3952
  • sariakos
    #3752
    jah nemis nekem szólt a válasz! az én problámámra senki se tud megoldást? :S
  • sariakos
    #3751
    nagyon szépen köszönöm, megpróbálom és jelzek a továbbiakról!!! ;)
  • k roy96
    #3750
    Nekem is vmelyik téma okozta a bajt. beléptem a témákhoz, ujraindult a teló. kivettem a memkarit, úgy nem csinálta. Hard reset + mem kari formázás, és csak a zenéket, videókat, és a fényképeket raktam vissza a mem karira. A te esetedben tuti biztos program okozza a problémát!
  • blekike
    #3749
    tegnap fölraktam vagy 60 témát a telóra, hogy megnézzem melyek a legjobbak. miután végeztem, gondoltam egy kicsit kikapcsolom, hogy pihenjen, erre fél óra után bekapcsolom, nagy nehezen bebootol de nem lehetett elindítani semmit, mintha belett volna fagyva. aztán ahogy bebootolt, egyből ujra is indult és nem lehetett kikapcsolni, ezért kivettem az aksit, visszaraktam, ugyanaz volt, jó akkor kivettem aksit és a memkártyát is, akkor jól müködött, jó akkor visszaraktama memkrátyát, akkro megin rossz volt, jó akkor kivettem aksit + memkártyát, aztán beindítottama telót mem nélkül, majd mikor bebootolt, akkor beraktam a memkártyát és így müxik, csak nem szabad ujraindítani. xd gondolom ha majd ráveszem magam és leformázom a memkarit + hard reset akkor ujra jó lesz. lehet hogy túl sok volt neki a telepített program vagy egyik téma hibás volt?
  • sariakos
    #3748
    sziasztok! kis segtitséget szeretnék kérni!elég régóta megvan az 5800ám, de sosefordult még elő ilyen, a teón használtam a mobil facebook-ot és a legújabb windos live messengert! csináltam a telón egy hard resetet és a azóta nem enged felépni erre a 2alkalmazásra!msnennél ezt irja ki: átmenetileg nem lehet kapcsolódni a windows live hoz, készüléke valószinűleg kapcsolat nélküli módba van vagy nem rendelkezik adatkapcsolattal.ellenőrizze a hozzáférési pontot és a hálózatni beállitásokat,majd próbálkozzon újra, face-nél meg azt hogy a csatlakozás sikertelen!!! de böngészővel tudok netezni, másik msnt tudok használni! mi álltihatódott ela telefonon? a segitséget előre is köszönöm üdv. Ákos
  • asysoft
    #3747
    Kétlem, hogy így lenne, .sis kiterjesztésű fájlok Ovi Suite-tal vannak asszociálva a gépemen. Egyébként legfeljebb felmásolod az eszközre a telepítőt, aztán onnan indítod (én memóriakártyán tárolom a nem OviStore-ból származó programjaim/témáim telepítőjét).
  • Kvasir
    #3746
    Köszi, ezt megjegyzem.
    Azt jól látom, hogy az Ovi Suite-tal nem lehet számítógépről feltelepíteni alkalmazásokat? Vagy csak én nem találok ilyen funkciót? Ezentúl csak az Ovi Store-ból lehet letölteni dolgokat?
  • asysoft
    #3745
    Biztonsági mentést egyébként lehet memóriakártyára is készíteni, a Fájlkezelő Mentés opciójával. Én mindig ezt használtam. Amúgy ha megnyugtat, mikor legutoljára próbáltam használni, az Ovi Updater is vacakolt, miután letöltötte a frissítést közölte, hogy nincs netkapcsolat, csak XP-s gépen ment normálisan (mindezt 7-érában...), de olyan meg már nincs ideje kezem ügyében...:)
  • Kvasir
    #3744
    Ok, meglett a probléma, nem elég simán uninstallálni a Nokia PC Suite-ot, hanem egy PC Suite Cleaner nevű programmal kell törölni, mert különben a registryben piszkot hagy. Miután ezt megcsináltam és újratelepítettem az Ovi Suite-ot, már felismerte a telefont, így megcsinálhattam a biztonsági mentést. :)
  • KaBuTo666
    #3743
    Zsír, köszi!!!
  • Kvasir
    #3742
    Lehet, a Menüben menj a Beállításokra, azon belül a Hívásra, azon belül ismét Hívás, ott pedig az első helyen lesz a Saját szám elküldése, azt kell átállítani Nem-re.
  • Kvasir
    #3741
    Igen, közben én is rájöttem, hogy erre gondolhatsz.
    Viszont ha beviszem a Nokia boltba, ott lesznek olyan rendesek, hogy csinálnak biztonsági másolatot, és utána visszarakják a telefonkönyvet, sms-mms üzeneteket, stb?
    Mindenesetre köszi a javaslatot, megpróbálkozom vele.
  • KaBuTo666
    #3740
    erről a nokiáról lehet rejtett szám módban hívni? csak mert én nem találtam.
  • HTS s3rg1nh00
    #3739
    igazából a kábeles frissítés kb egy kezemen meg tudom számolni hány embernek működött a topikból rendesen.WIFI-ről leszedve viszont elég tuti a dolog,meg a nokia boltok is jól csinálnak valamit,csak az otthoni pc suite/nokia software updater nem akarja az igazat...
  • Kvasir
    #3738
    Akkor a telefonnal lehet a gond? 5 perccel az előtt, hogy felraktam az Ovi Suite-ot, a PC Suite még simán felismerte a telót...
  • HTS s3rg1nh00
    #3737
    mivel gondolom még garis,vidd be,1 óra alatt megcsinálják ingyen a dolgot.
  • Kvasir
    #3736
    Sziasztok!

    A telefonon akartam a szoftvert frissíteni, mivel már erősen kampányolt, hogy kéne. Szépen csináltam is PC Suite-tal egy biztonsági mentést, majd mehet a frissítés. De erre kiírta, hogy azt ezzel nem lehet, töltsek le Ovi Suite-ot. Mondom jó, töltsd. Le is szedte a felugró ablakban 99%-ig, majd kiírta, hogy a letöltés sikertelen. Ezt többször is eljátszotta. Mondom rajtam nem fog ki, felmentem a Nokia honlapjára és leszedtem onnan az Ovi Suite-ot. Kicsit macerás volt, mert először nem indult el a letöltés, aztán meg nem akarta befejezni, de végül csak meglett. Szóval feltelepítettem, elindítottam, a leírtaknak megfelelően csatlakoztattam a telefont, kiválasztottam a PC Suite funkciót az USB csatlakozásnál, erre az Ovi ablak tovább is lépett, hogy válasszam ki, hogy melyik USB-vel csatlakoztatott készüléket akarom hansználni. Rákattintottam a(z egyetlen) Nokia 5800 feliratra, erre egy felugró buborék azt írja ki, hogy a készülék nem PC Suite/Ovi Suite módban van, állítsam át, vagy húzzam ki és csatlakoztassam újra, akkor pedig válasszam ki PC Suite/Ovi Suite módot. Megtettem párszor, de semmi változás, letöröltem a programot, újra feltettem, szintén semmi. De most már legalább a PC Suite sem ismeri fel a bedugott telefont...

    Találkozott már valaki ilyesmivel? Mi lehet a probléma? És a megoldás?
  • blekike
    #3735
    megtaláltam azt a témát ami lehet hogy versenyre tud kelni az alap kék témával.
    nagyon tetszik.

    téma
  • k roy96
    #3734
    SPB Mobile Shell! Igaz nem rom, egy szoftver, de egész jó :)
  • SaGa
    #3733
    Tedd a belsőzsebedbe a telefont. Ha lehűl (már pedig mostanában hűvös van kint), akkor hajlamos ilyesmit csinálni.
  • blekike
    #3732
    nincs tapasztalatom a főzöütt rommal, de a legujabb v52 es szoft már sokat javitott a teljesítményen és a megbízhatóságon sztem.
  • Csabeen
    #3731
    Sziasztok!

    A kérdésem a következő lenne:
    Tudtok Ajánlani valami jó romot az 5800ámra?
    jelenleg a v40es fut rajta, de ezt szeretném már cserélni...
    olvastam hogy a c6-os szoftját használják sokan, érdemesebb ezt feltenni mint a gyárilag legfrisebbet (v51)? vagy esetleg valami főzött cucc?
    A lényeg a gyorsaság és stabilitás lenne, nameg a hibátlan működés.
    törés szempontjából mind1, mert ha valamit szignózni kell azt megoldom, a telepitést ugyszint.

    Előre is köszi a válaszokat!
    Üdv!
  • spdf3
    #3730
    a hard resettel se sikerült megoldani a gondod továbbra iselsötétül a kép idövel vissza jön aztán megint elmegy.már tényleg tanácstalan vagyok
  • k roy96
    #3729
    Hard reset!
  • spdf3
    #3728
    sziasztok valaki tudna nekem segíteni ,h mit csináljak ha egy idő után elmosódik a kép és aztán egy idő után visszajön kérlek segítsetek.köszi
  • asysoft
    #3727
    Ja, hogy az "Easy WLAN" az nem valami marketingnév egy külföldi szolgáltatásra, akkor mea culpa (ezzel annyira nem is próbálkoztam, mivel ekkor már volt mobilnetem). Mindenesetre Nokia Messaging telepítője biztosan mobilnetre megy ki:)
  • blekike
    #3726
    a shazamot be lehet állítani hogy wlant használjon. (megis kérdezi telepítésnél hogy milyen kapcsolatot szeretnél: easy wlan-ra kell menni.)
  • asysoft
    #3725
    Első lépésként GPS-nél (Beállítások/Telefon/Alk.beállítások/Helymeghatároz.) kapcsold ki a hálózatot használókat (ha jól rémlik, kiegészített GPS és hálózatalapú), majd pedig második lépésként kerüld az olyan alkalmazások használatát, amelyek csakazértis mobilnetet használnak (pl Shazam, vagy a Nokia Messaging telepítője; utóbbi használata óta van djuiceos 100 megás netem...:)) Hiába no, érdekes ez a platform...
  • blekike
    #3724
    be lehet állitani a brállitások - kapcsolatok - célokban hogy csak bizonyos vezetéknélküli hálózatokhoz kapcsolódhass. de ha nem akarsz állitani akkor csinálhacc ojat hogy offline-ba rakod a telót és ugy kapcsolodsz v. hálózathoz.
  • qurucz
    #3723
    Sziasztok!
    Az a problémám, hogy kijött a számlám és azon wap és internet használatot is számláztak, pedig én "elvileg" csak WLAN-on keresztül neteztem. Tudna valaki segíteni, hogy hogy lehet kikapcsolni "valamit" a telón, hogy ne engedjen a netre csak wlan-on keresztül??
    Előre is köszi
  • blekike
    #3722
    én nem tudom mer ki szoktam törölni öket.
    de amugy ha nagyon félted az adataidat akkor a nokia pc suite progival elmentheted (biztonsági mentés) a cuccaidat.
  • gunners
    #3721
    Akkor mégiscsak megvan a keresés opció frissítés után is ?Merre van ?
    Mert,akkor frissítem a telot!Elveszik a smsesek amik a telomon vanank ha frissítem?
  • blekike
    #3720
    #3716 -ra válaszolva
  • blekike
    #3719
    akkor jól elrejtették.
  • KaBuTo666
    #3718
    az elgurult gyógyszere
  • gunners
    #3717
    Mi van meg ?:D
  • akyyy
    #3716
    MEGVAN!
  • blekike
    #3715
    eltűnik.
  • akyyy
    #3714
    Én nem tudom!
  • gunners
    #3713
    Írja meg valaki!Frissítés után eltűnik a zenetárból a keresés?
    (Úgy értem ,hogy zenetárban opció és keresés az eltűnik?)