78
  • dev723
    #78
    http://www.hackthat.net/df/ddos/40832/index.hack nézd meg
  • Aspirin
    #77
    Ezt ne tőlem kérdezd, mert céül se beszélek, bézikül se tudok. Az utolsó programsort is vagy 15 éve írtam...
  • NEXUS6
    #76
    Aha, értem! Szóval 1-2 drivernek akkora a hw igénye, hogy emiatt kell 4GB RAM, meg 4GHz-es 4 magos CPU!???
  • Aspirin
    #75
    Nem hát: pci-express, sata, usb 2.0 meg se parittyázható win98 alatt.
  • NEXUS6
    #74
    Otthoni felhasználásra, szerintem sokan hasonlóban gondolkoznak, de alapból a windóz nem nagyon segíti az ilyen fajta skálázhatóságot, pedig pl az X360 esetében nagyon ügyesen átszabták a rendszert.

    Igazság szerint ezek az OS-ek pont a viszonylagosan alacsonyabb funkcionalitásuk miatt, nem csak gyorsabbak, de akár megbízhatóbbak és biztonságosak is. A windóz egy túlbiztosított, túlelektronizált nagy luxuscirkáló ezekhez a szuzukikhoz képest, de minden egyes működő funkció meghibásodási lehetőség és támadási felület is egyben.

    Kicsit tovább folytatva a hasonlatot, a windóz egy marha szép nagy autó, amivel csak egy gond van, hogy minden egyes példányát, minden másodpercben többször próbálják feltörni és ellopni. Jelenleg viszonylag sikeresen tudnak védekezni ez ellen, de mindíg van egy határ, amit gyakorlatilag a használhatóság szab meg.
    Ha azt nézzük, hogy a Vista végül is egy ugyanolyan OS, mint a Win98, de egy olyan hardverre ami annak eleég volt felesleges megkisérelni is a feltelepítését, akkor ezt a határt már rég átléptük. A hardver nem tartalmaz olyan újabb elemeket, amiket akkor nem használtak, csak a teljesítményben van eltérés.
  • strogg
    #73
    így van. mindet szuszmákoltam is, és sajnos ez a helyzet. Nincsen drvier, szoftok, tehát hobby OS mind. (bár a skyos-ra rettentő sokmindent portoltak már, és igen jól felszerelt.)
  • Rexhawk
    #72
    most is vannak ilyenek csak nem elterjedtek ezért kevés a progi rájuk,meg a driver etcetc:
    MenuetOS, 100%-ig gépi kódban irt os ezért gyors és kis méretű
    SkyOS, még bétaverziós, de ez lehet a következö monopol os:)
    Syllabe, amiga os szerű os , GUI-val
    Haiku, a már említett Beos folytatása
    ReactOS, windows klón open source-osan:)
  • strogg
    #71
    aspirin: volt ilyen, de az apple, és az m$ szemét is nagyon szúrta. Addig ügyeskedtek, amig meg is halt. BeOS votl a neve. :(
  • Aspirin
    #70
    helyesen: ...intel és amd meghajtókra lesz szükség a...
  • Aspirin
    #69
    De jó, hogy az nVidia meg a Via kidől az alaplapi ringben, majd a Sis is követi... Így már csak intel és amd meghajtókra kell szükség az új oprencerekbe. Höhö, akkor zuhannak majd a dualkórék meg a kórékettők nagy részei. mert azoknak nincs virtualizációs támogatásuk...
    Mellesleg, nem lehetne egy tök másik oprendszert írni? Mármint egy olyat amelyik nem win, nem linux és nem os!
  • strogg
    #68
    Megértem, hogy kitolják az xp élettartamát. a jónép nagy átlagban már az XP-vel megkapta amire vágyott, bejön neki, elég neki. User frendly, meg csili-vili fejlesztési irányban már túl sokat nem kell alkotni. Szerintem tévút a vista. Egy olyan OS, ami gui -ban annyit tud mint az xp bőven elég, a belbecs az amiben lehetne újat alkotni. Az új win (pl. virtualizáció barátsága) lehet elindul ebbe az irányba. Lehet játszani fájlrendszerekkel, virtualizáció, egy kicsit jobb felszereltséggel, több mag, és memória kezelési mókákkal, jó parancssorral, stb...
    Azt kell mondjam az XP külsőre, és kezelésre elérte azt, amit az emberek elvárnak, itt már csak al inuxnak kéne végre alkalmazkadonia. (igen, egyébként linux fanatic vagyok, és ennek ellenére mondom, hogy a vista éppúgy tévút, mint linuxon a gnome, vagy KDE) Jöhetnek a kövek....
  • Sanyix
    #67
    Sehogy mivel nincs pc-re :) mellesleg nem is érdekelne ilyesmi játék. De ha lenne pc-re sztem jól bírná, már ha valamennyire optimalizálnak, mert nincs egy ájuldozós a grafikája.
  • NEXUS6
    #66
    És az Uncharted-et hogy bírja?;)))
  • Sanyix
    #65
    Nem, 100 ból simán ki lehet hozni egy játékgépet. Nekem 80k-ba került, és nemnagyon kell butítanom, csak nem minden játékba nyomom be az aa-t, mert a 16x af-et használom inkább, az látványosabban szebbé teszi a játékot ;) a kettőt együtt meg nem mindenben bírja.
  • NEXUS6
    #64
    "Egyébként nagyon jól tudom, hogy csak az Open Source miatt kötekedsz velem ..."
    Nahát te mindíg tudsz meglepetéseket okozni, mondjuk eddig ez eszembe se nagyon jutott!;))) Nem hiszem, hogy bele kéne szólnom a céged dolgaiba, pláne, hogy mint majdnem minden cég a zártkódú fejlesztésben érdekelt inkább. Az open source a világon meglevő számítástechnikai infrastruktúra non profit megközelítésű kihasználásáról szól inkább ugye.

    Persze a PC-leelőzi a konzolt előbb utóbb. De az a PC nem a kb 100 e Ft-os Tecsó pécé lesz, illetve majd talán 5 év múlva, de akkor azt megint meg kell venni. A te géped azér már most lenyomja bármelyik konzolt. A PC hardver lassan átlagban is bírja a natív 1920X1200 felbontást, a konzolok meg igen csak nem. Szal ebben a tekintetben, ha már előhoztad a dolgot azt kellmondanom, hogy egyéni ízlés és élethelyzet kérdése. Ha PC-n nincs meg az a játék, amivel szeretne játszani az emberke, akkor azt nem tudja kiváltani bármilyen erőművel, és fordítva. Ezért értelmetlen az egész konzol vs PC vita.
  • NEXUS6
    #63
    Ez már egyéni ízlés kérdése, hogy kinek mi a mániája, ezért nem is írtam márkát meg konkrét árat. De ha komplett játékgépben gondolkodunk, akkor nyilvánvaló, hogy 100-ból nem jön ki az ember. Persze a 100 alattin is lehet játszani, csak ott már inkább kevesebb mint több proginál tudsz full beállításokat használni.

    Az OS tweakelésével jelentős sebesség növekedést lehet elérni, valszeg ehhez az XP jobb alap.
  • A1274815
    #62
    Ha már így éredekel, megsúgom, hogy kb. 200 ezer volt az új gépem, de felső kategória körüli erősen. AMD Phenom X4 9850 B.E., AMD770-es csipszetű Gigabyte alaplap, 4GB ram, ATI Radeon HD 4870, 640GB winyó.

    Egyébként nagyon jól tudom, hogy csak az Open Source miatt kötekedsz velem, de a válaszom többek között éppen a fejlesztés miatt nem jöhet szóba: az Eclipse nem Visual Studio! Különben meg FPS-ekkel, meg stratégiákkal játszok a többi nem igazán érdekel, persze egy-két igen ritka kívétel akad és mint mondtam nem igazán szertnék egy PC-ét (PS3/XBox360) ami, amikor kijön, akkor újnak számít csúcs HW meg minden, kívéve azt, hogy tradiciónálisan kevés rammal jönnek ki, szépek a játékok, majd az idő múlásával a "hagyományos" PC leelőziőket, valamint ezt leszámítva, nem lehet másra használni csak játékra.
  • Sanyix
    #61
    Hát ha nem omgwtfüberpwnzor földművelővakítós memórát veszünk bele máris 10k-val kevesebből 4gigát lehet venni, mert az 1066mhz-nak semmi értelme így is bőven sok még a 800-as sávszéle is, az 1066-ostól meg alig lesz gyorsabb, ezek a terminátor dominátor inhalátor nevű cuccok meg direkt ilyen drágított átlagos ramok.

    videokártyából meg nem asus kell, mert amúgy se minőség, ráadásul telepakolják hülye játékokkal azt sokkal drágábban adják.

    processzornak meg a gyári hűtő is elég. Így alig több mint 100k.
  • eto demerzel
    #60
    hat eppen nem ugy van. nekem 2 regi gepem van otthon, egy Powermac Quicksilver G4 867 Mhz 1Gb ram a masik egy powerbook G4 1200 Mhz 512 mb ram. es erdekes modom az uj 10.5-os siman fut rajtuk es talan meg gyorsabb is mint a regi 10.4 verzio. es jatszom is rajta meg dolgozom is. tehat lehetseges olyan OS irni ami regebbi gepeken is fut. csak hat akarni kell.
  • NEXUS6
    #59
    Ua.-ról beszélünk!;)
    100-tól már te is messze vagy, és már a 120 is le van hagyva.

    De tegyük fel van emberünknek egy 5 éves leharcolt vincsije, meg DVD meghajtója. Most akkor azt rakja ebbe? Mondjuk én beleraknám;)
    Persze ez lenne az első, amit lecserélnék. Szal már is közeledünk a 150-hez.

    Alaplapi hangkeltő meg pont arra jó, hogy hallgasd a boing-kaboom-ziuuuut. De ha esetleg zenét is szeretnél élvezni rajta, akkor el kell felejteni. Normális hangkártya ráadásul kevésbé terheli a rendszert, szal azon is nyersz pár fps-t.
  • JL666
    #58
    mivan?! nem megy a picipuhának a viszta?! Há' reklámozzátok a barátok közt szünetében!! Vagy írjátok bele a barátok köztbe! pl. így: Azt akarod, hogy kinyírjam a kaludiát. Igen. Hol a pisztoly?! A viszta telepítőlemezen érted.
  • Ari18
    #57
    Alaplapi hang tökéletes,ha már nem egy csúcs konfigurációl beszélünk.
  • Ari18
    #56
    GIGABYTE GA-EP45-DS3: 23.000 Ft
    INTEL Core2 Duo E7200 775 BOX: 23.000 Ft
    ARCTIC COOLING Freezer 7 PRO: 4.000 Ft
    CORSAIR Dominator 2048Mb DDR2 1066Mhz KIT*2: 22.000 Ft
    ASUS EAH4850 HTDI 512MB Glaciator PCIE ~35.000
    COOLERMASTER elite 331 ~8.000 Ft
    Gigabyte SuperB 460W 8.000Ft
    eddig 123.000Ft.
    vinyója meg dvd-meghajtója kinek nincsen otthon.
  • NEXUS6
    #55
    100-120 kicsit karcsú lesz, nem gondolod?!
    Talán ha csak a fő komponenseket vesszük, mert értelmes házat meg tápot 10+10 alatt nem nagyon kapsz. Jön még a memcsi 4GB min 20 ezer, optikai meghajtó meg vincsi az is legyen egy 20-as. Akkor már kéne egy értelmes hangkártya 5-ért már kapsz Audigyt. Szal most tartunk 65-nél. 35-ből jó alaplapot processzort meg grafkarit, ha kihozol, akkor mester vagy!


    Szerintem legyen 150 és akkor még a Crysis még mindig nincs benne.;)
  • Magnificat
    #54
    munkagép és munkagép közt is van különbség... én párhuzamosan használom munkára és játékra is a gépet, mégsem egy milliós csoda (pedig maya-ra használom). igazi 3d-s munkaállomások viszont kegyetlen drágák tudnak lenni (32 magos 128 giga ramos gépek). Jah, hogy mit szarozunk, ha olcsó a ram? nekem mint látni 4 giga ramom van, de akkor hagytam fel a vista-val, amikor egy subdivision level különbség volt Zbrushban az XP x64 és a vista között... mellesleg nem voltak óráim arra, hogy utánanézzek, milyen cuccokat lőhetek ki nyugodtan vista alól, és miket nem... maradtam inkább az XP x64-nél... 2014-re meg reméljük lesz egy jobb os-is, mint a vista (mellesleg azt sem utálom, megvannak a maga előnyei, de én a fent említett dolgokra inkább maradok az xp-nél.)
  • Piel
    #53
    A gépemmel nem játszok, hanem munkára kell! Játsszanak a gyerekek! Én nem programozókról beszéltem, hanem a népesség másik kasztjára, akik lehet, hogy szeretnének megadni a csemetéjüknek amit csak bírnak, de véges a pénztárcájuk. Ha valakinek vastag a pénztárcája akkor vegye meg az erős vasat, akinek meg be kell osztani, hadd szórakozzék gyengébb géppel XP alatt. Erre értettem, hogy nem szabadna abbahagyni a támogatását, és a fejlesztését.
  • Ari18
    #52
    300-400 ezer???? Te hol élsz már ne is haragudj? 100-120k-ból már nagyon jó gépet lehet összerakni,ami a Crysis-on kívül mindent maxon visz.
  • Inquisitor
    #51
    "Nem hiszem, hogy a DivX nem csinálná okosabban és gazdaságosabban azt a felbontást a h.264 -nél és társainál."

    Pedig de, a DivX ugye lopott Mpeg4, a H.264 meg Mpeg4 AVC, pont az a lényege, hogy JOBBAN osztja be a sávszélleséget, mint az Mpeg 4, és így a DivX/Xvid.
    WMV9 HD meg jó, de full HD tévén a VC1/H.264 szinvonal a nyerő.
  • Aspirin
    #50
    Ha USB-t és AGP-t akartál használni ezelőtt 10 évvel, váltanod kellett a win95-ről. Aztán 2000 után, amikor már úgy megnőttek az állományok, hogy nagyobbak lettek 2,1 gigánál megint muszály volt váltani. Ha kell a DirectX 10, most megint muszály váltani - de még a vérgémerek nagy részének sem kell. Ehhez ki kellett találni egy még szélesebb tömegeknek szánt optimalizálatlan vlamit, amit majd a pistakompót-idillis hardwerek futtathatnak majd, és mert filmet mindenki néz ez a vacak let az 1080p. Nem hiszem, hogy a DivX nem csinálná okosabban és gazdaságosabban azt a felbontást a h.264 -nél és társainál. Még az 1080p-s wmw is gyorsabb nála. Be fog itt csődölni sokminden.
  • NEXUS6
    #49
    Ja hogy munkaeszköz!? Akkor ne sajnáld a pénzt, csak jó szerszámmal lehet jó munkát végezni!;)))

    De ha már szóba hoztad, szal veszel egy vistás PC-t, amit munkára is használsz és tökéletesen futtatja a legújabb játékokat, az mennyi? 300-400 ezer alsóhangon?

    Ha megoldod 100 - 150 ezerből a PC-det, a többiből meg veszel konzolt meg játékokat akkor szerintem már is jobban jártál, de te tudod!

    Az újabb akciójátékokat (FPS, autóverseny stb) szerintem egyértelműen konzolon érdemes játszani, mert ott optimalizált progit kapsz.
  • NEXUS6
    #48
    "Persze kompromisszumok árán lehet "gyomlálni", de szerintem tök fölösleges..."

    A Vista is kompromisszum, és valójában mindig egyértelmű, hogy mit kapsz, mit áldoztál be. De ha nem egy adott csicsás felületre, némileg nagyobb beépített biztonságra, a M$ által elképzelt trendiségre vágysz, hanem ezek arányát és megvalósítását magad akarod megválasztani, akkor az XP lehet, hogy jobb alap.

    Amúgy szerintem marhára nem mindegy, hogy egy program mennyi idő alatt jön fel, egy oldal mennyi idő alatt töltődik be, mekkora felbontással tud a géped a játékoknál folyamatos és berángatások nélküli megjelenítést produkálni. A Vista ezt izomból, nagyobb memcsi + szuperfetch, + cache, + kisisitennyila próbálja megvalósítani.
    De nem véletlenül mondja a Világ 3/4 része, hogy pont a másik irányba kellett volna elindulni, épp hogy még az XP-t is áramvonalasítani kellett volna (mert a példák szerint lehet) és ezért az ellenérzés a Vista iránt.

    Gyak nem azt a 3-4 ezer forintot sajnálja az ember amit a memcsire kell költeni, hanem azt a 20-at, amit a videokártyára, meg egyéb összetevőkre.
  • Aspirin
    #47
    Nem azzal van gond, hogy a gépek nem bírják, hanem a gép előtt ülők nem szeretik. Ezt a MS fejesei sem képesek megérteni.
  • Ari18
    #46
    Akinek nem tetszik ill nem bírja a gépe a Vistát az használjon továbbra is XP-t.Senki nem mondta,hogy Vistát kell használni.2014-ig csak vesznek az embrek egy jobb gépet,mivel addig lesz XP-támogatás.
  • Ari18
    #45
    Hát akkor abba a gépbe veszel még 1-2GB ramot és máris nem kell a szőnyeg alá söpörni.
  • HUmanEmber41st
    #44
    És azt nem lehet megoldani, h új op. rendszert adjon ki a MS, ne csak az XP-ből tuningolt Vistát, meg a Vistából továbbtuningolt windóz7-et???
  • cateran
    #43
    Triviális: játékok nélkül működik a számítógép,de op.rendszer nélkül nem igazán:)
    Persze senkit sem kényszerítenek váltásra vagy akát windows használatra..csak hát agyilag a legtöbb ember alig van feljebb 1 átlagos papucsállatkánál....
  • Aspirin
    #42
    A Microsoft azért elég nagy ahhoz hogy párhuzamosan működtessen két csapatot: az öregebbek, akik még értenek a programozáshoz folytassák az xp supportot, a fiatalabbak, meg gyakoroljanak a sevennel. A pistat meg temessék el. Nagyon nehéz ezt így megoldani?
  • A1274815
    #41
    Ja és szoktam játszani is új játékokkal, konzollal meg ne gyere, nem vagyok híve annak, hogy még egy PC-t fenntartsak, amin csak játszani lehet.
  • A1274815
    #40
    "Ennyi pénzből már egy jó gépet lehet venni, oszt rárax valami Linuxt, ha csak ofiszra meg fejlesztésre kell."

    Miből gondolod, hogy nincs?

    Programozó vagyok keresek rá eleget.
  • Inquisitor
    #39
    "Az, hogy eladtunk sok millió PC-t, az egy dolog. Hogy mindezt ki kelljen dobni és újat vásárolni egy operációs rendszer miatt, az már durva."

    Welcome to The REAL World ...
    És ebbe a körbe immáron az Apple is beszállt.

    Az nem dúrva, hogy 1,5-2 évente új gépet kell venni ha játszani akarsz? Miért pont az OS a mumus?