3952
  • blekike
    már van 60-as szoft :O
    most tettem föl, megnéztem a szoftververzió dátumát és 9. hó 22-edikét ír, ami elég furcsa mert október van és a teló naptárában is október van.
  • Firerock
    Eladnám a kártyafüggetlen Nokia 5800(kék) készülékem! Ha valakit érdekel írjon privátot,árban megegyezünk!

Elnézést a reklámért,úgy gondolom hogy csak félig off:)
  • bboyatty
    Vodafone lesz az spéci hálózat, írja a telón is, hogy voda meg bekacsolás után is. Ezek szerint ezért nem frissít.
    Ezzel a főzött rommal kapcsolatba írhatnál egy privátot. Nem vagyok otthon az ilyesmibe.
    Köszi.
  • SaGa
    Az előző nem neked, hanem a #3866-ra ment volna...

A frissítés - ha a telefon saját FOTA-jával csinálod, "bolondbiztos". Előbb letölti a szükséges fájl(oka)t, ellenőrzi, majd csak ez után kezdi a tényleges frissítést. Azaz, ha elmegy a wifi, akkor sincs semmi gond, csak később újra kell kezdeni az egészet. Az eleve drótnélkülire (wifi, gsm) tervezett készülékek fel vannak készítve a hálózat leszakadására...
  • SaGa
    Könnyen lehet, hogy olyan verziód van (valami spéci szolgáltatóhoz kötődő), amihez nem készült frissítés. Ezesetben az a megoldás, ha "főzött ROM"-ot használsz. A product kódot mindenképp át kell írnod, hogy újabb firmware-t tegyél rá, emiatt eleve macerás az egész és sokkal jobban jársz, ha egy bejáratott főzött ROM-mal próbálkozol. Nézz szét a nokiaprogramok.hu-n.
  • ProHasca
    Ne haragudj, nem úgy gondoltam, csak szétvágott az ideg, hogy egy tetves előlap cserével így el lehet b..ni egy telefont, mert nem kaptam az érintőképernyőhöz egy keretet, aminek hiánya miatt keletkezett a baj.
    Jó tanács: Érdemes egy szakemberhez fordulni egy karcos képernyő csere miatt, mert teljesen darabokra kell szedni a telót és nagyon könnyen törik és szakadnak a kis szalagkábelek. Nekem a youtube nagyon sokat segített a szétszerelésben.
  • bboyatty
    Helló most próbálom az ovi-val de azt írja, hogy nincs elérhető frissítés. Valami ötlet?
  • Firerock
    Örülök hogy sikerült,bár ez a szemrehányó kezdést elfelejthetted volna...
  • ProHasca
    Köszönöm a semmit. Megoldottam. :)
    Azért beszarás, hogy az alaplap kivételével, (bár lehet okosba az is beszerezhető)
    kompletten fillérekből meg lehet venni a telefont darabokban. Én meg még 100.000-ért vettem 2 és fél éve. :( Viszont nem bántam meg, mert rá kb. fél évre szanaszét hack-eltem, rendszeresen frissítem és azóta is tökéletes, sőt, most meg még szebb mint új korában. :)
    I Love NOKIA ! :)
  • Firerock
    elmegy a wifi,stb.
  • ProHasca
    Sziasztok.

Ugyanaz a problémám a telefonommal, mint a mellékelt videón.
    Ma délután sikeresen kicseréltem a komplett érintőképernyőt, elő és hátlapot. Egész nap működött, most viszont semmire nem reagál, csak mintha a gyorsmenü gombot nyomkodnám.
    Valakinek valami ötlete?
  • spy803
    mert?
  • Firerock
    Ez egy kicsit veszélyes téma...
  • spy803
    Keress egy Wifit, lépj fel, *#0000# beütése után frissíthetted is.
  • bboyatty
    Köszi! Megpróbálom valamikor.
  • Firerock
    nekem az Win7 x64-alatt nem akart működni!
  • Morphin
    Vagy NSU (Nokia Software Updater) én azt használtam...
  • Firerock
    Nokia Ovi Suite! Hivatalos
  • bboyatty
    Helló!
    Barátnőm nem rég vett egy 5800-at és a softja elég régi 21.0,025. Nézegettem youtubon, hogy mi módon lehet frissíteni és sok videó alatt láttam, hogy utána nem kapcsolt be a teló, meg hasonló problémák jelentkeztek. Na most azt szeretném megtudni, hogy melyik a leg biztonságosabb eljárás a frissítésre.
    Előre is köszi.
  • arenagirl
    Köszönöm
  • asysoft
    Csak telefon használatának utolsó heteiben-hónapjaiban akadtam rá, így tán egyszer vagy kétszer használtam gyakorlatban (félreértés elkerülése véget: nem puskázásra ).
  • bboyatty
    Célnak megfelel.
    Én még az n70-en az xplore-t használtam puskázni. Igaz csak txt-t ismerte de tökéletes volt és soha sem buktam le vele.
  • asysoft
    Ha jól rémlik, én anno ezt használtam, s nem kellett hackelni a telefont hozzá. Nem egy szép alkalmazás illetve nem is túl ergonomikus a felülete, de jobb, mint a semmi.
  • arenagirl
    Köszi, remélem találok mert amikor itt néztem régebben akkor olyan volt amit regisztrálni kellett volna!
  • spy803
    nokiaprogramok.hu itt lesz
  • arenagirl
    Igen, arra is!!!!!
  • spy803
    Kezdődik a suli :D
  • bboyatty
    Puskázni. Ugye?:P
  • arenagirl
    Sziasztok!

Van nekem is egy 2 éves 5800-ásom és szeretnék rajta szöveget szerkeszteni meg ppt, pdf-et nézegetni. Ha valaki tudna nekem küldeni erre alkalmas regisztrált/free office programot, akkor légyszi írjon nekem! Nagyon nagy szükségem lenne rá! Előre is köszi!
  • asysoft
    Akkor sajnos nincs ötletem:(
  • Bugi01
    Helló!
    Van nekem is egy majdnem két éves 5800-am, és a jack aljzattal van a problémám. Ha rádugom a fülest, vagy a hangfalat, akkor csak az egyik hangszóróból jön a zene, míg ha a gépre kötöm akkor működik mindkettő. Kérdésem, veletek történt-e már hasonló, vagy megy hibátlanul, és esetleg nem tudjátok-e, hogy ez javítható, és ha igen mennyiért, v inkább gondolkodjak egy Bluetooth-os füles vételében?
  • dsteel
    Ugyan hard reset után mindent visszaállítottam a telóra (beállításokat is), de előbb direkt kipróbáltam, visszaállítás előtt, akkor sem engedte felvenni, úgyhogy mindegy alapon visszaállítottam..
  • asysoft
    Passz, nekem csak akkor csinálta ezt, mikor:
    -nem hard reseteltem frissítés után (nálad kihúzva)
    -hard reset után visszaállítottam a fájlokat és a beállításokat (később üzeneteket és kontaktokat állítottam csak vissza)
    -ágyon háton fekve (ergo kijelző lefelé nézett) próbáltam így lenyomni az ébresztőt (hívást úgy nem fogadtam), de akkor mindig. Lehet a "hasra fektetem és befogja" mechanizmussal akadt össze, de ez csak tipp.
  • dsteel
    Fogalmam sincs, mi az a főzött rom, de asszem maradnék a gyári dolgoknál, bár már nem garis, de ovival szoktam frissíteni, nehogy ne engedje utána a frissítést... Máshol a Phoenixet ajánlották, hogy azzal frissítsek, de ott is azt írták, hogy utána nem biztos, hogy ovival lehet....
  • spy803
    Főzött romot nem akarsz feltenni?
  • dsteel
    Sziasztok, van egy 5800-am, a legújabb szoftverrel (52-es, OVI nem is enged frissíteni). Egyszercsak azt csinálja a telefon, hogy hívásfogadáskor, ha a billentyűzár be van kapcsolva, nem engedi, hogy "ujjal húzva" vegyem fel a telefont, a feloldást sem. Ugyanígy, ha emlékeztető jelez, akkor sem. Minden egyéb esetben tökéletesen működik az érintőképernyő. Keresgettem a neten, valakinél már volt ilyen probléma, választ nem kapott. Hard reset megvolt, ugyanaz a helyzet. Nem értem, mert az érintőképernyő egyébként jó, a reset meg megvolt. Fogadjam el így és várjak a következő sw frissítésre? Köszi a választ előre is!
  • blekike
    én már ugy megszoktam az érintőképernyőt, hogy amikor valakinek a billentyüzetes telefonját a kezembe veszem, sokszor azon is érinteni akarom a képernyőt. xd
  • asysoft
    Bár ez szubjektív, szerintem egy pici qwerty is kényelmesebb, mint egy jól sikerült (pl iPhone) virtuális képernyő. Pl egy HP hw6915-n kényelmesebbnek érzem a szövegbevitelt, pedig azt az eszközt amúgy nagyon nem szeretem:)
  • tarrdani93
    Én is így voltam mikor megkaptam karácsonyra a telót, még nem használtam akkor érintőképernyőset, és nekem is furcsa volt először.
    De most már nem furcsa :D
    Most meg a gombos mobilok lennének furik,mert régen nyomkodtam gombosat.
    Nem tudnák vele olyan gyorsan szöveget írni mint érintőképernyősön.
  • asysoft
    PSP 30e körül? Egyébként személy szerint nem vagyok az okostelefonos játék híve, egyrészt csúnyán szívja az akkut (aztán majd nem tudok telefonálni), másrészt érintőképernyős kezelőszervek nekem nem váltak be, hiányolom a "gombok" érzetét...