78
  • Piel
    #38
    Ezt nem lovaglásnak hívják. Az, hogy eladtunk sok millió PC-t, az egy dolog. Hogy mindezt ki kelljen dobni és újat vásárolni egy operációs rendszer miatt, az már durva. Hová tették a rendszer-optimalizálást? Még csak meg sem próbálják a régi, még működő számítógépek használatát támogatni. Új jelszó: Dobd ki a régit, vegyél újat! Ez nem a takarékos és Földet védő ember jelszava, hanem az újgazdagé akinek semmi nem számít. Arról nem is beszélve, hogy nem mindenki tud erőgépet vásárolni. Ha egy kicsit belemélyedsz, nemrégiben a sulinet keretében eladott konfigurációk sem voltak teljesítménybajnokok. Azt a rengeteg pénzt amit ráköltöttünk, seperjük csak be a szőnyeg alá. Ugye?
  • Ari18
    #37
    Mit kell ezen lovagolni? 3500Ft 1GB ram.Veszel 4-et azt kész.2008-ban minimum 2GB aminek lennie kell,egy átlagos gamer gépben.
  • DjDano
    #36
    Pontosítok átlagban inkább 400 MB alatt, ugyanis a böngészőt is beleszámoltam.

  • DjDano
    #35
    Nekem 4-450 megát eszik meg a rendszer, vírusírtó fut háttérben. Azt hiszem a gigabájtos RAMok korában ez nem egy istentelenül nagy gépigény... XP is megevett 300-at minimum. Persze kompromisszumok árán lehet "gyomlálni", de szerintem tök fölösleges...
  • NEXUS6
    #34
    Én is most játszogatok a sörvizekkel, a gpedittel, meg a process prioritásokkal is, és nagyon nem mindegy miket állít be az ember.

    Tényleg hihetetlen gyorsulást lehet összehozni.;)))
  • Piel
    #33
    Ejnye! XP vagy Vista mindkettőt kipróbáltam (Linuxot is)! Mindegyiknek megvan a maga előnye, és a hátránya. Nem érdemes rajta vitatkozni. Régi gépen (gyenge konfig) előnyösebb az XP ha nem számolunk a Linux-al. Ha új játékos gép, akkor csakis a Vista jöhet szóba a DX 10 miatt. De ha már Vista akkor érdemes lenne a 64 bites változattal próbálkozni, mert a 32 bites változatnál gyorsabb. Viszont nem megy rajta minden. Szerintem mindig a felhasználónak kell eldöntenie, hogy mire használja a gépét, és ő döntse el, hogy milyen rendszert futtat rajta. Tudom, hogy sok energiát visz el a Microsoftnak, hogy a rendszer hibáit korrigálja, de nem kényszerítheti ki a Windows használóktól, hogy térjenek át Vistára. Arról már nem is beszélve, hogy hány XP alatt normálisan futó számítógépet kellene kidobálnunk a szemétdombra! Egyébként is! Ha már olyan sok pénzt kérnek érte, akkor elvárhatnánk azt is, hogy normálisan működjön! Arról nem is beszélve, hogy hány ingyenesen fejlesztett rendszer működik közel olyan jól mint a Windows XP vagy akár Vista. Zseniális dolog volt üzletet kötni a játékgyártókkal, programfejlesztőkkel, hogy Windowsra írják a játékaikat, programjaikat, mert így sokkal több OP rendszert tudtak eladni.
    Visszatérve a Vistára! Legalább 2 GB RAM-mot kellett pakolnom a gépbe, hogy megfelelően működjön. Persze meg kell hagyni, hogy a Vista több dolgot futtat a háttérben, amiről a gazdija vagy tudja, hogy kell kikapcsolni, vagy nem. Az egyik videószerkesztő proginak az ajánlott konfigurációjánál azt találták leírni, hogy XP alatt 1 GB RAM, Vista alatt 1,5 GB RAM. Már ott is vagyunk ahol a part szakad!
  • mrzed001
    #32
    Ténylegnem .... mellesleg te mennyi szervízt állítottál le (gyomláltál ki) az alap installhoz képest benne, mire "elfogadható" méretűre csökkent a processlisted?
    Vagy neked fingod sincs a Vistáról ...
  • DjDano
    #31
    Ebből nekem csak az tűnik ki, hogy fingod nincs a Vistaról...
  • Inquisitor
    #30
    "Mi baja a vistával? Talán a több tízezer forint, amibe kerül."
    Ööö, mint összes többi WIndows?

    "Azért van win 2000 nekem is még mindíg..."
    Gondolom zsír új az összes komponens és minden részét támogatja a W2K? :)

    "A server 2003 meg baromi drága."
    Ezért ajánlották az XP64-et, mert ugye az ugyan az.
  • Inquisitor
    #29
    "Nem csoda, XP SP2 még mindig a legstabilabb és legáttekinthetőbb Op. rendszer."
    Az lehet, de tűzfallal és bármilyen vírusírtóval úgy lehet szénné fertőzni, hogy csak na ... elég sok ilyen gépet látni mostanában.
  • NEXUS6
    #28
    Ennyi pénzből már egy jó gépet lehet venni, oszt rárax valami Linuxt, ha csak ofiszra meg fejlesztésre kell.

  • zola2000
    #27
    Nekem meg az openoffice van fennt.
  • A1274815
    #26
    A baj majd csak akkor lesz, ha megszüntetik az SP2 támogatását frissítéseknél. Különben meg honnatudod, hogy az SP3 nem menne 1-2 évig, ha addig nem próbálod, míg nem megy 1-2 évig.
  • mrzed001
    #25
    Nem, SP2.
    Már az idejét sem tudom mióta van fent jópár igencsak nyüstölt gépemen, és nem szándékozom újratelepíteni.
    Régi dakota mondás, hogy ne javítsd meg azt, ami működik :P
    Majd ha az SP3-as gép is megy már 1-2 éve, akkor lehet róla véleményt mondani.

    DX10 az egyetlen, ami Vista only (egyenlőre), de igen kevés olyan game van aminek nem elég a 9c.
  • A1274815
    #24
    Van egy eredeti XP-ém, van eredeti Office 2k7-em van eredeti Visual Studio 2k5-öm és van 2 eredeti Vistam.
  • zola2000
    #23
    jóvannabocsánat

    Nos a windows 2000 nekem eredeti, és idén 5 játékot vettem meg eredetiben.
  • tomcsa4
    #22
    Lemezkezelés lassabb a Vistában? Hát én nem ezt vettem észre. Öcsémnek Vista, nekem XP (a gépünk majdnem egyforma erős, az én procim erősebb) és XP elég lomhán csinálja a dolgokat Vistához képest.

    Lassabb játékok: 1 GB memóriánál lehetséges (észrevettem én is öcsémnél). King's Bountynál például, nálam remekül fut, nála meg néha-néha be-be röccen.
  • A1274815
    #21
    XBox360-os warezolos hozzászólásod után ez így nevetséges.
  • A1274815
    #20
    "Az egész rendszer lomhább Vista alatt, a játékok lassulásáról nem is beszélve."

    Egyetlen dolog ami lasabb, mehjegyzem nem sokkal az a lemezkezelés, de cserébe van árnyékmásolat és Transacted-NTFS, szerinted ezek az adatbiztonsági funkciók íngyen a semmiből kéne, hogy jöjjenek.

    A Játékoknál meg vigyázz az a nevezetes 2-5%-al lasabb, mint XP alatt, aztán nagyon megnyomorít. Most 100 FPS helyett csak 95-tel megy, aza aztán valóban tacsra tesz.
  • WiZZaRD
    #19
    A Vista is áttekinthető, végülis van benne logika, csak már annyira kényelmes akar lenni, hogy visszafele sül el a dolog időnként.
    Párhuzamosan használok XP, Vista meg egy Mandriva 2008.1 Spring-et, igazából az XP megy a legtöbbet, szerintem ez leginkább megszokás kérdése. Az XP öreg már, a 98-at sem használtuk ennyi ideig, talán ezért olyan népszerű és nehéz a váltás.
    Bár a Vista lemezkezelése...khmmm...amivel az XP végez 10 perc alatt, az a Vistának a dupla annyi idő:(. Igaz nem egyforma a két vas, amint vannak, de a Vistás rendszer van az erősebb konfigon...
  • zola2000
    #18
    Mi baja a vistával? Talán a több tízezer forint, amibe kerül. Azért van win 2000 nekem is még mindíg... A server 2003 meg baromi drágaa.
  • Tinman #17
    Baromság.
    Az egész rendszer lomhább Vista alatt, a játékok lassulásáról nem is beszélve.
  • Tinman #16
    Akarod mondani SP3....
  • Polemius
    #15
    Nem nagyon szokták. A kommentelőket tartják korrektor helyett. Látják a szóvá tett hibát, kijavítják, a kommenteket meg törlik minden köszönet vagy bármi más szó nélkül.
  • aneurysm
    #14
    DXVA működik XP alatt is. Így tudtam nézni Olimpiát HD-ban.
  • Timbu
    #13
    Nekem is azonnal feltűnt. A tisztelt cikkíró (vagy bárki más) nem olvassa át megjelenés előtt a cikket? Vagy csak idelöknek valamit, hogy jó lesz az a népnek?
  • A1274815
    #12
    Nem megoldható rendesen továbbra sem. Ha meg új gépet veszel, akkor mi bajod a Vistaval, nem lesz lassú rajta garatáltan. Egy pár hetes próbát megérne szetrintem. Mellesleg XP nem igazán van felkészítve rendesen multi-core rendszerekre. 2 magon még jó, de már 4 magon lassabb, mint a Vista. Ha meg mindenképpen XP-t akarasz, akkor vagy Server 2003-at, vagy XP 64-bitet.
  • Z
    #11
    Nyilván a Windows világában kell értelmezni a kijelentést.

    "A Microsoft eddig 2009 januárjában szerette volna az OEM-gyártók azon lehetőségét, hogy a régebbi operációs rendszerrel szállítsák a Vistával párosított laptopokat és olcsóbb asztali gépeket." --- szerette volna megszüntetni, vagy mit szeretett volna? Valami hiányzik ebből a mondatból.
  • robertone
    #10
    Nem tudjátok, directx 10 xp alatt továbbra sem megoldható? Emiatt nem akarok vistát, de új videokártya, meg egyéb gépfrissítés esedékes lesz, azért kérdezem, mert jó lenne kihasználni...
  • zola2000
    #9
    Nekem athlon1200 mhz cpum van, windows2000el, netezésre jó, játékra, és hd filmnézésre ott az x360.
  • Aspirin
    #8
    Egymagos proccal?
  • Dark Angel 666
    #7
    ATI RAdeon HD 3650 , és Media Player Home Cinema-val játszottam le , kb 8 %os procihasználattal
  • Kovász
    #6
    Nemtom, amíg nem volt HD-s kártyám, addig szaggatott mint disznó az 1080p-s video, amióta meg van, nem szaggat. Sztem megy az XP alatt is:)
  • M0RN1NGST4R
    #5
    ezért leveszik a fejedet a linuxosok :D
  • Aspirin
    #4
    Milyen VGA-val sikerült?
  • Dark Angel 666
    #3
    xp alatt is megy , próbáltam
  • Aspirin
    #2
    ...a hardweres hd filmlejátszás támogatása csak a pista alatt valósítható meg
  • mrzed001
    #1
    Nem csoda, XP SP2 még mindig a legstabilabb és legáttekinthetőbb Op. rendszer.
    A Vista semmi olyan új dolgot nem nyújt, amiért váltani kellene (és még az erőforrásokat is durván felzabálja)