP-t szoktam. Annyira nem vagyok elvetemült, hogy 98-is visszamenjek. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #107
    Win98-hoz kérdi, ahhoz pedig nem tud a VirtualBox sem. A VMware esetleg tud, vagy van rá esély?
  • Evin
    #106
    VirtualBox és Vmware6-7 már támogat 3D-t, a VirtualPC még mindig nem.
  • kisss19
    #105
    Halihó!

    zoltang! Olvasom nálad, hogy 3d-t telepítettél fel? Régen még 2004-ben próbálgattam a virtual progikat, de akkor még csak egy S3-mat szimuláltak és a box-on lefagyott a win98 telepítőm is. A MS VPc-n nem fagyott le, de a kedvenc csak win98-on induló játékaim a 3d támogatás hiányában nem indultak el.
    Megváltozott a helyzet? Már van 3d támogatás akár 128MB-ig?