184
VitrualBox, avagy a PC emulátor
  • takysoft
    #184
    Néha elvárás régi dolgok megtanulása is :D Nekem pl a ClearCase volt komoly kihívás egy fél éve XD (embe rnem használja már máshol)

    Szerencséra az a tendencia, hogy csúsznak a dolgok opensource irányba.
    ClearCase-t pl több éve cseréltük Git-re. Persze "for historical legacy reasons" muszáj szenvedni vele, amíg ki nem megy pár régi főverzió supportja. De már csak pár hónap elvileg :D Nagyon várom.

    VmWare-t is cseréljük VirtualBox-ra. Bár ebben az esetben nem vagyok meggyőzővde, hogy jobb is :D Mindkettővel vannak gondok.

    Az is tény persze, hogy vannak makacs cégek, és cégen belül is makacsabb vezetők.
    Nálunk pl hivatalosan nincs Totam commander. Na anélkül és nem dolgozom. Megoldottuk szerencsére a dolgot :) (legálisan persze)
  • suba53
    #183
    Az a rossz hírem van, hogy céges környezetben nem nagyon használhatsz más programokat, mint amiket engedélyeznek.
    És ez nem véletlen. Nálatok komolyan veszik a biztonságot, amit az is jelez, hogy a BIOS is védett. ( Sok helyen ugyanis nem. )
    Te sem szeretnéd gondolom, hogy egy általad "ügyesbe" becsempészett program hibája miatt megfertőződjön az egész vállalati hálózat, majd miután kibányásszák, hogy ez a te gépeden jogtalanul futtatott dolgok miatt van, megköszönjék a részvételedet a cégnél, és másnaptól kereshetnél új munkát.

    Ha annyira hiányzik, és logikus érvekkel alá tudod támasztani az igényedet, akkor biztosan találnak valami legális módot.
    Esetleg keresnek neked egy hasonló, vagy még jobb szoftvert, ami kompatibilis a céges alaprendszerrel.

    Az meg nem érv, hogy azt megszoktad, azt tudod használni. Ilyen helyeken elvárás az új dolgok megtanulási képessége.
  • takysoft
    #182
    Egy random fórumról:
    "Actually, VirtualBox requires admin privileges because it loads a driver. I don't think there's any way around it.
    All I can suggest is QEMU. It's portable and can run with standard privileges."

    Ha szükséges lefordítom, de remélem nem fog kelleni.

    Nem tudok esetleg segíteni az XP-s programok futtatásában? Meglepően jó kompatibilitási trükköket ismerek.

    Milyen szoftverekről van szó, amiket futtatni szeretnél?
  • zso7x
    #181
    Tisztelt Fórumozók!
    A problémám, hogy a vállalati gépemen Win7 fut, én viszont használni szeretnék XP-s programokat, melyeket egyrészt XP-re terveztek, másrészt a céges oprendszerbe fel sem tudom installálni User-ként.
    Portable Virtualbox-ot próbáltam, de sajna hiába van pendrive-on, rendszergazdai jogosultságokat kér a futáshoz.
    A központi informatika személytelen, viszont roppant jó munkát végez. Próbáltam pendrive bootolást is, de a BIOS is le van jelszavazva.
    A WIN7 XP MODE is igényli az admin jogokat. Csak a vállalati alkalmazás katalógusból lehet progikat telepíteni, vagy portalble verziókat.
    Nincs további tippem. Kérem szépen, hogy aki tud valami okosságot, ossza meg velem.
    Köszönöm!
  • Jim Morrison
    #180
    Hálózati hely felvétele kellett host gépen, nem hálózati meghajtó csatlakoztatása...
  • Jim Morrison
    #179
    Hali!
    Meglévő win2008-as guest gép egy mappáját szeretném megosztani a host géppel (win10).
    Guest gépen megcsináltam, hogy a mappát egy hálózati meghajtóként megosztom.
    Host géppel viszont nem tudok csatlakozni rá. Hálózati meghajtó hozzáadásánál megadom a nevet \\WIN-... , de nem találja.
    Hálózat módja: Bridgelt kártya.
    Mit kell még tennem? Guest additions telepítve.
  • Nyiri
    #178
    Végülis megoldódott. A gond az volt hogy találtam egy toolt a neten ami felhúzza a felbontást nagyobbra a RA2-ben (gyári max 1024) és az volt bugos és amiatt szaggatott. Most igaz 1024 de jól megy. :)

    Köszi mindenkinek segítséget.
  • Evin
    #177
    Ha nem DOS-os (stratégiákkal nem játszom), akkor valószínűleg használ valami 3D-s megjelenítést. Bár ahogy a képeket nézem, ennél szebb játékokkal is tudtam virtuális gépen játszani.
    Lehet, hogy akkor az alapgép teljesítménye a ludas.
  • Dj Faustus #176
    "csak a vmware nem ingyenes asszem"
    A VMware Player az.
  • takysoft
    #175
    redalert2 nem is 3D-s...
    de amúgy jó ötlet csak a vmware nem ingyenes asszem
  • Evin
    #174
    Akkor vagy nagyobb gép, vagy esetleg Vmware, annak némileg jobb a 3D-je.
  • Nyiri
    #173
    XP és fent van a 3D-s támogatás
  • takysoft
    #172
    milyen guest oprendszer? xp?
  • Evin
    #171
    Fent van a 3D-s támogatást biztosító driver a virtuális gépen? Azt hiszem csökkentett módban lehet csak telepíteni.
  • Nyiri
    #170
    Hali!

    Windows 7-re felraktam a virtualboxot és a Red Alert 2-t. A gond az hogy nem fut rendesen. Akad a játék. Nagyon zavaró. Van ötletetek?
  • lotsopa
    #169
    Nem akar win7.iso fájlról bootolni, pedig ebből az iso fájlból telepítettem fel a rendszert utánna, előtte win8-at használtam. Lehetséges hogy a program amivel az iso fájt készítettem hibázott, majd próbálkozom még.
  • Waterhorse
    #168
    Közben megoldottam raktam egy 98-at xp mellé. letöröltem az egész virtual boxot, mindig lelőtte a netet, és lassított, fogok itt szórakozni mindenféle beépülő segédekkel, meg programokkal, ezt rakjam be azt vegyem ki. fhúúú egy hetet töltöttem vele el, ezt megoldottam 1 óra alatt :D
  • takysoft
    #167
    édes barátom... megkaptad a válaszod.... csak el kéne olvasni. guest additions nincs 98-hoz. abban nem fogsz tudni videokártyát használni. legalábbis komolyabb feature-eit.
    Javaslom válassz vmi olyasmit h "alap VESA driver" vagy nemtom, azzal 1024x768-is talán elmehetsz
  • Waterhorse
    #166
    Ja igen guest additions hibaüzenetet ad ki telepítésnél és a telepítsi mappájában, csa egy html és egy uninstall exe található
    ezt írja "platform is not supported for guest additions yet"

    próbáltam más veriós guest additions-t, újra és újra ugyanazt írja ki.
  • Waterhorse
    #165
    megint én vagyok, sikerült beindítani, beállítani a hangvezérlőt, viszont a videóillesztőkkel nem boldogulok.
    Mit kéne tenem, hogy tudjam nőveli a szín és a képernyő felbontát?
  • Waterhorse
    #164
    Xp-n akarok futtatni 98-at, felraktam a progit, beletettem egy windows 98 SE-t, de sehogy sem akar elindulni normál módban, csak csökkentettben, az indítóképernyő még lefut, majd kapok egy fekete képernyőt, egy kurzorral a bal felső sarokban, innen nem megy tovább :(
  • Panzeradler #163
    Haliho, azt megtudnám oldani, hogy van egy w7es rendszerem és virtualboxxal felraktam egy xp-t, de csak a particinált területet látja azt nem lehet megoldani, hogy látszodjon a w7es particiós is? meg a virtuális dvd?
  • RED BULL F
    #162
    köszöntem :D
  • Jakuza001
    #161
    http://ph.answers.yahoo.com/question/index?qid=20111117221806AAAqRZ0

    https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?t=9918
  • RED BULL F
    #160
    két gép közötti fájlmegosztás hogy lehetséges úgy, hogy a gazdagépen win 7-van a virtuálison meg win 98?
  • takysoft
    #159
    hát ez azért elég komoly szinten hozzányúl a rendszerhez.
    abban se vagyok biztos h egyáltalán érdemes ebből portable verziót használni.
    hisz még a hálózathoz is telepít magának külön adaptert meg ilyenek.

    szerintem kellene fog rendszergazdai jog mindenképp
  • alfa20
    #158
    sziasztok!

    tud valaki olyan portable virtualbox verziót, amit el lehet indítani win7-en rendszergazda jogosultságok nélkül is?
    eddig a vbox.me oldalon lévőt találtam, de annak indításához rendszergazda kell.
  • Evin
    #157
    Azért félig igazam volt. :D
  • Jakuza001
    #156
    TUD!!!
    pl itt egy link:

    http://www.neowin.net/forum/topic/784138-howto-boot-existing-ubuntu-partition-using-virtualbox-inside-windows/
  • Evin
    #155
    Szerintem csak saját virtuális fájlt képes használni a VB. Tehát ha csinálsz egy virtuális vinyót neki, arra fel tudod rakni a linuxot, de külsőt szerintem nem fog tudni használni.
  • Beast Machine
    #154
    Hej!

    Lenne egy problémám: Win7en futtatok VB-ot, és szeretném a másik hdd-men lévő ext3-as Ubuntumat bebootoltatni benne.

    Van erre lehetőség?
  • takysoft
    #153
    nézd ez most kicsit pofátlan komment lesz, de... nem lenne egyszerűbb feltörni? crack aztán starforce el van felejtve... ha meg megvetted a játékot akkor tudom h szar érzés, de egyszerűbb.
  • Evin
    #152
    3d-s játékokhoz, egyelőre a Vmware jobb; szebben fut.
  • Anonymusx
    #151
    Már nem fontos, megoldottam!
  • Anonymusx
    #150
    Helló!

    Felraktam a virtualboxot hogy elinduljon egy játék ami a win 7-en nem megy a starforce miatt.
    Ha elinditom a játékot, újraindúl az xp -ami a vb ba van betöltve, gondolom a videókártya miatt?
    Beállítottam a 2d, 3 d támogatást, és feltettem a virtualbox driver -ét is.


    Amúgy meg 2 merevlemezem van, de ha az xp-ét felrakom akkor újból fel kéne tennem a win 7-et, ráadásul sata vinyóm van, szóval az xp még fel sem ismeri.
    Szóval az xp feltelepítése se lenne túl egyszerű.
    Van valakinek valami ötlete?
  • takysoft
    #149
    A felbontást a host rendszerben is át tudod állítani
    szal ha 800x600-as guest fut, és te a te windowsod is annyiban használod, akkor jó lesz.

    amúgy a szélesvásznú felbontások szétcsúszása szokott az oka lenni annak, hogy manapság mindent kellemesen ablakban használnak az emberek.
    amiben van is ráció, ha belegondolsz...
    1680 x 1050 -as felbontás mellett hidd el, nem akarod a fullscreenben játszani a mario-t:D

    persze tényleg fura h én sem találtam elsőre scaling opciót.

    és még egy kis kötözködés:D Mióta felvásárolta a Sun-t, azóta Oracle VM Virtualbox a neve:D
  • littleNorbi
    #148
    Hello!
    Sun Virtual Box-nál mikor teljes képernyőre váltok, akkor miért nem húzza ki teljes képernyőre, hanem középre rakja és körülötte meg feketeség van !???
  • Andre26
    #147
    Understand! Köszi a helpet még1x!
    További szép napot!
    Üdv.
  • Evin
    #146
    Én most raktam fel Win Server 2008 SP1-et VB-re munkahelyen, és elfelejtettem átváltani csak belsős hálóra. Telepítés után a szerver látta az itteni tartományt. Ez volt úgy 2hete, azóta nem jött elő semmi gond. Tehát alapbeállításon, teljesen üres szerver nem nyúl bele a hálóba, mégha látja is.
  • Andre26
    #145
    Köszi a gyors választ!
    Szervert szeretnék feltelepíteni, de nem szeretném beléptetni a céges domainbe. Exchange servert szeretnék telepíteni, de az nem biztos hogy jó lenne ha szerepelni új gépként. Megkockáztassam a próbaidőmet?! :)